05.05.07, 11:39
czy przy każdej kontrolnej wizycie lekarz robi wam usg?
Obserwuj wątek
    • ingapol Re: usg 05.05.07, 11:46
      nie, ale ja chodzę do lekarza na NFZ- może dlatego
    • aga415 Re: usg 05.05.07, 11:47
      Jak chodzisz prywatnie to bardzo często na każdej wizycie masz badanie usg (
      czyli co miesiąc) ja należę do medicover i moja pani gin nie zlaeca częstych
      badań usg miałam jak narazie 2 podstawowe czyli 12 tydz, i 20 tydz. Teraz
      jestem w 26 tyg. Na samym początku ciąży miałam lekkie krwawienia i też mi
      robili usg chyba 2 razy? ale to było badanie konieczne dla zdiagnozowania
      przyczyny.
      Pozdrawiam
      • aniolek227 USG - do Aga415 08.05.07, 19:42
        Aga415 z którego Medicoveru korzystarz? Ja tez tam chodzę, do W-wy na ochotę.
        Jestem dopiero w 8 tyg ciąży, w przyszłym tyg idę na pierwsze USG maleństwasmile
        Do jakiego lekarza chodzisz? Jesteś zadowolona?
    • madzia25011970 Re: usg 05.05.07, 18:31
      Nie ma sensu za każdym razem robić usg, lekarz powinien je zrobić w odpowiednim
      czasie, tzn. kiedy bada dziecko w kierunku zespołu downa /kark, kosteczka w
      nosku/, kiedy sprawdza narządy wewnętrzne /serce, płuca, pęcherz/, pod koniec
      sprawdza wagę i ilość wód płodowych. smile
    • nieviasta77 Re: usg 05.05.07, 19:03
      Ja mam zawsze USG (prywatnie) co 3 tygodnie, ale krociutkie, takie 1-2 minuty.
      Lekarz raczej sprawdza glownie szyjke macicy na USG.
      I mialam dotychczas 2 dluzsze USG - kolo 15 minut.
    • oli77 Re: usg 05.05.07, 21:58
      Ja miałam na razie 4 badania, w tym 1 na moje życzenie, bo czułam się
      zaniepokojona, coś koło 18 tyg, nie czułam jeszcze ruchów. Jestem w 39 tc.
      • anna-laszczak Re: usg 08.05.07, 14:09
        Na kontrolne wizyty comiesięczne chodze do panstwowej przychodni ale raz na
        trymestr chodzę prywatnie na usg ale tylko taz na jeden trymestr usg nie jest
        czymś przyjemnym dla dzieckauncertain
        • aurinko Re: usg 08.05.07, 19:43
          hodzę do ginekologa na NFZ co dwa tygodnie i prawie za każdym razem mam usg.
    • asia19813 Re: usg 08.05.07, 19:46
      ja jestem w 30tc i usg mam zawsze, krótkie, a miałam już 2 długie - opisowe.
      Chodze prywatnie za krótkie usg nic nie płacę, za długie 50zł.
    • eumajos Re: usg 09.05.07, 11:00
      Chodzę prywantnie i też za każdym razem (raz na miesiąc) mam usg, dotychczas
      dwa. smile
    • mamazelki Re: usg 09.05.07, 11:31
      mnie tak-co miesiąc.
    • kalipowa Re: usg 09.05.07, 11:37
      chodze do gin prywatnie i nie mam usg co wizyte. Mialam 3 - w 12, 24 i 32
      tygodniu (tyle te, ktore są aby okreslic czy dziecko prawidlowo sie rozwija i
      czy wszystko jest ok - dodam, ze trwaly po 30min). Moja gin i ja twierdzimy ze
      tyle wystarczy.
    • tomoe Re: usg 09.05.07, 12:12
      ja mam krótkie usg (1-2 min) przy każdej wizycie. pozwala to stwierdzić czy np.
      szyjka się nie skraca. właśnie mi się skraca więc mam leżeć i nie przemęczać
      się. Gdyby nie to krótkie kontrolne usg nie wiedziałabym tego...
    • magdulka26 Re: usg 09.05.07, 12:24
      Tak na kazdej mam robione usg.W sumie miałam już 3.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka