Dodaj do ulubionych

Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach

IP: *.mtvk.pl 29.06.07, 20:24
ogrodzic i wpuszczac tylko w krawatach

najlepiej pozamykac i juz nie dajac nic w zamian
zamknac wszystkie ulice wokol forum bo duzo aut tam jezdzi i sa korki
niech sprzedaja bilety wstepu do miasta
urzad jest wyjatkowo nieprzyjazny kazdemu kto chcac nie chcac musi tam
cokolwiek zalatwic teraz jeszcze odetna od mozliwosci dojazdu
raj po prostu

a Zygmunt chyba se kolumne postawi niedlugo



Obserwuj wątek
    • Gość: gliwiczanin Wezcie sie za dresow i lanserow... IP: *.kat.3s.pl 29.06.07, 20:48
      ...parkujacych w weekendowe wieczory na zakazach przy rynku i na samym rynku..
      Smieszni policjanci czatuja w bocznych uliczkach na spacerowiczow z puszkami, a
      podejsc do nieprawidlowo zaparkowanej beemwu trojki to juz dla nich strach.
    • Gość: Piter Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.opera-mini.net 29.06.07, 21:27
      To Zwycięstawa nie będzie już na zawsze częścią obwodnicy Gliwic?
    • borgg Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach 29.06.07, 22:05
      WOW!
      To jak przejadą Tiry, skoro poza starówką będzie parkować jeszcze więcej
      samochodów osobowych?
    • Gość: A Wstyd ze tak pózno !!! IP: *.eimperium.pl 29.06.07, 22:12
      W końcu Władze miasta pomyślą o ograniczeniu ruchu w centrum i Starówce Gliwic. Wstyd, że tak późno, znacznie później niż inne nawet mniejsze miasta... a przecież Starówka powinna być wizytówką miasta!
      Dzisiaj gliwicka Starówka (poza fragm. Zwycięstwa i Rynku) rozjechana przez samochody i przez lata zaniedbana przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Lepiej się tam nie zapuszczać po zmroku ...

      Rewitalizacja Starówki bedzie b. trudna lub nawet niemożliwa, zwłaszcza że miasto za wczasu nie przewidziało zamiany komunalnych lokali mieszkalnych na parterze budynków na działalność handlowo-gastronomiczną lecz pozbyło się mieszkań poprzez ich sprzedaż mieszkańcom.

      Jakże Gliwicom w tym względzie daleko do takiego chociażby Raciborza, Rybnika czy Chorzowa
    • Gość: pedro o to chodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 22:25
      Bylem ostatnio w Gleiwitz, pierwszy raz od wielu wielu lat i uwazam ze zwyciestwa idealnie sie nadaje by zorganizowac tam jakis deptak. takze do roboty
    • Gość: adwokat Re: Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 23:53
      Zamknac starowke dla aut, to zniszczyc do reszty tamtejszy handel. To na pewno
      pomysl hipermarketu Forum! Co do zamkniecia Zwyciestwa w weekendy, to co ma do
      tego parkowanie w centrum. Zwyciestwa mozna zamknac juz. I nie chodzi o maly
      ruch na Zwyciestwa w weekendy, ale o to, ze pijane wyrostki jezdza tam tymi
      kradzionymi autami z predkoscia 100/h, halasuja i zagrazaja ludziom. Dyrektor
      ZDM Tomaszewska nie zna zupelnie realiow Gliwic i opowiada cos o 2008 roku.
      • Gość: Swirek Re: Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.07, 01:05
        Ja to widze tak powstaną parkomaty wszystkie samochody przeniosą się pod
        politechnike będzie jeszcze gorzej niż było potembedzie tekst w stylu co to za
        chamska młodziez popieram pomysł zamknięcia zwycięstwa nie popieram parkomatów
        często parkuje na chwile ponieważ zaopatruje sie w tamtejszych sklepach
        komputerowych wiec parkomat bedzie tylko kolejnym argumentem zebym pojechał do
        Katowic po cześci proste
        • Gość: adam Re: Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 11:18
          Dokladnie tak. Parkomaty tylko zablokuja dojazd do sklepow i handel padnie. A
          zamkniecie Zwyciestwa w weekendy jest ok.
    • Gość: abakus Gliwice i radny Berezowski tak, pozostali z Frank- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 08:02
      -iewiczem na czele, uważają że każdy wjeżdżający samochód (łącznie z TIR-em), to
      potencjalny klient jakiejś restauracji lub sklepu. jest to oczywiście skandal,
      ale tak to było dotychczas!


      >Gliwice od dawna zastanawiają się jak ograniczyć liczbę samochodów
      wjeżdżających >do miasta. Sposobem, który zniechęci kierowców do zostawiania
      samochodu w >centrum, ma być wyznaczenie płatnych stref parkowania. - W samym
      centrum >rzeczywiście jest tyle samochodów, że czasem trudno znaleźć wolne miejsce.
    • Gość: fiszbina Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięstwa? IP: *.gl.digi.pl 30.06.07, 08:27
      Jeżeli nie, to co to za deptak?

      Zamknięcie ul. Zwycięstwa spowoduje zakorkowanie ul. Dworcowej i
      Częstochowskiej. W centrum nie ma porządnej osi Płn-Płd, na zachód od ul.
      Zwycięstwa, dlatego jej zamknięcie jest wyjątkowo głupim pomysłem.

      Moim zdaniem należałoby zlikwidować tory tramwajowe na ul. Zwycięstwa, co
      spowodowałoby jej udrożnienie.

      Zamknięcie starówki dla ruchu samochodowego to kompletny nonsens. Jak
      mieszkańcy i taksówki mają podjeżdżać pod budynki mieszkańców?
      • Gość: kosiba Zlikwidowano tory na Wyszyńskiego,odtad TIRują! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 10:30
        Od kiedy na ulicy Wyszyńskiego (dawniej Konstytucji a wcześniej Marcina
        Strzody)zlikwidowano tory, zaczęły stopniowo pojawiać się TIRy, a życie
        umęczonych tą egzystencja ludzi stało się odtąd koszmarem.
        Czy tego chciałbyś przyjacielu dla mieszkańców ulicy Zwycięstwa?
        Chyba masz kiepsko pod sufitem, bo tego za przeproszeniem Frankiewicz, sam nigdy
        wcześniej nie chlapnął.
        • Gość: fiszbina Wcale nie TIRuj IP: *.gl.digi.pl 30.06.07, 11:16
          Po co kłamiesz? Wiadomo, że na Wyszyńskiego jest mało tirów, kamerka
          Berezowskiego to wyraźnie pokazała, dlatego cichcem ją zlikwidował. Na wielu
          ulicach jest więcej tirów. Na Zwycięstwa można zlikwidować tramwaj i nie
          wpuszczać nadal ciężarówek, a na Wyszyńskiego tiry spokojnie mogą jezdzić, bo
          ta ulica jest świetnie przygotowana dla ciężkich pojazdów, tam nawet czołgi
          mogą spokojnie jezdzić.
          • Gość: adam Re: Wcale nie TIRuj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 11:29
            Ty jestes kompletnie nacpany i nie na czasie. Tzw. wladza gliwicka juz sama
            przyznala, ze tirow na Wyszynkiego jest od cholery. Poczytaj tutaj, na
            Wyszynkiego 2500/dobe, na Berbeckiego 3100/dobe. A kamerka chodzi caly czas
            tumanie. Jest tzw. klamstwo oswiecimskie ktore jest karane. Karane powinno byc
            tez klamstwo ze tiry nie jezdza przez centrum Gliwic bo takei gadanie zagraza
            ludziom.
          • Gość: miki Re: Wcale nie TIRuj IP: *.chello.pl 30.06.07, 22:41
            Co to w ogóle za brednie o likwidacji tramwaju? Jedyny czysty środek transportu
            zbiorowego, który jako tako w tym daremnym mieście funkcjonuje. Autobusy albo
            się nie pojawiają, albo stoją w korkach. Jeśli Gliwice pozbędą się tramwaju, to
            od razu niech na Haus Oberschlesien sobie napiszą "WITAMY W PACANOWIE", a pan
            prezydent niech biega ulicą Zwycięstwa w czerwonych galotkach z ogonkiem na
            wierzchu jako Matołek. Trzeba mieć skończonych tumanów w wydziale komunikacji,
            aby nie byli w stanie zabrać się do rozwiązań promujących transport zbiorowy w
            tak zafajdanym autami mieście, a przede wszystkim nie myśleli o rozbudowie
            nowoczesnej sieci tramwajowej.
      • Gość: adam Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 11:23
        Czy ty nie kumasz co czytasz? Zamknac Zwyciestwa tylko od soboty wieczor do
        niedzieli rano! Ale mozesz spac spokojnie. Nieruchawa wladza gliwicka nie
        wprowadzi zadnych zmian.
        • Gość: Fiszbin Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.mpss.osi.pl 30.06.07, 11:38
          Jeżeli za argument służą Tobie tylko inwektywy to szkoda fatygi na rozmowę, a
          fakty sa takie, że zakorkowane beda te ulice o których pisze fiszbina; cóz
          swego czasu profesorki z polibudy mocno protestowali pzreciwko przedłuzeniu
          ulicy Konarskiego jak z perspektywy lat widać bardzo udanej inwestycji miasta
          no ale lepiej furmankami jeździc i narzekac że jest źle; a przypomne tylko, że
          pomysły z zamknięciem Zwycięstwa pojawiły się juz w latach 80 tych....
          Miasto się rozwija, pozyskuje inwestorów, jest jednym z najbogatszych na Śląsku
          a i w skali kraju no ale lepiej jeźdzć po władzy bo nie jest z układu....
          • Gość: adam Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 11:50
            Przestancie cpac bo kompromitujecie swego wodza ZF gadaniem bzdur. Propozycja
            zamkniecia Zwyciestwa jest wyraznie z soboty w nocy do niedzieli rano. Zadne
            ulice nie beda zakorkowane, bo w tym czasie prawie obcych aut nie ma na
            Zwyciestwa. Idz i zobacz np. teraz czy jest tam jakis ruch, a dopiero jest
            sobota rano. Rzecz w tym zeby w weekendy nie wpuszczac na Zwyciestwa wariatow
            samochodowych. Kapujesz? Czy dalej ni cholery. A fiszbina jak gada ze na
            Wyszynkiego nie ma tirow to jak mozna brac pod uwage cokolwiek co gada.
          • Gość: wybiorca Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 12:03
            > cóz
            > swego czasu profesorki z polibudy mocno protestowali
            Wyczuwa sie tu tekst urzedasa z UM. Frankiewicz publicznie do prof. Chorazego
            mowi per panie Chorazy. No coz, jaki cham taki kram.

            > Miasto się rozwija, pozyskuje inwestorów, jest jednym z najbogatszych na Śląsku
            Gliwice w ogole sie nie rozwijaja! Cofaja sie w galopujacym tempie. To tylko
            propaganda sukcesu. Jest tu smrod, brod i ubostwo. Wystarczy wyjsc na ulice zeby
            to wszystko zobaczyc. Nawet kibli miejskich nie ma. Przez centrum plynie kloaka
            smierdzaca Klodnica. Smieci leza na chodnikach tonami. Przez centrum przewala
            sie tysiace tirow smrodzac i halasujac. Ale rozwijaja sie zachodni inwestorzy,
            to tak. Gliwiczanie sluza jedynie do robienia zakupow w hipermarketach.
            Poza tym co ma zmkniecie Zwyciestwa w sobote w nocy i w niedziele z rozwojem
            miasta... Brednie z UM przechodza juz same siebie.
            • Gość: Fiszbina Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.mpss.osi.pl 02.07.07, 00:10
              Mógłbyś przynajmniej za każdym razem ten sam nick używac a nia napinać się i
              obrażać rozmóców, a potem skrywac się za róznymi nazwami i udawać tłum...
              A co do Twoich "argumentów" - polecam rocznik statystyczny województwa
              śląskiego i lekturę zwłaszcza danych na temat bezrobocia, inwestycji,
              wykształcenia mieszkańców, dochodu na 1 mieszkańca itd....
              a potem idź spojrzyj w lustro i zastanów się skąd w tobie tyle wrogości i jadu
              wobec innych...
              czyżby to pzrez te pomyłki pzry całkowaniu...??? a może mylę się...
        • Gość: adam wyniki pomiarow ruchu i halasu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.07, 11:44
          Tu sa wyniki pomiarow natezenia ruchu i poziomu halasu:
          www.berezowski.neostrada.pl/otrzymane/halas.pdf
          • Gość: AA Re: wyniki pomiarow ruchu i halasu IP: *.eimperium.pl 30.06.07, 15:38
            mam nadzieję, że idiotyczny pomysł DTS przez samo centrum gliwic juz upadł.
            jaki straszny syf i brud jest w mieście. wystarczy zobaczyć na zwycięstwa.

            co z tirami - miały zniknąć z gliwic a tymczasem latają sobie spokojnie po
            wielu, wielu ulicach. już miały być znaki ale wiadomo, jak powiedzieli ostatnio
            ludzie z magistratu to byłby wielki wydatek dla przewoźników, gdyby zamknęli
            dla tirów miasto. to była piękna wypowiedź. podobna do tej, że nie ma nic złego
            w tym, że tysiące młodych ludzi jedzie z polski na zachód do pracy -
            czytaliście te piękne słowa?

            wystarczy wyremontować DK88 i DTŚ stanie się zbędna. co do kasowania w centrum -
            nie czarujmy się - ileż kasy się marnuje, którą można wyciągnąć od
            biedniejących polaków.
      • Gość: miki Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.chello.pl 30.06.07, 22:32
        A tyś się urwał z innej planety?
        Chorzów, Katowice, Zabrze, Świętochłowice mają główne ulice w foermie deptaków
        z tramwajami - to zresztą bardzo popularne rozwiązanie w wielu miastach na
        świecie. Likwidować to należy debili, którzy myśla o likwidowaniu torów - takie
        myślenie panowało w Europie 50 lat temu i miasta które się wpakowały w autobusy
        poległy komunikacyjnie. Gliwice są najlepszym tego przykładem - zamiast
        rozwijać komunikację szynową pokasowano linie 1 i 2 - w ich miejscu są teraz
        korki i śmierdzące w korkach autobusy.
      • Gość: Jan Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs IP: *.chello.pl 30.06.07, 23:21
        >Moim zdaniem należałoby zlikwidować tory tramwajowe na ul. Zwycięstwa, co
        >spowodowałoby jej udrożnienie.

        Słoma znowu z butów wychodzi.

        Mądre miasta inwestują w tramwaje i nie mają korków:
        www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1993.184.0.39.4.1.0.1.htm
        Głupie miasta tną tramwaje, inwestują w asfalt i mają jeden wielki smród, jak
        Gliwice.
        • ballest Re: Czy zlikwidują tory tramwajowe na ul. Zwycięs 01.07.07, 12:21
          O deptaku na Wilymstrassie pisalismy na forum juz byc moze w 2001/02 roku.
    • Gość: krzyk Konon na Prezydenta Gliwic IP: *.bmj.net.pl 01.07.07, 13:04
      I żeby nie było nic... Kononowicz, Twoje idee gorole wcielają w Gliwicach
    • Gość: fhj stworzyć miejsca parkingowe poza miastem IP: *.kapelusz.pl 01.07.07, 13:09
      usprawnić komunikację miejską, szczególnie dojazd do katowic i bytomia
    • Gość: pol Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.07, 15:27
      temu miastu i tak już nic nie pomoże
      • Gość: starababa Re: Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.iplus.com.pl 01.07.07, 16:38
        NIE MÓW tak gliwice to piekne i urokliwe miasto .tu studiowałam i mieszkałam
        8lat .A starówka powinna byc zamknięta tylko trzeba to ozrobić z
        głową .Przygotowac dobry projek najlepiej zrobić konkurus na zagospodarownie
        ul.Zwycięstwa .i nie wybierać najtańszego wykonanwcy .Bo .......dostanie się
        tyle za ile się zapłaci ............
    • hetman_a Kto myśli, że to dla dobra mieszkańców jest frajer 01.07.07, 16:51
      Oczywistym jest, że jest to rozwiązanie dla samych urzędników miasta, którzy
      oczywiście będą posiadać uprawnienia do darmowego parkowania choćby i na samym
      rynku w mieście. Ciekawe, gdzie mają zaparkować osoby pracujące w okolicach ul.
      Zwycięstwa!?
      Może by tak władze miasta raczyły się trochę wysilić i zamiast wymyślać jakby tu
      kogoś skasować postanowiły wybudować wielopoziomowe parkingi w centrum.
      Ograniczanie wjazdu do centrum zrobił kiedyś Chorzów i co? I teraz ul. Wolności
      prawie "umiera" z braku odwiedzających ją klientów - ci wolą dojechać samochodem
      pod samą Silesię i nie musieć płacić za miejsce do parkowania.
      W ogóle może to jakaś "myśl", żeby zamknąć centra miast tylko dla władz a ludzi
      wyrzucić za mur!?
    • Gość: twinki Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: 212.2.101.* 01.07.07, 17:38
      A tramwaj na ulicy Zwycięstwa? Też nie będzie jeździł w weekendy?
    • Gość: Archicon Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.07, 18:45
      Mieszkam w tym mieście 40 lat i już nie mogę... Dlaczego jeden z drugim BARANY
      nie wpadnie na "genialny" pomysł budowy parkingów wielopoziomowych!? W
      Gliwicach jest na to miejsce np. na ogródkach działkowych (Ustawa o
      wywłaszczeniu działkowców już jest) na przedłużeniu Konstytucji za Piłsudskim?
      Po prostu, lepiej brać pieniądze ZA NIC i kazać ludziom chodzić na piechotę!
      Poza tym nie wierzę że uprzywilejowani ludzie biznesu parkujący w tej chwili
      gdzie tylko zechcą pomimo systemu kamer za 1 mln PLN będą chodzić! Oni będą
      mieć przepustki, tak jak urzędnicy a hołota ma biegać! Mistrzostwa 2012 w
      Gliwicach będą NA PIECHOTĘ bo tak chce jakiś BARAN. Nie uwierzę że to pomysł
      Frankiewicza!
      • Gość: Fiszbina Re: Rewolucja komunikacyjna w Gliwicach IP: *.mpss.osi.pl 02.07.07, 00:06
        Raczej drogiego nam i wielce szanownego profesora od kamer radnego
        berezowskiego, który chyba ma jakies powazne problemy w związku z ruchem
        drogowym, a moze jest inne dno tej sprawy...?
    • Gość: koturna a kiedy rewolucja w UM? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.07, 01:07
      Kiedy bedzie rewolucja w urzedzie miejskim w Gliwicach i rzadzaca ekipa zostanie
      wysiedlona z Gliwic?
    • Gość: Witek Centrum dla pieszych IP: *.sbs.de 02.07.07, 09:05
      Tylko prowincja szczyci sie, ze przez centrum mozna sie przespacerowac
      samochodem!

      Oby Zwyciestwa zostala wogole zamknieta zamknieta dla ruchu. To pozwoliloby
      wydobyc klimat i architektonicze piekno tej ulicy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka