szyszunia86 01.07.09, 18:16 jestem w 29 tygodniu i co rano na koszulce zauwazam "wycieki" mleka z piersi. czy to nie za wczesnie??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
effciar Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 18:25 To nie mleko tylko tz. siara. Mi leci od 17 tc. Niektóre z nas tak mają Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 19:01 nie za wczesnie. Laktacja rusza w 16 tygodniu ciazy Odpowiedz Link Zgłoś
megisa1 Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 21:40 jestem w 15 i od kilku dni leci mi siara Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 23:57 Aleksandra kto Ci takich bzdur nagadal? Dopiero wraz z urodzeniem lozyska trafia do przysadki mozgowej informacja o potrzebie wytwarzania mleka a tym samym wzrasta poziom prolaktyny odpowiedzialnej za ten proces. Odpowiedz Link Zgłoś
nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 01:27 kasiak37 napisała: > Aleksandra kto Ci takich bzdur nagadal? > Dopiero wraz z urodzeniem lozyska trafia do przysadki mozgowej informacja o > potrzebie wytwarzania mleka a tym samym wzrasta poziom prolaktyny > odpowiedzialnej za ten proces. ???? Źródło podaj bo nowości nad nowościami sadzisz Prolaktyna wzrasta już w II fazie cyklu niezależnie od ciąży. Gdy dochodzi do zagnieżdżenia - wzrasta gwałtownie. Od około połowy ciąży a w niektórych przypadkach nawet wcześniej może wystąpić wyciek siary bo to, że jest ona produkowana w piersiach przed porodem jest informacją ogólnodostępną. A e u niektórych nie wycieka - nie znaczy, że jej nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 13:03 wyciek siary to NIE JEST wlasciwa laktacja,ktirej poczatek nastepuje jak napisalam powyzej.A zrodlo?Google nie gryza Odpowiedz Link Zgłoś
nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 13:24 Tak sądziłam. Jeśli za źródło bierzesz google i nie umiesz uzasadnić naukową informacją to broń panie boże przed takimi forowymi nowinkami bo żadne źródło naukowe ci tego nie potwierdzi. Miej tez na uwadze, że jeśli piszesz coś, co jest totalnie sprzeczne z ogólnym światopoglądem to TY musisz podać źródło by uwiargodnić a nie cała rzesza czytających ma rzucić się w wir poszukiwań. Bzdury piszesz koleżanko. taka jesteś wiarygodna.. Siara JEST MLEKIEM i nie ma znaczenia cała reszta. Dopowiadasz sobie to właściwe na własną modłę a NIE TEGO temat dotyczy. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 14:42 prosze,tu cala fizjologia procesu laktacji: www.urwis.pl/dzieci/19.html Odpowiedz Link Zgłoś
nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 15:08 Urwis.pl jest dla Ciebie pismem naukowym? No to chyba jednak sobie nie podyskutujemy... Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 16:13 nie musimy dyskutowac bo widze u Ciebie braki z zakresu fizjologii czlowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 16:32 kasiak37 napisała: > nie musimy dyskutowac bo widze u Ciebie braki z zakresu fizjologii czlowieka. No faktycznie. Nie uczę się na podstawie Urwisków, dzieciaczków i niemowlaczków, zatem na pewno mam braki Kasiu; odsyłam do naukowych opracowań. Chociaż w głębi coś mi mówi, że jednak nie skorzystasz. Zatem nie korzystaj ale następnym razem pomyśl 5 razy zanim pożywisz się jakąś bzdurką z byle jakiej strony Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Kasiak37 02.07.09, 15:24 zainspirowana Twoja odpowiedzia, pozwolilam sobie spytac doradcy laktacyjnego na forum "Karmienie piersia", tu masz odpowiedz p. Moniki: forum.gazeta.pl/forum/w,570,97382890,97382890,II_trymestr_czy_to_juz_siara_.html Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: Kasiak37 02.07.09, 16:12 nie widze tutaj fizjologii laktacji i to co pisze P.Monika z calym szacunkiem dla jej osoby,dla mnie nie jest wiarygodne. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 09:39 kasiak37 napisała: > Aleksandra kto Ci takich bzdur nagadal? > Dopiero wraz z urodzeniem lozyska trafia do przysadki mozgowej informacja o > potrzebie wytwarzania mleka a tym samym wzrasta poziom prolaktyny > odpowiedzialnej za ten proces. Tupet, kolezanko, masz! Nie kwestionuj czegos, o czym mowia lekarze i polozne, a jesli sama, byc moze, jestes lekarzem, to warto by bylo najpierw sprawdzic, a potem pisac, ze to bzdura. Odpowiedz Link Zgłoś
bebik.pl Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 23:38 U mnie też tak było, mniej więcej od połowy ciąży. Mój lekarz stwierdził, że nic nadzwyczajnego. Odpowiedz Link Zgłoś
stokrotka_2406 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 09:45 Ja jestem w19 tyg i od 3 dni wycieka mi siara Spanikowałam zadzwoniłam do swojej położnej i wtedy mnie uświadomiła że nie ma się czym martwić bo to normalny proces trzeba tylko zaopatrzyć się we wkładki laktacyjne gdyby większa ilość się pojawiała Więc nie wiem skąd jedna z koleżanek ma informacje że to bzdury... Najlepiej pytać u źródła jak ja to zrobiłam Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 19:01 slowa doradcy laktacyjnego, z dlugim stazem, majacego codziennie kontakt z mamami, ktore maja rozne pytania, watpliwosci i problemy z karmieniem naturalnym nie sa, Twoim zdaniem, wiarygodne? Za to artykulik z jakiegos portalu dla mam, a nie specjalistow, to jest to, czym sie podpierasz? Ciekawe, jak wypadlabys w konfrontacji z p. Monika, czy rownie pewnie czulabys sie w temacie, nawet po pilnym odrobieniu lekcji z fizjologii i biochemii? Odpowiedz Link Zgłoś
killah_kg Re: mleko nie za wczesnie?? 19.07.09, 11:34 nie sadze. Ja mialam tak od 5 t.c. i mam do teraz musze spac w stanikach z wkladkami laktacyjnymi bo jak nie zaloze to budze sie w mokrej koszulce na mokrym przescieradle. Sa do kupienia takie okragle wkladki laktacyjne, sa dobre tylko musisz miec stanik niestety. Powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś