ania0079 05.05.07, 11:39 czy przy każdej kontrolnej wizycie lekarz robi wam usg? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ingapol Re: usg 05.05.07, 11:46 nie, ale ja chodzę do lekarza na NFZ- może dlatego Odpowiedz Link Zgłoś
aga415 Re: usg 05.05.07, 11:47 Jak chodzisz prywatnie to bardzo często na każdej wizycie masz badanie usg ( czyli co miesiąc) ja należę do medicover i moja pani gin nie zlaeca częstych badań usg miałam jak narazie 2 podstawowe czyli 12 tydz, i 20 tydz. Teraz jestem w 26 tyg. Na samym początku ciąży miałam lekkie krwawienia i też mi robili usg chyba 2 razy? ale to było badanie konieczne dla zdiagnozowania przyczyny. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
aniolek227 USG - do Aga415 08.05.07, 19:42 Aga415 z którego Medicoveru korzystarz? Ja tez tam chodzę, do W-wy na ochotę. Jestem dopiero w 8 tyg ciąży, w przyszłym tyg idę na pierwsze USG maleństwa Do jakiego lekarza chodzisz? Jesteś zadowolona? Odpowiedz Link Zgłoś
madzia25011970 Re: usg 05.05.07, 18:31 Nie ma sensu za każdym razem robić usg, lekarz powinien je zrobić w odpowiednim czasie, tzn. kiedy bada dziecko w kierunku zespołu downa /kark, kosteczka w nosku/, kiedy sprawdza narządy wewnętrzne /serce, płuca, pęcherz/, pod koniec sprawdza wagę i ilość wód płodowych. Odpowiedz Link Zgłoś
nieviasta77 Re: usg 05.05.07, 19:03 Ja mam zawsze USG (prywatnie) co 3 tygodnie, ale krociutkie, takie 1-2 minuty. Lekarz raczej sprawdza glownie szyjke macicy na USG. I mialam dotychczas 2 dluzsze USG - kolo 15 minut. Odpowiedz Link Zgłoś
oli77 Re: usg 05.05.07, 21:58 Ja miałam na razie 4 badania, w tym 1 na moje życzenie, bo czułam się zaniepokojona, coś koło 18 tyg, nie czułam jeszcze ruchów. Jestem w 39 tc. Odpowiedz Link Zgłoś
anna-laszczak Re: usg 08.05.07, 14:09 Na kontrolne wizyty comiesięczne chodze do panstwowej przychodni ale raz na trymestr chodzę prywatnie na usg ale tylko taz na jeden trymestr usg nie jest czymś przyjemnym dla dziecka Odpowiedz Link Zgłoś
aurinko Re: usg 08.05.07, 19:43 hodzę do ginekologa na NFZ co dwa tygodnie i prawie za każdym razem mam usg. Odpowiedz Link Zgłoś
asia19813 Re: usg 08.05.07, 19:46 ja jestem w 30tc i usg mam zawsze, krótkie, a miałam już 2 długie - opisowe. Chodze prywatnie za krótkie usg nic nie płacę, za długie 50zł. Odpowiedz Link Zgłoś
eumajos Re: usg 09.05.07, 11:00 Chodzę prywantnie i też za każdym razem (raz na miesiąc) mam usg, dotychczas dwa. Odpowiedz Link Zgłoś
kalipowa Re: usg 09.05.07, 11:37 chodze do gin prywatnie i nie mam usg co wizyte. Mialam 3 - w 12, 24 i 32 tygodniu (tyle te, ktore są aby okreslic czy dziecko prawidlowo sie rozwija i czy wszystko jest ok - dodam, ze trwaly po 30min). Moja gin i ja twierdzimy ze tyle wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
tomoe Re: usg 09.05.07, 12:12 ja mam krótkie usg (1-2 min) przy każdej wizycie. pozwala to stwierdzić czy np. szyjka się nie skraca. właśnie mi się skraca więc mam leżeć i nie przemęczać się. Gdyby nie to krótkie kontrolne usg nie wiedziałabym tego... Odpowiedz Link Zgłoś
magdulka26 Re: usg 09.05.07, 12:24 Tak na kazdej mam robione usg.W sumie miałam już 3. Odpowiedz Link Zgłoś