agiagi97 14.07.08, 17:16 hej kobiety wlasnie sie zalogowalam i w sumie to niczego sobie nie odmawiam, tylko kazdy mi trabi dookola ze nie wolno pic cappucino i coca coli co Wy na to??? a termin mam na 24 sierpnia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
suso Re: coca cola 14.07.08, 17:22 mi lekarz powiedział, że można pic cole, ale bez przesady, żeby nie wypijac 2 litrów dziennie. Odpowiedz Link Zgłoś
mysia1807 Re: coca cola 14.07.08, 17:22 hej ja coca cole pije w prawdzie nie czesto i w małych ilosciach ale pija no i capucino tez pija jak mam ochote w granicach rozsadku nie zaszkodzi! Odpowiedz Link Zgłoś
pychu Re: coca cola 14.07.08, 17:27 Coca colę piję, ale sporadycznie. Zrezygnowałam z większych jej ilości, ale odrobinka nie zaszkodzi. Nie piję kawy, nawet tej rozpuszczalnej - chyba, że bardzo słabą, ale za to cappuccino - 1 dziennie. Mam pytanko. Czy chodzi o to, że cappuccino wpływa podobnie jak zwykła kawa - czyli w jakiś sposób podwyższa cisnienie? Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: coca cola 14.07.08, 17:30 Z tego, co czytałam kawa wcale nie podwyższa ciśnienia... Odpowiedz Link Zgłoś
agiagi97 Re: coca cola 14.07.08, 17:31 moim zdaniem cappucino nie jest szkodliwe ale podobno czarna kawka juz tak, a slyszalam ze najlepiej jak juz sie nie mozna oprzec pic kawe rozpuszczalna z biedronki nazywa sie O PORANKU jest bardziej na bazie zbozowej niz kofeiny Odpowiedz Link Zgłoś
mysia1807 Re: coca cola 14.07.08, 17:35 cisnienie bardziej podnosi herbata niz kawa tak mi ostatnio uswiadomila połozna w szpitalu jak byłam. Odpowiedz Link Zgłoś
akos6 Re: coca cola 14.07.08, 17:42 cole pijam sporadycznie. nie pilam co prawda w pierwszych 3 miesiacach ale potem sporadycznie pare lykow sie zdarza. a co do kawy to nie pije od 2.5 roku bo w pierwszej ciazy zapach kawy nawet rozpuszczalnej mnie odrzucal. i jakos sie odzwyczailam. (wczesniej pilam po 4 dziennie). teraz pijam kawe na zimno rozpuszczana w mleku. jedna dziennie. cisnienie i tak mam niskie i jakos nie widze zeby mi sie podnosilo... Odpowiedz Link Zgłoś
alicja0000 Re: coca cola 14.07.08, 17:45 wszystko jest szkodliwe, nawet mleko. Ja popijam od czasu do czasu coca-cole i nie zamierzam mieć z tego powodu wyrzutów sumienia... Odpowiedz Link Zgłoś
kaskahh Re: coca cola 14.07.08, 17:48 wszystko z umiarem kawa wyplukuje np. magnez... Odpowiedz Link Zgłoś
meggie28 Re: coca cola 14.07.08, 18:01 Tak jak wyzej- wszystko z umiarem. Ja bym nawet unikała regularnego popijania coli nawet w małych ilościach. Po co pić cole, jak lepiej soczek A co do cappucino to niewiem czemu miałaby być aż tak szkodliwa, bo naturalnej kawy jest tam malutko. Głównie sztuczna śmietanka i różne konserwanty- może dlatego Odpowiedz Link Zgłoś
mmmag Re: coca cola 14.07.08, 18:28 Ja mam bardzo niskie ciśnienie (90/60 a czasem jeszcze mi spada) i mi lekarka powiedziała, żebym piła kawe lub cole a że od kawy mnie odrzuca to popijam cole Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: coca cola 15.07.08, 19:05 Głównie sztuczna śmietanka i różne konserwanty- może dla > tego Jak się pije dziwaczne mieszanki z supermarketów... Ja piję cappucino z ekspresu, z niskokofeinową kawą (naturalnie niskokofeinową, nie sztucznie pozbawianą kofeiny), z ubitym parą wodną mleczkiem, bez cukru (lub ewentualnie z cukrem trzcinowym). Pyyyyycha! Odpowiedz Link Zgłoś
agamadrid Re: coca cola 14.07.08, 19:23 jak masz ochote to pij te coleciąża to nie choroba. ja nie pilam coli,ani kawy, nawet herbaty nie pilam bo tez teine zawiera... nie pale papierosow i nie pije alkoholu w ogole, nie tylko przez ciaze, zawsze po drodze z zakupow odwiedzam sklep ze zdrowa zywnoscia, zielasrski...od zawsze wole takie badziewka zamiast konserwantów... na basenie wczoraj widzialam dziewczyne w zaawansowanej ciazy, tak 8 miesiac moze nawet-zrobila sobie skreta z haszyszu i tytoniu z malboro, potem wypalila tego "papierosa", pila piwo, opalała sie przy 40 stopniach bez zadnych daszkow, kapeluszy i parasoli... miala w dupie wszystko, mysle ze cole tez pila na ironie losu ona urodzi zdrowe dziecko, ja poronilam w 7 tygodniu Odpowiedz Link Zgłoś
lalinka11 Re: coca cola 14.07.08, 19:51 Ja piję colę, bo w końcu ciąża to nie choroba. Kawy nie piję, bo nie lubię, za to herbatki porządnej sobie nie odmówię. Papierosów nie palę, a z alkoholu na czas ciąży kompletnie zrezygnowałam, chociaż nie będę zaprzeczać, mam ochotę na zimne piwko. Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: coca cola 15.07.08, 19:09 Sorry, ale jak możesz zrównywać kobietę pijącą colę z jakąś narkomanką, która w d... ma swoje dziecko? Chyba się trochę zagalopowałaś, ale oczywiście doceniamy, jaka jesteś wspaniała z tym swoim drogim sklepem ekologicznym i awersją do trującej herbaty. My, wyrodne matki katujące swoje nienarodzone dzieci kłaniamy Ci się w pas... Odpowiedz Link Zgłoś
titta Re: coca cola 14.07.08, 19:54 Zarowno cappucino jak i coca cola zawieraja kofeine. Opinie wahaja sie od nie pozwalania spozywanie kofeiny w ogole, do dopuszczenia nawet malej ilosci kawy. Swoja droga herbata i czekolada (cacao) tez zawieraja (teine i teobromine odpowiednio), a jakos nikt nie zabrania. Wiec nie przesadzala bym w zadna strone... Odpowiedz Link Zgłoś
usia-1984 Re: coca cola 14.07.08, 21:06 Witaj ja przez 4 pirwsze miesiące piłam tylko cole lub pepsi nic innego bo to pomagało mi przy wymiotowaniu i tylko pepsi mi wchodziło co nie zwracałam i piłam litrami i przez całą ciążę potem do samego końca Nawet mężuś się zemnie śmiał i położna bo na porodówke także przyjechałam z pepsi 1L w ręce Bo wiedziałam że jak urodze i będę karmic piersią dzidzie to nietkne coli przez dłłłłuuuugi czas I dzidzia zdrowa nigdy problemów nie miałam do samego końca... Ale kawy ani łyczka nie wypiłam . Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
pacynka27 Re: coca cola 14.07.08, 21:24 Ja czasem piję colę bo podnosi mi ciśnienie, które mam bardzo niskie (kawy nie lubię). Kiedy mój mąż poskarżył się mojej gin, w czasie wspólnej wizyty, że tylko bym frytki jadła i colą popijała (co nie było zresztą prawdą) to ona powiedziała mi: "Jedz i pij na co masz ochotę" Odpowiedz Link Zgłoś
budzik11 Re: coca cola 14.07.08, 22:20 Jadłam i piłam wszystko oprócz alkoholu. Kawę też piłam. Odpowiedz Link Zgłoś
deela Re: coca cola 15.07.08, 01:12 moim zdanie juz dawno powinnas lezec na lewym boku i cwiczyc oddechy wiadomo ze kobiecie w ciazy wszystko szkodzi, a z moich doswiadczen wynika ze najbardziej szkodzi myslenie Odpowiedz Link Zgłoś
grochalcia deela 15.07.08, 15:31 i po co ten głupi przytyk??? pytanie jak pytanie-widzialam setki podobnych na tym forum. szkoda, ze zawsze msui sie znalezc ktos kto skomentuje... Odpowiedz Link Zgłoś
grochalcia Re: coca cola 15.07.08, 15:33 popijam na razie jestem na etapie mdlosci-13tc i bardzo mi pomaga. nigdy nie przejmowalam sie jakimis zakazami w ciąży. zreszta slusznie ktoras dziewczyna zauwazyla-tak naprawde nic nie jest zdrowe. Ostatnio mi lekarz powiedzial, zeby lepiej mleka nie pić.... jak masz ochote to pij Odpowiedz Link Zgłoś
reteczu Re: coca cola 15.07.08, 15:39 że cola nie jest zdrowym napojem, to żadna tajemnica, stąd komentarze, żeby nie poić nią płodu, ale jeśli to zachciewajka ciężarnej, to nie wzbraniałabym się przed piciem jej. Ja w ciąży wsuwałam jak opętana żelki haribo - paskudztwo pierwszej klasy! Urodziłam zdrową kobietkę, ma obecnie 14 miesięcy i jest super. Nie, nie zachęcam do spożywania produktów paskudnych (jak chociażby w/w), ale uważam, że popadanie w paranoję wyłącznie zdrowego żywienia (o ile to dziś w 100% w ogóle możliwe) ze względu na stresowanie się, żeby czegoś niewłaściwego nie spożyć, wyjdzie ciężarnej gorzej niż cola. Odpowiedz Link Zgłoś