asiorzynka 20.06.07, 20:49 karkówka-mmmniam, skrzydełka też.Co by tu jeszcze? A może znacie jakieś pyszne marynaty domowej roboty? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mathiola Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:54 szaszłyk wegetariański: papryka, ugotowany w przyprawach i ziołach kotlet sojowy, pomidor, bakłażan, cukinia, ser żółty, cebula, czosnek i co tam jeszcze się zmieści na paty Mniam. Polewać oliwą albo pomoczyć w marynacie z oliwy, przypraw do grilla i odrobiny octu winnego. Odpowiedz Link Zgłoś
asiorzynka Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:57 Mmm Mathiola- brzmi pysznie, kto cos dorzuci? Odpowiedz Link Zgłoś
mama-paula Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:59 Poszukam przepisu mojej przyjaciolki na pyszna piers z kurczaka w marynacie curry z miodem, jak znajde to napisze. Odpowiedz Link Zgłoś
iwles Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:00 tradycyjnie: kielbacha, kaszana a szaszłyki to robię jeszcze takie: z polędwiczki wieprzowej i z piersi z kurczaka + boczek wędzony + papryka + cebulka + kwasne jabłko (posypane majerankiem) + banan + cukinia. Miąsko wczesniej moczyło się kilka godzin w marynacie własnj roboty (ja do matrynaty dodaję też troszke miodu, wtedy mięso jest bardziej kruche). Aleś_mi narobiła smaku Odpowiedz Link Zgłoś
mama-paula Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 20:58 Ja polecam banany zapiekane, mozna polac rozpuszczona czekolada Odpowiedz Link Zgłoś
niutaki Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:00 pstrąga w folii z warzywami. Odpowiedz Link Zgłoś
mijaczek Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:01 eee tam banany... karkoweczka kielbaski szaszlyki kukurydza chlebek czosnkowy warzywa [papryka, cukinia, cebulka, pomidory] rybki z grilla... np. lososik..mniam mniam hamburgery kurczaczek, np. udka, w skrzydelkach miesa nie ma... ziemniaki w popiele, chyba, ze grill masz gazowy to wtedy w folie zawinac i tez da rade... w ogole to na grillu chyba wszystko da sie zrobic!!!!!!!!! mmmmmm, tesknie za moim wypasionym gazowym grillem! Odpowiedz Link Zgłoś
asiorzynka Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 21:08 dzis tylko kiełbaski ale w sobote?-bedzie sie dzialo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
klamika Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 22:44 1.Baklazany w grubych plastrach obtoczone w oliwie z oliwek i posypane sola ziolowa. 2.Kotleciki z miesa mielonego. 3.Ziemniaki podawane z maslem czosnkowym. 4.Kicha ziemniaczana. 5.Kaszanka. 6.Kukurydza w kolbie. 7.Zeberka moczone ok 12godz w ziolach i piwie.Podawane z zurawina sa pycha. 8.Ryba pieczona w folii aluminiowej z dodatkiem masla,ziol. 9.Szaszlyki(kurczak,papryka,cebula czerw;boczek,jablko kwasne) itd... Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 22:48 Camembert na cieplo podawany z borówka- pychota. Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola Re: co polecacie na grilla? 20.06.07, 22:57 ja to samo ale z żurawiną polecam Odpowiedz Link Zgłoś
edytkus Re: co polecacie na grilla? 21.06.07, 04:58 U nas najpopularniejsze sa: -kolby kukurydzy: posmarowane solonym maslem i sowicie spieprzone , nastepnie zawiniete w folie aluminiowa, po przyrzadzeniu sama slodycz i soczystosc -kartofle przekrojone na pol i przelozone plastrem boczku, tez przyrzadzanie w folii -szparagi zawiniete w folie z kawalkiem solonego masla i posypane cynamonem, jesli przesadzi sie z cynamonem szparagi beda gorzkie -porzadne przeklute zmiekczaczem steki marynowane przez kilka godzin w Maggi, potem tym samym sosem polewane w trakcie pieczenia -szaszlyki z krewetek -malze gotowane na grillu i maczane w rozpuszczonym solonym masle Slowem, im prosciej tym smaczniej! Odpowiedz Link Zgłoś
mijaczek edytkus 21.06.07, 08:00 mmmm...przypomnialas mi wszystkie BBQ, ktore robilam u siebie w domu w zeszle lato.... ech...teskno mi...hihi pychota! a ten meat tenderizer - idealne! koniecznie musze cos takiego kupic! domyslam sie, ze sklepy typu williams sonoma beda mialy, nie? Odpowiedz Link Zgłoś
mara_jade73 Re: co polecacie na grilla? 21.06.07, 07:59 Pierś z kury posolona - marynata: oliwa, miód, curry Karkówka lub boczek - marynata: oliwa, sos sojowy, czosnek zgnieciony mozna dodać trochę wina Odpowiedz Link Zgłoś
olimpiap kaszanka 27.06.07, 12:51 oprócz w.w smakołyków. Kaszankę smarujemy oliwa, wyciśniety czosnek i przyprawa do grila, nakłuwamy i zapiekamy w foli-cud miód. Rewelacyjny smak choć nie przepadam za kaszanką. Odpowiedz Link Zgłoś
olimpiap a i do foli wrzuca się jeszcze 27.06.07, 12:51 cebulkę w piórka. i zapiekać na grilu. Odpowiedz Link Zgłoś