Dodaj do ulubionych

mleko nie za wczesnie??

01.07.09, 18:16
jestem w 29 tygodniu i co rano na koszulce zauwazam "wycieki" mleka
z piersi. czy to nie za wczesnie???
Obserwuj wątek
    • effciar Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 18:25
      To nie mleko tylko tz. siara. Mi leci od 17 tc. Niektóre z nas tak mająsmile
      • aleksandra1977 Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 19:01
        nie za wczesnie. Laktacja rusza w 16 tygodniu ciazy
        • megisa1 Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 21:40
          jestem w 15 i od kilku dni leci mi siara smile
        • kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 23:57
          Aleksandra kto Ci takich bzdur nagadal?
          Dopiero wraz z urodzeniem lozyska trafia do przysadki mozgowej informacja o
          potrzebie wytwarzania mleka a tym samym wzrasta poziom prolaktyny
          odpowiedzialnej za ten proces.
          • nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 01:27
            kasiak37 napisała:

            > Aleksandra kto Ci takich bzdur nagadal?
            > Dopiero wraz z urodzeniem lozyska trafia do przysadki mozgowej informacja o
            > potrzebie wytwarzania mleka a tym samym wzrasta poziom prolaktyny
            > odpowiedzialnej za ten proces.

            ????
            Źródło podaj bo nowości nad nowościami sadzisz wink
            Prolaktyna wzrasta już w II fazie cyklu niezależnie od ciąży. Gdy dochodzi do
            zagnieżdżenia - wzrasta gwałtownie. Od około połowy ciąży a w niektórych
            przypadkach nawet wcześniej może wystąpić wyciek siary bo to, że jest ona
            produkowana w piersiach przed porodem jest informacją ogólnodostępną. A e u
            niektórych nie wycieka - nie znaczy, że jej nie ma.
            • kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 13:03
              wyciek siary to NIE JEST wlasciwa laktacja,ktirej poczatek nastepuje jak
              napisalam powyzej.A zrodlo?Google nie gryzatongue_out
              • nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 13:24
                Tak sądziłam. Jeśli za źródło bierzesz google i nie umiesz uzasadnić naukową
                informacją to broń panie boże przed takimi forowymi nowinkami bo żadne źródło
                naukowe ci tego nie potwierdzi. Miej tez na uwadze, że jeśli piszesz coś, co
                jest totalnie sprzeczne z ogólnym światopoglądem to TY musisz podać źródło by
                uwiargodnić a nie cała rzesza czytających ma rzucić się w wir poszukiwań.
                Bzdury piszesz koleżanko. taka jesteś wiarygodna..
                Siara JEST MLEKIEM i nie ma znaczenia cała reszta. Dopowiadasz sobie to właściwe
                na własną modłę a NIE TEGO temat dotyczy.
                • kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 14:42
                  prosze,tu cala fizjologia procesu laktacji:
                  www.urwis.pl/dzieci/19.html
                  • nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 15:08
                    Urwis.pl jest dla Ciebie pismem naukowym?
                    No to chyba jednak sobie nie podyskutujemy...
                    • kasiak37 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 16:13
                      nie musimy dyskutowac bo widze u Ciebie braki z zakresu fizjologii czlowieka.
                      • nglka Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 16:32
                        kasiak37 napisała:

                        > nie musimy dyskutowac bo widze u Ciebie braki z zakresu fizjologii czlowieka.

                        No faktycznie. Nie uczę się na podstawie Urwisków, dzieciaczków i niemowlaczków,
                        zatem na pewno mam braki wink
                        Kasiu; odsyłam do naukowych opracowań. Chociaż w głębi coś mi mówi, że jednak
                        nie skorzystasz. Zatem nie korzystaj ale następnym razem pomyśl 5 razy zanim
                        pożywisz się jakąś bzdurką z byle jakiej strony wink
                  • aleksandra1977 Kasiak37 02.07.09, 15:24
                    zainspirowana Twoja odpowiedzia, pozwolilam sobie spytac doradcy
                    laktacyjnego na forum "Karmienie piersia", tu masz odpowiedz p.
                    Moniki:
                    forum.gazeta.pl/forum/w,570,97382890,97382890,II_trymestr_czy_to_juz_siara_.html
                    • kasiak37 Re: Kasiak37 02.07.09, 16:12
                      nie widze tutaj fizjologii laktacji i to co pisze P.Monika z calym szacunkiem
                      dla jej osoby,dla mnie nie jest wiarygodne.
          • aleksandra1977 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 09:39
            kasiak37 napisała:
            > Aleksandra kto Ci takich bzdur nagadal?
            > Dopiero wraz z urodzeniem lozyska trafia do przysadki mozgowej
            informacja o
            > potrzebie wytwarzania mleka a tym samym wzrasta poziom prolaktyny
            > odpowiedzialnej za ten proces.

            Tupet, kolezanko, masz!
            Nie kwestionuj czegos, o czym mowia lekarze i polozne, a jesli sama,
            byc moze, jestes lekarzem, to warto by bylo najpierw sprawdzic, a
            potem pisac, ze to bzdura.
    • bebik.pl Re: mleko nie za wczesnie?? 01.07.09, 23:38
      U mnie też tak było, mniej więcej od połowy ciąży. Mój lekarz stwierdził, że nic
      nadzwyczajnego.
      • stokrotka_2406 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 09:45
        Ja jestem w19 tyg i od 3 dni wycieka mi siara Spanikowałam zadzwoniłam do swojej
        położnej i wtedy mnie uświadomiła że nie ma się czym martwić bo to normalny
        proces trzeba tylko zaopatrzyć się we wkładki laktacyjne gdyby większa ilość się
        pojawiała wink Więc nie wiem skąd jedna z koleżanek ma informacje że to bzdury...
        Najlepiej pytać u źródła jak ja to zrobiłam
    • aleksandra1977 Re: mleko nie za wczesnie?? 02.07.09, 19:01
      slowa doradcy laktacyjnego, z dlugim stazem, majacego codziennie
      kontakt z mamami, ktore maja rozne pytania, watpliwosci i problemy z
      karmieniem naturalnym nie sa, Twoim zdaniem, wiarygodne?
      Za to artykulik z jakiegos portalu dla mam, a nie specjalistow, to
      jest to, czym sie podpierasz?
      Ciekawe, jak wypadlabys w konfrontacji z p. Monika, czy rownie
      pewnie czulabys sie w temacie, nawet po pilnym odrobieniu lekcji z
      fizjologii i biochemii?
    • killah_kg Re: mleko nie za wczesnie?? 19.07.09, 11:34
      nie sadze. Ja mialam tak od 5 t.c. i mam do teraz musze spac w stanikach z
      wkladkami laktacyjnymi bo jak nie zaloze to budze sie w mokrej koszulce na
      mokrym przescieradle. Sa do kupienia takie okragle wkladki laktacyjne, sa dobre
      tylko musisz miec stanik niestety. Powodzenia
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka