Dodaj do ulubionych

Lista pytań

28.01.04, 14:15
W przyszłym tygodniu wybieram się na "obchód" wybranych przedszkoli w
okolicy. O co pytać, na co zwracać uwagę?
Obserwuj wątek
    • grazbed Re: Lista pytań 28.01.04, 15:32
      W zeszłym roku też przeszłam tę drogę!

      Na forum jedna z mam podała listę, z której skorzystałam w całości i która
      nasunęła mi własne pytania.

      Cytuję w całości, dziękując jednoczesnie autorce tych pytań:

      Re: o co zapytać przedszkolankę ?
      haneczkaz 10.04.2003 12:06 odpowiedz na list odpowiedz cytując


      Oto moja lista (na podstawie odpowiedzi wybrałam przedszkole dla córeczki
      i jestem bardzo zadowolona - może i Tobie się przyda):

      1.Godziny pracy przedszkola - w jakich godzinach można dziecko przyprowadzić a
      w jakich odebrać (bardzo ważne dla pracujących rodziców, i tu przedszkola
      prywatne wygrywały z państwowymi w przedbiegach).

      2. Rozklad dnia - pory posiłków, spanie, spacer.

      3. Zajęcia - angielski, rytmika (czy jest religia i kto prowadzi ? dla mnie to
      ważne bo córeczka jest bardzo wrażliwa na te tematy i na początku sama chciałam
      ją w to wprowadzać a wiem, że są przedszkola gdzie religja jest prawie
      obowiązkowa i jakaś nieodpowiedzialna osoba opowiada dzieciom różne makabreski
      o piekle, karach za grzechy itd. (nawet na edziecku były wątki na tem temat))

      4. Jle dzieci jest w grupie i ile jest opiekunek ?

      5. Czy jest pielęgniarka, lekarz, logopeda ?

      6. Jakie wykształcenie i doświadczenie mają wychowawczynie
      (szczególnie trzylatków) ?

      7. Co jeśli dziecko nie chce czegoś jeść ?

      8. Czy wychowawczyni pomoże przy jedzeniu, ubieraniu i w toalecie ?

      9. Co z higieną - mycie rąk, mycie ząbków ?

      10. Co dziecko musi umieć robić samo ?

      11. Co trzeba kupić - materiały do rysowania, kapcie, poduszka, piżamka ?

      12. Jakie opłaty i kiedy ?

      13. Co z nieobecnościami ? Co wtedy z płaceniem ? (Spotkałam się z
      przedszkolem, które po dwutygodniowej nieusprawiedliwionej ( bez zwolnienia od
      lekarza) nieobecności skreślało malucha z listy.)

      14. Przerwy w pracy przedszkola - ferie, wakacje ?

      • agakz Re: Lista pytań 29.01.04, 08:50
        Dziękuję bardzo, o to właśnie chodziło!
      • sylvic Re: Lista pytań 29.01.04, 13:13
        > 1.Godziny pracy przedszkola - w jakich godzinach można dziecko przyprowadzić
        a
        > w jakich odebrać (bardzo ważne dla pracujących rodziców, i tu przedszkola
        > prywatne wygrywały z państwowymi w przedbiegach).

        Ja dodam coś z własnego doświadczenia.
        Kiedy w rzeczywistości tzn. TAK REALNIE są odbierane dzieci (ważne w grupie
        najmłodszej).
        My wybraliśmy super przedszkole prywatne czynne do 18 - wszystko świetnie (my
        pracujemy do 17 więc spokojnie się "mieścimy w czasie") tylko, że większość
        dzieciaków jest odbierana tak około 15.30.
        - czy ci rodzice nie pracują??? czy co ???

        I dodajmy do tego okres adaptacyjny u maluchów, kiedy dzieciaki i tak są
        krócej - wtedy już nie jest fajnie.
        Mój mały miał chyba właśnie z tego powodu mały kryzysik - bo jego najlepsi
        koledzy już idą do domu a on "sam" zostaje.
        • fiszko Re: Lista pytań 03.02.04, 12:42
          Ja też korzystałam z zamieszczonej wyżej listy pytań.
          Polecam dodatkowo zapytać o:
          1)telewizję w przedszkolu.Ja dowiedziałam się np.że dzieci nieoglądają
          TV,telewizor jest tylko w jednej sali.Dzieci idą tam TYLKO rano przed
          śniadaniem kiedy czekają,aż wszyscy przyjdą(tj.do śniadania),po śniadaniu bo
          jest Jedyneczka,po podwieczorku bo zawsze któreś dziecko przyniesie bajkę i
          nie można dzieciom robić przykrości niewłączając video.
          2)co jeśli dziecko jest niejadkiem,przy czym nie miałam wyobrażenia jak być
          powinno, chciałam poprostu usłyszeć jakie pomysły mają panie w przedszkolu.
          Najczęściej słyszałam,że panie zachęcają i karmią,raz że zachęcają ale jeśli
          dziecko dalej mówi,że nie to trudno(mi najbardziej pasował ten sposób),ale
          trafiła się też taka perełka: Proszę pani,karmimy poprostu. Dziecko nie może
          przecież iść głodne do domu, ale jeśli nie zje zupy to TERAZ JUŻ nie wkładamy
          drugiego dania do zupy .Do głowy by mi nie przyszło coś takiego!
          3)co robią dzieci zanim przyjdzie pani (dla niezorientowanych-panie pojawiają
          się ok.8,wcześniej jest dyżur).W moim mieście:oglądają TV,w innym bawią się
          wszystkie w jednej sali,ale w jednym czekają na korytarzu bawiąc się po
          cichutku oczywiście bez zabawek.Z relacji mojej sąsiadki wynika,że dzieci
          jakoś nie są tym zachwycone,sama nie wiem dlaczego...
          4)co z leżakowaniem,dla mnie to było dość ważne.Okazało się,że w niektórych
          nie ma przebacz-leżenie plackiem i koniec,w innych po 20 min.można pójść się
          pobawić,a w jednym jest tylko odpoczynek z poduszeczką(bez piżam!)
          5)czy można zostać chwilę na sali z dzieckiem, niestety niektóre przedszkola
          mają jakieś straszne tajemnice i wstęp do sali jest wogóle zakazany
          I jeśli się da dpolecam rozmowę z kimś z rodziców z wybranego przedszkola.Ja po
          długim procesie poznawczym wybrałam jedno ,najbardziej moim zdaniem przyjazne
          dzieciom,a 2 panie powiedziały mi,że to tylko pozory,że dzieci źle się tam
          czują.
          Życzę wytrwałości i udanego wyboru
          Magda

    • agakz Re: Lista pytań 04.02.04, 09:33
      Dziewczyny, piszecie o sprawach, które by mi w zyciu nie przyszły do głowy!
      Czekanie na korytarzu na panią itp...
      Dzięki, choć boję się coraz bardziej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka