Dodaj do ulubionych

Meble na taras , do ogrodu

11.03.17, 19:00
Dziewczyny , jakie macie meble w ogrodzie ?
Drewno, plastik , technorattan ? Czy jeszcze inne ?
Które są według Was najlepsze ?
Macie doświadczenie ?
Obserwuj wątek
    • livia.kalina podczepię się 11.03.17, 19:27
      jeśli możnasmile

Moje meble ogrodowe też już sa do wymiany. Miałam do tej pory drewniane. Szukam czegoś i natkałam się na te, z tchibo:
      www.tchibo.pl/-c400061368/k302.html?&pos=0
      Nawet mi się podobają tylko wydają mi się bardzo drogie. Tylko wydają czy faktycznie podobne można kupić taniej?
    • madzik2505 Re: Meble na taras , do ogrodu 12.04.17, 10:04
      U mnie drewno smile mam coś podobnego do tych www.meble-laciak.pl/oferta/meble-debowe.html Mi osobiście się bardzo podobają. Są solidne i stabilne, a to chyba najważniejsze jeśli chodzi o meble do ogrodu. Przynajmniej wiatr mi ich nie porywa big_grin
        • naturella Re: Meble na taras , do ogrodu 12.04.17, 10:26
          Właśnie wywaliłam drewniane, z jakiegoś egzotycznego drewna. Na zimę przykrywane plandeką (nie mamy zadaszenia, ani możliwości schowania), wytrzymały 2 lata (stół) i 5 lat (krzesła). Musimy niebawem kupić, chyba tym razem bedzie to technorattan. Zastanawiamy się nad meblami z Jysk, miał ktoś moze?
          • dzikka Re: Meble na taras , do ogrodu 06.06.17, 11:14
            Moje drewniane, chowane pod plandeką, w tym roku uzyskały pełnoletność, poważnie. Co prawda w stole był wymieniany blat a jedno krzesło dwa dni temu zakończyło żywot, to wymieniać będziemy dopiero w przyszłym roku.
      • default Re: Meble na taras , do ogrodu 12.04.17, 13:55
        madzik2505 napisał(a):

> U mnie drewno smile mam coś podobnego do tych [url=http://www.meble-laciak.pl/oferta/meble-debowe.html

O, to ja mam podobne (bardziej masywne) w altance. Stoją sobie cały rok niczym nie przykryte (poza dachem altanki) i nic im nie jest.
        Poza tym mam meble wiklinowe (stolik i 4 krzesełka) - te są wystawiane tylko wtedy, gdy są potrzebne, bo deszcz im nie służy raczej smile Ale ponieważ są lekkie, bardzo łatwo je przenieść i ustawić w dowolnym miejscu ogrodu. Takie mniej więcej:
        www.mango.pl/produkt/wicker-stol-wiklinowy--kolor--naturalny-p77351.html?source=googleps&gclid=CMOkk-vsntMCFQ9lGQodlGwIEg
        Na tarasie mam zwyczajny tapicerowany komplet (narożnik i fotele), który kiedyś stał w salonie, ale został zastąpiony czymś innym. I stolik też pokojowy, taka ława ze szklanym blatem w drewnianej obudowie. Stoją w zadaszonej części tarasu, niczym ich nie osłaniam przez cały rok, trzymają się świetnie - po zimie tylko trzeba je wytrzepać lub przeprać karcherem. Normalna, wygodna kanapa na tarasie jest super - nieraz w ogóle tam śpię w ciepłe noce smile
    • spanish_fly Re: Meble na taras , do ogrodu 12.04.17, 12:19
      Moim zdaniem najlepsze są meble drewniane, wiklinowe lub rattanowe. Sztuczne tworzywa są nadużywane. Drewniane krzesło zazwyczaj łatwiej naprawić, a jak się już dokumentnie zniszczy to można sobie ognisko zrobić.
      • troompka Re: Meble na taras , do ogrodu 06.06.17, 11:57
        sorry, moze glupie pytanie, ale czy ten metal sie nie nagrzewa? ozumiem, ze na siedzisko mozna poduchy dac, ale dookola dalej jest metal plus nogi krzesel.
        Mam mocno nasloneczniony taras, w pogodne dni slonce przygrzewa od poludnia do zachodu, nagrzewa sie wszystko i jak wtedy taki metalowy komplet sie zachowa?
        Mam teraz drewniane, ale mysle o wymianie bo 10 rok stoja bez zdnego zabezpieczenia (okresowo sa impregnowane tylko) i juz wygladaja nie za ladnie.
        Slyszalam ze techonrattan jest za delikatny i nie do domu gdzie sa dzieci. No to co zostaje?
    • magic.marker Re: Meble na taras , do ogrodu 12.04.17, 20:19
      Drewniane.
      Rozkładany stół z IKEA, impregnowany co jakiś czas plus krzesła z drewna egzotycznego zakupione w OBI.
      Tylko owszem, stoją pod zadaszeniem, a zimę spędzają w garażu.
      Ale jak kiedyś spędziły na dworze, pod przykryciem też przeżyły bez szwanku.

Jeszcze ławki były z IKEA (z akacji?) stojące bez zadaszenia ale się rozpadły po paru latach.
    • izabelle64 Re: Meble na taras , do ogrodu 06.06.17, 10:49
      Nie kupujcie w jysk krzesel 5-pozycyjnych MELLBY !!! Rok temu kupilam takie krzeslo po kilku razach uzytkowania dokladnie dwa tygodnie przeguby plastikowe pekly !!! Waze 68 kg . Reklamacja zostala uwzgledniona i otrzymalam nowe . W tym roku , w tym samym miejscu , pekly znowu przeguby plastikowe !!!! Znowu reklamacja , wysylanie zdjec , czekam na nowe . Siostra ma juz 5 lat takie samo tylko kupila w OBI stoja na balkonie zima lato i nie ma problemow .
    • an.16 Re: Meble na taras , do ogrodu 06.06.17, 11:05
      Mamy cudowny, wytrzymały stół ze szklanym blatem już kilkanaście lat. Na środku ma dziurę na parasol bo nie mamy zadaszenia. Krzesła z drewna egzotycznego maja kilka lat. Można je składać (niezbędne, bo zima chowane) i zmienić pozycje oparcia. Nie impregnujemy i nie olelujemy ( nie chce nam się). Nie będzie mi ich szkoda bo są okropnie ciężkie. Tyle że nic z nimi się nie dzieje, poza tym że to drewno dość brzydko się starzejecrying
    • kanna Re: Meble na taras , do ogrodu 06.06.17, 15:09
      Drewniane, surowe drewno, które zaimpregnowałam i pomalowałam. Mąż skręcał.
      Stół, ława + dwa fotele.
      Stuknęło im własnie 10 lat, powoli trzeba je będzie wymieniać.

Kosztowały - po sezonie w MACRO - 86 zł. Miały posłużyć rok.
    • butch_cassidy Re: Meble na taras , do ogrodu 06.06.17, 15:23
      No... ja właśnie drewniany stół, robiony przez ś.p. teścia 30 lat temu, ergo nie do ruszenia ;/ zabezpieczyłam pięknym ceratowym obrusem w kropki, aby się zbytnio nie zniszczył w czasie burzy... Ależ mnie to uszczęśliwia...

No ale... może niemodnie, ale z kwiatami i lampionami imho jednak ujdzie wink
    • gwiazd3 Re: Meble na taras , do ogrodu 21.07.17, 07:11
      Nie wiem czy jest sens patrzeć sie na to co jest modne, a co nie jest modne. Powinniśmy kupować to co nam sie podoba.
      Sama ostatnio zastanawiałam się czy kupować meble do ogrodu drewniane czy technorattanowe. Zdecydowałam sie na te drugie ( wydawały mi się takie jakieś lżejsze).
      Kupowaliśmy w OBI. Robiąc pewne rozpoznanie, zobaczyliśmy ,ze jednak obi ma najlepsze ceny na tego typu komplety ( szczególnie,ze w wielu sklepach jest to samo tylko,że w różnej cenie).
    • saszanasza Re: Meble na taras , do ogrodu 22.07.17, 11:29
      Najlepsze to chyba technorattan i drewniane, ale takie solidne drewniane. Ja na balkonie mam z drewna egzotycznego, kupione w LM. Jakość raczej średnia, na szczęście zimą "garażują", bo raczej nie wytrzymałyby, ale kocham je za wygodę, dzieciaki nawet na nich śpiąsmile
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/de/cj/pffu/COjgarHthxmW6PSDQB.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka