progesteronek 15.02.07, 20:07 czesc, jestem w pierwszych tygodniach ciazy z czego bardzo sie cieszeale mamy juz pierwszy problem ponoc mamza niski progesteron czy wiecie czym to moze grozic? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marta76 Re: progesteron 15.02.07, 20:14 ja przyjmuję duphaston.Miałam za niski progesteron. Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka2211 Re: progesteron 15.02.07, 20:23 a jaki masz wynik progesteronu? ja sie przestraszylam, bo w 5tc miala 480 ng/ml Odpowiedz Link Zgłoś
edzia.79 Re: progesteron 15.02.07, 20:28 Na poczatku tez mialam za niski.bralam ze 2 mies duphaston.Teraz juz wszystko ok. Odpowiedz Link Zgłoś
marta76 Re: progesteron 15.02.07, 20:30 biore od końca 5tc.3 razy dziennie.Dzisiaj jest 9tc i 4 dzien. Odpowiedz Link Zgłoś
progesteronek Re: progesteron 15.02.07, 20:35 ja ma 14,8ng/ml lekarz nie zalozyl mi nawet karty ciazy mine mial nietega ostatnia miesiaczke mialam na poczatq stycznia Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka2211 Re: progesteron 15.02.07, 20:40 kurcze, to skad ja mam 480 ng??? taki kosmiczny wynik! Odpowiedz Link Zgłoś
progesteronek Re: progesteron 15.02.07, 20:44 rzeczywiscie kosmiczny. w wydrukach ktore dostalm I trymestr to od 9,3 -33.2 ng/ml.Lekarz powiezial mi ze to za malo tyle ile ja mam Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka2211 Re: progesteron 15.02.07, 21:00 ale przeciez mozna brac tabletki np. duphaston Odpowiedz Link Zgłoś
moniqep Re: progesteron 16.02.07, 14:41 Czy badanie na poziom progesteronu powinno sie zrobic na poczatku ciazy? Czy lekarz zapisuje takie bad.rutynowo czy tylko jak sie cos dzieje? W pierwszej ciazy bralam duphaston bo mialam torbiel na jajniku. Nie mialam robionych badan na poziom hormonow. Gin,stwierdzila,ze jesli mam wylaczony jeden jajnik to hormony sa mi potrzebne. Nawet miala zrobione 3 zastrzyki hormonalne. Teraz jestem w pierwszych tyg ciazy. Nie wiem czy powinnam sie upomniec o te badania. Czy zawsze jest potrzeba sprawdzania progesteronu? Czy tylko jak sie cos dzieje? Nie mam zaufania do lekarzy wiec chyba na wlasna reke zrobie te badanie. Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka2211 Re: progesteron 16.02.07, 21:56 ja robilam progesteron, zeby sprawdzic, czy mam owulacje. A jak sie okazalo to byla juz ciaza Odpowiedz Link Zgłoś
ulka43 Re: progesteron 21.02.07, 19:08 Marta! Dlaczego miałaś przepisamy ten lek, były jakieś niepokojące objawy? czy miałaś badany poziom progesteronu? Odpowiedz Link Zgłoś
annia.m Re: progesteron 17.02.07, 19:32 ja w polowie 7 tyg progesteron mialam ok 18ng ( zrobilam go drugi raz na wlasna reke bo mialam bole i okropnie sie balam).W 6 tyg mialam ok 17. Duphaston bralam odkad sie dowiedzialam ze w ciazy jestem ale po jednej tabl, tak rutynowo z tego wzgledu, ze zawsze z progesteronem mialam problemy. W tym samym dniu mialam wizyte i oczywiscie z wielkim strachem podzielilam sie tymi wynikami. Strasznie sie balam. Ale lekarz mnie uspokoil i powiedzial, ze nie tylko progesteron jest wyznacznikiem tego czy z ciaza jest wszyskto ok. Zrobil mi usg i zobaczylam pieknie bijace serduszko a dr powiedzial, ze nie ma najmniejszych powodow do niepokoju. Oczywiscie o ile nie ma jakis plamien,krwawien itd. Ja nie mialam. Zapobiegawczo zwiekszyl mi dawde do 2 tabl. I zabronil sie martwic i badac poziom progesteronu... Odpowiedz Link Zgłoś
czesia74 Re: progesteron 19.02.07, 11:08 Za niski progesteron może być powodem poronień. Lekarze zalecaja branie Luteiny lub Duphastonu. Ja teraz jestem w 7 tygodniu i biore 2x2 tabletki Luteiny. Progesteron miałam 13,78. Według mojego lekarza za niski. Pozdrawiam Czesia Odpowiedz Link Zgłoś
kamilla861 Re: progesteron 20.02.07, 20:12 Ja tez biore progesteron(Duphaston)od 6tyg bo dowiedzialam sie ze mam zagrozenie poronieniem i dostałam go na wytworzenie wiecej progesteronu.Teraz jestem w 12 dalej go biore i wszystko jest oki.Nawet moge go brac do 20tyg.tak mi powiedzial moj gin.Z tego co wiem to bardzo duzo kobiet bierze.Pozdrawiam i zycze powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
binkaa Re: progesteron 20.02.07, 20:57 a możecie mi napisac ile kosztuje opakowanie duphastonu i ile w takim opakowaniu jets tabletek? Odpowiedz Link Zgłoś
metanira Re: progesteron 20.02.07, 21:14 Jedno opakowanie duphastonu zawiera 20 tabletak i kosztuje ok. 38 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
metanira Re: progesteron 20.02.07, 21:15 Brałam od 5 do 16 tc, z powodu poronienia zagrażającego. Odpowiedz Link Zgłoś
ulka43 Re: progesteron 21.02.07, 19:11 Jakie miałaś objawy? ja plamiłam, mam lekkie skurcze, i stwierdzone odklejenie kosmówki a lekarz nic mi nie zapisał!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
metanira Re: progesteron 21.02.07, 20:02 Trzy dni po zrobieniu testu zaczęłam leciutko plamić na różowo. Od razu dostałam duphaston i 2 tygodnie L4. Różowe zniknęło, za to pojawiło się beżowe (niedużo, tyle co wydzielina). Poszłam do lekarza na kontrolę, a on stwierdził, że beżowe świadczy o krwawieniu i dał mi skierowanie do szpitala. Przeleżałam 3 tygodnie (święta, Nowy Rok... ). Na usg wyszedł krwiak na kosmówce, która centralnie zastawiała wewnętrzne ujście szyjki. Musiałam leżeć. Po tygodniu krwiak się wchłonął, po kolejnych dwóch kosmówka odsłoniła ujście szyjki i wypisali mnie. Jednego się nauczyłam: nawet najmniejszego plamienia nie wolno bagatelizować. Boję się myśleć, co by było, gdybym nie trafiła do szpitala (jedną ciążę już straciłam). Odpowiedz Link Zgłoś
binkaa Re: progesteron 20.02.07, 21:16 dzieki własnie mam receptę ale dzienie wypisaną 2 opakowania - brać 2 x dziennie starczy tylko na 20 dni a wizyte mam za 25 dni hmmm Odpowiedz Link Zgłoś