Dodaj do ulubionych

Ile tabletek Folika na dobę?

25.01.07, 11:40
Ile bierzecie tabletek kwasu foliowego na dobę? Mi lekarz zalecił dwie- rano i
wieczorem. Ale na ulotce jest wyraźnie napisane, że jedną na dobę i nie wiem
co teraz... Oprócz tego żadnych innych witamin, przynajmniej do 9 tygodnia.
Obserwuj wątek
    • budzik11 Re: Ile tabletek Folika na dobę? 25.01.07, 11:43
      1 tabletka jest PROFILAKTYCZNIE. Widocznie lekarz widzi potrzebę zwiększenia
      dawki, stosuj się do zaleceń lekarza a nie do tego co ci dziewczyny na forum
      napiszą. Zresztą nadmiar kwasu foliowego jest wydalany z moczem.
    • budzik11 Re: Ile tabletek Folika na dobę? 25.01.07, 12:23
      Nie wiem, ale na wszystkich ulotkach leków jest napisane "O ILE LEKARZ NIE
      ZALECI INACZEJ przyjmować... ileś tam". Więc jeśli zalecił Ci inaczej to ja
      naprawdę nie rozumiem, dlaczego bardziej wierzysz anonimowym dziewczynom na
      forum niż własnemu lekarzowi...
        • sudestra Re: Ile tabletek Folika na dobę? 25.01.07, 15:01
          Witaj. Ja biore 3 x dziennie po 1 tabletce. W pierwszej ciązy brałam 1
          dziennie , ale teraz lekarz dał inne zalecenia. Do tego do ok 16 tyg bede
          przyjmowac wit.E ( jesli badania w trakcie nie wykażą większego zapotrzebowania
          na cokolwiek smile). Wit. E , przyjmuje 1 dziennie. Jestem w 4 tc.Pozdrawiam
          serdecznie.
    • ivoral Re: Ile tabletek Folika na dobę? 25.01.07, 14:58
      U mnie lekarz uwarza, ze bezpieczniej jest brac wieksza dawke (zwlaszcza, ze
      moi rodzice maja nadcisnienie i miazdzyce, co zdaniem lekarza jest dzieciczne,
      a zwiekszona dawka kwasu foliowego chroni przed tym dziecko).
      Dlatego moj lekarz zamiast folika 0.4 mg karze mi brac 1 raz dziennie kwas
      foliowy 5 mg (dostaje na to recepte).
      Sam nadmiar kwasu foliowego podobno nie jest szkodliwy i kwas jest wydzielany z
      moczem.
      Natomiast nie zaleca sie brania duzej liczby tabletek, bo zawieraja one
      dodatkowe substancje chemiczne (powloka tabletki etc. ), co nie jest zdrowe.
      Dlatego w aptekach na recepte dostepny jest kwas foliowy o wuekszym stezeniu.
    • aurelkax Re: Ile tabletek Folika na dobę? 25.01.07, 15:28
      Nie ma znaczenia ilosc sztuk tabletek tylko ilosc mg kwasu foliowego!
      O ile wiem kwas foliowy sprzedawany pod nazwą "Folik" ma 0,4 mg i jest zalecane,
      aby każda kobieta w tzw wieku rozrodczym powinna dziennie przyjmować ok. 0,4 mg,
      a w czasie staran o dziecko zwiekszyla te dawke do jakichs 0,8-1,0 ,g. To
      oznacza, ze "folikow" warto łykac 2 tabletki dziennie smile
      Witaminy "sztuczne" nie sa wskazane podobno, lepiej skomponowac sobie bogatą w
      nie dietę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka