Dodaj do ulubionych

Mój syn po raz drugi nie dostał się do przedszkola

19.04.10, 10:12
Jestem rozgoryczona, wściekła, chce mi się ryczeć.
Synek jest z 2006 roku. W zeszłym roku nie dostał się do przedszkola
(mieszkaliśmy w dużej odległości). W tej chwili mieszkamy prawie pod
przedszkolem, oboje pracujemy i znów porażka. Nie wiem co robić,
synek w listopadzie kończy 4 latka, przedszkole jest mu bardzo
potrzebne- nam też. Nie stać nas na prywate- kupiliśmy właśnie
mieszkanie, mamy duży kredyt, pełno zobowiązań finansowych i liczymy
każdy grosz. Dziadkowie mieszkają w innych miastach, nie mamy do
kogo zwrócić się o pomoc. Tak tylko chciałam się wyżalić, bo nie
wiem co robić...
Obserwuj wątek
    • bunia231 Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 19.04.10, 10:17
      Mam ten sam problem, mój syn jest z grudnia 2006r., tez już drugi
      raz nie dostał się do przedszkola. (też o tym napisałam).
    • yagnik re 19.04.10, 11:57
      Witaj,

      Napisałaś odwołanie do przedszkola z tymi argumentami które tu przytoczyłaś?

      • madzitsu Re: re 19.04.10, 12:31
        Dziś były wyniki. Właśnie piszę odwołanie, które i tak nic nie da. W
        moim mieście(50 tys mieszkańców)nie dostało się prawie 500 dzieci.
        Mam wierzyć w cud, że nagle stworzą 20 dodatkowych grup?

        Jestem wściekła jak diabli. Propagują posyłanie dzieci do
        przedszkoli w każdym głupim serialu. na stronach internetowych
        przedszkoli, widnieją radosne hasła typu-Mamo, tato przedszkole
        czeka na mnie,aż szlag człowieka trafia. W zeszłym roku dziecko za
        młode, w tym "za stare", to jest jakaś paranoja!
        • yarpen111 Re: re 19.04.10, 12:39
          Piszcie odwołania!Koneicznie.
          Moje dziecko ( grudzien 2006), w zeszlym orku nie dostalo sie do
          zadnej z 10 wybranych placowek. Jednak po kilku dniach okazalo
          sie,ze znalazlo sie meijsce w przedszkolu oddalonym troche od domu.
          Przedszkole nam sie srednio podpbalo, ale sie zdecyowalismy.
          jednak po 2 miesiacach od zakonczenia rekrutacji, dostalismy tel, ze
          otwieraja sie nowe dwie grupy w jednym z przedszkoli i ze bedzie tam
          miejsce dla mojego synka. Takze zrezygnowlaismy z poprzendiego
          przedszkola ( byl to sierpnien) , a od nowego roku synek poszedl do
          przedszkola. Dlatego radze pisac odwolania i to jak najszybciej, Ja
          pirwsze 3 odwolania skaldalam kilka godizn po wywieszeniu wynikow.
          Trzymam kciuki,zeby sie udalo.
          Dodam tez ,ze nietore panie dyr w przedszkolach sa badrzo pomocne i
          same zaczely szukac wolnych miejsc, dzwonic i powiadamiac rodzicow ,
          gdzie sie zglaszac.
        • yagnik Re: re 19.04.10, 13:03
          Wiem co czujesz bo sama tydzień temu dowiedziałam się że syn się nie dostał, tak
          czy siak odwołanie napisać jest dobrze...
          • madzitsu Re: re 19.04.10, 13:16
            dzięki za wsparcie. odwołanie już napisałam

            pozdrawiam
    • dziub_dziubasek Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 19.04.10, 13:12
      Pisac odwołanie, chodzić do dyrekcji, argumentować, interesować się.
      Znajomej dziecko nie przyjęte do przedszkola najbliższego domu własnie dzięki
      "upierdliwości" matki zostało jeszcze w wakacje przyjęte do tego przedszkola bo
      zwolniło się miejsce. Chodziła, pisała odwołanie, argumentowała i została
      zapamietana. I jak zwolniło się miejsce dyrektorka zadzwoniła do niej w
      informacją że miejsce jest i słowami- "przyjmę pani dziecko bo widac, że pani
      bardzo zależy".
      Oczywiście wszystko w granicach rozsądku- czyli niekoniecznie telefon co 10
      minut do dyrektorki i codzienne wizyty.
      • ola07 Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 19.04.10, 16:03
        Najważniejsze to szybciutko zapisać sie na listę rezerwowych,bo jak
        sie zwolni miejsce to biorą według kolejności wpisów.Moja starsza
        córka tak sie dostała,we wrzesniu zawsze kilkoro dzieci sie wykrusza
        i do nas 12 wrzesnia zadzwoniła pani dyrektor że jest miejsce.
        • yagnik Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 19.04.10, 21:03
          Nie zawsze i nie wszędzie biorą według kolejności. Często w przedszkolach
          przeglądają odwołania i patrzą jak są uargumentowane.
          • dziub_dziubasek Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 20.04.10, 07:40
            Albo własnie jak kogoś zapamiętają, "że mu bardzo zależy".
            • yarpen111 Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 20.04.10, 09:21
              Zgadzam sie z dziub-dziubasek.
              Najwazniejsze to utkwic w pamieci.
              Ja umowilam sie na bardzo szczera rozmowe z pani dyr.
              Zlozylam jej odowlanie, opowiedzialam sytuacje rodzinna, nawet sie
              nieco pochlipałam, bo wowczas mialam kilka problemow rodzinnych etc.
              Pani dry mnie zapamitelala i jak tylko dowiedziala sie,ze sa wolne
              miejsca w nowym oddziale przedszkolnym odrazu zadzwonila do mnie.
              Mysle,ze gdyby nie ta rozmowa, tylko suche zlozenie oswiadczenia, to
              szanse mialabym mniejsze.
              • zonasmoka Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 20.04.10, 09:32
                Zgadzam się z przedmówczyniamismile Należy ciągle pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Moja córka nie dostała się w tamtym roku, była 4 na liście rezerwowej, ok. 12 września od razu odpadło jedno dziecko,myślę, że właśnie dlatego, że ciągle chodziłam, dzwoniłam i pytałam moja cóka się dostała. Mało tego Pani dyrektor osobiście dzwoniła po pobliskich placówkach i pytała czy są miejsca a jak nie ma to jak się zwolnią to żeby dały jej zaraz znać. Oczywiście nie wszystkie dyrektorki są takie same, ale warto spróbować i pokazać jak bardzo Ci zależy. Życzę powodzenia smile
                • madzitsu Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 20.04.10, 11:17
                  Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Jestem zdeterminowana i gotowa na
                  walkę. Wczoraj złożyłam odwołanie(u nas robi się to przez Oświatę
                  Miejską, kierując pismo do Prezydenta Miasta). Komisja ma się zebrać
                  dopiero za 3 tygodnie. Widziałam że już spora ilość odwołań
                  wpłynęła...

                  Dziś już nie jestem wściekła, ale jest mi przykro i mam żal do władz
                  miasta, że po zeszłorocznym boomie na przedszkola nie zrobiły nic
                  żeby poprawić sytuację w tym roku.
                  Wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń i myślę że to bez trudu było do
                  przewidzenia.

                  pozdrawiam

                  • kasiaczek181987 Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 22.04.10, 23:44
                    jeżeli nie przedszkole to może jakiś klub malucha albo coś. ostatecznie zostanie
                    ci niania ale nie wiem czy przypadkiem nie będzie to drozsze rozzwiazanie niż
                    prywatne przedszkole.
                  • hayet Re: Mój syn po raz drugi nie dostał się do przeds 23.04.10, 10:35

                    wspolczuje i rozumiem twoje rozgoryczenie
                    mam nadzieje, ze cos sie jednak uda zmienic a jesli nie to nie
                    ustepuj i walcz calyc zas...mzo ejak bedziesz upierdliwa to co sie
                    uda zrobic?

                    u nas nic nie kest takie prosty jakbys ei wydawalo. wiaodmo,z e
                    teraz jest wyz w przedszkoli jak byla mala ilsoc tak jest
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka