Dodaj do ulubionych

Skomplikowane

07.08.06, 17:37
Mamy ziemię. Właścicielami są mój ojciec, siostra moja i ja. Ojciec ożenił się
ponownie po śmierci mojej mamy. Przed śmiercią mamy ziemia należała do ojca i
mamy. Czy, w przypadku urodzenia się moejmu ojcu dziecka z drugą żoną, dziecku
też należy się udział w ewentualnym spadku czy w przypadku sprzedaży ziemi?
Obserwuj wątek
    • jola261 Re: Skomplikowane 07.08.06, 18:13
      Jeżeli chodzi o nową zonę-to to co zostało nabyte przed zawarciem małżeństwa
      stanowi odrębny majątek każdej osoby. Jeżeli chodzi o dziecko-to każde dziecko
      ma prawo do spadku po rodzicach,nawet jeżeli jest wykluczone ze spadku to ma
      prawo do zachowku. z tego co się orientuję to tak to wygląda ale prawnikiem nie
      jestem więc lepiej żeby wypowiedział się jeszcze ktoś bardziej kompetentny.
      • mieszkowamama Re: Skomplikowane 09.08.06, 08:39
        Dzięki...
      • burza4 Re: Skomplikowane 09.08.06, 10:52
        część po mamie - dziedziczy ojciec i wspólne dzieci. Owszem, to stanowi majątek
        odrębny, jednak to ma znaczenie tylko w razie rozwodu, w przypadku spadków już
        nie.

        z kolei po ojcu - dziedziczy nowa żona i wszystkie dzieci ojca. Czyli że nowa
        żona może mieć prawa do tej ziemi - dziedziczy część tego umownego "kawałka",
        który wasz ojciec odziedziczył po waszej mamie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka