Gość: Mirus IP: *.mtvk.pl 16.02.07, 22:21 A Adam Małysz z Wisły (też Górny Śląsk), a Jan Miodek z Tarnowskich Gór, a "Maluch" z Tychów, a znany na całym świecie Janosz z Zabrza??? Jest tego dużo więcej! www.slonzek.eu Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
leeo2 Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 18.02.07, 18:39 Faktycznie, można by wyliczać, ale jestem za Myslovitz! Odpowiedz Link Zgłoś
holtze Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 18.02.07, 22:29 akurat bolek i lolek to hanysy! ich ciocia i wujek mieszkaja na nikiszowcu. tylko rodzice bolka i lolka wyjechali ze slaska do warszawy! bolek i lolek wciaz swietnie sie bawia przyjezdzajac do swojej rodziny na slask na wakacje (bylo o tym z dziesiec odcinkow). no i chyba urodzili sie w bielsku czyli na slasku... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
eichendorff Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 19.02.07, 08:43 Doskonale pamiętam jak Bolek i Lolek skokali po houdzie. Zresztą w górniczych mundurach też paradowali wielokrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Voiddd Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.plus.net 26.02.07, 14:13 bolek i lolek to bielszczanie - a bielsko to slask - ale cieszynski, nie majacy wiele wspolnego z katowicami. Dobrze ze nie anektujecie sobie prawa do wroclawia - wszakze to takze slask, dla nieznajacych geografi nadmienie ze dolny ;) BTW. Maluch takze jest z bielska :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lrng Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.07, 22:43 Gajos! Kij tam że z Będzina :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bida z nyndzom Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: 83.238.169.* 19.02.07, 12:20 Jeśli pytanie brzmi "co?" - to Spodek. Jeśli "kto?" - nie wiem, nikt nie przychodzi mi na myśl. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Co jest ikoną Górnego Śląska? 19.02.07, 13:05 > Może przez małżeństwo któregoś z córką Bercika? A "Bercik", to Slonzok ???!!! - fest wontpja Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Co jest ikoną Górnego Śląska? 19.02.07, 13:21 a Noblisci ? - Goeppert,Alder,..... a Oscarowcy itp. - Wachsmann/Waxman,Jarczyk,.... a adel/szlachta ? - Kottulinsky,Patschinski,Reinersdorf,.... a indutriemagnaci ? - Ballestroem,Donnersmarck,Godulla,Schaffgotsch,.... a moralnie wielcy - dr Weissler,..... a lekarze ? - dr Wagner,..... a architekci,technicy,wynalazcy,biolodzy, geolodzy,globetrotterzy(EminPasza!),politycy, pisarze,poeci,sportowcy,aktorzy,....... ???????????? Wszystko to bylo i jest. Tylko cza znowu "odkryc". I uznac tez ich (pro)slonskosc,czeskosc,niemieckosc,"mozaicznosc" (co nie musi sie notabene wykluczac, przeciez czeste kombinacje). Dla mnie np. "ikona" jest Graf von Reden, Kalide i Kiss, dr Wagner i dr Weissler, H.Schygulla, G.Thomalla, Grünfeldowie, Ballestroem, Kottulinsky, Eichendorff, Th.Kupka i Kozdon, ale tysz E.Tiele-Winkler i Wilimowski. Ale tysz Theodor Kotulla, "Toni" Schwierzina, H.Hupka, "Slonzok" Z.Religa i M.Klose. Jest tego masa. A przy tym klasa. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XYZ Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.c31.msk.pl 23.02.07, 15:21 Ty, ja roumiem ze mozesz bys slaskim homofobem, ale samych szwabow wypisales :/ Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Co jest ikoną Górnego Śląska? 19.02.07, 13:27 > Do lasów pod pięknym pałacem w Pszczynie żubry sprowadził tamtejszy książę Jesli szukamy "ikon" i to historycznych, to chyba wazniejsze od tych zubrów jest fakt, ze ten ksiaze byl przez pewien czas najbogatszym Europejczykiem ? No, ale z perspektywy "tej Waszej":( historiografii, to ten ksiaze i tak jest bezimienny(!), tak jak tysiace tablic herbowo-inicjalowych na slaskich kamienicach, które sa puste, bo je zatarto,zamazano,zaszpachtlowano,zeszlifowano...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: knyrps Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 14:36 Bo to Polska małość ... właśnie! Odpowiedz Link Zgłoś
skrzypek35 Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 19.02.07, 14:46 A co ten książę ma wspólnego ze współczesnością? Odpowiedz Link Zgłoś
rodowiczmaryla Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 20.02.07, 14:10 To Frederic Chopin juz nie jest "ikona" Polski ? Sobieski tez nie ? Deyna tez nie ? Itd. :) Odpowiedz Link Zgłoś
rodowiczmaryla Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 20.02.07, 14:12 Ciekawe, ze niedawno pewien Kanadyjczyk mówil mi, ze jedyne co wie - i co bardzo lubi - o Polsce, to Stanislaw LEM. Facet sie pomylil, bo przeciez Lem nie zyje....... Odpowiedz Link Zgłoś
nowytor4 I tak Michnik wybierze kogo macie czcić. Herbert 20.02.07, 10:34 na pewno się nie załapie. to się nazywa "demokracja Wyborcza", coś takiego już było i nazywało się "demokracja socjalistyczna" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Voidd Re: I tak Michnik wybierze kogo macie czcić. He IP: *.plus.net 26.02.07, 14:17 I to jest najmadrzejszy glos na tym forum :) Parafrazujac znana bajke 'po co wasze swary glupie wnet i tak... wybierze Adam M' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niania Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.gprspla.plusgsm.pl 20.02.07, 10:47 A BERCIK??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga skoro rawa blues,to i moze metalmania:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 13:24 a tak naprawde to spodekjest symbolem ,te festiwale tylko sposob na zycie i nic nie robienie dla sknerusa dudka lub dziuby. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niania Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.gprspla.plusgsm.pl 20.02.07, 10:51 Bercik byłby najlepszy dla osób spoza Śląska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pyjter Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.dip.t-dialin.net 20.02.07, 11:31 G Cieslik no i Ruch Wielkie Hajduki. PS kto to jest Bercik?mom paru takich znajomych ale zaroz ikony z nich robic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niebiesko Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 20:37 tak jest ;) Gerard Cieślik KS Ruch ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek!!! Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 13:14 ...a Rysiek Riedel???????? Odpowiedz Link Zgłoś
srpnov Kaliber44! 21.02.07, 08:33 Rzeczywiście, sporo tu było zespołów hiphopowych... Gdyby je rozpromować jako nasz symbol, to może ludzie przypomnieliby sobie stary dobry hiphop a nie jakieś ścierwa typu Mezo, Verba itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niebiesko Re: Kaliber44! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 20:39 tak mo byc ! Magik [pfk, k44] i Ruch to dwie najwienksze ikony Slonska Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 18:49 Ikona Slaska jest oczywiscie katowicki dodatek GW i jego swietni dziennikarze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prezes04 Zegar na Stadionie? IP: *.piekary.net 20.02.07, 18:52 Tekst pisał ignorant. Na Śląskim nie ma w tej chwili działającego zegara. Omega - to legenda Stadionu Ruchu Chorzów. Zgadzam się z tekstem, że będzie czy też jest prawie jak w Manchester. Ale PRAWIE robi OGROMNĄ różnicę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ruch 1920 Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.07, 19:00 największa ikoną regionu jest dżem zaraz po ruchu i cieśliku Odpowiedz Link Zgłoś
sceptyk31 Co jest ikoną Górnego Śląska? 20.02.07, 19:13 Chyba najbardziej znany to Stadion Śląski, a ze współczesnych ludzi to chyba Poloczek od 6 km autostrad niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: harc mistrz & HKP Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.07, 20:35 Węgiel kamienny i KWK. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 20.02.07, 21:31 J.v.Eichendorff G.Freytag A.Zweig A.Silesius ...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TT Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.chello.pl 20.02.07, 22:05 To są współczesne ikony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Kutz ? Czy wyscie łogupieli ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.07, 21:40 Nie rozumia co tak sie tego Kutza tak lasnuje w tej Wyborczej ? Fater mi nieroz godoł co ich ganiali do kina coby ta gwiozda mioła publike. Kutz dobre pucowoł komunistom, a teroz wielki demokrata. Wspolczeso ikana ikona to Myslowitz o to bez godania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.sti.net.pl 20.02.07, 21:55 Ten temat jest wg mnie porąbany. Jak można w jednym szeregu stawiać jakieś m.in. żubry z Pszczyny, Stadion Śląski, Spodek, czy Bolka i Lolka z poległymi Górnikami z Wujka????? Ten co to wymyślył to wg mnie mo niyrowno po sufitym, a do tego jest pieroński gorol. Bez pozdrowień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niebiesko Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 20:46 jaa.. mosz racja.. współczesno ikona to współczesno... a nie staro tragedyjo czy jakis bolek i lolek co go to nikaj nie puszczajom juz.. a te zubry to jo niy fiem skond wzionli ;| no i ta omega co niby to na Slonskim jes... przeca to na Ruchu ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.centertel.pl 20.02.07, 22:14 Jeżeli Małysz jest z Górnego Śląska, zdaniem jakiegoś gorola, to pewnie i Gierek i Materna, przecie oni też z Sosnowca! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~?~* Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.proxy.aol.com 20.02.07, 23:29 Jezeli chodzi o gornikow z Kop."Wujek" to jest jakies wielkie nieporozumienie. Ja co do tych poleglych gornikow nic niemam, ale jako ikona? Nie. Owszem sa pewnym symbolem ale zupelnie w innej kategori. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kleyu Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: 62.233.185.* 20.02.07, 23:45 Zegar Omega faktycznie jest w Chorzowie, ale nie na Stadionie Śląskim tylko na stadionie przy Cichej 6. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niebiesko Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 20:49 noo my ludzie z chorzowa to wiemy ino te gorole co to pisały to nie wiedzą.. żal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cosi Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 21.02.07, 12:52 Oj, namieszali Gazeciarze i teraz takie kwasy wychodzą. Czy mówimy o ikonie: - Górnego Śląska (granica na Brynicy), - tzw. "Silesii" czyli aglomeracji Śląskiej (dawny GOP), - czy Śląska jako takiego (dochodzi Bielsko-Biała, Śląsk Cieszyński i Podbeskidzie)? Bo możemy wybierać ikony ważne dla Ślązaków albo po prostu dla naszego (ale jakiego?) regionu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cosi Co jest ikoną Górnego Śląska? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 21.02.07, 12:58 Aha, no i trzeba odróżnić ikony od atrakcji turystycznych. Czasem jedno jest przy okazji drugim, ale nie zawsze. Żubry w Pszczynie czy Sztolnia Czarnego Pstrąga z pewnością są ciekawymi atrakcjami turystycznych, ale od razu ikony z nich robić?? Odpowiedz Link Zgłoś
neff.ness Re: Co jest ikoną Górnego Śląska? 21.02.07, 15:27 Fakt, namieszali. Wymienili kilkanaście miast i Śląsk jako region. Każde śląskie miasto ma coś, co może być "ikoną", nie sposób wybrać jednego łącznika. Same Tychy, w których mieszkam mają kilka rzeczy wyróżniających je: browar, fabrykę samochodów, piramidę, Dżem.... Takie generalizowanie śląska jest do d... Neff Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brt A Tyskie, Zywiec, Mayday IP: *.server.ntli.net 21.02.07, 16:19 Mysle, ze o tym takze nalezalo by wspomniec. Muzyka jest niewatpliwie tym napewno mozemy sie chwalic z Myslovitz na czele. Chlopcy sa obecnie najlepszym zespolem (slychac o nich za granica). Kolejnym zespolem jest napewno Dżem... Pierwsze hip-hopowe zespoly (a nie Liroy z Kielc) byly, ze SLASKA - Paktofonika, Kaliber44 itd. Negatyw to kolejny zespol, ktory idzie w slady Myslovitz, chlopcy takze sa z Myslowic. MAYDAY najwieksza impreza techno w Polsce, na ktora przyjezdzaja jedni z najlepszych dj-ow na swiecie. I moglbym wymieniac tak dalej... Pozdrowienia z Brighton Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Idiotyczne glosowanie!!! 21.02.07, 16:29 Co jest z Wroclawiem, Legnica, Tarnowskimi Gorami, Jelenia Gora, Opolem itd. Czy to nie jest Slask??? Glück auf! Odpowiedz Link Zgłoś
leeo2 Re: Idiotyczne glosowanie!!! 22.02.07, 12:27 To wejdź sobie na stronę Wrocławia, Opola itd, i zagłosuj, skoro masz propblem z okresleniem swego miejsca pobytu Odpowiedz Link Zgłoś