electra69 28.05.04, 11:56 hej mam pytanie, dzis odebralam wyniki moczu i mam 100 jakis jednostek leukocytow, a norama to brak calkowity ich w moczu, co to oznacza???? czy to zagraza dzidzi, jestem w 29 tyg.??? pomozcie????! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
verla Re: wysoka ilosc leukocytow w moczu????? 28.05.04, 12:17 cześć, podwyższony poziom leukocytów świadczy o jakimś stanie zapalnym ( choć to stanowczo za poważne określenie ) np: w układzie moczowym czy rozrodczym. A to u kobiet w ciąży standard. Nie denerwuj się bo dziecku to nie zagraża ale oczywiście powinnaś to skonsultowac ze swoim lekarzem.Zwłaszcza żeby nic poważnego z tego nie było potem. pozdrawiam Verla ( 17 tc) Odpowiedz Link Zgłoś
matizka Re: wysoka ilosc leukocytow w moczu????? 28.05.04, 12:47 potwierdzam powyższe i choć to powyżej normy to jeszcze nie jest dużo. Ale idź do lekarza - nieleczone infekcje bakteryjne mogą prowadzić do wcześniejszego porodu - a leczone mogą być bezpiecznie w ciąży (ja też miałam od mniej więcej tego okresu podobne problemy, a teraz 38 tydz. i czekam porodu jak kania dżdżu.) M. Odpowiedz Link Zgłoś
annjan bakteriologia 28.05.04, 13:02 ja bym natychmiast poszła na posiew bakteriologiczny z szyjki macicy i do lekarza. Zapalenia bakteryjne wstępujące mogą spowodować w każdym tygodniu ciąży obumarcie ciąży ( przeszłam to sama w 24 tyg.) Odpowiedz Link Zgłoś