malia21 21.02.06, 17:57 Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anet81 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:02 Z tego co czytałam - można, ale tylko szamponem, a nie prawdziwą farbą. farba bowiem wnika w głąb włosa - a toksyny i substanecje chemiczne aż do cebulki i dalej do krwi! Nie jest to jednak do końca zbadane, ale lekarze przestrzegają przed farbowaniem. prawda jest taka że nikt Ci nie zagwarantuje, ze nic się z Twoim dzieckiem nie stanie. Ja farbowałam wyłącznie szmponami. Odpowiedz Link Zgłoś
malia21 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:13 Co np jak chce sobie zrobic kilka pasemek,rozjasnic o 2 tony pokryc odrosty? Czy ktos z was rojasnial wlosy w ciazy??? Odpowiedz Link Zgłoś
moreno500 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:14 wrzuć w wyszukiwarkę "farbownie włosów", takie posty pojawiają się tu kilka razy w tygodniu Odpowiedz Link Zgłoś
12.12m Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 26.02.06, 22:10 ja farbowalam farba,rozjasnialam i ok. Odpowiedz Link Zgłoś
12.12m Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 26.02.06, 22:12 ja farbowalam,rozjasnialam,farba i ok. Odpowiedz Link Zgłoś
moreno500 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:13 a inni lekarze się śmieją z obaw dotyczących farbowania. Odpowiedz Link Zgłoś
hossa76 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:14 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=36557169 Odpowiedz Link Zgłoś
aga55jaga można można można można można można można 21.02.06, 18:19 śmiało! Ciąża nie jest przeciwskazaniem do farbowania - a przecież z wielkimi odrostami chodzić nie będziesz?? Nie wspomnę już o samopoczuciu przy patrzeniu w lustro. Rób sie na bóstwo )))) Odpowiedz Link Zgłoś
beata197112 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 18:29 Ja farbowałam i uważam,że to przesada z tym przenikaniem toksyn. Gdyby dalej iśćtym tropem to i w kremach czy maseczkach są różne dodatki...Przez całą ciąże kobieta nie może żyć jak troglodyta. Odpowiedz Link Zgłoś
karolinea zrobiłam pasemka-jestem w czwartm tygodniu.... 21.02.06, 19:12 radziłam sie wielu osób zanim to zrobilam...mamy,cioci,kolezanki mamy z pracy która farbuje włosy i jest w ciąży itd..(wszystkie mówily ze noramlnie farbowały w czasie ciąży) Jak juz byłam u fryzjera, wyraziłam obawę i poprosiłam o zrobienie kulku pasemek dosłownie z góry-wyszłam ze zrobioną całą głowa...Fryzjeka powiedziala mi ze pasemka nie mają żadnego wpływu na ciąże, nic mnie nie piekło (nie dotykała mi skóry głowy),,,,natomiast powiedziala ze z farbą jest inaczej, bo nakłada sie na całą powieszchnię głowy itd...Szkoda ze nie ma specjalnych farb i szamponów dla kobiet w ciązy....NIe mam wyrzutów sumienia..ale czasami jak na siebie patrze-pomimo zadowalającego wyglądu...zadaje sobie pytanie czy dobrze zrobilam... Odpowiedz Link Zgłoś
guderianka Re: zrobiłam pasemka-jestem w czwartm tygodniu... 21.02.06, 19:15 są farby na ktorych widnieje pozwolenie na farbowanie przez kobiety w ciązy.a na tych na których adnotacji takich nie ma -po prostu nie były badane na cięzarnych. w ciazy ze względu na poziom hormonów niekóre kolory mogą nie wyjśc.a jesli chodzi o mnie to bylam bodajze w 28tc jak sobie zrobiłam pasemka bo juz na siebe w lustrze nie mogłam patrzec Odpowiedz Link Zgłoś
dorianne.gray Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 19:22 Absolutnie nie wolno! (Przyjmuję postawę ofensywną) Odpowiedz Link Zgłoś
aga55jaga Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 19:34 a to dlaczego taka postawa - tak dla żartu? A jeżeli na poważnie to "Widoczna część włosa nazywa się trzonem, (Rysunek) zbudowana jest ze zrogowaciałych, martwych komórek w których nie zachodzą żadne procesy biologiczne, włos nie jest ukrwiony ani unerwiony. " ten cytat pochodzi ze strony www.piloxidil.pl/02.html więc jeżeli coś nie jest unerwione i ukrwione, więc jak malowanie może temu zaszkodzić??? to tak samo jak z malowaniem paznokci - tu szkodliwe mogą być jedynie długo wdychane (ale długo tzn klka godzin) opary lakieru. Odpowiedz Link Zgłoś
aga55jaga dla wszystkich zainteresowanych-link powyżej w poś 21.02.06, 19:35 w powyższym poście Odpowiedz Link Zgłoś
dorianne.gray Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 23:11 Dzięki, aga Ja się farbuję Odpowiedz Link Zgłoś
kolunia1 Re: Czy mozna farbowac wlosy w ciazy?? 21.02.06, 21:15 Witaj, ja farbuję włosy będąc w ciąży, pytałam się moim zdaniem profesjonalnych fryzjerów & powiedzieli mi,że nie ma przeciwskazań, ale że dobrze powiedzieć fryzjerowi,że jest sie w ciąży - wtedy użyje delikatnijeszych farb - takie info mi powiedzieli - dla mnie jest to wystarczające! Odpowiedz Link Zgłoś
sylka23 Wczoraj zrobilam sobie pasemka 21.02.06, 21:25 A ja wczoraj wlasnie bylam u fryzjera, obcielam krociutko wloski i przy okazji "zaserwowalam" sobie pasemka. Tak dla odswiezenia fryzurki i ogolnie, zebym lepiej wygladala i sie czula....Nie sadze, zeby to bylo cos zabronionego... Odpowiedz Link Zgłoś
aniaszymanska21 Ja farbowałam ;) 21.02.06, 22:06 W moim przypadku było tak,że w 4 miesiacy ciązy wychodzłam za mąż i jakoś trzeba było wygladać. Farbowałam włosy u fryzjerki informując ją uprzednio o moimstanie Szymek jest zdrowy, nie zaszkodziło mu to Odpowiedz Link Zgłoś
malia21 Zapytam lekarza 21.02.06, 22:17 Dzieki za posty! Ja sprobuje zapytac sie jeszcze lekarza ale mysle ze mozna raczej. Odpowiedz Link Zgłoś
mmalicka21 jasne że można 21.02.06, 23:12 tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu żeby nie wdychac za bardzo chemilkaliów Odpowiedz Link Zgłoś
kaczalidka Re: jasne że można 26.02.06, 23:42 Ja farbowałam w ciąży włosy i klops!Kolor był taki sam jak przed zabiegiem.Może Tobie się uda.Pozdrowionko Odpowiedz Link Zgłoś