sanpja 03.03.11, 11:18 Kupiłam wczoraj tabletki "mamarin" w składzie imbir i vit. B6. Mi pomagają (trochę, dopiero zaczęłam brać) może i wam pomogą Jest to suplement diety na nudności i mdłości w ciąży. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
m.b.g Re: coś na mdłości - w aptece. 03.03.11, 11:39 Ja kupuję sam korzeń imbiru i robię z tego napar, też pomaga. Odpowiedz Link Zgłoś
sanpja Re: coś na mdłości - w aptece. 03.03.11, 11:45 A jak robisz? Zalewasz samą wodą? Dla mnie trochę jest za ostry a herbaty nie daję rady pić. Odpowiedz Link Zgłoś
m.b.g Re: coś na mdłości - w aptece. 03.03.11, 16:19 No ja właśnie razem z herbatą parzę, ale jak to nie dla ciebie to nic na siłę. Odpowiedz Link Zgłoś
agnrek Re: coś na mdłości - w aptece. 03.03.11, 12:00 Ja dostałam od ginekologa zalecenie łykania witaminy B6, piłam herbatkę imbirową, ale nie pomogło mi nic. Później dostałam czopki Torecan, które najbardziej mi pomogły - nie miałam odruchu wymiotnego i mogłam coś zjeść. Jadłam tylko serki danio waniliowe, chrupki kukurydziane i banany I tak do 14 tc. Odpowiedz Link Zgłoś
miceli Re: coś na mdłości - w aptece. 03.03.11, 13:23 Lekarz przepisał mi Torecan. Może poproś lekarza. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
sanpja Re: coś na mdłości - w aptece. 03.03.11, 18:38 ja się boję tego leku. Na razie marmarin daje radę ( przynajmniej dzisiaj). Odpowiedz Link Zgłoś
kobietka_29 seabands 04.03.11, 16:13 Nie znam. To jakis homeopatyczny lek? Mi wczoraj aptekarz polecal tez specyfiki z imbirem, ale niestety nie sa one bezzapachowe. Dlatego dla mnie to odpada. Tydzien temu lekarka przepisala mi Vomex. Ale jak przeczytalam ulotke i zobaczylam, ze mozna po nim dostac przedwczesnych skurczy, to stwierdzilam, ze nie bede brala. Mecze sie tak do dzis. Albo meczylam. Zobaczymy. Bo dzis kupilam sobie seabands. Takie opaski uciskowe na nadgarstki. Maja uciskac jakis punkt, ktory wycisza mdlosci. Hmm. Odpowiedz Link Zgłoś
sanpja Re: seabands 04.03.11, 16:41 Te opaski czasem mogą nie być badane na ciężarnych, raczej wątpię też aby mi pomagały. Ale daj znać czy Tobie pomogły. Mamarin nie jest homeopatyczny.Zresztą ja jestem przeciwniczką leków homeopatycznych. Jest w tabletkach ( dla mnie bez zapachu) i skład to Vitamina B6 i Imbir. Niedobór Vit. B6 może powodować mdłości. Odpowiedz Link Zgłoś
kobietka_29 Re: seabands sa do niczego 05.03.11, 08:36 Ni weic zalozylam sobie te gumki wczoraj. I co? I jeszcze gorzej. Moze komus innemu pomoga. Ale ja np. spedzilam cale popoludnie od 16:00 do wieczora 20:00 doslownie nie wychodzac z toalety. Do tego nagle dostalam strasznej migreny. O dziwo migrena przeszla mi jak reka odjal, gdy tylko zdjelam te gumki. Nie polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
pomi-dorka Re: coś na mdłości - w aptece. 06.03.11, 22:35 mój gin twierdzi, że mdłości trzeba zwyczajnie przeczekać - takie uroki ciąży. mi mdłości przeszły jak ręką odjął, odkąd skończyłam 14tc czasem mdłości powodują też witaminy łykane w ciąży - ja tak miałam z dwa razy, dopiero za trzecim razem utrafiłam i przypasował mi Femibion Natal (kiedyś Feminatal). Odpowiedz Link Zgłoś
sanpja Re: coś na mdłości - w aptece. 07.03.11, 12:02 Ja nie mogę brać żadnych witamin, jest w nich Jod - mi nie wolno. Odpowiedz Link Zgłoś
sanpja Re: coś na mdłości - w aptece. 07.03.11, 12:04 Dziewczyny jak dla mnie te tabletki rewelacja. W dzień mogę funkcjonować, wiadomo nadal nie moge jeśc niektórych rzeczy ale do wieczora obchodzi się bez mdłości. Nawet zapachy aż tak bardzo mi nie przeszkadzają. Wieczorem to niestety nic nie pomaga ale przynajmniej w dzień mogę zwlec się z łóżka nie tylko do ubikacji. Odpowiedz Link Zgłoś