paulawr 11.02.08, 11:47 niedawno przeprowadzilam sie do Gdanska i chcialabym prosic o opinie na temat szpitali. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joanna.marta Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 11.02.08, 12:40 Hej Jestem z Gdańska ale rodziłam w Pucku dwa razy. Polecam. Jednak sama wcześniej brałam pod uwagę szpitale gdańskie. W każdym z nich (mówię o państwowych) rodziły moje koleżanki, a ja sama chodziłam do szkoły rodzenia na Zaspie i jakieś informacje mam. Szpital na Zaspie: - najlepszy oddział dla noworodków - personel miły (opinia koleżanki) - nastawienie na karmienie naturalne - rutynowe nacinanie krocza (tak mówiła położna ze szkoły rodzenia) - dosyć częste wywoływanie porodów; szybkie decyzje o cesarce - generalnie dużo porodów na dobę; personelowi zależy na szybkich porodach, bo na sale mogą czekać kolejne rodzące (opinia położnej) Szpital Wojewódzki - brak nacisku (ale też i pomocy) w karmieniu naturalnym - koleżance po cesarce zaproponowali butlę dla dziecka, bo płakał - nacinanie krocza nie jest tak rutynowo przeprowadzane jak na Zaspie - personel oschły, czasami niemiły (opinie dwóch koleżanek) Szpital na Klinicznej - odwiedziny mamy i maluszka możliwe w sali, gdzie się leży - to jedyny szpital w Gdańsku z takim "udogodnieniem"; moim zdaniem to najgłupsza rzecz z możliwych. sale nie są jednoosobowe a "w gości" mogą przychodzić tabuny ludzi, bez wzgledu na to czy się to podoba młodej mamie leżącej na łóżku obok czy nie. Dla odwiedzających nie ma ograniczenia czasowego, siedzą jak długo chcą. Dla niektórych mam możę to być problemem, bo maluszka trzeba nakarmić, zmienić podkład przy obcych ludziach. To tyle zebranych przeze mnie informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 19.02.08, 10:35 a w Pucku jak bylo? ja jak ierwszy raz rodzilam to mialam po porodzie sale jednoosobwa i bardzo mnie to cieszylo, nie kosztowala tak duzo a mialam swoj pokoj i lazienke, tyle ze to w innym wojewodztwie bylo personel mily, wszyscy sie o mnie troszczyli i teraz tez po porodzie chcialabym miec swoj pokoj Odpowiedz Link Zgłoś
joanna.marta Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 19.02.08, 15:12 W Pucku nie ma sal jednoosobowych. To niewielki szpital. Ale obsługa pierwsza klasa. Pierwszy poród wspominałam bardzo dobrze. Drugie dziecko też bardzo chciałam urodzić właśnie tam. Personel naprawdę miły, pomocny; chociaż to są tylko ludzie i im tez zdarzają się podknięcia. Po drugim porodzie wspomniałam o czymś takim lekarzowi (w końcu pierwsza nagroda w Rodzić Po Ludzku zobowiązuje do czegoś), to zostałam poproszona do położnej oddziałowej, żeby o tym incydencie powiedzieć, żeby powiedzieć, która to położna była... Generalnie miałam wrażenie, że moja opinia ma jakieś znaczenie. Oczywiście oddziałowa przeprosiła mnie za niewłaściwe zachowanie pielęgniarki, a nie była to jakaś super wielka sprawa. W Pucku za nic się nie płaci. Jeszcze przed porodem usłyszałam, że ordynator nie chce różnicować tych pań które zapłaciły od tych, co nie dały kasy a wszystkie rodzące mają być traktowane jednakowo. Oczywiście można wspomós finansowo szpital, ale już z własnej inicjatywy. W Gdańsku na Klinicznej nie ma sal jedoosobowych, a czy na Zaspie i w Wojewódzkim są to nie wiem. Najlepiej osobiście zapytać. Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 09:54 wlasciwie wg mnie i tak najwazniejsza jest odpowednia opieka,pierwszy porod mialam(jak na porody) dosyc dobry,bez komplikacji wiec mam nadzieje ze drugi bedzie jeszcze szybszy Odpowiedz Link Zgłoś
opale Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 11:01 Witaj! pierwszy pród w Wojewódzkim, jeszcze przed remontem (rok 2001). Teraz też szykuję sie do produw tym szpitalu. Na pewno uslyszysz milion różnych - tych pozytywnych i negatywnych-opinii, zarówno dot. szpitala na Zaspie jak i Wojewódzkiego. Mój lekarz dyzuruje w Woj., a swój pierwszy poród mimo zych warunków lokalowych ( trafilam na remont) wspominam bardzo dobrze. Nie wiem moze dlatego, ze byl lekki i krótki, a moze mialam szczęście i trafilam na fajne polożne i dobra obsadę lekarską ( rodzilam w trakcie dlugiego majowego weekendu)? W tej chwili sale są 2-, 3- osobowe. w środku podzielone sa na boksy niepelnymi scianami. Jest tez pokój 1- osob. z lazienką, ale oczywiście za oplata- 200 zl. Sa 3 sale do porodu, kazda przystosowana do porodu rodzinnego. Jest tez wanna, jak ktoś ma zyczenie rodzić w wodzie Szpitalem na Zaspie nie interesowalamsie mocno, wlaśnie na skutek negatywnych opinii moich kolezanek. Jendna miala duzy problem neurologiczny po zoo, a drugiej dziecko zlapalo paciorkowca ( który swojego czasu "grasowal" na Zaspie), ale na szczęście skończylo się tylko na prostym antybiotyku. Rozpisalam się. Popytaj tez na innych forach, może powiedza Ci coś innego. Przesylam Ci link do mojego pytania o wojewódzki forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=588&w=74260713&a=74260713 Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 13:02 to moze jeszcze swojego lekarza mi polecisz? jeszcze nie bylam od przeprowadzki tu u lekarza a musze sobie zmienic bo moj dotychczasowy przjmuje 400km od gdanska Odpowiedz Link Zgłoś
opale Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 13:59 Ja chodzę do dr Kardzis. Przyjmuje u Lekarzy specjalistów na podbielańskiej ( kolo Krewetki) oraz w prywatnym gabinecie na korzennej - tuz obok podbielańskiej. Dyzuruje również w Szpitalu Wojew. Wizyta 80 zl. Jest to specjalista ginekolog -poloznik, robi również usg u siebie w gabinecie. Z tego co wiem , u innych lekarzy ( w tym ginekologów np. dr Kujawa)cieszy sie opinią dobrego diagnosty, a to jest ważne. Jest też ginekologiem dzicięcym. Chodzę do niej już 8 lat. Pierwsza ciążę tez prowadzilam u niej. Nr komórki 602 328 197. Ja jestem z nie zadowolona. Polecilam ją kilku moim koleżankom, które podzielaja te opinię. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna.marta Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 19:21 Wydaje mi się, że w każdym szpitalu znajdą się rzeczy na plus i na minus. Chyba musisz sobie najpierw odpowiedzieć, czego oczekujesz, bo jednak szpitale różnią się w podejściu do niektórych spraw i pójść odwiedzić szpitale. raczej większych problemów z tym nie ma, a będziesz miała przynajmniej jakieś wyobrażenie, jak tam jest. W każdym szpitalu gdańskim rodziły moje koleżanki w ciągu ostatnich 2- 3 lat. I w każdym jednym może się dziecko zarazić. Synek jednej z nich właśnie w Wojewódzkim złapał gronkowca i potem narobiły mu się paskudne wrzody na pleckach. W końcu w każdym szpitalu są bakterie i nie da rady dać 100% pewności, że dzidzia nic nie złapie. Mimo wszystko nie mam najlepszej opinii o Wojewódzkim. moja koleżanka rodziła tam pierwsze dziecko. Nie była niezadowolona. Potem ja opowiedziałam jej o swoim porodzie w Pucku. Drugie dziecko urodziła tam. I przyszła mi podziękować, że w ogóle podsunęłam jej ten pomysł do głowy. Mówiła, że nawet nie ma czego porównywać, a po pierwszym porodzie żadnej traumy nie miała. Jeśli przydarzy się trzecia dzidzia, to od razu pojedzie do Pucka. Dla mnie to dość wiarygodna opinia, bo dziewczyna doświadczyła porodu w dwóch szpitalach na własnej skórze i ma porównanie. Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 20.02.08, 22:16 Dołączam do pozytywnych opinii o Pucku. Rodziłam tam 2x a jestem z Gdańska. Super. Zwłaszcza jak będziesz miała ciążę przenoszoną. Mają super łagodną metodę prowokowania porodu (trwa 3 dni), dopiero jak ona nie zadziała to podają kroplówkę z oksytocyną. Płaci się jedynie za poród w wodzie (100 czy 150 zł)- gorąco polecam. Wiem, że tylko Wojewódzki ma wannę, ale nie wiem czy "lubią" rodzenie do wody czy raczej wolą porody na lądzie. Ale tak jak napisała, któraś z poprzedniczek - zależy co jest dla Ciebie najważniejsze. Bo wiele kobiet wybiera Zaspę z uwagi na jedyny na Pomorzu oddział neonatologiczny. Mi najbardziej zależało na porodzie naturalnym, w wodzie, karmieniu piersią i co było dla mnie też bardzo ważne - noworodek jest tam bardzo delikatnie traktowany, nie odsysa się ich standardowo, wszelkie zabiego typu ważenie, mierzenie są wykonywane po 1-2 godz po porodzie. Od razu trafia na brzuch matki i nikt go stamtąd nie zabiera dopóki się nie naje i nie oswoi z otoczeniem. Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 21.02.08, 09:36 juz sie czuje zachecona do rodzenia w Pucku a ile czasu trzeba poswiecic zeby tam z gdanska dojechac? Odpowiedz Link Zgłoś
sasznika Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 21.02.08, 12:35 a ja rodziłam 2x na Zasapie i bardzo sobie chwalę, miałam cc i drugi sn, polecam Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 21.02.08, 12:36 To jest ok. 50 km. Trasa jest prosta, pod warunkiem, że nie rodzisz latem, bo wtedy są koszmarne korki na Hel. Ale jest też inna trasa, trochę pokręcona, ale omija się korek. Warto się nią przejechać najpierw i przy okazji obejrzeć szpital. Ja się na nią nastawiam bo rodzę w sierpniu Jak będziesz chciała szczegółów to napisz. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna.marta Do paulawr 21.02.08, 13:56 Samo zachęcenie to mało. To Ty sama musisz podjąć decyzję o wyborze szpitala. I najlepiej podjedź tam, pogadaj, pooglądaj. Musisz też brać pod uwagę wszelkie aspekty. Jak coś się dzieje zlego z maluszkiem (tfu, tfu) to i tak zawożą na Zaspę. Ja i inne dziewczyny przedstawiły ci jedynie własne doświadczenia i zasłyszane opinie. A każda z nas jednak może oczekiwać czegoś innego. Ja wybrałam Puck i uwazam, że to była najlepsza decycja DLA MNIE. Drugie dziecko rodziłam trzy doby. Były bóle, skurcze, czasami rzadsze czasami częstsze, ale ja, podkreślam JA jestem zadowolona, że nie wywoływano mi porodu. A znowu moja koleżanka rodziła na Zaspie i po kilku godzinach od odejścia wód podano jej oksy i ona bardzo się z tego cieszyła. Gdyby na Zaspie nie urodziła w ciągu 15h (tak mówiła nam połozna na szkole rodzenia stamtąd) to byłaby cesarka. A ja w Pucku łaziłam trzy dni i urodziłam bez oksy i bez cc. Musisz dobrze zastanowić się, na co liczysz i czego byś oczekiwała od szpitala. Na dojazd do Pucka można rezerwować różny czas, w zależności od tego czy będziesz jechać w nocy czy w godzinach szczytu. Za pierwszym razem jechałam w nocy i wystarczyło 50 minut. Za drugim razem jechałam w piątek ok. godz.16 i był korek niemiłosierny. Dojechałam w ponad 2 godziny. Jak będziesz chciała jakieś konkretne informacje, to pisz. Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: Do paulawr 22.02.08, 11:25 dzieki dziewczyny za porady. mam jeszcze troche czasu bo przewidywany termin porodu mam na czerwiec. tak zrobie ze obejrze te szpiale i dowiem sie jeszcze na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysia_2 Re: Do paulawr 22.02.08, 18:56 hej dziewczyny Piszecie i piszecie o Pucku, a nie poruszacie tematu szpitala w Wejherowie. Jest to najlepszy szpital położniczy w naszym województwie (wg lekarzy) i pacjentek też Ja zdecydowanie mogę się pod tym zadaniem podpisać. Po prostu rewelacja!!! Standard na porodówce na bardzo wysokim poziomie. W każdej sali znajduje się WC, prysznic, masz do dyspozycji piłkę, worek sacco no i oczywiście łóżko, ale nie pozwalają na nim leżeć. Kazali przyjmować pozycje najwygodniejszą dla rodzącej( ja siedziałam na worku sacco i w wc). Personel rewelacja. Wszyscy mili, uśmiechnięci. Po porodzie pomagają na początku przy przewijaniu ( jak nie umiesz - ja nie umiałam), przy karmieniu. Sale dwuosobowe. Za salę jednoosobową dopłata 300zł. Poród rodzinny kosztuje 250zł, ale nie szkoda tych pieniędzy bo przeznaczają je na remont tego oddziału. Można dodatkowo rodzić ze znieczuleniem zewnątrzoponowym - koszt 600zł. Wiem że każde dziecko będę tam rodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaa13 Re: Do paulawr 23.02.08, 00:36 też polecam szpital w Wejherowie, nowe świetne sale porodowe, miły personel, wszystko ok. co tu więcej pisać, ale... nie zgodzę się z tym, że Wejherowo to najlepszy szpital w naszym województwie, przecież to Puck zdobył pierwsze miejsce w Polsce w akcji "Rodzić po ludzku" więc w naszym województwie też chyba jest pierwszy jednak mimo, że mieszkam niedaleko Pucka to zdecydowałam się urodzić w Wejherowie i nie żałuję i polecam Odpowiedz Link Zgłoś
sympatyczna1980 polecam Szpital Wojewodzki! 26.02.08, 09:37 Z czystym sumieniem moge polecic ten szpital, rodzilam tam w kwietniu i na moj nastepny porod na pewno tez ten szpital wybiore. Nie jest prawda ze nie ma nacisku na karmienie piersia, jest wrecz przeciwnie. Personel mily i sympatyczny i co najwazniejsze bardzo pomocny. Aha... i za nic nie placilam Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: polecam Szpital Wojewodzki! 26.02.08, 13:15 maz moze byc za darmo przy porodzie? Odpowiedz Link Zgłoś
sympatyczna1980 Re: polecam Szpital Wojewodzki! 27.02.08, 10:22 teoretycznie tak ale my dalismy 100 zl na szpital, to nie jest przymus Odpowiedz Link Zgłoś
czana110985 Re: w którym szpitalu robią zzo? 07.03.08, 13:34 witam kobietki Mam termin za 2 maja, jestem szczupła więc przez całą ciążę bardzo boli mnie brzuch. Mój lekarz mówi, że to z powodu rozrastającej się macicy.Wszystkie badania i USG są dobre. Bóle czasami są potworne i dlatego poważnie zastanawiam sie nad znieczuleniem zewnątrzoponowym - bardzo dużo się na ten temat naczytałam i wiem, że są za i przeciw tej metodzie. Ale ja nie wyobrażam sobie tego porodu inaczej. i dlatego mam pytanie: Czy któraś z Was rodziła ze znieczuleniem? Jaki szpital w Gdańsku wykonuje takie znieczulenie i za ile? Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: w którym szpitalu robią zzo? 12.03.08, 09:40 www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php moze to Ci pomoze, i radze zadzwonic dodatkowo do szpitala zeby spraawdzic aktualnosc tych informacji Odpowiedz Link Zgłoś
sasznika Re: w którym szpitalu robią zzo? 15.03.08, 10:25 teoretycznie wykonują wszędzie ale w praktyce możesz nie dostać nigdzie bo cośtam, ja bym sie mocno nie zastawiała na zzo, ja na Zaspie miałam znieczulenie farmakologiczne i mi w zupełności wystarczyło Odpowiedz Link Zgłoś
marianna73 Re: a gdynia redlowo? 05.08.08, 17:28 zdecydowanie nie polecam Redłowa Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 29.05.08, 01:40 podbijam wątek Odpowiedz Link Zgłoś
aniulekq Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 05.06.08, 21:53 Podpisuję się pod szpitalem w Wejherowie. Super opieka, wszelka pomoc bez krzywienia min położnych. Informują jakie badania robią dziecku, czy ma dobre wyniki itd. Przez cały czas może byc mąż, jest opcja z jednososbowym pokojem - super sprawa gdy do obowiązków związanych z dzieckiem chce się wdrożyc tatusia Polecam szczerze ten szpital. Aha - nie miałam tam lekarza prowadzącego więc nikt nie był zobligowany,żeby tak super się mną zajmowac. Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 06.06.08, 11:04 a ile kosztuje taki pokoj w wejherowie jednoosobowy po porodzie? na klinicznej 200zl za dobe Odpowiedz Link Zgłoś
paulawr Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 06.06.08, 11:04 a w nocy tez mogl byc z Toba? Odpowiedz Link Zgłoś
fk4i4 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 24.06.08, 10:49 Właśnie czy mąż może zostac na noc, czy są porody do wody, a jak nie to gdzie poza Puckiem? Wchodzi w rachubę całe województwo (jestem z Tczewa) Jak wygląda sprawa nacięć w Pucku i w Wejcherowie? Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 24.06.08, 11:51 Do wody tylko Puck. Na noc w żadnym gdańskim szpitalu mąż nie może zostać, w Pucku też nie. Nie może wogóle wchodzić na oddział, zostaje po porodzie 2 godz, potem tylko wizyty w sali odwiedzin. Nie wiem jak wygląda sprawa z Wejherowem. Nacięcia w Pucku - 5 lat temu byłam cięta, 2 lata temu przy porodzie do wody - nie, chociaż szczególnej ochrony krocza nie odnotowałam. Odpowiedz Link Zgłoś
aga1.2 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 22.07.08, 22:07 Witam, ja rodziłam w Wojewódzkim w 2004. Wody odeszły mi w nocy, dostałam 2 razy kroplówkę na wywołanie porodu, ale o 13 skończyło się cesarką. Jestem bardzo zadowolona z obsługi. Małą podali mi do karmienia zaraz po wybudzeniu ze znieczulenia pomimo, że nie mogłam się ruszać. Po prostu położna ją przytrzymywała Nie miałam opłaconej położnej, ale pomimo tego czułam się naprawdę pod fachową opieką. Może czasami te kobiety są odrobinę oschłe, ale wiedzą co robią i do domu jechałam z córeczką spokojna, że dam sobie radę z opieką nad nią. Według mnie wielkim plusem jest to, że na oddział nie może wchodzić rodzina - jest cisza i spokój, nikt się nie kręci i nie roznosi choróbsk. Odpowiedz Link Zgłoś
marianna73 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 05.08.08, 17:48 jak wygląda dostępność ZZO w Wejherowie ,Pucku i na Zaspie? czy tylko teoretyczna, czy dostępne bez problemu za opłatą? Odpowiedz Link Zgłoś
karolcia86 Re: ktory szpital w trojmiescie do porodu? 06.08.08, 10:57 W Pucku nie ma zzo. Nawet odpłatnie. O reszcie nic nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś