Dodaj do ulubionych

Dziwny kaszel...

16.08.09, 16:54

Pani Doktor, od kilku tygodni meczy mnie dziwny, suchy kaszel.
Dziwny dlatego, ze pojawia sie glownie jak leze na wznak, lub wezme
glebszy oddech (zupelnie jakby mi sie pluca buntowaly na te ilosc
tlenu), najczesciej noca. Zreszta kilka razy ostatnio obudzilam sie
(co mnie przeraza) krztuszac sie wlasna slina, co zreszta tez
spowodowalo podobny atak kaszlu zakonczony zwymiotowaniem.

Pytam tutaj, bo nie czuje sie chora, nie mam goraczki ani zadnych
objawow preziebienia...Czy jest mozliwe, zeby zmniejszona w ciazy
objetosc pluc tak sie wlasnie objawiala? Co z krztuszeniem sie slina
w nocy? Czy to wszystko moze miec jakis zwiazek z fizjologia ciazy?
Nie wiem czy mam isc do lekarza ogolnego, bo to moj 35 tydzien, wiec
boje sie ze jeszcze cos zlapie na koniec, a w Szwecji, gdzie
mieszkam, ostatnio kilka ciezarnych wyladowalo w szpitalu z powodu
swinskiej grypy...uncertain
Obserwuj wątek
    • fantastic.mama Re: Dziwny kaszel... 17.08.09, 00:45
      Oj wiem coś o tych krztuszeniach sięwink
      Często kaszłałam z niewiadomych przyczyn i zrywałam się w nocy przez
      zakrztuszenie się śliną, tak mocno, ze myślałam, że nigdy tego nie
      odkrztuszę. To zaczęło sie około 30 tyg ciąży.
      Lekarz po osłuchaniu mnie uspokajał, że to jest spowodowane rosnącym
      dzieckiem, tym samym powodując ucisk i problemy z oddychaniem. A
      kaszel to jest system obronny organizmu, kaszląc, dotleniam płuca.
      Zapytałam również skąd te krztuszenie się śliną tak częste w nocy;
      Wyjaśnił; ponieważ rozrastająca się ciężarna macica powoduje problem
      z oddychaniem, wciągam powietrze mocniej, a podczas snu ślina może
      zalegać w ustach (podczas snu nie kontrolujesz tego połykania z
      pełną świadomością), więc jakaś jej ilość dostaje się do układu
      oddechowego wraz z mocnym wciągnięciem powietrza i z stąd te
      krztuszenia.
      Pozdrawiam.
      • agnieszka.lojek Re: Dziwny kaszel... 18.08.09, 11:24
        Zgadzam się. OBjawy swińskiej grypy są objawami grypy- gorącza, złe
        samopoczucie, bóle mięśni itd.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka