elle29 25.01.06, 14:27 czy słyszałyście o jakiś zastrzeżeniach lekarzy ? Wg. mnie jest to delikatna forma ruchu i nie powinna dziecki zaszkodzić, prawda ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
b.bujak Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:30 ruch w wodzie jest jak najbardziej wskazany, gorzej w kwestii higieny - w ciąży łatwiej o infekcje pochwy, tym bardziej w publicznym basenie Odpowiedz Link Zgłoś
elle29 Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:32 dlaczego łatwiej o infekcję ? Czyzby ciężarne były mniej odporne ? Brak logiki w naturze ? Dzisiejsze baseny wydaje mi się, że juz nie śmierdzą ytak chlorem jak kiedyś. Odpowiedz Link Zgłoś
b.bujak Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:38 dzisiejsze baseny maja inny sposob dezynfekcji wody, ale społeczeństwo nadal ma niska kulturę higieniczna - moim zdaniem a jesli chodzi o organizm kobiety ciezarnej, to rozpulchnione błony śluzowe, zmiana naturalnego pH itp niestety łatwiej złapac grzyba czy bakterie Odpowiedz Link Zgłoś
szarlota123 Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:34 Ja chodze na basen i jest super. spytałam sie lekarza czy moge i powiedział ze jak najbardziej tak Poz Odpowiedz Link Zgłoś
beatrice_1pl Re: basen a ciąża 26.01.06, 23:42 Basen to jedyna dla nas rozrywka Staram sie chodzic 2 razy w tygodniu lub przynajmniej raz i czuje sie swietnie, w wodzie od razu o kilka ladnych kg mniej Plywanie wzmacnia wszystkie mięśnia i daje błogi relaks. Jeśli mamy tu cokolowiek do odradzania to plywanie w morzu, jeziorze czy rzece, co jest teraz przecież mało realne. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
llilly Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:39 Łatwo o infekcję drog rodnych i układu moczowego, bo po pierwsze w ciąży jesteśmy bardziej podatne, a po drugie w basenowej wodzie pływają różne paskudztwa.Tyle zastrzeżeń.Z punktu widzenia sprawności to basen jest bardzo polecany, odciaża stawy, łagodzi bóle pleców.Wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ju83 Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:50 Mi lekarz zdecydowanie odradził baseny, ale jak będę chciała to pójdę. Myślę że wystarczy założyć nawilżony żelem Feminal lub innym tampon i będzie ok Odpowiedz Link Zgłoś
llilly Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:57 Odradzam tampon bo i tak nasiąknie a dodatkowo zatkasz, że tak powiem, odpływ i masz super pożywkę dla bakterii i grzybów.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
aguu2 Re: basen a ciąża 25.01.06, 14:53 Basen polecam jak najbardziej Ja przez cala ciaze chodzilam 2 razy w tygodniu, na nic nie chorowalam a samopoczucie swietne Odpowiedz Link Zgłoś
karawara Re: basen a ciąża 25.01.06, 15:02 Basen w ciąży to super sprawa. Całą zeszłą ciążę chodziłam, czułam się świetnie dzięki temu że dość często pływałam(2,3 razy w tygodniu), nie przytyłam zbyt wiele, poród miałam szybki(to też podobno zasługa pływania), a z tymi bakteriami naprawdę nie przesadzałabym. Na obecną ciążę plan mam identyczny, czego i Wam życzę. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
dziubekl Re: basen a ciąża 25.01.06, 15:40 mi lekarz odradzil ze wzgledu na zwiekszone prawdopodobienstwo zlapania grzybicy pochwy. u kobiet w ciazy ten problem szczegolnie sie nasila (ok 75% kobiet w ciazy przynajmniej raz przechodzi) a basen to dodatkowe ryzyko. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
motylkowa7 Re: basen a ciąża 25.01.06, 19:33 Myślę ,że jest tak -że nie ma lepszej formy ruchu niż w wodzie , ale ze względu na stan dzisiejszych basenów i zwiększona predyspozycją na stany zapalne w ciąży -na basen mogą chodzić tylko te dziewczyny w ciąży które nigdy nie miały problemów zapalnych- u mnie niestety basen odpadał i wybrałam gimnastykę na sucho , którą b.b.b. polecam- www.studiozdrowia.hbz.pl Odpowiedz Link Zgłoś
maja.f Re: basen a ciąża 25.01.06, 19:55 Pływanie jest najbardziej polecana formą ruchu dla kobiet ciężarnych. Mniejsze ryzyko kontuzji niż na lądzie, mniejsze obciążenie stawów. (Podobnie z resztą, jak dla obób otyłych). Ryzyko infekcji w ciąży nie jest większe. Tylko jeśli już coś złapiemy, to lekarz musi bardziej uważać z leczniem tego, bo nie wszystko można przecisać kobiecie w ciąży (dotyczy to np. doustnch środków przeciwgrzybicznych). Oczywiście nie idźcie na jakiś śmierdzący basen, budzący juz na wstępie zastrzeżenia higieniczne. Bo to i ryzyko, i żadna przyjemność. Obecnie jest jednak wiele nowoczesnych, bezpiecznych pływalni. Są na nich też zajęcia dla niemowląt i bardzo tam bdają o higienę. P.S. Ja mam predyspozycje do łapania infekcji. Jednak w ciąży nie zrezygnowałam z basenu, trafiłam na mądrego ginekologa, który mi basenu nie odradzał. Powiedział, że niekótrzy lekarze-ginekolodzy odradzają basen kobietom w ciąży, bo nie chcą ryzykować konieczności leczania ewentualnych stanów zapalnych. Bo to, że kobieta wysportowana się lepiej czuje, ma łatwiejszy poród i mniejsze kłopoty z nadwagą, to już nie ich problem. W końcu to nie ginekolog leczy później nadwagę czy przeciążone stawy. Odpowiedz Link Zgłoś
llilly Re: basen a ciąża 25.01.06, 20:52 Ryzyko infekcji w ciaży JEST większe.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
dorianne.gray Re: basen a ciąża 26.01.06, 23:58 No właśnie. Ja bym chętnie poszła, ale się boję. W Zielonej Górze jest tylko jeden, bardzo archaiczny basen, czasem się słyszy o tym, że woda tam nie za czysta, od ponad 10 lat trwają w mieście przepychanki słowne na temat budowy nowoczesnego kompleksu - i nic. Koszmar. Dziękuję wszystkich lokalnym "politykom"... Odpowiedz Link Zgłoś
hiacynta07 Re: basen a ciąża 27.01.06, 09:58 Mam takie same obawy, choc w poblizu nas jest 'high-life' Wodny Park. Mój gin każe mi zakładać przed pływaniem Lactovaginal. Kwas mlekowy w nim zawarty ma zakwasic środowisko i stanowić lepszą obronę przed ewentualnymi bakteriami. Jak na razie - żyję )) Ale... ostatnio myślałam, ze zemdleję na widok stóp pewnej Pani w wieku balzakowskim: zielono-żółte paznokcie szły się dziarsko kąpać! Świadomość, że taki syf pływa obok nas, i to pewnie nie jeden, odebrała mi chęć do powtórnej wizyty, jak na razie. Ogolnie w tym temacie nie jest u nas wesoło Odpowiedz Link Zgłoś