Dodaj do ulubionych

Czy mozna farbowac wlosy w ciazy??

21.02.06, 17:57
Czy mozna farbowac wlosy w ciazy??
Obserwuj wątek
    • anet81 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:02
      Z tego co czytałam - można, ale tylko szamponem, a nie prawdziwą farbą.
      farba bowiem wnika w głąb włosa - a toksyny i substanecje chemiczne aż do
      cebulki i dalej do krwi!
      Nie jest to jednak do końca zbadane, ale lekarze przestrzegają przed
      farbowaniem. prawda jest taka że nikt Ci nie zagwarantuje, ze nic się z Twoim
      dzieckiem nie stanie.
      Ja farbowałam wyłącznie szmponami.
      • malia21 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:13
        Co np jak chce sobie zrobic kilka pasemek,rozjasnic o 2 tony pokryc odrosty?
        Czy ktos z was rojasnial wlosy w ciazy???
        • moreno500 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:14
          wrzuć w wyszukiwarkę "farbownie włosów", takie posty pojawiają się tu kilka
          razy w tygodniu
        • 12.12m Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 26.02.06, 22:10
          ja farbowalam farba,rozjasnialam i ok.
        • 12.12m Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 26.02.06, 22:12
          ja farbowalam,rozjasnialam,farba i ok.
    • moreno500 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:13
      a inni lekarze się śmieją z obaw dotyczących farbowania.
      • hossa76 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:14
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=36557169
        • aga55jaga można można można można można można można 21.02.06, 18:19
          śmiało! Ciąża nie jest przeciwskazaniem do farbowania - a przecież z wielkimi
          odrostami chodzić nie będziesz?? Nie wspomnę już o samopoczuciu przy patrzeniu
          w lustro. Rób sie na bóstwo smile))))
    • beata197112 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:29
      Ja farbowałam i uważam,że to przesada z tym przenikaniem toksyn.
      Gdyby dalej iśćtym tropem to i w kremach czy maseczkach są różne
      dodatki...Przez całą ciąże kobieta nie może żyć jak troglodyta.
      • karolinea zrobiłam pasemka-jestem w czwartm tygodniu.... 21.02.06, 19:12
        radziłam sie wielu osób zanim to zrobilam...mamy,cioci,kolezanki mamy z pracy
        która farbuje włosy i jest w ciąży itd..(wszystkie mówily ze noramlnie
        farbowały w czasie ciąży) Jak juz byłam u fryzjera, wyraziłam obawę i
        poprosiłam o zrobienie kulku pasemek dosłownie z góry-wyszłam ze zrobioną całą
        głowa...Fryzjeka powiedziala mi ze pasemka nie mają żadnego wpływu na ciąże,
        nic mnie nie piekło (nie dotykała mi skóry głowy),,,,natomiast powiedziala ze z
        farbą jest inaczej, bo nakłada sie na całą powieszchnię głowy itd...Szkoda ze
        nie ma specjalnych farb i szamponów dla kobiet w ciązy....NIe mam wyrzutów
        sumienia..ale czasami jak na siebie patrze-pomimo zadowalającego
        wyglądu...zadaje sobie pytanie czy dobrze zrobilam...
        • guderianka Re: zrobiłam pasemka-jestem w czwartm tygodniu... 21.02.06, 19:15
          są farby na ktorych widnieje pozwolenie na farbowanie przez kobiety w ciązy.a
          na tych na których adnotacji takich nie ma -po prostu nie były badane na
          cięzarnych. w ciazy ze względu na poziom hormonów niekóre kolory mogą nie
          wyjśc.a jesli chodzi o mnie to bylam bodajze w 28tc jak sobie zrobiłam pasemka
          bo juz na siebe w lustrze nie mogłam patrzec
    • dorianne.gray Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 19:22
      Absolutnie nie wolno! (Przyjmuję postawę ofensywną) wink
      • aga55jaga Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 19:34
        a to dlaczego taka postawa - tak dla żartu?
        A jeżeli na poważnie to

        "Widoczna część włosa nazywa się trzonem, (Rysunek) zbudowana jest ze
        zrogowaciałych, martwych komórek w których nie zachodzą żadne procesy
        biologiczne, włos nie jest ukrwiony ani unerwiony. "

        ten cytat pochodzi ze strony

        www.piloxidil.pl/02.html
        więc jeżeli coś nie jest unerwione i ukrwione, więc jak malowanie może temu
        zaszkodzić??? to tak samo jak z malowaniem paznokci - tu szkodliwe mogą być
        jedynie długo wdychane (ale długo tzn klka godzin) opary lakieru.


        • karolinea uffff:) 21.02.06, 19:35
          no wkońcu jakas fachowa poradawink
          • aga55jaga Re: uffff:) 21.02.06, 19:36
            e tam fachowa smile Pozdrawiam
        • aga55jaga dla wszystkich zainteresowanych-link powyżej w poś 21.02.06, 19:35
          w powyższym poście
        • dorianne.gray Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 23:11
          Dzięki, aga wink
          Ja się farbuję wink
    • kolunia1 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 21:15
      Witaj, ja farbuję włosy będąc w ciąży, pytałam się moim zdaniem profesjonalnych
      fryzjerów & powiedzieli mi,że nie ma przeciwskazań, ale że dobrze powiedzieć
      fryzjerowi,że jest sie w ciąży - wtedy użyje delikatnijeszych farb - takie info
      mi powiedzieli - dla mnie jest to wystarczające!
      • sylka23 Wczoraj zrobilam sobie pasemka 21.02.06, 21:25
        A ja wczoraj wlasnie bylam u fryzjera, obcielam krociutko wloski i przy
        okazji "zaserwowalam" sobie pasemka. Tak dla odswiezenia fryzurki i ogolnie,
        zebym lepiej wygladala i sie czula....Nie sadze, zeby to bylo cos
        zabronionego...
    • aniaszymanska21 Ja farbowałam ;) 21.02.06, 22:06
      W moim przypadku było tak,że w 4 miesiacy ciązy wychodzłam za mąż i jakoś
      trzeba było wygladać. Farbowałam włosy u fryzjerki informując ją uprzednio o
      moimstanie winkSzymek jest zdrowy, nie zaszkodziło mu to wink
      • malia21 Zapytam lekarza 21.02.06, 22:17
        Dzieki za posty! Ja sprobuje zapytac sie jeszcze lekarza ale mysle ze mozna
        raczej.
        • mmalicka21 jasne że można 21.02.06, 23:12
          tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu żeby nie wdychac za bardzo
          chemilkaliów
          • kaczalidka Re: jasne że można 26.02.06, 23:42
            Ja farbowałam w ciąży włosy i klops!Kolor był taki sam jak przed zabiegiem.Może
            Tobie się uda.Pozdrowionko

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka