kami75 24.06.06, 15:32 od kilku dni sztywnieje mi na krotki czas podbrzusze. czy tez tak macie? moja kazala brac mi nospe. podobno nie powinno sie pozwolic zeby to sie rozbujalo bo moze doprowadzic do skurczow... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mirabellka26 Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 24.06.06, 16:23 tak był juz na tan temat... jezeli byłaś u gina i ona wie o tym to nie masz co się martwić, ja też tak mam (26tc) Odpowiedz Link Zgłoś
kami75 Re: do mirabelka26 24.06.06, 18:29 a bierzesz na to nospe? co mowi twoj gin? Odpowiedz Link Zgłoś
kasiunia5 Re: do mirabelka26 24.06.06, 21:38 Witam Nie chce straszyc ale ja takie coś zlekceważyłam i musiałam leżeć do końca ciąży. Radzę sie oszczędzać i w razie nasilania sie twardnienia brać tę nospę Pozr Odpowiedz Link Zgłoś
eliszka25 Re: do mirabelka26 25.06.06, 14:01 moj lekarz na twardniejacy brzuch dal mi magnez. mam brac raz dziennie, a w razie potrzeby jeszcze raz wieczorem. poczatkowo czesto musialam brac te druga tabletke, ale teraz wystarcza 1, wiec chyba pomaga. (27 tc). Odpowiedz Link Zgłoś
margonik Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 25.06.06, 14:08 Trochę twardnieć może. To macica przygotowuje się do porodu. Dolny odcinek musi się jakoś przekształcić i własnie temu służą te skurcze (bo to są skurcze). Nie może to sie jednak dziać za często. Najlepiej licz ile razy to się zdarza i zgłaszaj swojej gince. Do pięciu razy dziennie nie musisz się martwić. To Twój organizm wykonuje swoją pracę Odpowiedz Link Zgłoś
kami75 Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 25.06.06, 17:49 no ja mam to sztywnienie wiecej niz 5 razy dziennie... sprobuje z tym magnezem zaraz, przed chwila wzielam jedna nospe. w ksiazce o ciazy wyczytalalm ze to normalne w trzecim trymestrze, no ale ja mam to czesto i tez moja gin mowi ze nie mozna tym twardnieniom dac sie rozbujac bo moga doprowadzic do skurczy porodowych. a moze to od tych upalow? Odpowiedz Link Zgłoś
skarb_x Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 25.06.06, 18:00 Twardnienie brzucha to nic innego jak skórcze. Mam to samo, a do tego skróciła mi sie szyjka macicy. Jestem w 35 tc , biorę na to Magnefar B6 . Prawie cały czas leżę. Kiedy zaczynam chodzic, gwałtownie twardnieje mi brzuch. Nie chcąc urodzić w 8 m-cu muszę leżeć. Ale czego się nie robi dla dziecka...Więc oszczędzaj sie, bo daleko do końca. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
skarb_x Re: do skarb 25.06.06, 21:19 Zaczęło mi się to miesiąc temu, ale wtedy nie byłam świadoma że to są skórcze. Nie wiedziałam co sie dzieje. Gdybym wiedziała co to, to już wtedy bym leżała, a tak niezbyt się oszczędzałam. Jedyny plus to fakt, że nie ma rozwarcia. Odpowiedz Link Zgłoś
kami75 Re: do skarb 26.06.06, 17:41 dzieki za odp. u mnie dzis jest troche lepiej. dopiero po poludniu mi zaczal brzuszek twradniec i rzadko, ale wzielam nospe. Odpowiedz Link Zgłoś
roksana.e Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 26.06.06, 19:25 Witam Obecnie jestem w 35 tygodniu takie skurcze mam od 3 miesięcy, gin przepisał mi magnez i kazał dużo odpoczywać, puki szyjka macicy się nieskraca to jest ok. Twardniejący brzuch to żadna przyjemność ale do końca tuż tuż, 8 sierpień. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
patinka6 Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 26.06.06, 20:21 mnie tez twardnial, nie bolał, tylko własnie "stawiała" się macica...KTG wykazało skurcze no i okazało sie że skróciła sie szyjka i jest rozwarcie, to było ok 28 tygodnia. Od tego czasu mam zalożony pessar i biorę fenoterol. I od tego czasu też, zawsze jak ktoś pyta o twardnienie brzucha, to polecam konsultacje u lekarza. Jesli to nic poważnego to pewnie każe brać wiecej magnezu i no-spę, ale jesli dzieje sie coś niedobrego, to lepiej wiedzieć od razu i od razu zapobiec. Odpowiedz Link Zgłoś
kami75 Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 27.06.06, 16:13 dzieki za odp. zastanawoam sie tylko nad tym, ze moja gin w ostatni piatek jak jej o tym powiedzialam nawet mnie nie zbadala, tylko kazala brac nospe.... jak trzeba nawet duzo nospy zeby jak sie wyrazila to sie nie rozbujalo. ale dlaczego nie sprawdzila co sie dzieje w srodku? Odpowiedz Link Zgłoś
pollys do kami75 27.06.06, 16:52 faktycznie jakaś dziwna ta Twoja ginekolog... przecież mmoże Ci się skracać szyjka, robić rozwarcie... nie musiała badać Cie ginekologicznie, przez USG także widać rozwarcie czy skróconą szyjkę. mi brzuch stawiał się od dawna, bezboleśnie, poprostu robił się twardy- musiałam prowadzić oszczędny tryb życia ale niestety w 28 tyg. i tak wylądowałam na patologii z rozwarciem na 1.5cm i skrócona szyjką o 30%. miałam podane sterydy na rozwój płuc małego i od tamtego czasu muszę leżeć- jestem na końskich dawkach fenoterolu (6 razy dziennie + relanium 3 razy...) na każdej wizycie, a mam je bardzo często, mam sprawdzaną szyjkę i rozwarcie. w moim przypadku to podstawa. absolutnie nie chcę Cię straszyć bo każda ciąża jest inna ale może przy następnej wizycie zasugeruj,że chciałabyś zostać zbadana- dla własnego spokoju a co do twardnienia brzucha to, jak to mówili w szpitalu, do 12-15 razy na dobę może się macica stawiać bo to mięsień, który pracuje- jeżeli jest tego więcej niż 5 w ciągu godziny to lepiej przedzwonić do swojego gina lub na patologię i poprosić o konsultację, pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kami75 Re: do pollys 27.06.06, 17:13 poniewaz chodze do dwoch ginekolozek (do jednej panstwowo, drugiej prywatnej, i w dodatku to ta prywatna zbagatelizowala sprawe)i mam wizyte we wtorek to poprosze o badanie nawet gdyby sama nie chciala mnie badac. od dwoch dni dzidzia tez jakas mniej ruchliwa... Odpowiedz Link Zgłoś
pollys Re: do pollys 27.06.06, 17:20 a myślałby człowiek, że jak zapłaci to będzie lepiej potraktowany, nie? naprawdę lepiej nie bagatelizować tego typu objawów. lepiej, akurat w tym przypadku, być nadgorliwym niż póżniej w brodę sobie pluć. ja chodzę tylko prywatnie i na szczęście nie narzekam a to, że maleństwo jest mniej ruchliwe to raczej normalne jak ma się skurcze. macica jest napięta i maluch nie ma jak sie ruszać (w ten sposób uspakajali mnie w szpitalu , nie stresuj się, będzie ok powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
roksana.e Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 28.06.06, 10:48 Witam. kami75 dziwna ta twoja gin. ja przy każdej wizycie jestem badana, w sytuacji gdy twardnieje brzuch lekarz powinien sprawdzić czy szyjka macicy się nie skraca, a to że dziecko mniej jest ruchliwe niczego grożnego w tej sytuacji niezwiastuje. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
karat1976 Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 28.06.06, 10:51 ja brałam nospe i magnez. I oczywiście miałam zakaz dłuższych podróży samochodem i jak najweięcej odpoczynku. Odpowiedz Link Zgłoś
abloch5 Re: sztywnienie brzucha w 27 tyg 28.06.06, 10:59 ja też jestem w 27 tyg.od kilku dni mam ten sam problem,więc z tego co czytam to nie nowość w trzecim trymestrze,ale trzeba się pilnować.Do wczoraj myślałam ,że to mój synek tak się rozpycha ,ale te skurcze są czasem zbyt niepokojące.Dziś rano już dzwoniłam do mojego lekarza.mam brać nospę i wcale tego nie bagatelizować tylko pojawić się u ginekologa. pytał też o częstotliwość tych dolegliwości itd.jednym słowem powinno się to sprawdzić!!! Zresztą ,która z nas chciałaby ryzykować??? z pewnością żadna !!!!!!!!!!!!!! jeśli już sprawdziłaś to bardzo dobrze .jutro o 19 ja tez sprawdzę.pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś