14.07.08, 17:16
hej kobiety wlasnie sie zalogowalam i w sumie to niczego sobie nie
odmawiam, tylko kazdy mi trabi dookola ze nie wolno pic cappucino i
coca coli co Wy na to??? a termin mam na 24 sierpnia
Obserwuj wątek
    • suso Re: coca cola 14.07.08, 17:22
      mi lekarz powiedział, że można pic cole, ale bez przesady, żeby nie
      wypijac 2 litrów dziennie.
    • mysia1807 Re: coca cola 14.07.08, 17:22
      hej ja coca cole pije w prawdzie nie czesto i w małych ilosciach
      ale pija no i capucino tez pija jak mam ochote w granicach rozsadku
      nie zaszkodzi!
    • pychu Re: coca cola 14.07.08, 17:27
      Coca colę piję, ale sporadycznie. Zrezygnowałam z większych jej
      ilości, ale odrobinka nie zaszkodzi. Nie piję kawy, nawet tej
      rozpuszczalnej - chyba, że bardzo słabą, ale za to cappuccino - 1
      dziennie. Mam pytanko. Czy chodzi o to, że cappuccino wpływa
      podobnie jak zwykła kawa - czyli w jakiś sposób podwyższa cisnienie?
      • memphis90 Re: coca cola 14.07.08, 17:30
        Z tego, co czytałam kawa wcale nie podwyższa ciśnienia...
      • agiagi97 Re: coca cola 14.07.08, 17:31
        moim zdaniem cappucino nie jest szkodliwe ale podobno czarna kawka
        juz tak, a slyszalam ze najlepiej jak juz sie nie mozna oprzec pic
        kawe rozpuszczalna z biedronki nazywa sie O PORANKU jest bardziej na
        bazie zbozowej niz kofeiny
        • mysia1807 Re: coca cola 14.07.08, 17:35
          cisnienie bardziej podnosi herbata niz kawa tak mi ostatnio
          uswiadomila połozna w szpitalu jak byłam.
          • akos6 Re: coca cola 14.07.08, 17:42
            cole pijam sporadycznie. nie pilam co prawda w pierwszych 3
            miesiacach ale potem sporadycznie pare lykow sie zdarza. a co do
            kawy to nie pije od 2.5 roku bo w pierwszej ciazy zapach kawy nawet
            rozpuszczalnej mnie odrzucal. i jakos sie odzwyczailam. (wczesniej
            pilam po 4 dziennie). teraz pijam kawe na zimno rozpuszczana w
            mleku. jedna dziennie. cisnienie i tak mam niskie i jakos nie widze
            zeby mi sie podnosilo...
    • alicja0000 Re: coca cola 14.07.08, 17:45
      wszystko jest szkodliwe, nawet mleko. Ja popijam od czasu do czasu coca-cole i
      nie zamierzam mieć z tego powodu wyrzutów sumienia...
      • kaskahh Re: coca cola 14.07.08, 17:48
        wszystko z umiarem
        kawa wyplukuje np. magnez...

    • meggie28 Re: coca cola 14.07.08, 18:01
      Tak jak wyzej- wszystko z umiarem. Ja bym nawet unikała regularnego popijania coli nawet w małych ilościach. Po co pić cole, jak lepiej soczek smile
      A co do cappucino to niewiem czemu miałaby być aż tak szkodliwa, bo naturalnej kawy jest tam malutko. Głównie sztuczna śmietanka i różne konserwanty- może dlatego
      • mmmag Re: coca cola 14.07.08, 18:28
        Ja mam bardzo niskie ciśnienie (90/60 a czasem jeszcze mi spada) i
        mi lekarka powiedziała, żebym piła kawe lub colewink a że od kawy mnie
        odrzuca to popijam colewink
      • agamadrid Re: coca cola 14.07.08, 19:23
        teraz soczki maja wiecej E... niz colabig_grinbig_grinbig_grin
        • titta Re: coca cola 14.07.08, 19:56
          Nie wszystkie big_grin
        • meggie28 Re: coca cola 15.07.08, 14:09
          No jak kupujecie te ...niebieskie
      • memphis90 Re: coca cola 15.07.08, 19:05
        Głównie sztuczna śmietanka i różne konserwanty- może dla
        > tego

        Jak się pije dziwaczne mieszanki z supermarketów... Ja piję cappucino z
        ekspresu, z niskokofeinową kawą (naturalnie niskokofeinową, nie sztucznie
        pozbawianą kofeiny), z ubitym parą wodną mleczkiem, bez cukru (lub ewentualnie z
        cukrem trzcinowym). Pyyyyycha!
    • agamadrid Re: coca cola 14.07.08, 19:23
      jak masz ochote to pij te colesmileciąża to nie choroba.
      ja nie pilam coli,ani kawy, nawet herbaty nie pilam bo tez teine
      zawiera... nie pale papierosow i nie pije alkoholu w ogole, nie
      tylko przez ciaze, zawsze po drodze z zakupow odwiedzam sklep ze
      zdrowa zywnoscia, zielasrski...od zawsze wole takie badziewka
      zamiast konserwantów... na basenie wczoraj widzialam dziewczyne w
      zaawansowanej ciazy, tak 8 miesiac moze nawet-zrobila sobie skreta z
      haszyszu i tytoniu z malboro, potem wypalila tego "papierosa", pila
      piwo, opalała sie przy 40 stopniach bez zadnych daszkow, kapeluszy i
      parasoli... miala w dupie wszystko, mysle ze cole tez pilawink na
      ironie losu ona urodzi zdrowe dziecko, ja poronilam w 7 tygodniuuncertain
      • lalinka11 Re: coca cola 14.07.08, 19:51
        Ja piję colę, bo w końcu ciąża to nie choroba. Kawy nie piję, bo nie lubię, za
        to herbatki porządnej sobie nie odmówię. Papierosów nie palę, a z alkoholu na
        czas ciąży kompletnie zrezygnowałam, chociaż nie będę zaprzeczać, mam ochotę na
        zimne piwko.
      • memphis90 Re: coca cola 15.07.08, 19:09
        Sorry, ale jak możesz zrównywać kobietę pijącą colę z jakąś narkomanką, która w
        d... ma swoje dziecko? Chyba się trochę zagalopowałaś, ale oczywiście doceniamy,
        jaka jesteś wspaniała z tym swoim drogim sklepem ekologicznym i awersją do
        trującej herbaty. My, wyrodne matki katujące swoje nienarodzone dzieci kłaniamy
        Ci się w pas...
    • titta Re: coca cola 14.07.08, 19:54
      Zarowno cappucino jak i coca cola zawieraja kofeine. Opinie wahaja
      sie od nie pozwalania spozywanie kofeiny w ogole, do dopuszczenia
      nawet malej ilosci kawy. Swoja droga herbata i czekolada (cacao) tez
      zawieraja (teine i teobromine odpowiednio), a jakos nikt nie
      zabrania. Wiec nie przesadzala bym w zadna strone...
      • usia-1984 Re: coca cola 14.07.08, 21:06
        Witaj ja przez 4 pirwsze miesiące piłam tylko cole lub pepsi nic
        innego bo to pomagało mi przy wymiotowaniu i tylko pepsi mi
        wchodziło co nie zwracałam i piłam litrami i przez całą ciążę potem
        do samego końca Nawet mężuś się zemnie śmiał i położna bo na
        porodówke także przyjechałam z pepsi 1L w ręcesmile Bo wiedziałam że
        jak urodze i będę karmic piersią dzidzie to nietkne coli przez
        dłłłłuuuugi czassmile I dzidzia zdrowa nigdy problemów nie miałam do
        samego końca... Ale kawy ani łyczka nie wypiłam . Pozdrawiam
    • pacynka27 Re: coca cola 14.07.08, 21:24
      Ja czasem piję colę bo podnosi mi ciśnienie, które mam bardzo niskie (kawy nie
      lubię). Kiedy mój mąż poskarżył się mojej gin, w czasie wspólnej wizyty, że
      tylko bym frytki jadła i colą popijała (co nie było zresztą prawdą) to ona
      powiedziała mi: "Jedz i pij na co masz ochotę"
    • budzik11 Re: coca cola 14.07.08, 22:20
      Jadłam i piłam wszystko oprócz alkoholu. Kawę też piłam.
    • deela Re: coca cola 15.07.08, 01:12
      moim zdanie juz dawno powinnas lezec na lewym boku i cwiczyc oddechy
      wiadomo ze kobiecie w ciazy wszystko szkodzi, a z moich doswiadczen wynika ze
      najbardziej szkodzi myslenie smile
      • grochalcia deela 15.07.08, 15:31
        i po co ten głupi przytyk???

        pytanie jak pytanie-widzialam setki podobnych na tym forum. szkoda, ze zawsze
        msui sie znalezc ktos kto skomentuje...
      • grochalcia Re: coca cola 15.07.08, 15:33
        popijamsmile
        na razie jestem na etapie mdlosci-13tc i bardzo mi pomaga.
        nigdy nie przejmowalam sie jakimis zakazami w ciąży.

        zreszta slusznie ktoras dziewczyna zauwazyla-tak naprawde nic nie jest zdrowe.
        Ostatnio mi lekarz powiedzial, zeby lepiej mleka nie pić....

        jak masz ochote to pijsmile
    • reteczu Re: coca cola 15.07.08, 15:39
      że cola nie jest zdrowym napojem, to żadna tajemnica, stąd
      komentarze, żeby nie poić nią płodu, ale jeśli to zachciewajka
      ciężarnej, to nie wzbraniałabym się przed piciem jej. Ja w ciąży
      wsuwałam jak opętana żelki haribo - paskudztwo pierwszej klasy!
      Urodziłam zdrową kobietkę, ma obecnie 14 miesięcy i jest super.

      Nie, nie zachęcam do spożywania produktów paskudnych (jak chociażby
      w/w), ale uważam, że popadanie w paranoję wyłącznie zdrowego
      żywienia (o ile to dziś w 100% w ogóle możliwe) ze względu na
      stresowanie się, żeby czegoś niewłaściwego nie spożyć, wyjdzie
      ciężarnej gorzej niż cola.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka