Dodaj do ulubionych

Piaskownica - jaka????????????

17.03.09, 13:21
bo mam już dość. drewno czy plastik???
https://www.divisionnms.de/440Pbfk.jpg
czy
https://photos02.allegroimg.pl/photos/oryginal/578/30/66/578306695
czy
https://photos01.allegroimg.pl/photos/128x96/573/71/06/573710699
mam dość a chcę najdalej jutro zamówić.
czi taka 120/120 wystarczy???
Obserwuj wątek
    • iwek33 Re: Piaskownica - jaka???????????? 17.03.09, 16:19
      No wszystko zależy od wielu rzeczy...
      -czy masz miejsce w ogrodzie, na którym można "zainstalować"
      piaskownicę na stałe- wtedy wybrałabym drewnianą
      - jeśli piaskownica miałaby być chowana czasowo gdzieś do piwnicy,
      czy też zmieniać położenie, to lepsza plastikowa
      - drewnianą trzeba zabezpieczać, odnawiać,
      - plastikowe z reguły są płytsze i mniejsze niż drewniane
      - wymiar: to zależy w jakim wieku masz dziecko, dla rocznego bąbla
      to mniejsza plastikowa lepsza, bo w razie upadku nie uderzy się o
      drewno,do plastikowej można nalać wody i zmienić ją w mini-basenik,
      dla 4 latka zdecydowanie większa (min 120x120) i drewniana
      fajniejsza, może wtedy z kolegami grzebać w piachu.
      • anulajc Re: Piaskownica - jaka???????????? 17.03.09, 16:27
        Ja osobiście wole drewnianą i taką też mamy. Plastikowi są raczej
        małe i płytkie. Z drewnianymi też nie ma szału ale my oglągneliśmy
        kilka i mąż sam zrobił gigantyczną piaskownice smile
        • pasik Re: Piaskownica - jaka???????????? 17.03.09, 16:53
          Posiadam piaskownicę z ostatniego obrazka.
          Zamawiałam dużą bo bawi się tam 2-3 dzieci.
          Ławeczki są przydatne bo zamykają piaskownicę,można ustawiać babeczki a i stara matka usiądzie czasami.
          Obecnie piaskownica przykryta folią.Dzieciaki w zimie robiły sobie z niej skocznię
          Producent ok, zamówienie specjalne robione bo wtedy mieli przerwę urlopową. Wszystko domalowane, do skręcenia.Posegregowane śrubki, dokładna instrukcja
          Polecam zanabyć elektryczną wkrętarkę, jeśli ktoś nie masmile

          Też się długo zastanawiałam -plastik czy drewno, wygrał klasyk.
          Bardzo dużo znajomych ma takie piaskownico- baseniki w kształcie muszelki.
          Ni przypiął ni wypiął jak dla mnie
    • tosieuda Re: Piaskownica - jaka???????????? 17.03.09, 18:52
      jeśli masz duzo miejsca w ogrodzie to kup drewnianą,
      ta ostatnia kolorowa jest piękna i te ławeczki super!
      tylko weź pod uwagę, ze będzie trzeba ją przykrywac,
      coś do przykrycia od razu kup smile
      • kinder0610 Re: Piaskownica - jaka???????????? 17.03.09, 19:04
        My z kolei mamy zamykaną plastikową - dwoje dzieci się w niej może bawić bez
        problemu. Druga część - pokrywa jest tej samej głębokości co dół i służy jako
        pojemnik na piłki - więc dodatkowa atrakcja albo mały basenik. Po zamknięciu mam
        pewność, że żadne zwierzaki nie będą się do niej załatwiać i co najważniejsze
        deszcze nie moczy piasku - co się zdarza w każdej drewnianej jeśli nie nakryjesz
        folią.
    • jolanta_robert Re: Piaskownica - jaka???????????? 18.03.09, 08:09
      Gdzie mogę kupić tę 3 z ławeczkami i jaka jest jej cena, poproszę
      może o linka na pocztę, jeśli to nie jest problem. Z góry dziękuję.
      • circa.about Re: Piaskownica - jaka???????????? 18.03.09, 08:16
        Na Allegro są.
        Wpisz w wyszukiwarkę "piaskownica" i wyskoczy Ci cały wybóe.
        • hania1001 Re: Piaskownica - jaka???????????? 19.03.09, 08:24
          Kupiliśmy synkowi tą derwnianą bez ławeczek. Mąż wykopał dół
          głębokości pół metra aby bez obaw można było kopać doły w
          piaskownicy. Nasza była w stanie surowym, zabezpieczona tylko
          preparatem przed wilgocią i grzybami, musielismy ją sami pomalować,
          ale to było bardzo przyjamne zajęcie. Pomalowalismy ją lakiero-bejcą
          w kolorze mahoń. Razem budowalismy tą piaskownicę, ma 120x120 i
          śmiało wystarcza dla dwójki albo i trójki dzieci.
          Kupowałam w Rembertowie (Warszawa) w sklepie ogrodniczym, kosztowała
          bodajże 69 zł. Mozna było dokupic pokrywę, ale za drogo wychodziło i
          na jesień i zime piaskownica została przykryta specjalna folią i
          jest OK. Polecam drewnianą i zaznaczam, że nie warto wywalać kupe
          kasy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka