Dodaj do ulubionych

krótkowzroczność

28.02.08, 12:57
U mojej 7 letniej córki wykryto krótkowzroczność -1,5D (nie widzi
z tablicy z 2 ławki). Czy macie jakieś doświadczenia z tą wadą,bo
wiem ,że jest to poważna choroba(też jestem krótk. -4,5) i dioptrie
mogą narastać bardzo szybko. Jestem przerażona, jak teraz ma - 1,5
to boję się pomyśleć ile będzie za 15 lat.
Obserwuj wątek
    • kinga127 Re: krótkowzroczność 29.02.08, 08:00
      Witam. Zajrzyj na forum "dzieci słabowidzących"
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=37296
      tam jest wątek: jak zatrzymać krótkowzroczność czy jakoś tak. Ja w wieku Twojej
      córki też miałam taką wadę, teraz mam 30 lat i ..-11.0 D+astygmatyzm na każdym z
      oczu, da się z tym żyć ,ale powiem Ci że miałam stracha jak byłam młodsza dokąd
      dojdzie wada i jak to będzie. Moja córeczka ma 1,5 roczku i -1,0 D, są dzieci
      które mają jeszcze większe wady, więc wydaje mi się, ze nie jest źle. Poza tym
      jest róznie u różnych ludzi więc może nie będzie tak strasznie jak się wydaje,
      chciaż wiem , ze bardzo się martwisz.... Pozdrawiam.
      • kolina01 Re: krótkowzroczność 29.02.08, 13:32
        Krótkowzroczność o ile wiem rozwija się wraz z dzieckim. Zaczyna się
        w okresie dojrzewania - szybkiego wzrostu i przestaje niestety
        rosnąć, po okresie dojrzewania.
        Może dzieci teraz trochę wcześniej zaczynają dojrzewać ?
        Pamiętam, że mnie wysłali ze szkoły do okulisty gdzies w wieku 12-13
        lat i okulistka wiązała to trochę też z pierwszą miesiączką. Miałam
        wtedy -1.
        Do końca szkoły średniej doszło do -4. POtem od czasu studiów non
        stop przy komputerze. Pod koniec studiów miałam -5 i tak już zostało
        (a to było już prawie 10 lat temusmile).
        Więc może nie będzie tak źle ... Wydaje mi się, że to się zmienia
        skokowo, tak jak dziecko rośnie czasem skokowo...
    • kinga127 Re: krótkowzroczność 29.02.08, 13:41
      żaden kompetentny lekarz nie da Ci odpowiedzi co stanie się ze wzrokiem dziecka
      czy wada się zatrzyma czy nie, nikt tego nie wie. Mówili mi tylko, że w wieku 21
      lat się zatrzyma, ale się nie zatrzymała tylko zwolniła i twierdzą że to
      genetyczne i tyle, a lekarstwa na to nie ma....
      • juneczka Re: krótkowzroczność 29.02.08, 19:14
        Dzięki za słowa otuchy i link na forum o krótkowidzach.
        Trochę się wyżaliłam i...trzeba życ dalej.Swoją drogą to byłam
        naiwna mysląc ,że moje dziecko będzie wolne od minusów.Mam jeszcze
        5 letnią córkę i chyba od razu umawiam sie na wizytę.Ciekawe czy
        kiedyś medycyna będzie w stanie okiełznać tą straszną wadę, bo w
        sumie to mało jest obecnie chorób nieuleczalnych sad(.
        Pozdrawiam serdecznie,troszkę mi raźniej smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka