Dodaj do ulubionych

co polecacie na grilla?

20.06.07, 20:49
karkówka-mmmniam, skrzydełka też.Co by tu jeszcze?
A może znacie jakieś pyszne marynaty domowej roboty?
Obserwuj wątek
    • gryzelda7 Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:50
      a szaszłyki
    • mathiola Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:54
      szaszłyk wegetariański: papryka, ugotowany w przyprawach i ziołach kotlet
      sojowy, pomidor, bakłażan, cukinia, ser żółty, cebula, czosnek i co tam jeszcze
      się zmieści na paty smile Mniam. Polewać oliwą albo pomoczyć w marynacie z oliwy,
      przypraw do grilla i odrobiny octu winnego.
      • asiorzynka Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:57
        Mmm Mathiola- brzmi pysznie, kto cos dorzuci?
        • mama-paula Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:59
          Poszukam przepisu mojej przyjaciolki na pyszna piers z kurczaka w marynacie
          curry z miodem, jak znajde to napisze.
        • iwles Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:00
          tradycyjnie: kielbacha, kaszana smile

          a szaszłyki to robię jeszcze takie:
          z polędwiczki wieprzowej
          i
          z piersi z kurczaka
          +
          boczek wędzony + papryka + cebulka + kwasne jabłko (posypane majerankiem) +
          banan + cukinia.
          Miąsko wczesniej moczyło się kilka godzin w marynacie własnj roboty (ja do
          matrynaty dodaję też troszke miodu, wtedy mięso jest bardziej kruche).


          Aleś_mi narobiła smaku smilesmilesmilesmilesmile
      • mama-paula Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:58
        Ja polecam banany zapiekane, mozna polac rozpuszczona czekolada
        • niutaki Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:00
          pstrąga w folii z warzywami.
        • mijaczek Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:01
          eee tam banany...
          karkoweczka
          kielbaski
          szaszlyki
          kukurydza
          chlebek czosnkowy
          warzywa [papryka, cukinia, cebulka, pomidory]
          rybki z grilla... np. lososik..mniam mniam
          hamburgery
          kurczaczek, np. udka, w skrzydelkach miesa nie ma...
          ziemniaki w popiele, chyba, ze grill masz gazowy to wtedy w folie zawinac i tez
          da rade...
          w ogole to na grillu chyba wszystko da sie zrobic!!!!!!!!!
          mmmmmm, tesknie za moim wypasionym gazowym grillem!
          • asiorzynka Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:08
            dzis tylko kiełbaski ale w sobote?-bedzie sie dzialo!!!
            • klamika Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 22:44
              1.Baklazany w grubych plastrach obtoczone
              w oliwie z oliwek i posypane sola ziolowa.
              2.Kotleciki z miesa mielonego.
              3.Ziemniaki podawane z maslem czosnkowym.
              4.Kicha ziemniaczana.
              5.Kaszanka.
              6.Kukurydza w kolbie.
              7.Zeberka moczone ok 12godz w ziolach i piwie.Podawane z zurawina sa pycha.
              8.Ryba pieczona w folii aluminiowej z dodatkiem masla,ziol.
              9.Szaszlyki(kurczak,papryka,cebula czerw;boczek,jablko kwasne)
              itd...
    • lola211 Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 22:48
      Camembert na cieplo podawany z borówka- pychota.
      • mathiola Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 22:57
        ja to samo ale z żurawiną polecam smile
    • edytkus Re: co polecacie na grilla? 21.06.07, 04:58
      U nas najpopularniejsze sa:
      -kolby kukurydzy: posmarowane solonym maslem i sowicie spieprzone wink, nastepnie zawiniete w folie
      aluminiowa, po przyrzadzeniu sama slodycz i soczystosc
      -kartofle przekrojone na pol i przelozone plastrem boczku, tez przyrzadzanie w folii
      -szparagi zawiniete w folie z kawalkiem solonego masla i posypane cynamonem, jesli przesadzi sie z
      cynamonem szparagi beda gorzkie
      -porzadne przeklute zmiekczaczem steki marynowane przez kilka godzin w
      Maggi, potem tym samym sosem polewane w trakcie pieczenia
      -szaszlyki z krewetek
      -malze gotowane na grillu i maczane w rozpuszczonym solonym masle


      Slowem, im prosciej tym smaczniej!
      • mijaczek edytkus 21.06.07, 08:00
        mmmm...przypomnialas mi wszystkie BBQ, ktore robilam u siebie w domu w zeszle
        lato.... ech...teskno mi...hihi
        pychota! a ten meat tenderizer - idealne! koniecznie musze cos takiego kupic!
        domyslam sie, ze sklepy typu williams sonoma beda mialy, nie?
    • mara_jade73 Re: co polecacie na grilla? 21.06.07, 07:59
      Pierś z kury posolona - marynata: oliwa, miód, curry
      Karkówka lub boczek - marynata: oliwa, sos sojowy, czosnek zgnieciony mozna
      dodać trochę wina
    • olimpiap kaszanka 27.06.07, 12:51
      oprócz w.w smakołyków. Kaszankę smarujemy oliwa, wyciśniety czosnek i przyprawa
      do grila, nakłuwamy i zapiekamy w foli-cud miód. Rewelacyjny smak choć nie
      przepadam za kaszanką.
      • olimpiap a i do foli wrzuca się jeszcze 27.06.07, 12:51
        cebulkę w piórka. i zapiekać na grilu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka