Dodaj do ulubionych

Kolki u noworodka

24.02.16, 10:59
Możecie podpowiedzieć jakie macie sposoby na radzenie sobie z kolką u noworodka? Objawy to twardniejący brzuszek, nie może zasnąć, jest płaczliwy i marudny. Męczy się po prostu.
Obserwuj wątek
    • elammk Re: Kolki u noworodka 25.02.16, 15:04
      Moja córcia miała często kolki. Głównie przez nieodpowiednie jedzenie. Niestety nie miałam mleka w piersi tak więc nie mogłam jej nakarmić naturalnie a na mleko sztuczne modyfikowane źle regowała. Pierwsza córka nie miala kolek ale druga już poważne. Doktorka przypisywała różne kropelki ale czasami działały. Częściej nie działały. Zerknij sobie tutaj:
      rehabilitacjafizjomed.pl/osteopatia-a-leczenie-kolek-u-niemowlat/
      Mozesz sobie poczytać o osteopatii. Pomogła bardzo mojej córeczce. Doradziła nam ją pani pediatra.
    • aniamisialska Re: Kolki u noworodka 09.03.16, 14:43
      Leczenie: nie można całkowicie zlikwidować kolki, można tylko łagodzić jej objawy. Zanim przystąpi się do podawania dziecku farmaceutyków należy wypróbować domowe sposoby: sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane, wykluczyć z otoczenia dziecka dym papierosowy, zapewnić dziecku spokój i komfort, zrobić dziecku delikatny masaż brzuszka lub pleców. Lekiem skutecznie łagodzącym objawy kolki jest preparat probiotyczny, który w składzie ma szczep Lactobacillus reuteri. Ulgę mogą przynieść również herbatki zawierające koper i mięte. W przypadku karmienia piersią ogromne znaczenie w minimalizacji kolki u dzieci ma dieta matki. (źródło szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/)
    • moniqueolek Re: Kolki u noworodka 21.02.17, 08:52
      Na kolki bardzo polecam Windi kateter rektalny dla niemowląt i ogrzewanie brzuszka suszarka do włosów. U nas koperek powodował jeszcze większe bóle brzuszka a kropelki różnego typu nie działały. Pozdrawiam
    • 8ula Re: Kolki u noworodka 14.04.17, 11:12
      Jeżeli kolki pojawiają się to może dziecko ma nietolerancję laktozy , proszę spróbować odciągnąć trochę pokarmu zanim dostawi Pani maleństwo do piersi albo kupić krople na nietolerancję laktozy i podawać je przed każdym mlecznym pokarmem
    • karolkas.85 Re: Kolki u noworodka 19.07.19, 10:24
      My też męczyliśmy się z kolkami - byliśmy u lekarza i polecił nam espumisan w kroplach - POMOGŁO! smile
      W sieci znalazłam też artykuł , w którym porównują espumisan i niemiecki sab simplex - może komuś się przyda smile

fajna-mama.pl/kolka-u-niemowlat-pomoc/
    • kozamat Re: Kolki u noworodka 08.07.20, 14:02
      My przerobilismy dosłowne wszystkie mleka - wszystko co było dostępne w aptekach, jaki w sklepach. Niestety zmiana mleka córce nie pomogła. Nawet na specjalistyczne mleka antykolkowe. Mieliśmy takie kolki, że zaczynała córka płakać o 18 a kończyła o 2/3 w nocy (pewnie padala ze zmęczenia), a jadła jak czuła ciepło suszarki na brzuszku. Troche pomagały masaze brzucha dziecka oraz stosowanie okładów, ale corce tak naprawdę pomogly dopiero krople Delicol z laktazą. Okazało się po nich, ze córka miała tak naprawdę problem z nietolerancja laktozy i dlatego kolki tak długo się przedlużały.
      Nie twierdzę, że w każdym przypadku te krople się sprawdzą, bo każda sytuacja jest inna oraz każde dziecko jest inne, u nas jednak pomogły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka