ania0402 12.02.06, 20:39 czy mogę dawać mojeje 13-sto miesięcznej niuni danonki, kinderki, słodycze?( miała skazę białkową) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
peresia Re: danonki 13.02.06, 08:03 Jeżeli chodzi o danonki, to opinie są podzielone. Natomiast co do słodyczy jestem przeciwna: po co do nich przyzwyczajać dziecko? Lepiej dawaj dziecku owoce, np. banany. Odpowiedz Link Zgłoś
bea-ta Re: danonki 13.02.06, 10:35 Zacznijmy od tego, że dziecku ze skaza nie dajemy serków, kinderków z mlekiem, czy słodyczy z zawartością mleka w proszku, chyba, że chcemy miec kłopotyBeata Odpowiedz Link Zgłoś
bea-ta Re: danonki 13.02.06, 10:38 Dla przeprowadzenia prowokacji w celu sparawdzenia czy skaza ustapiła( bo po okresie karencji 9-12m mozna się pokusic o cos tajkiego pod kontrolą pediatry, mając na uwadze, że wiekszośc skaz to zwykłe nietolerancje wynikające z niedojrzalości układu pokarmowego) dobrze jest podac naturalny jogurt bez dodatku mleka w proszku, bo jego dodatek powoduje znaczne zwiekzsenie zawartości białka krowiego w przetworze( jogurcie, kefirze) i moż ebardziej alergizopwać. B. Odpowiedz Link Zgłoś
leluchow1 Re: danonki 13.02.06, 11:07 a jaki to jogurt? bo ja mam wlasnie wprowadzic, choc nam lekarka mowila wlasnie o prowokacji danonkami ja co przekonania nie mam. podaj mi prosze firme produkujaca takie jogurty ania Odpowiedz Link Zgłoś
leluchow1 Re: danonki 13.02.06, 11:29 dokładnie. powiedziala ze "po nich jest jeszcze stosunkowo najmniej uczulen", ale moj wujek pracuje w branzy mleczarskiej i mowi ze danonki to badziewie straszne, osobiscie nie mialam cholerstwa w ustach wiec nawet nie wiem nawet czy smaczne. pozdrawiam ania Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: danonki 13.02.06, 11:43 smaczne toto nawet jest ale nic poza tym zmieniłabym lekarkę. Odpowiedz Link Zgłoś
malgorzata23c Re: danonki 13.02.06, 12:58 Badziewie ?? to czego mają pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka. Jak to jest z nimi Odpowiedz Link Zgłoś
leluchow1 Re: danonki 13.02.06, 13:16 wiesz co ja sama nie wiem. wuj mowi ze jest w nich bardzo duzo chemii, znacznie zdrowsze sa wg niego te ktore maja krotki term przydatnosci do spozycia - bo mniej w nich konserwantow. a co do pozytywnej opinii to danonki sa zalecane dla dzieci od lat 3. ania Odpowiedz Link Zgłoś
leluchow1 Re: danonki 13.02.06, 13:19 matko! kiedy temat tych danonkow wreszcie sie skonczy ja w kazdym razie dam matowi jogurt naturalny albo bielucha a jak bedzie starszy (czyt, niekoniecznie 3 letni) to dam i danonka. nie dajmy sie zwariowac. byle tylko te danonki nie byly jedynym nabialem. my tez czasem ( o zgrozo dla bioder) szalejemy i jemy chipsy! nie zebym planowala dac je mateuszowi ) pozdrawiam ania Odpowiedz Link Zgłoś
baroslaw Re: danonki 16.02.06, 16:26 wszyscy te danonki, actimelki daja swoim dzieciom..jasne reklama robi swoje, drukowanymi literami pisza o atestach itd..tyle tylko, ze za wydanie takich atestow firma dopieszcza lekarzy i profesorow wyjazdami i innymi prezentami... a tak naprawde te produkty to nieszkodliwe, slodkie, sztuczne paskudztwa Odpowiedz Link Zgłoś