Dodaj do ulubionych

zasiłek macierzyński

07.01.07, 18:19
Witam! Planujemy dzidziusia. W związku z tym mam pytanie.Mam umowę na pół
etatu. Zarabiam o wiele więcej niż wynika z umowy, ale oficjalnie dostaje
ponad 300 zł. Od 1 stycznia dostalam umowe na caly etat- tez przy najniższym
wynagrodzeniu. Czy w związku z tym otrzymam zasiłek macierzyński i w jakiej
wysokości? Czy może lepiej zaczekać jeszcze kilka miesięcy z ciążą? Czy ktoś
wie jak to wygląda od strony finansowej?
Obserwuj wątek
    • uosman Re: zasiłek macierzyński 08.01.07, 12:20
      dostaniesz tylko ta najnisza kwote,jedynie co mozesz zrobic to zatrudnij sie na
      wysza kwote i plac sama pierwsze miesiace,a potem idz na zwolnienie
      .macierzynski wtedy dostaniesz rowniez wyszy,to jest jedynie oplacalne
      rozwiazanie.ja tak zrobilam.
      • urszulka-j Re: zasiłek macierzyński 08.01.07, 18:34
        Dzięki za odp. , ale niestety nie mogę tak zrobić bo to nie spodoba się mojemu
        szefowi sad trzeba będzie sobie poradzić z kwota 650 zl.(czy ile tam
        wychodzi...) Bo tyle chyba dostane? jeśli "zaciążę" za jakieś 3-4 miesiące + 9
        miesięcy ciąży to taka wyjdzie średnia z 12 miesięcy. Nie będzie miało wtedy
        znaczenia pół etatu i to co "niby" dostawałam, czyli 300 zl z groszami? dobrze
        myślę?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka