Dodaj do ulubionych

Niejasności na USG w 32 tc.

22.07.09, 10:42
Od wczoraj chodzę struta.
Miałam piąte USG podczas tej ciąży. Wcześniej wszystko było OK. Na
ostatnim USG 21.04.2009 w 18 tc. lekarz stwierdził, że jeśli chodzi
o górna wargę dzidziusia to nie ma wady. Było wyraźnie widać tą
wargę. Sama sie przyglądalam więc wiem co widziałam. Śliczna buzię.
Wczoraj dzidzia była ułożona jakoś bokiem, twarzyczka
była "przyciśnięta do macicy" jak powiedział więc widoczna jedynie z
profilu. I ten obraz i doktorowi i mi wydał się jakiś nieprawidłowy.
Trudno było cokolwiek dojrzeć (chodzi o tą wargę), bo nieciekawie to
wyglądało. Ale skoro wcześniej widziałam tą wargę wyraźnie to chyba
z prawidłowej wargi nie zrobiłaby się jakaś wadliwa? Głupie pytanie
ale nie chce mi się od wczoraj żyć. Robić kolejne USG? Lekarz
napisał: "profil twaryczki prawidlowy". Czy mam sie przejmować czy
to stwierdzenie wyklucza wadę (jest kość nosowa skoro profil
prawidłowy)? Tylko te usteczka dziwnie wyglądały. Ale może dzidzia
była źle ulożona po prostu? W ogóle lekarze są bardzo powściągliwi w
ocenie USG. najlepiej powiedzieć jak najmniej. Chyba pójdę prywatnie
i jeszcze raz zrobię badanie. Poradźcie co sądzicie.
Obserwuj wątek
    • best-belize Re: Niejasności na USG w 32 tc. 22.07.09, 13:11
      Dzięki.
    • kavainca Re: Niejasności na USG w 32 tc. 22.07.09, 13:44
      Nie bardzo kumam tą sytuację: najpierw lekarz mówi,ze coś nie-halo,
      a potem pisze,że oki? i wogóle dlaczego uwazasz, że lekarze mówią
      jak naj mniej? Przecież dobry neonatolog już w 11 tygodniu doskonale
      wie co i jak!
      Tak czy inaczej: jeśli lekarz zasiał wątpliwości, jeśli mu nie
      ufasz, lepiej sprawdzić i mieć pewność,że wszystko oki.
      Idź na usg do dobrego neonatologa i tyle
      Nie martw sie na zapas, bo dziecku to nie poomoże
      Będzie dobrze
      • fantastic.mama Re: Niejasności na USG w 32 tc. 22.07.09, 14:13
        Żadne badanie USG nie daje 100% pewnosci. I napewno żaden lekarz ci
        nie przysięgnie albo jak to lekarze mawiają ""ręki sobie uciąć nie
        dam"", że to co widzi na USG, jest zgodne ze stanem faktycznym.
        100% pewność dopiero po porodzie.
        • kavainca Re: Niejasności na USG w 32 tc. 22.07.09, 14:24
          Są specjaliści od wykrywania wad genetycznych w łonie matki. Córka
          mojej przyjaciółki po urodzeniu była podejrzana o zesp. Downa ze
          względu na jakąs specyficzna bruzde na dłoni. Kiedy do CZMP, gdzie
          mała sie urodziła, doniesiono wyniki usg od dobrego genetyka
          neonatologicznego, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, a testy
          pozostały formalnościcą. Prawdą jest też,że dobrych specjalistów w
          tym kraju jest może ze 20stu! No i że wykryć mogą tylko to co da się
          kykryć!
          tak czy inaczej idź do specjalisty!
      • dragica Kavainca 22.07.09, 16:39
        Perinatolog,nie neonatolog.Neonatus-noworodek.
        • kavainca Re: Kavainca 22.07.09, 17:09
          oczywiście masz rację, ale jakbym tak napisała to nikt by raczej nie
          załapałsmile
          Chyba że nie doceniam forumowiczówsad
          • fantastic.mama Re: Kavainca 22.07.09, 19:29

            kavainca napisała:

            > oczywiście masz rację, ale jakbym tak napisała to nikt by raczej
            nie
            > załapałsmile
            > Chyba że nie doceniam forumowiczówsad
            >


            Chyba nie doceniasz.
            • kavainca Re: Kavainca 22.07.09, 20:17
              no pewnire tak
              sorrysmile
    • agnieszka.lojek Re: Niejasności na USG w 32 tc. 23.07.09, 15:16
      Jesli ultrasonolog napisał że twarzoczaszka jest prawidłowa i nie
      zalecił powtórzenia badania za kilka dni, gdy dziecko ułoży sie
      inaczej to znaczy że nic podejrzanego w obrazie nie było. Nie miał
      wątpliwości.
      Jeśli to nie daje Pani spokoju to zalecałabym powtórzenie badania,
      tak żeby była Pani zadowolona i spokojna.
      • best-belize Re: Niejasności na USG w 32 tc. 06.08.09, 17:54
        Dziekuję.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka