anel22 21.01.09, 16:18 Jak wasze maluchy reagowały na nutramigen ulewały??? jaka jest wasza opinia na temat tego mleka i czy jest coś lepszego od niego?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
titerlitury Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 21.01.09, 16:31 Kupiłam, powąchałam, spróbowałam i stwierdziłam, że będę moją małą alergiczkę karmic piersia tak długo jak to możliwe, bo nie mam sumienia dawać dziecku czegos tak obrzydliwie cuchnacego i strasznego w smaku... Odpowiedz Link Zgłoś
monis250 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 08:33 titerlitury napisała: > Kupiłam, powąchałam, spróbowałam i stwierdziłam, że będę moją małą > alergiczkę karmic piersia tak długo jak to możliwe, bo nie mam > sumienia dawać dziecku czegos tak obrzydliwie cuchnacego i > strasznego w smaku... Nie obraź się, ale to nie Tobie ma smakować ten hydrolizat tylko "leczyć" Twoje dziecko. To nie kwestia smaku, tylko zdrowia. Moja córa była ponad 2 lata na Nutramigenie i "smakował" jej nawet jak jadła już normalne rzeczy. Fakt jest obrzydliwy w smaku, ale czasem nie ma wyjścia . Dodam, że im mniejsze dziecko tym łatwiej przyzwyczaja sie do smaku, a potem traktuje ten smak jako normalny. Odpowiedz Link Zgłoś
titerlitury Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 09:56 dlaczego mialabym sie obrazic? i dlaczego mialabym dawac dziecku cos co wydaje mi sie obrzydliwe - tylko dlatego, ze ono sobie z tego nie zdaje sprawy i nie moze zaprotestowac? poza tym nutramigen nie jest lekiem, tylko chemicznie zsyntetyzowanym substytutem żywnościowym - on tylko ma zmniejszone dzialanie alergizujace do minimum, ale z niczego nie leczy... Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 10:10 titerlitury napisała: > dlaczego mialabym sie obrazic? i dlaczego mialabym dawac dziecku cos > co wydaje mi sie obrzydliwe - tylko dlatego, ze ono sobie z tego nie > zdaje sprawy i nie moze zaprotestowac? zapewniam Cie, ze oprocz nutramigenu sa jeszcze inne produkty, ktore nie beda smakowaly ani Tobie, ani Twojemu dziecku. Ale rezygnowac z nich tylko z tego powodu, ze smak nie odpowiada? Sama napisalas: - on tylko ma zmniejszone > dzialanie alergizujace do minimum, ale z niczego nie leczy... A spelnia zadanie, aby minimalizowac reakcje alergiczna na kazeine. I m.in. takie postepowanie stosuje sie w przypadku alergii na kazeine. Odpowiedz Link Zgłoś
titerlitury Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 10:16 aleksandra1977 napisała: > zapewniam Cie, ze oprocz nutramigenu sa jeszcze inne produkty, ktore > nie beda smakowaly ani Tobie, ani Twojemu dziecku. > Ale rezygnowac z nich tylko z tego powodu, ze smak nie odpowiada? le jakie konkretnie? Bo jeśli masz na mysli leki, to jest to upełnie inna sprawa. Podkreślam raz jeszcze - nutramigen nie jest lekiem. > A spelnia zadanie, aby minimalizowac reakcje alergiczna na kazeine. > I m.in. takie postepowanie stosuje sie w przypadku alergii na > kazeine. Ale z alergii nie leczy. To nie jest żaden lek. Ja wybrałam karmienie piersią. Podaje arguementy jakie do mnie przemówiły. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 10:28 nutramigen jest preparatem leczniczym, gdzie lekarz ustala dawki i wypisuje na niego recepte. Po 12 miesiacu zycia dziecka, wypisuje je alergolog, lub pediatra, ktory ma pisemne polecenie alergologa. W zaden sposob nie traktuje nutramigenu jako leku typu antybiotyk, ktory wziety 5-7 dni pokona chorobe. Minimalizowanie szkodliwego wplywu alergenu, dieta eliminacyjna sprawia, ze z alergii mozna sie wyleczyc. Nutramigen daje taka szanse. Odpowiedz Link Zgłoś
ciociacesia ale nie znaczy ze jest to jedyne wyjscie 14.03.09, 11:05 wiem ze nie zawsze jest mozliwosc i checi ale mozna tez karmic dziecie piersia i wtedy dziecko tego ohydztwa jesc nie musi no i preparat leczniczy to jednak nie lek Odpowiedz Link Zgłoś
peresia Re: ale nie znaczy ze jest to jedyne wyjscie 14.03.09, 13:14 Możesz napisać , w którym miejscu autorka wątku napisała, że karmi piersią??? Odpowiedz Link Zgłoś
nowa-net Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 24.01.09, 17:12 mój 5,5 mies syn jest na tym mleku od 2 mies.początkowo było ciężko,jest lepiej odąd pije nutram.2 dla dzieci od 4 mies.ma troche łagodniejszy smak chociaż dalej śmierdzi ale niestety przy skazie białk.jest najskuteczniejszy.wcześnie próbowałam mu dawac bebilon pepti ale on nie skutkował Odpowiedz Link Zgłoś
peresia Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 14.03.09, 09:20 Posuwasz się za daleko w swoich wywodach. Autorka wątku nic nie pisze, czy karmi piersią. Może zamiast się wymądrzać podasz inną alternatywę dla matek, ktore z różnych przyczyn nie mogą karmić piersią, a ich dzieci są alergikami? W mojej rodzinie jest dziecko adoptowane, alergiczne i tylko podanie nutramigenu wchodzi w rachubę. Odpowiedz Link Zgłoś
zefirekk Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 21.01.09, 16:33 Karol miał miesiąc z hakiem jak został przestawiony z piersi na nutramigen (ja leżałam z mega anemią po diecie eliminacyjnej) nie miał żadnych kłopotów z przestawieniem się na to mleko, nie ulewał, potraktował to zupełnie naturalnie. Jest jeszcze jeden hydrolizat - bebilon pepti - ale on jest mniej oczyszczony, więc przy silnej alergii może także uczulić. Z Nutramigenu jestem zadowolona, młody nie ma problemów żeby go pić - mimo, ze poznaje nowe smaki. Odpowiedz Link Zgłoś
super-mikunia Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 21.01.09, 16:33 Moj synek jest na Nutramigenie od 6 tygodnia zycia. Od razu zaczal zjadac cala butelke tego specyfiku - co lekarzy wprawilo w zdumienie - ponoc nie jest zbyt lubiany przez dzieci. Doradzano nam wprowadzanie stopniowo (mieszanie z normlanym mlekiem) na szczescie zjadal je bez problemu. Przez pierwsze dwa dni po wprowadzeniu i tak piszczal nam po posilku, kolki i wysypka sie utzrymywaly, ale ok. tygodnia wszystko sie unormowalo. Po wysypce nie bylo sladu i po kolkach, ulewanie tez mniejsze. Choc ma obecnie 3 miesiace i nadal ulewa...ale nie tak jak wczesniej. Generalnie u nas zmiana mleka pomogla. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 21.01.09, 16:44 To nie matce ma smakowac, czy sie podobac. Nie bedzie przypominal mleka ani w smaku ani wygladem, bo nie jest mlekiem. To jest lek, ktory ma pomoc wowczas, gdy dziecko nie toleruje mleka modyfikowanego. I jesli lekarz wlasciwie zdiagnozuje przyczyne dolegliwosci dziecka i okaze sie, ze sa one na tle nietolerancji kazeiny (a wiec nietolerancji bialka wystepujacego w mleku w mleku krowim), to nutramigen przyniesie oczekiwane efekty. Odpowiedz Link Zgłoś
anel22 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 21.01.09, 22:41 Dziś podałam mu 3 razy to mleko i dalej obficie ulewa....a na działanie przeciw alergenne wiadome trzeba poczekać. Odpowiedz Link Zgłoś
poziomki80 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 11:52 ja słyszłam,że nutramigen nie można używac cały czas i po skończeniu roczku trzeba go zmienic na inne mleko moim zdaniem najlepiej używac bebilon pepti bo jego można używac dokąd sie chce,sama go używam bo mam synka,który ma skaze białkową pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
anel22 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 15:09 Dziwne nie przeczytałam ani jednej złej opini o nim tylko kurcze u nas mały chyba jest wyjątkiem bo bardzo ulewa 3 dzień jest na tym mleku wcześniej miał nan 1 ,potem bebilon pepti......już nie wiem sama co robić bo nie powinno sie tak często mlek zmieniać a na każde reaguje albo alergicznie albo ulewa...może powinnam odczekać żeby sie przyzwyczaił do nutramigenu jego układ pokarmowy?? co radzicie: (?? Odpowiedz Link Zgłoś
super-mikunia Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 23.01.09, 08:21 Wlasnie tak bym radzila!!Ja po 2 dniach od wproawadzenia bylam przerazona,ze to jednak nie mleczko mu tak dokuczalo. Zadzwonilam do lekarza, przerazona, ze mu to nic nie pomaga. Pani doktor wytlumaczyla mi to tak, ze on w sobie ma tyle jeszcze tamtego mleka, ze rakcja alergiczna sie utrzymuje nadal i ze trzeba przeczekac i podawac mu jednoczesnie DEBRIDAT zby oczyscil organizm. Pomoglo. Po kilku dniach bylo juz wszystko dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
lusiamalusia Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 09:14 Moje dziecko nie bylo ani nie jes alergikiem. Dostalo za wczesnie gluten, ktory na tyle podraznil zaladek i "okolic", ze dziecko ponad miesiac mialo rozwolnienie(po 12 razy/dobe robilo kupki). Dostalismy Nutramigen zeby "uspokoic" zalodeczek. I udalo sie. Nie ma sladow po podraznieniu(dziecko prawie 3 lata teraz). Nutramigen bralo do ok.1rok8mies.Niestety potwierdzilo sie, ze dzieci po Nutramigenie nie lubia smaku zwyklego mleka. Nutramigen straaaaasznie smierdzi(tak,ze bedac w ciazy z drugim dzieckiem jak tylko wyczulam Nutramigen, wymiotowalam). Jesetm zdecydowanie mimo wszystko wielka zwolenniczka Nutramigenu. Jak reka odjal minely dzieki niemu wszystkie nasze klopoty zalodkowo-zywieniowo-pokarmowe. Powodzenia i pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
yrenka84 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 10:58 Dla nas to mleko to zbawienie! Córa już tak bardzo nie ulewa, skończyły się problemy z kolkami, nie wspominając o najważniejszym czyli alergii. Zosia teraz jest pogodnym i uśmiechniętym niemowlaczkiem. Dodam też, że pomimo wcześniejszych słodkich mlek, nie było problemów z wprowadzeniem Nutramigenu. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaa13 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 11:46 Ja mam bardzo dobre opinie o tym mleku. Moja córką piła je do skończenia roku i bardzo je lubiła. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaki4 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 13:26 Moja córka też piła Nutramigen dość długo do tego była dieta eliminacyjna i dziś po alergii nie ma śladu,teraz mam synka niestety musiałam zrezygnować z piersi i najpierw był Bebilon pepti,ale to nie pomogło i przeszliśmy na Nutramigen-jestem bardzo zadowolona ponieważ synek ładnie przybiera i nie protestuje przy karmieniu więc tylko trzeba się cieszyć,że istnieją takie preparaty bo coraz więcej dzieci ma alergię a nie wszystkie mamy mogą karmic piersią pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
maeve_binchy Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 22.01.09, 13:49 mlody ma prawie 7 miesiecy, ja stosuje diete eliminacyjna, a kiedy jestem w pracy mlody dostaje kleik na nutramigenie - jemu smakuje, ale on w ogole nie lubi slodkich rzeczy (np. owocow), wiec luz. mimo to uwazam, ze najlepsza jest piersc i dieta eliminacyjna matki. Odpowiedz Link Zgłoś
asialili Re: Nutramigen- moze to dziwne ale lubie ten smak 23.01.09, 20:41 nutramigen smakuje jak surowy sok z ziemniaków a ja czesto kiedys piłam taki sok na zajady w kacikach ust, bo tam jest duzo wit b w takim swiezym soku, i lubie smak nutramigenu moze dlatego moj syn pije zawsze go duzo i tez go lubi w ciazy piłam sok z ziemniaków, pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
alicja0000 Bebilon pepti 22.01.09, 13:54 nie wiem czy lepszy ale też na alergie...śmierdzi natomiast równie niemiło jak nutramigen ale mały ssa aż się kurzy Odpowiedz Link Zgłoś
anel22 Re: 22.01.09, 15:11 Dziwne nie przeczytałam ani jednej złej opini o nim tylko kurcze u nas mały chyba jest wyjątkiem bo bardzo ulewa 3 dzień jest na tym mleku wcześniej miał nan 1 ,potem bebilon pepti......już nie wiem sama co robić bo nie powinno sie tak często mlek zmieniać a na każde reaguje albo alergicznie albo ulewa...może powinnam odczekać żeby sie przyzwyczaił do nutramigenu jego układ pokarmowy?? co radzicie: (?? Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: 23.01.09, 10:10 Anel22, odczekaj kilka dni. Z dnia na dzien sie nie poprawi, cudow nie ma! Odrobine cierpliwosci Odpowiedz Link Zgłoś
zefirekk Re: Bebilon pepti 23.01.09, 09:11 bebilon pepti jest mniej oczyszczony niż nutramigen. U mojego dziecka się nie sprawdził, bo nadal uczulał. Dopiero zmiana na nutramigen dała oczekiwany efekt. Aczkolwiek teraz mieszkam nutrę z bebilonem i jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
agazagie Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 13.03.09, 14:34 Kilka dni temu zauważyłam na ciele dziecka czerwone plamy. Myślałam, że wysypało go bo dzień wcześniej zjadłam zielonego ogórka (nie przyszło mi do głowy, że nowalijki to najgorszy chłam i sama chemia...). Byłam tak tego pewna, że nawet pediatrze o tym wspomniałam a że karmię piersią... 2+2 dało 4. Zapomniałam tylko dodać, że od półtora tygodnia podaję też bebiko (mały ma potrzeby a ja nie nadążam z produkcją mleka.. poza tym mam go chyba coraz mniej). Przez kolejne 2 dni nie podawałam mu piersi, żeby pozbyć się tego ogóra... no i tak wysypanego dziecka i w tak wielkie czerwone plamy chyba nigdy nie widziałam. Dodatkowo miał spuchnięte rączki, stópki i buzię... Natychmiast poszłam z nim do alergologa i ta od razu stwierdziła uczulenie na mleko modyfikowane. Nawet nie wiecie jak podle się czułam jak się dowiedziałam, że zamiast mu pomóc to jeszcze bardziej mu zaszkodziłam. Alergolog przepisała mu hydrokortyzon, maść ze sterydami, fenistil, wapno i właśnie nutromigen (powiedziała, że bebilon pepti też może uczulać). Do tego dieta eliminacyjna - żadnych mlecznych rzeczy i pochodnych mleka. Synowi jednak nie zasmakował nutramigen (rzeczywiście śmierdzi jak stara ściera i zapewne tak samo smakuje)- wykrzywiał się i go wypluwał. Piersi też ssać nie chciał - po kilku minutach zaczyna się wiercenie, ciąganie, wypluwanie i płacz. Nie wiedziałam co robić, bo przecież nie zagłodzę dziecka... Najpierw mu rozrabiałam nutramigen z moim mlekiem - ale musiało to być w proporcji 1:5 bo mniej kończyło się pluciem. No to spróbowałam dodać glukozę... i o dziwo zaczął zjadać bez mrugnięcia. Wiem, że nie powinnam dosładzać ale byłam już zdesperowana. Z każdym kolejnym karmieniem staram się dodawać coraz mniej tej glukozy, żeby z czasem ją w ogóle wyeliminować. Najważniejsze, ze dziecko się najada, przesypia nocki, nie płacze, nie marudzi i nie ma żadnych plam i krostek. Więc nutramigen uratował nam życie Odpowiedz Link Zgłoś
annubis74 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 14.03.09, 02:00 smak i zapach tego mleka są odrzucajace podobno dzieci które wcześniej nie piły innych mieszanek dobrze na nie reagują, ale te które próbowały innego mleka modyfikowanego maja kłopot z przestawieniem się na nutramigen mam wrażenie że teraz wszyscy karmia nutramigenem u nas mała pluła nim na odległość, podałam jej to mleko kilka razy, na szczęście w jej przypadku diagnoza o alergii okazała się błędna Trochę off topic: mam wrażenie że teraz wszyscy lekarze diagnozują skazę białkową (moda czy co?) a nie dociekaja innej, prawdziwej przyczyny problemów malucha. Weryfikacja diagnozy jest niemozliwa (testów na alergię nie wykonuje się u niemowląt) Odpowiedz Link Zgłoś
2madzia.1 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 14.03.09, 08:29 moj syn ma stwierdzoną alergie ale to na wyrost bo najłatwiej postawic taką diagnozę.teraz ma 10 m-cy i je już prawie wszystko podaje mu kaszki mleczno-ryżowe,serki bakuś i nic się nie dzieje.pije nutramigen bo sama nie chce wprowadzac innego mleka a kontrole u alergologa mamy za miesiąc więć poczekam.a powiem wam że co lekarz to inne zalecenia co do zywienia znam to z autopsji. Odpowiedz Link Zgłoś
malutka552.2 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 14.03.09, 08:43 U nas nutramigen bardzo pomógl.Najpierw byla humana potem po reakcjach alergicznych nutramigen ale nie chcial go pic to dostalismy bebilon pepti ale dalej byly kolki, wysypka, byl bardzo niespokojny.Wrocilismy do nutramigenu i o dziwo z bebilony latwiej sie przestawil mieszalammstopniowo zwiekszajac dawke nutramigenu i sie przyzwyczail.Od razu jest poprawa, zero kolek, dziecko spokojne i usmiechniete, wysypka schodzi i nareszcie robi regularnie kupki i zolte na bebilonie byly co 4 dni , zielone i okropnie smierdzace.W obydwu tych mlekach jest hydrolizat innego bialka i widocznie akurat nutramigen czescie pomaga. Odpowiedz Link Zgłoś
mama-maxa Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 14.03.09, 11:08 mojemu młodemu smakował pił go rok i mu służył, a alergia minęła. Odpowiedz Link Zgłoś
zimka_s Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 18.03.09, 16:30 My też mamy Nutramigen. Jak dla mnie jest wstrętny, ale mały od początku bez problemu go pije. Niedługo przechodzimy na 2. Odpowiedz Link Zgłoś
black-mama Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 18.03.09, 17:14 No śmierdzi nieźle ten Nutramigen, ale mój syn strasznie lubi :-o Odpowiedz Link Zgłoś
atena12345 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 19.03.09, 09:31 Moja córka była na nutramigenie od 6 do 13 miesiaca zycia. Jak przyniosłam to do domu i powąchałam, a potem spróbowałam... fujjjj! myślałam, że nie ma szans, że ona to będzie piła. Ale ona strasznie polubila to mleko ))) Odpowiedz Link Zgłoś
cooke88 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 27.03.20, 13:06 Witam, zacznijmy od tego, jezeli dziecko ma przepisane przez pediatre czy alergologa nitramigen LGG 1, to sa do tego wskazania. Nie mieszjamy dziecku w brzuchu a tym bardziejbw głowie. Wiem...wiem...mozna sobie pomyśleć a co te nasze dzieci jeszcze nie wiedza co wogole jedzą. Tak jak wiele mam przede mna pisze ze nie smakuje mleko. Skad to wiecie ze nie smakuje, musi jeść i trudno po dwoch tygodniach dopiero wyplukuje sie stare mleko z dziecka, dopiero wtedy moga minąć alergie.widzimy wtedy czy pomaga czy szkodzi. Jest to hydrolizat ale nie zgodze się nie do konca oczyszony.ma okej soi zamiast bialka.niektrore alergiczne dzieci moga byc i na to uczulone. Ma olej palmowy i inne. Nasz mial podejrzenie juz w 2miesicu uczulenia na laktoze z piersi jak i ze sztucznego mleka.stosowalismy naprawde juz wszystko, wlaczajac delicol od Bebilonu pepti, gdzie? Nie pomoglo. Dostal takich strzelajacych kup i przelewania na jelitach wlaczbie z ulewaniem po kazdym karmieniu i kupami ppdczas karmiania ze sie tylko za glowe lapalismy co moze byc zle. Kobitki nie mieszajmu mleka matki ze sztucznym mlekiem.zdecydujmy sie czym chcemy karmic dziecko. Teraz jest na Nutri LGG i co? Miesiac popil znow zaczely sie kupu ze sluzem i czasmi nawet z krwia(malinowy sluz jak galaretka). Lekarze wykryli lekkie wglobienie, gdzie sie czyta te wszystkie fora i pisza ze to poszczepienne.bzdury, bzdury!!! Ludzie zastanowmy się co robimy naszym dzieciom i nie kierujmy sie wlasnymi smakami czy przekonaniami. Lekarz karze, masz tak zrobic! Inaczej mozesz zatruc nawet swoje dziecko, bedac nieswiadoma tego. W tym momencie po diecie eliminacyjnej, zmianie mleka, zmianie eliminujacej laktoze i nawet Nutra musimy zastapic nowym Nutramigenem Purino(tylko maly odsetek dzieci je pije) a byc moze wszystko sami wywolalismy. Badzmy w stosunku do siebie bardziej krytyczne, bo tata dziecka i tak zrobi to co panie chcecie, sugerujac sie dobrem dziecka. Wglobienie jeszcze nie minelo, ale caly czas walczymy z alergia rowniez. Ostatnio nawet pojawiły się wysypki na policzkach i brodzie i stąd zmiana na wiekszy hydrokizat.powiem tam, po nutra jak reka odjal przesypial cale noce bez problemow z ulewaniem i kupami. W tym momencie robi 4kupy na dobe a robil nawet 10 podczas kazdego karmienia na bebilonie pepti(co prawda Nutra zapycha)sami o tym pisza na opakowaniu.dajmy naszym dzieciom czas na to by mogly zdrowiec, a nie eksperymentujmy bo to moze tylko pogorszyc sytuacje jak w naszym wypadku. Ja tak zaluje ze nie moge go nakarmic piersia ze az z zalem wylewalam mleko do zlewy po odciagnieciu 1fazy laktozy.nic nie pomoglo. A tylko dostal jeden raz piers z butelki po oddciagnieciu laktozy od razu sraka. Odpowiedz Link Zgłoś
iri00 Re: Nutramigen- jakie są wasze opinie o tym mleku 01.12.24, 22:36 Cześć wszystkim. Jako że sama szukałam pomocy i bardzo ciężko było mi cokolwiek sensownego znaleźć, Chciałam podzielić się moją historią związaną z tym mleczkiem. Po wielu wpisach odnośnie zmiany składu w ostatnich latach jest szansa dla maluszków którzy źle tolerują polski nutramigen. Moje dziecko cały czas wymiotowało śluzem od kiedy wprowadziliśmy nutramigen, kupki też nie ciekawe, częste zatwardzenia, nie była w stanie wypić całej buteleczki mleka, musiała popijać herbatka lub robić dłuższe przerwy przez co karmienie trwało wieczność. Dużo podróżujemy, dzięki czemu przetestowalismy kilka różnych nutramigenow tzn z różnych krajów. Holandia (bardzo zbliżone do polskiego), USA ( podwójna zawartość żelaza, w składzie głównie kukurydza więc bardzo się różni od naszego) w USA dziecko nie wymiotowało, ale zatwardzenia były okropne, konieczne było użycie wlewki, dziecko długo dochodziło do siebie. Portugalia odmieniła nasze życie. Kupki są bezbolesne, nie ma gazów praktycznie, nic nie wymiotuje, ładnie się odbija, ma duży apetyt, w końcu zaczyna jeść pokarmy stałe. Przy polskim mleku niestety nie chciała nic jeść, ten śluz widocznie ją blokował. Sa apteki które prowadzą wysyłkę zagraniczną ale niestety nutramigen w Portugalii jest 2x droższy, więc nie każdy może sobie pozwolić na to, ale jeśli ktoś ma również takie problemy jak my to serio warto. Pozdrawiam wszystkich malutkich alergików. Odpowiedz Link Zgłoś