Dodaj do ulubionych

ktory szpital w trojmiescie do porodu?

11.02.08, 11:47
niedawno przeprowadzilam sie do Gdanska i chcialabym prosic o opinie
na temat szpitali.
Obserwuj wątek
    • joanna.marta Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 11.02.08, 12:40
      Hej
      Jestem z Gdańska ale rodziłam w Pucku dwa razy. Polecam. Jednak sama
      wcześniej brałam pod uwagę szpitale gdańskie. W każdym z nich (mówię
      o państwowych) rodziły moje koleżanki, a ja sama chodziłam do szkoły
      rodzenia na Zaspie i jakieś informacje mam.
      Szpital na Zaspie:
      - najlepszy oddział dla noworodków
      - personel miły (opinia koleżanki)
      - nastawienie na karmienie naturalne
      - rutynowe nacinanie krocza (tak mówiła położna ze szkoły rodzenia)
      - dosyć częste wywoływanie porodów; szybkie decyzje o cesarce
      - generalnie dużo porodów na dobę; personelowi zależy na szybkich
      porodach, bo na sale mogą czekać kolejne rodzące (opinia położnej)

      Szpital Wojewódzki
      - brak nacisku (ale też i pomocy) w karmieniu naturalnym - koleżance
      po cesarce zaproponowali butlę dla dziecka, bo płakał
      - nacinanie krocza nie jest tak rutynowo przeprowadzane jak na Zaspie
      - personel oschły, czasami niemiły (opinie dwóch koleżanek)

      Szpital na Klinicznej
      - odwiedziny mamy i maluszka możliwe w sali, gdzie się leży - to
      jedyny szpital w Gdańsku z takim "udogodnieniem"; moim zdaniem to
      najgłupsza rzecz z możliwych. sale nie są jednoosobowe a "w gości"
      mogą przychodzić tabuny ludzi, bez wzgledu na to czy się to podoba
      młodej mamie leżącej na łóżku obok czy nie. Dla odwiedzających nie
      ma ograniczenia czasowego, siedzą jak długo chcą. Dla niektórych mam
      możę to być problemem, bo maluszka trzeba nakarmić, zmienić podkład
      przy obcych ludziach.

      To tyle zebranych przeze mnie informacji.
      • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 19.02.08, 10:35
        a w Pucku jak bylo? ja jak ierwszy raz rodzilam to mialam po
        porodzie sale jednoosobwa i bardzo mnie to cieszylo, nie kosztowala
        tak duzo a mialam swoj pokoj i lazienke, tyle ze to w innym
        wojewodztwie bylosmile personel mily, wszyscy sie o mnie troszczyli i
        teraz tez po porodzie chcialabym miec swoj pokoj
        • joanna.marta Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 19.02.08, 15:12
          W Pucku nie ma sal jednoosobowych. To niewielki szpital. Ale obsługa
          pierwsza klasa. Pierwszy poród wspominałam bardzo dobrze. Drugie
          dziecko też bardzo chciałam urodzić właśnie tam. Personel naprawdę
          miły, pomocny; chociaż to są tylko ludzie i im tez zdarzają się
          podknięcia. Po drugim porodzie wspomniałam o czymś takim lekarzowi
          (w końcu pierwsza nagroda w Rodzić Po Ludzku zobowiązuje do czegoś),
          to zostałam poproszona do położnej oddziałowej, żeby o tym
          incydencie powiedzieć, żeby powiedzieć, która to położna była...
          Generalnie miałam wrażenie, że moja opinia ma jakieś znaczenie.
          Oczywiście oddziałowa przeprosiła mnie za niewłaściwe zachowanie
          pielęgniarki, a nie była to jakaś super wielka sprawa.
          W Pucku za nic się nie płaci. Jeszcze przed porodem usłyszałam, że
          ordynator nie chce różnicować tych pań które zapłaciły od tych, co
          nie dały kasy a wszystkie rodzące mają być traktowane jednakowo.
          Oczywiście można wspomós finansowo szpital, ale już z własnej
          inicjatywy.
          W Gdańsku na Klinicznej nie ma sal jedoosobowych, a czy na Zaspie i
          w Wojewódzkim są to nie wiem. Najlepiej osobiście zapytać.
          • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 09:54
            wlasciwie wg mnie i tak najwazniejsza jest odpowednia
            opieka,pierwszy porod mialam(jak na porody) dosyc dobry,bez
            komplikacji wiec mam nadzieje ze drugi bedzie jeszcze szybszy
            • opale Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 11:01
              Witaj! pierwszy pród w Wojewódzkim, jeszcze przed remontem (rok
              2001). Teraz też szykuję sie do produw tym szpitalu. Na pewno
              uslyszysz milion różnych - tych pozytywnych i negatywnych-opinii,
              zarówno dot. szpitala na Zaspie jak i Wojewódzkiego. Mój lekarz
              dyzuruje w Woj., a swój pierwszy poród mimo zych warunków lokalowych
              ( trafilam na remont) wspominam bardzo dobrze. Nie wiem moze
              dlatego, ze byl lekki i krótki, a moze mialam szczęście i trafilam
              na fajne polożne i dobra obsadę lekarską ( rodzilam w trakcie
              dlugiego majowego weekendu)? W tej chwili sale są 2-, 3- osobowe. w
              środku podzielone sa na boksy niepelnymi scianami. Jest tez pokój 1-
              osob. z lazienką, ale oczywiście za oplata- 200 zl. Sa 3 sale do
              porodu, kazda przystosowana do porodu rodzinnego. Jest tez wanna,
              jak ktoś ma zyczenie rodzić w wodzie
              Szpitalem na Zaspie nie interesowalamsie mocno, wlaśnie na skutek
              negatywnych opinii moich kolezanek. Jendna miala duzy problem
              neurologiczny po zoo, a drugiej dziecko zlapalo paciorkowca ( który
              swojego czasu "grasowal" na Zaspie), ale na szczęście skończylo się
              tylko na prostym antybiotyku. Rozpisalam się. Popytaj tez na innych
              forach, może powiedza Ci coś innego. Przesylam Ci link do mojego
              pytania o wojewódzki
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=588&w=74260713&a=74260713
              • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 13:02
                to moze jeszcze swojego lekarza mi polecisz? jeszcze nie bylam od
                przeprowadzki tu u lekarza a musze sobie zmienic bo moj
                dotychczasowy przjmuje 400km od gdanskasmile
                • opale Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 13:59
                  Ja chodzę do dr Kardzis. Przyjmuje u Lekarzy specjalistów na
                  podbielańskiej ( kolo Krewetki) oraz w prywatnym gabinecie na
                  korzennej - tuz obok podbielańskiej. Dyzuruje również w Szpitalu
                  Wojew. Wizyta 80 zl. Jest to specjalista ginekolog -poloznik, robi
                  również usg u siebie w gabinecie. Z tego co wiem , u innych lekarzy
                  ( w tym ginekologów np. dr Kujawa)cieszy sie opinią dobrego
                  diagnosty, a to jest ważne. Jest też ginekologiem dzicięcym. Chodzę
                  do niej już 8 lat. Pierwsza ciążę tez prowadzilam u niej. Nr komórki
                  602 328 197. Ja jestem z nie zadowolona. Polecilam ją kilku moim
                  koleżankom, które podzielaja te opinię.
                  • joanna.marta Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 19:21
                    Wydaje mi się, że w każdym szpitalu znajdą się rzeczy na plus i na
                    minus. Chyba musisz sobie najpierw odpowiedzieć, czego oczekujesz,
                    bo jednak szpitale różnią się w podejściu do niektórych spraw i
                    pójść odwiedzić szpitale. raczej większych problemów z tym nie ma, a
                    będziesz miała przynajmniej jakieś wyobrażenie, jak tam jest. W
                    każdym szpitalu gdańskim rodziły moje koleżanki w ciągu ostatnich 2-
                    3 lat. I w każdym jednym może się dziecko zarazić. Synek jednej z
                    nich właśnie w Wojewódzkim złapał gronkowca i potem narobiły mu się
                    paskudne wrzody na pleckach. W końcu w każdym szpitalu są bakterie i
                    nie da rady dać 100% pewności, że dzidzia nic nie złapie.
                    Mimo wszystko nie mam najlepszej opinii o Wojewódzkim. moja
                    koleżanka rodziła tam pierwsze dziecko. Nie była niezadowolona.
                    Potem ja opowiedziałam jej o swoim porodzie w Pucku. Drugie dziecko
                    urodziła tam. I przyszła mi podziękować, że w ogóle podsunęłam jej
                    ten pomysł do głowy. Mówiła, że nawet nie ma czego porównywać, a po
                    pierwszym porodzie żadnej traumy nie miała. Jeśli przydarzy się
                    trzecia dzidzia, to od razu pojedzie do Pucka. Dla mnie to dość
                    wiarygodna opinia, bo dziewczyna doświadczyła porodu w dwóch
                    szpitalach na własnej skórze i ma porównanie.
    • karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 22:16
      Dołączam do pozytywnych opinii o Pucku. Rodziłam tam 2x a jestem z
      Gdańska. Super. Zwłaszcza jak będziesz miała ciążę przenoszoną. Mają
      super łagodną metodę prowokowania porodu (trwa 3 dni), dopiero jak
      ona nie zadziała to podają kroplówkę z oksytocyną.
      Płaci się jedynie za poród w wodzie (100 czy 150 zł)- gorąco
      polecam. Wiem, że tylko Wojewódzki ma wannę, ale nie wiem
      czy "lubią" rodzenie do wody czy raczej wolą porody na lądzie.
      Ale tak jak napisała, któraś z poprzedniczek - zależy co jest dla
      Ciebie najważniejsze. Bo wiele kobiet wybiera Zaspę z uwagi na
      jedyny na Pomorzu oddział neonatologiczny.
      Mi najbardziej zależało na porodzie naturalnym, w wodzie, karmieniu
      piersią i co było dla mnie też bardzo ważne - noworodek jest tam
      bardzo delikatnie traktowany, nie odsysa się ich standardowo,
      wszelkie zabiego typu ważenie, mierzenie są wykonywane po 1-2 godz
      po porodzie. Od razu trafia na brzuch matki i nikt go stamtąd nie
      zabiera dopóki się nie naje i nie oswoi z otoczeniem.
      • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 21.02.08, 09:36
        juz sie czuje zachecona do rodzenia w Puckusmile a ile czasu trzeba
        poswiecic zeby tam z gdanska dojechac?
        • sasznika Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 21.02.08, 12:35
          a ja rodziłam 2x na Zasapie i bardzo sobie chwalę, miałam cc i drugi sn,
          polecam
        • karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 21.02.08, 12:36
          To jest ok. 50 km. Trasa jest prosta, pod warunkiem, że nie rodzisz
          latem, bo wtedy są koszmarne korki na Hel. Ale jest też inna trasa,
          trochę pokręcona, ale omija się korek. Warto się nią przejechać
          najpierw i przy okazji obejrzeć szpital. Ja się na nią nastawiam bo
          rodzę w sierpniusmile Jak będziesz chciała szczegółów to napisz.
        • joanna.marta Do paulawr 21.02.08, 13:56
          Samo zachęcenie to mało. To Ty sama musisz podjąć decyzję o wyborze
          szpitala. I najlepiej podjedź tam, pogadaj, pooglądaj. Musisz też
          brać pod uwagę wszelkie aspekty. Jak coś się dzieje zlego z
          maluszkiem (tfu, tfu) to i tak zawożą na Zaspę. Ja i inne dziewczyny
          przedstawiły ci jedynie własne doświadczenia i zasłyszane opinie. A
          każda z nas jednak może oczekiwać czegoś innego. Ja wybrałam Puck i
          uwazam, że to była najlepsza decycja DLA MNIE. Drugie dziecko
          rodziłam trzy doby. Były bóle, skurcze, czasami rzadsze czasami
          częstsze, ale ja, podkreślam JA jestem zadowolona, że nie wywoływano
          mi porodu. A znowu moja koleżanka rodziła na Zaspie i po kilku
          godzinach od odejścia wód podano jej oksy i ona bardzo się z tego
          cieszyła. Gdyby na Zaspie nie urodziła w ciągu 15h (tak mówiła nam
          połozna na szkole rodzenia stamtąd) to byłaby cesarka. A ja w Pucku
          łaziłam trzy dni i urodziłam bez oksy i bez cc. Musisz dobrze
          zastanowić się, na co liczysz i czego byś oczekiwała od szpitala.
          Na dojazd do Pucka można rezerwować różny czas, w zależności od tego
          czy będziesz jechać w nocy czy w godzinach szczytu. Za pierwszym
          razem jechałam w nocy i wystarczyło 50 minut. Za drugim razem
          jechałam w piątek ok. godz.16 i był korek niemiłosierny. Dojechałam
          w ponad 2 godziny.
          Jak będziesz chciała jakieś konkretne informacje, to pisz.
          • paulawr Re: Do paulawr 22.02.08, 11:25
            dzieki dziewczyny za porady. mam jeszcze troche czasu bo
            przewidywany termin porodu mam na czerwiec. tak zrobie ze obejrze te
            szpiale i dowiem sie jeszcze na miejscu.
            • krzysia_2 Re: Do paulawr 22.02.08, 18:56
              hej dziewczynysmile Piszecie i piszecie o Pucku, a nie poruszacie tematu szpitala w
              Wejherowie. Jest to najlepszy szpital położniczy w naszym województwie (wg
              lekarzy) i pacjentek teżsmile
              Ja zdecydowanie mogę się pod tym zadaniem podpisać. Po prostu rewelacja!!!
              Standard na porodówce na bardzo wysokim poziomie. W każdej sali znajduje się WC,
              prysznic, masz do dyspozycji piłkę, worek sacco no i oczywiście łóżko, ale nie
              pozwalają na nim leżeć. Kazali przyjmować pozycje najwygodniejszą dla rodzącej(
              ja siedziałam na worku sacco i w wc). Personel rewelacja. Wszyscy mili,
              uśmiechnięci. Po porodzie pomagają na początku przy przewijaniu ( jak nie umiesz
              - ja nie umiałam), przy karmieniu. Sale dwuosobowe. Za salę jednoosobową dopłata
              300zł. Poród rodzinny kosztuje 250zł, ale nie szkoda tych pieniędzy bo
              przeznaczają je na remont tego oddziału. Można dodatkowo rodzić ze znieczuleniem
              zewnątrzoponowym - koszt 600zł.

              Wiem że każde dziecko będę tam rodzić.
              • monikaa13 Re: Do paulawr 23.02.08, 00:36
                też polecam szpital w Wejherowie, nowe świetne sale porodowe, miły
                personel, wszystko ok. co tu więcej pisać, ale...
                nie zgodzę się z tym, że Wejherowo to najlepszy szpital w naszym
                województwie, przecież to Puck zdobył pierwsze miejsce w Polsce w
                akcji "Rodzić po ludzku" więc w naszym województwie też chyba jest
                pierwszy
                jednak mimo, że mieszkam niedaleko Pucka to zdecydowałam się urodzić
                w Wejherowie i nie żałuję i polecam
    • paulawr a gdynia redlowo? 26.02.08, 09:21
      • sympatyczna1980 polecam Szpital Wojewodzki! 26.02.08, 09:37
        Z czystym sumieniem moge polecic ten szpital, rodzilam tam w kwietniu i na moj
        nastepny porod na pewno tez ten szpital wybiore. Nie jest prawda ze nie ma
        nacisku na karmienie piersia, jest wrecz przeciwnie. Personel mily i sympatyczny
        i co najwazniejsze bardzo pomocny. Aha... i za nic nie placilam
        • paulawr Re: polecam Szpital Wojewodzki! 26.02.08, 13:15
          maz moze byc za darmo przy porodzie?
          • sympatyczna1980 Re: polecam Szpital Wojewodzki! 27.02.08, 10:22
            teoretycznie tak ale my dalismy 100 zl na szpital, to nie jest przymus
            • czana110985 Re: w którym szpitalu robią zzo? 07.03.08, 13:34
              witam kobietki
              Mam termin za 2 maja, jestem szczupła więc przez całą ciążę bardzo boli mnie
              brzuch. Mój lekarz mówi, że to z powodu rozrastającej się macicy.Wszystkie
              badania i USG są dobre. Bóle czasami są potworne i dlatego poważnie zastanawiam
              sie nad znieczuleniem zewnątrzoponowym - bardzo dużo się na ten temat naczytałam
              i wiem, że są za i przeciw tej metodzie. Ale ja nie wyobrażam sobie tego porodu
              inaczej. i dlatego mam pytanie: Czy któraś z Was rodziła ze znieczuleniem? Jaki
              szpital w Gdańsku wykonuje takie znieczulenie i za ile?
              • paulawr Re: w którym szpitalu robią zzo? 12.03.08, 09:40
                www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php moze to Ci pomoze, i radze
                zadzwonic dodatkowo do szpitala zeby spraawdzic aktualnosc tych
                informacji
                • sasznika Re: w którym szpitalu robią zzo? 15.03.08, 10:25
                  teoretycznie wykonują wszędzie ale w praktyce możesz nie dostać nigdzie bo
                  cośtam, ja bym sie mocno nie zastawiała na zzo, ja na Zaspie miałam znieczulenie
                  farmakologiczne i mi w zupełności wystarczyło
      • marianna73 Re: a gdynia redlowo? 05.08.08, 17:28
        zdecydowanie nie polecam Redłowa
    • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 29.05.08, 01:40
      podbijam wąteksmile
      • aniulekq Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 05.06.08, 21:53
        Podpisuję się pod szpitalem w Wejherowie. Super opieka, wszelka
        pomoc bez krzywienia min położnych. Informują jakie badania robią
        dziecku, czy ma dobre wyniki itd. Przez cały czas może byc mąż, jest
        opcja z jednososbowym pokojem - super sprawa gdy do obowiązków
        związanych z dzieckiem chce się wdrożyc tatusia smile
        Polecam szczerze ten szpital.
        Aha - nie miałam tam lekarza prowadzącego więc nikt nie był
        zobligowany,żeby tak super się mną zajmowac.
        • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 06.06.08, 11:04
          a ile kosztuje taki pokoj w wejherowie jednoosobowy po porodzie? na
          klinicznej 200zl za dobe
        • paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 06.06.08, 11:04
          a w nocy tez mogl byc z Toba?
          • fk4i4 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 24.06.08, 10:49
            Właśnie czy mąż może zostac na noc, czy są porody do wody, a jak nie
            to gdzie poza Puckiem? Wchodzi w rachubę całe województwo (jestem z
            Tczewa) Jak wygląda sprawa nacięć w Pucku i w Wejcherowie?
            • karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 24.06.08, 11:51
              Do wody tylko Puck.
              Na noc w żadnym gdańskim szpitalu mąż nie może zostać, w Pucku też
              nie. Nie może wogóle wchodzić na oddział, zostaje po porodzie 2
              godz, potem tylko wizyty w sali odwiedzin.
              Nie wiem jak wygląda sprawa z Wejherowem.
              Nacięcia w Pucku - 5 lat temu byłam cięta, 2 lata temu przy porodzie
              do wody - nie, chociaż szczególnej ochrony krocza nie odnotowałam.
              • aga1.2 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 22.07.08, 22:07
                Witam, ja rodziłam w Wojewódzkim w 2004. Wody odeszły mi w nocy,
                dostałam 2 razy kroplówkę na wywołanie porodu, ale o 13 skończyło
                się cesarką. Jestem bardzo zadowolona z obsługi. Małą podali mi do
                karmienia zaraz po wybudzeniu ze znieczulenia pomimo, że nie mogłam
                się ruszać. Po prostu położna ją przytrzymywała smile Nie miałam
                opłaconej położnej, ale pomimo tego czułam się naprawdę pod fachową
                opieką. Może czasami te kobiety są odrobinę oschłe, ale wiedzą co
                robią i do domu jechałam z córeczką spokojna, że dam sobie radę z
                opieką nad nią. Według mnie wielkim plusem jest to, że na oddział
                nie może wchodzić rodzina - jest cisza i spokój, nikt się nie kręci
                i nie roznosi choróbsk.
    • marianna73 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 05.08.08, 17:48
      jak wygląda dostępność ZZO w Wejherowie ,Pucku i na Zaspie?
      czy tylko teoretyczna, czy dostępne bez problemu za opłatą?
      • karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 06.08.08, 10:57
        W Pucku nie ma zzo. Nawet odpłatnie.
        O reszcie nic nie wiem

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka