Dodaj do ulubionych

progesteron

15.02.07, 20:07
czesc, jestem w pierwszych tygodniach ciazy smile z czego bardzo sie cieszeale
mamy juz pierwszy problem sad ponoc mamza niski progesteron sad czy wiecie czym
to moze grozic?
Obserwuj wątek
    • marta76 Re: progesteron 15.02.07, 20:14
      ja przyjmuję duphaston.Miałam za niski progesteron.
      • progesteronek Re: progesteron 15.02.07, 20:19
        w ktorym jestes tyg ciazy?
        • agnieszka2211 Re: progesteron 15.02.07, 20:23
          a jaki masz wynik progesteronu? ja sie przestraszylam, bo w 5tc miala 480 ng/ml
      • edzia.79 Re: progesteron 15.02.07, 20:28
        Na poczatku tez mialam za niski.bralam ze 2 mies duphaston.Teraz juz wszystko ok.
        • marta76 Re: progesteron 15.02.07, 20:30
          biore od końca 5tc.3 razy dziennie.Dzisiaj jest 9tc i 4 dzien.
          • progesteronek Re: progesteron 15.02.07, 20:35
            ja ma 14,8ng/ml lekarz nie zalozyl mi nawet karty ciazysad mine mial nietega sad
            ostatnia miesiaczke mialam na poczatq stycznia
            • agnieszka2211 Re: progesteron 15.02.07, 20:40
              kurcze, to skad ja mam 480 ng??? taki kosmiczny wynik!
              • progesteronek Re: progesteron 15.02.07, 20:44
                rzeczywiscie kosmiczny. w wydrukach ktore dostalm I trymestr to od 9,3 -33.2
                ng/ml.Lekarz powiezial mi ze to za malo tyle ile ja mam
                • agnieszka2211 Re: progesteron 15.02.07, 21:00
                  ale przeciez mozna brac tabletki np. duphaston
                  • progesteronek Re: progesteron 15.02.07, 21:41
                    dostalam luteine
                    • moniqep Re: progesteron 16.02.07, 14:41
                      Czy badanie na poziom progesteronu powinno sie zrobic na poczatku ciazy? Czy
                      lekarz zapisuje takie bad.rutynowo czy tylko jak sie cos dzieje?
                      W pierwszej ciazy bralam duphaston bo mialam torbiel na jajniku. Nie mialam
                      robionych badan na poziom hormonow. Gin,stwierdzila,ze jesli mam wylaczony jeden
                      jajnik to hormony sa mi potrzebne. Nawet miala zrobione 3 zastrzyki hormonalne.
                      Teraz jestem w pierwszych tyg ciazy. Nie wiem czy powinnam sie upomniec o te
                      badania. Czy zawsze jest potrzeba sprawdzania progesteronu? Czy tylko jak sie
                      cos dzieje?
                      Nie mam zaufania do lekarzy wiec chyba na wlasna reke zrobie te badanie.
                      • agnieszka2211 Re: progesteron 16.02.07, 21:56
                        ja robilam progesteron, zeby sprawdzic, czy mam owulacje. A jak sie okazalo to
                        byla juz ciaza smile
          • ulka43 Re: progesteron 21.02.07, 19:08
            Marta! Dlaczego miałaś przepisamy ten lek, były jakieś niepokojące objawy? czy
            miałaś badany poziom progesteronu?
    • annia.m Re: progesteron 17.02.07, 19:32
      ja w polowie 7 tyg progesteron mialam ok 18ng ( zrobilam go drugi raz na wlasna
      reke bo mialam bole i okropnie sie balam).W 6 tyg mialam ok 17. Duphaston
      bralam odkad sie dowiedzialam ze w ciazy jestem ale po jednej tabl, tak
      rutynowo z tego wzgledu, ze zawsze z progesteronem mialam problemy. W tym samym
      dniu mialam wizyte i oczywiscie z wielkim strachem podzielilam sie tymi
      wynikami. Strasznie sie balam. Ale lekarz mnie uspokoil i powiedzial, ze nie
      tylko progesteron jest wyznacznikiem tego czy z ciaza jest wszyskto ok. Zrobil
      mi usg i zobaczylam pieknie bijace serduszko a dr powiedzial, ze nie ma
      najmniejszych powodow do niepokoju. Oczywiscie o ile nie ma jakis
      plamien,krwawien itd. Ja nie mialam. Zapobiegawczo zwiekszyl mi dawde do 2
      tabl. I zabronil sie martwic i badac poziom progesteronu...
    • czesia74 Re: progesteron 19.02.07, 11:08
      Za niski progesteron może być powodem poronień.
      Lekarze zalecaja branie Luteiny lub Duphastonu. Ja teraz jestem w 7 tygodniu i
      biore 2x2 tabletki Luteiny. Progesteron miałam 13,78. Według mojego lekarza za
      niski.

      Pozdrawiam
      Czesia
    • kamilla861 Re: progesteron 20.02.07, 20:12
      Ja tez biore progesteron(Duphaston)od 6tyg bo dowiedzialam sie ze mam zagrozenie
      poronieniem i dostałam go na wytworzenie wiecej progesteronu.Teraz jestem w 12
      dalej go biore i wszystko jest oki.Nawet moge go brac do 20tyg.tak mi powiedzial
      moj gin.Z tego co wiem to bardzo duzo kobiet bierze.Pozdrawiam i zycze powodzenia
      • binkaa Re: progesteron 20.02.07, 20:57
        a możecie mi napisac ile kosztuje opakowanie duphastonu
        i ile w takim opakowaniu jets tabletek?
        • binkaa Re: progesteron 20.02.07, 20:57
          oczywiście na recepte
        • metanira Re: progesteron 20.02.07, 21:14
          Jedno opakowanie duphastonu zawiera 20 tabletak i kosztuje ok. 38 zł.
          • metanira Re: progesteron 20.02.07, 21:15
            Brałam od 5 do 16 tc, z powodu poronienia zagrażającego.
            • ulka43 Re: progesteron 21.02.07, 19:11
              Jakie miałaś objawy? ja plamiłam, mam lekkie skurcze, i stwierdzone odklejenie
              kosmówki a lekarz nic mi nie zapisał!!!!
              • metanira Re: progesteron 21.02.07, 20:02
                Trzy dni po zrobieniu testu zaczęłam leciutko plamić na różowo. Od razu dostałam
                duphaston i 2 tygodnie L4. Różowe zniknęło, za to pojawiło się beżowe (niedużo,
                tyle co wydzielina). Poszłam do lekarza na kontrolę, a on stwierdził, że beżowe
                świadczy o krwawieniu i dał mi skierowanie do szpitala. Przeleżałam 3 tygodnie
                (święta, Nowy Rok... sad ). Na usg wyszedł krwiak na kosmówce, która centralnie
                zastawiała wewnętrzne ujście szyjki. Musiałam leżeć. Po tygodniu krwiak się
                wchłonął, po kolejnych dwóch kosmówka odsłoniła ujście szyjki i wypisali mnie.
                Jednego się nauczyłam: nawet najmniejszego plamienia nie wolno bagatelizować.
                Boję się myśleć, co by było, gdybym nie trafiła do szpitala (jedną ciążę już
                straciłam).
          • binkaa Re: progesteron 20.02.07, 21:16
            dzieki
            własnie mam receptę
            ale dzienie wypisaną 2 opakowania - brać 2 x dziennie
            starczy tylko na 20 dni a wizyte mam za 25 dni
            hmmm
            • binkaa Re: progesteron 20.02.07, 21:17
              dziwnie wypisaną wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka