Dodaj do ulubionych

Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawodziu

IP: *.sklodowskiej.osi.pl 15.02.07, 19:05
no nie wyglada to najgorzej... jesli zachowane sa wszystkie przepisy prawa budowlanego napewno nie bedzie tam tak ciemno jak obawiaja sie mieszkancy... poza tym domkniecie tej podkowy to nie taki zly pomysl
Obserwuj wątek
    • Gość: lucek Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 19:56
      to co ma być jeden blok i reszta pola.
      • drgranat Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod 16.02.07, 04:03
        jeżeli mieszkańcy tego okrąglaka bedą nadal rozrabiać to wydaje mi się, że
        pozostanie zastosować tylko jedno wyjście: wysadzić ten ich bloczek...
        Zgodnie z ustawą o spokoju społecznym:
        "Jeżeli grupa, zwana dalej mieszkańcami wspólnego obiektu (...) nieustannie i
        bez względu na stan faktyczny kwestionuje zgodne z prawem działania, narusza
        zasady współżycia społecznego i próbuje wstrzymywać działania innych grup (...)
        działając w ramach wspólnoty powiązanej ze sobą miejscem zamieszkania (...)
        podlega karze przesiedlenia i rozproszenia, obiekt zaś, który wspólnie
        zasiedlali podlega zniszczeniu (...).
    • Gość: Prion Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawodziu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.07, 07:32
      Dobrze wam pisać te bzdury!!!!!Ale jak przed waszymi oknami rośnie betonowy
      prostokąt to nagle zgodzilibyś się z mieszkańcami. Nam nie chodzi aby ten
      budynek nie powstal ale można go było kilka metrów oddalic i wszyscy by byli
      zadowoleni, miejsca jest na tyle dużo, że można postawić nawet cztery wieżowce
      ale w rozsądnych granicach. A Pan prezez to jakiś nie udacznik i kłamca
      swiadomie wprowadził ludzi w błąd i teraz rozkłada ręce. Zapewne jak by tam
      mieszkał to ten budynek by nie powstał.Panie prezesie nich się poda do dymisji
      bo nie nadaje się pan na to stanowisko , a może coś pana wiąże z ksm.....?
      Za śp. PANI PREZEZ takie sytuacji by nie doszło!!!!!!!!
      • Gość: Io^ Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod IP: 217.153.80.* 16.02.07, 09:10
        Nie wyglada to tak najgorzej. Pewnie fajnie by bylo miec za blokiem rozlegla
        zielona lake, gdzie mozna pospacerowac z psem albo dzieci moglyby sie wybiegac.
        To jest miasto, gdzie taka zabudowa jest nieunikniona i chyba trzeba sie z tym
        pogodzic. Na pocieszenie, prosze zauwazyc ze teren zostanie zagospodarowany,
        powstana estetyczne budynki, zyskaja Panstwo nowych milych sasiadow.
        Ja np nie mam takiego szczescia, niestety mieszkam w sasiedztwie obskurnego
        sypiacego sie familoka, nie wspominajac juz o niektorych jego mieszkancach...
      • wujaszek_joe Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod 16.02.07, 09:17
        och zaraz tam nie powstał bo ty sie na to nie godzisz.
        musiałbyś kupić tą sąsiednią działkę:)
        jak sie kupuje nowe mieszkanie to warto wczesniej sprawdzic co moze byc obok
        • Gość: VI-p Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.07, 09:30
          Już mieszkacie w okrąglaku ? - dajcie też pomieszkać innym !!!!!.
    • Gość: Marko biedna Pani nauczycielka .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 10:22
      "Gdybym wiedziała, że w moje okna będą patrzeć ludzie z innego bloku, to
      wybrałabym mieszkanie gdzie indziej - denerwuje się nauczycielka" - tzn gdzie?
      np. na bezludnej wyspie...? na Kaszubach...? w Rzykach Jagódkach...? To dopiero
      nowość: inni ludzie w mieście...
      • Gość: Nauczyciel Re: biedna Pani nauczycielka .... IP: *.polsl.pl 18.02.07, 00:32
        We wsiach spod Białegostoku szukaja nauczycielek - tam nie ma wiezowcow - wiec nic tylko niech pani nauczycielka pakuje walizeczki i w droge :)
    • Gość: lalka Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawodziu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 11:30
      Piękna poezja (o tym, jak tona w cieniu), tylko autor zapomniał napisać, o ile
      pięter nowy blok będzie wyższy od już stojącego. Mieszkania to raczej liczba,
      niż ilość, widać znowu redakcja bardzo oszczędza, a piszą tacy, co lubią.
    • Gość: Krzysztof Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawodziu IP: *.mentorg.com 16.02.07, 12:20
      Najlepsza jest ekipa która to buduje. Codziennie rano kupuje chleb w sklepie na
      parterze i budowlańcy jak jeden mąż równolegle kupują po 0,5 Staropolanki każdy ;)

      Zresztą: 8 piętrowy blok budowany jest bez użycia dźwigu!!
      Budowany jest od maja. i końca nie widać. W tym samym czasie TBS ukończył budowę
      1 a jest w 70% budowy 3 pozostałych swoich projektów (niecały rok). To świadczy
      o różnicy klas tych spółdzielni.

      Biorąc pod uwagę że ten ośmiopiętrowiec będzie budowany w tym tempie - to potrwa
      to jakieś 18 miesięcy. Takich bloków mają być 3. a więc mieszkańcy TBS nie tylko
      nie będą mieli słońca czy łąki, ale przez prawie 5 latek widok nie na łąkę a na
      plac budowy.

      Codo ulotki TBS - to potwierdzam że te bloki były tam namalowane - ale niższe.
      nie 8 piętrowe (max 5). Nie dało się ich jednak nie zauważyć.

      Mam pobożne życzenie że po zakończeniu prac KSM w końcu usunie kanał który jest
      obok stadionu i zrobi tam rozsądną drogę - ale chyba liczę na zbyt wiele.
      • Gość: Nauczyciel Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod IP: *.polsl.pl 18.02.07, 00:33
        Socjalizm umarl - wiec nie licz ze wszyscy beda skakac i klasc kase dlatego zeby ci bylo wygodnie.
    • Gość: mieszkaniec blokowisko IP: 217.153.211.* 16.02.07, 15:26
      To, że obok okrąglaka będą nowe bloki, a całość stworzy całkiem spore osiedle
      było wiadomo już początku budowania w tym miejscu. Każdy kto choć trochę
      nadstawia uszu, pamięta, co mówiło się zanim jeszcze zburzono parking strzeżony
      w tym miejscu.

      UM Katowice (a zatem odpowiedzialny za TBS), musiał wyrazić zgodę na budowę
      nowych bloków!!

      Wyrosną 3 budynki pomiędzy okrąglakiem a budynkiem TBS budowanym tuż przy ulicy
      1 Maja (przy przystanku). Raczej jest pewne, że między Słowianem a tym budynkiem
      TBSu przy drodze (przy przystanku) zbudowana będzie ulica (przepisy
      przeciwpożarowe muszą być spełnione, musi być dojazd).

    • Gość: Gaco maco Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawodziu IP: *.polsl.pl 18.02.07, 00:29
      Jak sie komus nie podobaja budynki obok , ludzie - chce ladny widok - polecam Bieszczady - niestety - mieszkajac w centrum duzego miasta trzeba sie liczyc z tym ze cos pod oknami zbuduja. Ale jest i dobra wiadomosci - obecnie jest duzy boom na rynkun nieruchomosci wiec pewnie chetni na miejsce tych co zrezygnuja z TBS znajda i pogodza z ta niedogodnoscia.
      • Gość: swoboda_t Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.07, 16:28
        W Warszawie to by się o mieszkania w okrąglaku zabijali :) Tyle miejsca, nawet
        zieleni trochę. Tam to dopiero jest masakra - blok na bloku, ludziska sobie
        patrzą do okien (dosłownie rzut kamieniem, a mnie irytują miejscami ledwie 50-
        metrowe odstępy na Tauzenie), wielkie, ciasne kompleksy bloków dumnie zwanych
        apartamentowcami, wszechobecne się korki, i to wszystko w okazyjnych cenach 7-
        10k/m2 :) Tym niemniej mieszkańców okrąglaka trochę mi szkoda 9chociaż mogli
        się tego spodziewać).
        • almanzor00 Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod 01.03.07, 18:46
          a cóż się dziwicie skoro w urzędzie "architektura" jest pojęciem nieznanym
          (nawet nie stosownego wydziału)
          • almanzor00 Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod 01.03.07, 18:49
            miało być:

            (nawet nie ma stosownego wydziału o tej nazwie).
            No to jeszce dodam.
            To tak jak w przedszkolu. Dzieciak chowa głowę w kąt i mówi że go niema.
            Magistrat też mówi nie ma "architektury" i już. Nie ma to - nie ma, bo i po co
            miałaby być?
            Sztajger i tak wie lepiej.
            • almanzor00 Re: Bubel urbanistyczny, czyli nowy blok na Zawod 01.03.07, 18:50
              kurcze sorrki.
              "nie ma" (bęcwale!!!!)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka