Dodaj do ulubionych

skurcze nóg

25.07.07, 09:08
czasem w nocy łapie mnie skurcz łydki. Miewałam tak przed ciążą i wiem, ze to
niedobór jakiś witamin, pierwiastków. Byłam wczoraj u gina, ale zapomniałam
zapytać, czy mogę coś brać, typu magnez, potas. Jestem w 30 tc i z lekarstw
prawie od poczatku biorę żelazo, czasem witaminy, które jak widać chyba nic
nei dają. Może ktoś miał podobny problem? Co można brać ?
Obserwuj wątek
    • anelka82 Re: skurcze nóg 25.07.07, 10:11
      ja mam to samo.. ogolnie ciaza przebiega bezproblemowo, nie mialam mdlosci, nie
      mam rozstepow, hemoroidow, nic a nic mi nie dolega, jedynie od pewnego czasu
      lapia mnie kurcze lydek i to wlasnie co dziwne jedynie w nocy jak spie, budzi
      mnie okropny bol,taki ze nie da sie wytrzymac, a rano skacze na 1 nodze..
      • zaba772 Re: skurcze nóg 25.07.07, 10:27
        Mam tak samo, tzn w sumie mialam...Bo poprosilam o badania na magnez i
        zelazo... Magnez mam pieknie w normie, a zelazo ledwo ledwo sie zmiescilam! To
        na pewno przez to, przynajmniej w moim przypadku. Dostalam Hemofar, wcinam
        salate i inne zielonosci i jak na razie od tego czasu skurcze sie nie
        powtorzyly. A bywalo tak, ze budzilam caly dom wrzaskiem w nocy, bo taki mnie
        bol dopadal i tez pozniej przez kilka dni kulalam przez staly bol w nodze...
      • paulutek Re: skurcze nóg 25.07.07, 10:28
        Witam. Moja ciąża też jest raczej bezproblemowa,jestem na przełomie 8 i 9 m-
        ca.Kilka razy zdarzyły mi się skurcze łydek ale zanim to się stało,gdzieś
        wyczytałam,że to z powodu braku wapnia.Nie chciałam się faszerować tabletkami
        więc jadłam więcej jogurtów,maślanki,serów itp. bo mleka nie lubię
        i...podziałało.Pozdrawiam.
        • renatata Re: skurcze nóg 25.07.07, 10:41
          Skurcze łydek występują od niedoboru magnezu. W mojej pierwszej ciąży lekarz
          zalecił mi branie "Magnezinu". Jak złapie Cię skurcz w nocy to podciągnij mocno
          palce nóg do góry , żeby naciągnąć mięsień łydki. To jest mój wypróbowany sposób
          i zawsze skuteczny. Pozdrawiam
    • karina9918 Re: skurcze nóg 25.07.07, 18:19
      W ciąży skurcze to normalne a związane z bardzo szybkim wypłukiwaniem sie
      magnezu. Radzę szybko uzupełnić jego niedobór. Ja przez całą ciążę łykałam
      Asparagin Forte (gin mi poleciła).
    • ola9111 Re: skurcze nóg 26.07.07, 17:27
      Mam ten sam problem, ale z tego co wiem to skurcze wymikają ze złej gospodarki
      sodowo-potasowej. Położna kazała mi pić sok z pomidorów, jeść banany. Pomogło,
      skurcz zdarza mi się rzadko, a miewałam je codziennie.
      • zuza2007 Re: skurcze nóg 26.07.07, 20:50
        Witaj,
        Ja miałam też ten problem i lekarz kazał mi brać Aspargin 2X2 tabletki i
        naprawdę pomagasmileA jesli złapie Cię skurcz w nocy czy tez w dzień to wyprostuj
        nogę i spróbój odgiąć palce w stronę łydek (czyli w przeciwno stronę tak jak
        kulisz paluszkismile i tak potrzymaj chwilkę tak kazała mi robić położna ze szkoły
        rodzenia i naprawdę jest to skutecznesmile)Polecam
        Zuzia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka