mgg1 01.08.04, 21:51 czy rtg lokcia moze zaszkodzic mojej 1 tyg-dzidzi? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
asochac1 Re: ide do ortopedy 02.08.04, 11:32 w pierwszym trymestrze ciązy nie powinno się wykonywać żadnych badań rtg. Tak powiedział lekarz na ostrym dyzurze, do którego trafiłam w 4 tyg. ze złamaną kością w stopie. Zagipsowali mnie bez rtg, na szczęscie lekarz miał wyczucie bo zrosło się dobrze (robiłam rtg dopiero po urodzeniu dziecka). pozdrawiam, AS Odpowiedz Link Zgłoś
siewonka1 Re: ide do ortopedy 02.08.04, 12:40 Miałam dokładnie to samo spadłam ze schodów w piątym miesiącu na ostrym dużurze założono mi szynę gipsową bo prawdopodobnie tylko pozrywałam jakieś wiążania. Bez rtg na wyczucie postawiono taką diagnozę chyba zresztą prawidłową choć noga dalej boli po trzech tygodniach od upadku. Nie można robić w ciązy rtg chyba że jest zagrożenia życia matki i nie ma innego wyjścia. Poinformuj lekarza o swojej ewentualnej ciązy nie powionien robić ci zdięcia. Odpowiedz Link Zgłoś
alcantra Re: ide do ortopedy 02.08.04, 21:48 Właśnie wróciłam od neurologa (a konkretnie pani neurolog), bo mam problemy z kręgosłupem i nerwobólami. Miałam umówioną wizytę u ortopedy, ale za poradą neurolog odwołałam ją. Jak powiedziała moja pani doktor (specjalnie ją zapytałam o RTG), w ciąży w ogole nie powinno się robić prześwietlenia, chyba że jest zagrożenie życia. A ortopedę mi odradzila, bo "jak się dowie, że jest pani w ciąży, to się może wystraszyć i tym bardziej nic pani nie pomoże." Chodzi o to, że wszelkie maści, leki i fizykoterapie przepisywane w sytuacjach problemów z kręgosłupem bądź ukladem kostnym mogą byc potencjalnym zagrożeniem dla maleństwa. Ja wyszłam z zaleceniem systematycznych ćwiczeń, które i tak mam skonsultować ze swoim ginekologiem i życzeniem, że "mam się trzymać". Tak więc trzymaj się i nie podejmuj pochopnie decyzji Pozdrowienia, Odpowiedz Link Zgłoś