Dodaj do ulubionych

Dieta kopenhaska wersja 19-dniowa

19.11.05, 22:29
Witam!
Ostatnio któraś dziewczyna podała 'rozkład jazdy' na rozszerzoną wersję diety
kopenhaskiej. Było tam coś o pomarańczach itd. Niestety niemoge jej nigdzie
znaleźć a bardzo chciałabym ją spróbować. Bardzo Was proszę jeżeli
natknęłyście się na ten post to napiszcie mi gdzie mogę go znaleźć...
Obserwuj wątek
    • mama_amelki Re: Dieta kopenhaska wersja 19-dniowa 19.11.05, 23:59
      Znalazłam w końcu, wkleję więc,
      a nóż widelec znajdzie się jakaś chętna
      do przetestowaniana na sobiewink
      ja chyba zacznę od przyszłego tygodnia... po Andrzejkach.



      autor:luxfera1

      dieta trwa 18 dni

      śniadanie:jest zawsze 2 tosty,pomarańcz,kawa lub herbata

      1 dzień
      obiad:pomarańcz,ogorek kiszony,3 tosty
      kolacja:2jajka,sałata z cytryną,pomidor,pomarańcz

      2 dzień:
      obiad:pomarańcz,jajko,sałata,3 tosty
      kolacja:pierś z kurczaka,sałata,pomidor,pomarańcz

      3 dzien:
      obiad:pomarańcz,jajo,sałata,ogórek kiszony
      kolacja:mieso,sałata,2 rzodkiewki

      4 dzien:
      obiad:serek biały/1% tłuszczu/,3 tosty,pomidor,pomarańcz
      kolacja:jajko,3 tosty

      5 dzień
      obiad:pomarańcz,mięso,sałata
      kolacja:mięso,sałata,pomarańcz

      6 dzień:
      obiad:pomarańcz
      kolacja:jajko,tost,pomarańcz

      7dzień:
      obiad:pomarańcz,2 jajka,pomidor,sałata,,jabłko
      kolacja:mięso,sąłata,jabłko

      8 dzień:
      obiad:pomarancz,mieso,sałata
      kolacja:2 jaja,szpinak z 2 łyzkami mleka,4 sztangi szparagi,pomarańcz,2 tosty

      9 dzień:
      obiad:jajo,pomidor,pomarańcz
      kolacja:ryba,sałata

      10 dzień:
      obiad:pomarańcz,mieso,sałata
      kolacja:pomarańcz,sałata

      11 dzień:
      obiad:3 tosty z miesem
      kolacja:pomarańcz,mieso,rzodkiewka,pomidor,2 sliwki/nie musza byc/

      12 dzień:
      obiad:mieso ,pomarańcz
      kolacja:mieso,kapusta kiszona,pomidor,pomarańcz

      13 dzień:
      obiad:jajo,3 tosty
      kolacja:mieso,sałata,rzodkiewka,pomarańcz

      14 dzień:
      obiad:jajo,pomarańcz
      kolacja:mieso,pomarańcz,pomidor,tost

      15 dzień:
      obiad:jajo,pomarańcz,pomidor,3 tosty
      :kolacja:mięso,pomidor,3tosty

      16 dzień:
      obiad:jajo,pomarancz,3 tosty,pomidor
      kolacja:mięso,pomidor,3 tosty,pomarańcz

      17 dzień:
      obiad:mięso,sałata,pomidor,pomarańcz
      kolacja:ryba,szpinak,pomarańcz

      18 dzień:
      obiad:jajo,pomidor,pomarańcz
      kolacja:mięso,szpinak,pomarańcz

      do diety możesz używać przyprawy i oliwy ,zamiast cukru słodzik, nie za duzo
      soli. ZERO ALKOHOLU!!
      • mrufkaa Re: Dieta kopenhaska wersja 19-dniowa 20.11.05, 00:53
        O rany, to dieta pomaranczowa a nie kopenhaskasmile
        Zrobie sobie po miesiaczcesmile))
    • carinap Moze tak spróbować? 20.11.05, 10:10
    • carinap Moze by tak spróbować? 20.11.05, 10:13
      Na poczatke najpierw myśleć potem kilikać :o)
      Niedawno przeszłam trzynastkę(a właściwie jedenastkę bo weekend był tak
      zaplanowany zeby przypadkiem nic zaplanować nie było można, i zastanawiam się
      nad ta dietką. Ostatnio schudłam 5 kg(no 4,5 tak naprawdę ) no i jeszcze z 8
      zostało... Jak myślicie mozna> Wyglądaja inaczej te dietki więc moz organizma
      pyskował nie będzie?

      • mama_amelki Re: Moze by tak spróbować? 20.11.05, 11:07
        No właśnie dlatego że to dieta pomarańczowa, tak mi się spodobałasmile
        Ja uwielbiam pomarańcze!!!
        Zaczynam w przyszłym tygodniu, bo w tym mam zjazd na Uczelni i wątpię bym
        przetrzymała pierwsze dni z burczeniem w brzuchu na zajęciachwink
        A potem trzy tygodnie dietki, w sam raz prawie do Świątsmile
        Potrzebuję schudnąć ok.8 kilo zobaczymy co z tego wyjdziewink
        Mam nadzieję, że nie tylko ja zacznę od przyszłego poniedziałku, bo w 'kupie'
        zawsze raźniejsmile
        pozdrawiam
        • carinap Zaczynam od poniedziałku!! 20.11.05, 15:40
          Hej dziewczyny, właśnie wróciłam z zakupów i mam już wszystko na pierwszy
          tydzień tej diety :o)
          Zaczynam od jutra.
          Czy wiecie co znaczy tost? W tej diecie pojawiają się często i nie wiem czy to
          pozwolenie na prawdziwego tosta z szyneczką i żółtym serkiem czy chodzi o
          podpieczone w tosterze suche tostowe pieczywo? A mięso, ile powinna mieć
          porcja? Jak przyrządzone(mozna usmażyć czy trzeba "na parze"?
          Ja za pomarańczami tak sobie ale te ponad 2 tygodnie wytrzymam napewwno.

          Jest jakaś chętna żeby zacząć ze mna od jutra?

          A tak wogóle, skąd macie tą dietę? Wiecie ile mniej więcej można na niej
          zrzucić?
          • mama_amelki Re: Zaczynam od poniedziałku!! 20.11.05, 19:50
            Tost niestety oznacza tylko i wyłącznie suchą kanapkę,
            bo gdyby on mógłby być z szyneczką i serem
            to by to przecież dieta nie była!!!smile
            Jeśli chodzi o mięsko to wydaje mi się że chodzi tu
            o jedną porcję czyli jednego fileta z kurczaka lub jednego
            schabowego, bez panierki i najlepiej bez przypraw ( a jeżeli już
            to ziołowe). Ja jednak wiem z doświadczenia (po trzynastce niedokończonej
            zresztąwink) że bez pieprzu i odrobinki soli to ja tego mięsa nie przełknę,
            więć odrobinę będę dodawać tych przypraw co by się nie załamaćsmile
            Z tego co czytałam, mięso w takich dietach może być przyrządzone na parze
            lub usmazone w piekarniku. A jeśli już na patelni tona oliwie z oliwek.

            Ps. Chętnie zaczęłabymod jutra, ale tak jak już pisałam nie przetrzymałabym
            zajęć, zwłaszcza w sobotę od 8.00 do 20.05. Odkładam więc dietkę na za tydzień.
            Do tego czasu spróbuję powoli przyzwyczajać organizm do małych iloścismile

            Dietkę tą sciągnęłam z forum PUCHATKI, gdzie 'przytaszczyła' ją od sąsiadki
            niejaka luxfera1winkPonoć właśnie ta jej sąsiadka zrzuciła bezpowrotnie na niej
            8 kilogramów. Dla mnie byłoby to ziszczenie marzeńwink Ech...
            • mama_amelki Re: Zaczynam od poniedziałku!! 20.11.05, 19:58
              zresztą w sobotę są andrzejki, więcnie ma szans,abym wówczas wytrzymała...smile
              • carinap Re: Zaczynam od poniedziałku!! 21.11.05, 09:55
                Z tymi tostami to było do przewidzenia, i raczej grzankami powinny sie
                nazywać :o)
                Mam nadzieję że dam radę.
                Jestem juz po śniadaniu tzn po 2 razowych opiekanych kromkach chleba, kawie i
                pomarańczu. Siedzę w pracy i mam ze sobą ogórka, opiekane chlebki i pomarańcza
                na obiad. Może dam radę bo brzuszek przyzwyczajony do mniejszych porcji póki co.
                Chyba zacznę nowy watek żeby opisywać "postępy". Szkoda że zaczynam sama czasem
                wiadomo - potrzeba wsparcia :o)
                • mama_amelki Re: Zaczynam od poniedziałku!! 21.11.05, 12:15
                  Nie przejmuj się, ja dołączę do Ciebie za tydzień. Pomysl jak fajnie będziesz
                  już wtedy prawie w połowie a ja na początkusmile
                  ten tydzień natomiast poświęcę tak jak pisałam na zmniejszenie dziennych porcji
                  co by organizm mi za tydzień z szoku nie zastrajkowałsmile
                  ...i oczywiście będę obserwować Twoje poczynania!smile
                  powodzenia
                  • mama_amelki Re: Zaczynam od poniedziałku!! 23.11.05, 18:07
                    carinap i jak tam dietka, to już Twój trzeci dzień prawda??
                    A m,oże zrezygnowałaś??smile
                    Mnie zostały już tylko cztery dni i zaczynam...hehe
                    zobaczymy co z tego wyjdzie
                    • betty_julcia Re: Zaczynam od poniedziałku!! 24.11.05, 22:14
                      Hej. Aj jestem na końcówce 13-tki ale chętnie bym skorzystała z tej dietkismile
                      Ale kurcze nijak nie mogę wepachać tych 18 dni bez jakiejś ważnej imprezki na
                      kórej szkoda mi być na diecie... Chyba poczekam do nowego roku. Akurat po
                      świętach się przydasmile
                      ------------------------------------------------------
                      Betty to mama a to jestem ja:
                      GWIAZDECZKA
                      • kinada do MAMA AMELKI 25.11.05, 23:13
                        Czesć!W zasadzie ta dieta 19 dniowa wygląda dużo lepiej i smakowiciej,
                        ale nie mogę sobie na nią pozwolić,ponieważ 13.12 mój meżus ma urodziny i nie
                        obedzie sie bez romantycznej kolacji...
                        Z checia wyprobuję ją poźniej!
                        A tak na marginesie,to skąd wytrzasnełaś tą wersję???
                        Probowałam ja znaleźć szukając w wyszukiwarce,ale nie udało mi się sad
                        pozdrawiam!!!
                        • mama_amelki Re: do MAMA AMELKI 26.11.05, 06:21
                          Tak jak już pisałam kilka postów wyżej...
                          "Dietkę tą sciągnęłam z forum PUCHATKI, gdzie 'przytaszczyła' ją od sąsiadki
                          niejaka luxfera1winkPonoć właśnie ta jej sąsiadka zrzuciła bezpowrotnie na niej
                          8 kilogramów. Dla mnie byłoby to ziszczenie marzeńwink Ech..."smile
                          Postaram się wytrzymać,alenie ukrywam Że na początek mam zamiar zastąpić tosty
                          kefirem z otrębami. Dopiero jak już nie będę mogła wytrzymać to przerzucę się
                          na tostysmile(pewnie drugiego dniawink)
                          Tak czy siak,od poniedziałku strtuję, mam nadzieję, ze dam radę...smile
                          Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka