Dodaj do ulubionych

Jednak kryterium wieku ?

22.04.09, 10:43
Mam takie spostrzeżenie w związku z rekrutacją w Wa. Mimo że nie było to
oficjalnie podane, to zastosowano kryterium wieku. Było użyte do ułożenia
listy dzieci o tej samej ilości punktów (czyli to o co wielu z nas pytało).
Stwierdziłam to szukając mojego dziecka na liście przyjętych (dostał się ale
tylko dlatego, że z mojego przedszkola przeniesiono zerówkę). Kolejność nie
była alfabetyczna tylko po PESELach. A Pesel zaczyna się datą urodzenia.
Możecie sprawdzić w swoich przedszkolach. Numery danego rocznika idą od
stycznia do grudnia (a mój syn właśnie z końca grudnia jest i był ostatni na
liście). Z tego wniosek że tam gdzie było mało miejsc przy tej samej ilości
punktów dostały się dzieci ze stycznia i lutego, może marca. A tam gdzie
miejsc więcej to może i do sierpnia. A w naszym luksusowym przypadku
(śródmieście) udało się do grudnia. Gdyby nie likwidacja zerówki to by się nie
dostał bo jeszcze 10 osób nad nim musiałoby zrezygnować.
Krótko mówiąc kryterium skończenia 3 lat do końca sierpnia, o zniesienie
którego walczyłam rok temu i wydawało mi się, że odnieśliśmy wielki sukces
zostało nawet ZAOSTRZONE.
Być może się mylę, może listy wydrukowane były po PESELach a tak na prawdę
kolejność była układana inaczej ale... bardzo w to wątpię.
Osobom, którym się nie udało proponuję sprawdzenie tego w swoim przedszkolu i
ewentualne dodanie tego argumentu do odwołań/podań.
A najbardziej w tej sytuacji w tej chwili wnerwia mnie to, że nas po raz
kolejny OSZUKALI! Nie mieli odwagi powiedzieć, że wiek będzie miał znaczenie
(podstawowe jak widać) bo by znowu się afera zrobiła. A teraz to już po
rekrutacji i setki dzieci i rodziców zostały na lodzie. Ale jakiego urzędasa
to obchodzi?
Obserwuj wątek
    • monikjon Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:29
      Moim zdaniem nie, bo mój synek jest z drugiej połowy września 2006 i się dostał,
      a chętnych było bez liku w naszej dzielnicy, masa dzieci się nie dostała, więc
      nie sądzę aby wiek miał tu znaczenie, bo wtedy by się pewnie nie dostał,
      mieliśmy tylko 32 pkt. Masz rację że kryteria naboru dla dzieci z ta samą liczba
      punktów są nie jasne (ba nawet nie wiadome).... gdy pytałam o to dyrektorkę
      przedszkola to powiedziała, że dopiero będzie ustalane czym się kierować przy
      tej samej liczbie punktów. Nie powiedziała co może być brane pod uwagę... więc
      nie wiem, moim zdaniem system powinien wylosować w takiej sytuacji i sprawa
      byłaby jasna, a tak nic nie wiadomo.

      Nie widziałam się na liście jeszcze, sprawdziłam tylko w systemie, może listy są
      drukowane wg peseli?
      • klarasz Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:38
        Nie widziałam się na liście jeszcze, sprawdziłam tylko w systemie, może listy s
        > ą
        > drukowane wg peseli?
        Może - ja się nie upieram. Drukowane wg PESELa a układane wg?... Chciałabym
        tylko (skoro rekrutacja się skończyła i jakieś kryteria zostały zastosowane
        przez "SYSTEM"), żeby nam uczciwie powiedzieli jakie? W końcu teraz już chyba
        wiedzą, tak? wink
    • stokrotka76 Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:34
      Ciekawe spostrzeżenie, my też z końca grudnia i synek też ostatni na liście,
      lista nie była alfabetycznie...
    • an_ni Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:42
      chcialabym zeby tak bylo, bo moja corka ze stycznia by sie dostala
      ale niestety tak nie bylo
      moze u Ciebie dyrektorka tak (niezgodnie z prawem) wybierala dzieci
      • jorn1 Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:46
        No wlasnie, w innych watkach dziewczyny narzekaja ze ich dzieci z
        poczatku roku sie nie dostaly a dostaly sie dzieci urodzone po
        wrzesniu z taka sama liczba punktow. Tak wiec chyba jednak kryterium
        wieku nie bylo, mam nadzieje bo sama bralam udzial w zeszlorocznej
        rekrutacji i pamietam walke o zniesienie go.
      • klarasz Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:52
        an_ni napisała:

        > chcialabym zeby tak bylo, bo moja corka ze stycznia by sie dostala
        > ale niestety tak nie bylo
        > moze u Ciebie dyrektorka tak (niezgodnie z prawem) wybierala dzieci

        Nie musiała wybierać, bo dzieci chętnych mniej niż miejsc wink
        No dobrze - w takim razie czy ktoś z rodziców, szczególnie dzieci nie
        przyjętych dowiedział się jakie były kryteria? Czy BE nas o tym kiedykolwiek
        poinformuje? Czy to gra do jednej bramki, bo my - rodzice nie znamy reguł?
        Wydaje mi się, że mamy prawo je znać.
        • an_ni Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 13:57
          dodatkowe kryteria moga chyba ustalac dyrektorzy przedszkoli - w
          moim powiedziano ze byly to: dziecko chodzilo do zlobka oraz ze
          starsze rodzenstwo chodzi do pobliskiej szkoly - to pierwsze jeszcze
          rozumiem, ale drugie??
          ale mam zamiar zadzwonic do BE zeby o to zapytac
          • mariola1315 Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 14:03
            an_ni napisała:

            > dodatkowe kryteria moga chyba ustalac dyrektorzy przedszkoli - w
            > moim powiedziano ze byly to: dziecko chodzilo do zlobka oraz ze
            > starsze rodzenstwo chodzi do pobliskiej szkoly - to pierwsze
            jeszcze
            > rozumiem, ale drugie??
            > ale mam zamiar zadzwonic do BE zeby o to zapytac


            Nie rozumiesz tego drugiego? A wyobraź sobie,że odprowadzasz jedno
            dziecko do szkoły tuż przy domu, a drugie dziecko do przedszkola
            trzy przystanki tramwajowe od miejsca zamieszkania.
            Byłabyś zadowolona?




            Mateuszek ma

            Łukaszek ma
            • an_ni Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 14:14
              wyobrazic sobie to ja moge duzo, ale kryterium ile krokow ktos ma do
              przedszkola i czy inne dzieci prowadza tu czy gdzie indzie nie jest
              wg mnie zasadne
              • mariola1315 Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 14:17
                Powiem Ci,że według mnie, to wogóle głupie są te wszystkie kryteria.
                Każde dziecko w Polsce powinno mieć bez problemu dostęp do
                przedszkola.


                Mateuszek ma

                Łukaszek ma
                • klarasz Zgadzam sie w 100% :-) 22.04.09, 14:22
                  Tylko czy kiedyś będzie tak, że tych miejsc nie będzie brakowało? Bo 30 lat temu
                  moja mama przechodziła to samo co my teraz... i nic się w tej kwestii nie
                  zmieniło, chyba, że na gorsze sad
          • klarasz an_ni 22.04.09, 14:25
            "ale mam zamiar zadzwonic do BE zeby o to zapytac"

            Napisz jak się czegoś dowiesz.
            • aga_sama Re: an_ni 22.04.09, 15:13
              Ja zapytałam, dlaczego moje dziecko nie dostało się do przedszkola 1. wyboru.
              Pani z Biura Edukacji odpowiedziała mi nie wprost, nie będę pisać co, bo ręce mi
              opadły. podobno ilość wybranych przedszkoli nie miała wpływu, w przypadku dzieci
              z tą samą ilością pkt decyzję podejmował dyrektor...
              • an_ni Re: an_ni 22.04.09, 17:44
                to od poczatku bylo oczywiste i legalne ze dyrektor podejmuje
                ostateczne decyzje w przypadku dzieci z ta sama liczba punktow
    • gosiapal Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 16:49
      w "moim" przeszkolu lista faktycznie ułożona po peselach.
      ale nie zgodze sie z twoją teorią.
      na koncu listy były blizniaki z grudnia (wiem, bo sie znamy) a nie
      dostała sie coreczka sasiadki z marca.
      • kaskazuza Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 21:13
        Przepraszam, czy to znaczy, że na drzwiach przedszkola wisi lista samych numerów
        PESEL?
        • klarasz u nas PESEL, imię, nazwisko 22.04.09, 21:23
          ale nie na drzwiach - tylko w środku. A to i tak z tego co wiem łamie ustawę o
          ochronie danych osobowych smile che che che.
          • kaskazuza Re: u nas PESEL, imię, nazwisko 22.04.09, 23:15
            No właśnie. Dla mnie niedopuszczalne...
        • an_ni Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 23:12
          oczywiscie, lacznie z nazwiskami, i nie w srodku, ale na zewnetrznej
          szybie gdzie wszyscy moga sobie te liste obejrzec :0
          co podejrzewasz?
          • kaskazuza Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 23:16
            Nic nie podejrzewam, dziwię się, bo to jest jednak upublicznianie dość licznych
            danych osobowych.
    • efidorek Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 19:51
      u nas (ursus) w ogóle nie została wywieszona lista dzieci
      przyjętych, natomiast wisi lista dzieci niezakwalifikowanych, gdzie
      rodzice wskazali przedszkole jako 1. Lista dzieci
      niezakwalifikowanych jest ułożona alfabetycznie, obok nazwiska jest
      pesel. Dziś się przyjrzałam uważnie tej liście i są na niej dzieci z
      początku roku, a nawet całkiem sporo dzieciaków ze stycznia lub
      lutego. Nie wiem, ile punktów miały te dzieciaki, ale biorąc pod
      uwagę ilość chętnych do tego przedszkola, ilość dzieci
      niezakwalifikowanych, to podejrzewam, ze wśród tych styczniowych są
      też takie, które miały 32 punkty, jak moja mała, która jest z
      października. Nie wiem, czym kierowała się dyrekcja podejmując
      decyzje.
      • monikjon Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 23:07
        O jakim przedszkolu piszesz, tez jestem z ursusa.
        • efidorek Re: Jednak kryterium wieku ? 23.04.09, 14:07
          na Gąski Balbinki
          • ismen76 Re: Jednak kryterium wieku ? 23.04.09, 15:09
            ..jednak honorowali zniesienie kryterium wieku, bo my z końca grudnia i
            dostałyśmy się ..przyznam, że przy potwierdzaniu woli listy w przedszkolu nawet
            nie widziałam - wcześniej sprawdzałam tylko w systemie ;o) Sądzę, że dyrektorzy,
            którzy mogli dokonywać przesunięć na liście dzieci z tą sama ilością punktów,
            brali pod uwagę bliskość - zamieszkania lub miejsca pracy oraz czy wybór
            placówki był rzeczywiście świadomy czy przypadkowy - czyli I-go wyboru czy dalszego.
    • marczello Re: Jednak kryterium wieku ? 22.04.09, 23:06
      Wydruk listy sortuje się pierwszą kolumną czyli nr pesel. Dlatego na liście
      przyjętych dzieci ze stycznia są na początku a z grudnia na końcu. Dzieci nie
      przyjęte ze stycznia są na początku a z grudnia na końcu. Ot, taka ciekawostka ...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka