Gość: juve Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.range86-154.btcentralplus.com 26.11.08, 16:08 GZM - ja mam nazwę >> GIZMO! mnie tam się Silesia podoba, Silesiana czy podobnie. Wszyscy na świecie kojarzą Silesię z Górnym Śląskiem nie z Dolnym jak sobie uzurpuje tamten region. Co nie wspomnę o Silesi to zaraz 'miners, mine, industry". A gdzie się podział pomysł czerpania z przykładu Zagłębia Ruhry? - oni tam wpierw naprawili a potem się promowali. A u nas znowu pieniądze wywalą na śmieciówkę - goście przyajadą i zwieją zaraz i się jeszcze wieśc rozniesie. Kasa w błoto pójdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juve GIZMO IP: *.range86-154.btcentralplus.com 26.11.08, 16:12 - jeszcze dodam że się gości do brudnego domu nie zaprasza. A jak mają byc znamienici to na plastikowych krzesłach się też ich nie posadzi. Przecz z kolejnymi supermaketami! Baseny, boiska, parki biznesowe, teatry, galerie, hotele i przede wszystkim KOMUNIKACJA! A potem promocja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MarcinJot wszystko dziadostwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 17:08 Nie wiem w czym Katowice wiodą prym, że są mniej więcej w środku? ale bardziej w środku są Ruda i Chorzów. Liczba mieszkańców? Jak duże byłyby Katowice gdyby nie podłączono do nich okolicznych gmin? Spodek, Altus, rondo, tunel etc? a kawałek dalej zapyziałe Załęże. Miasto wybitnie mi się nie podoba, zresztą jak i cała jak to zwią konurbacja, posiekana ruderami i nieużytkami. A po co ludziom GZM? - wspólny bilet ATP, wspólne drogi, ścieki, śmieci.. i koniec. Wywalanie kasy na strategię reklamową.. Jeśli ten obszar ma się sprzedać to i bez tego się sprzeda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beniamin Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 18:59 Nie wiem po co ta cała dyskusja, przecież i tak nikt nie będzie uzywał tej nowej nazwy, bo jest sztuczna i niepotrzebna. Jeżeli jakaś nazwa funkcjonuje kilkaset lat to nie zniknie z powodu administracyjnego zarządzenia. Poza tym jeszcze jedna uwaga dla tych, którzy krytykują miasta w których mieszkają. One są takie jak ich mieszkańcy. Nie piszcie jaki cudowny jest Kraków czy Wrocław, bo one nie spadły z nieba tylko stworzyli je ludzie. Skoro Śląska jest zadupiem kulturalnym to dlatego że nikomu się nie chce iść do teatru czy do kina, skoro miasto zamiera po 20 to dlatego że nikomu się nie chce wyjść. Gdyby tacy ludzie mieszkali w Krakowie czy Wrocławiu to też byłyby to zapadłe dziury. Do kogo macie pretensje, bo nie rozumiem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.centertel.pl 26.11.08, 19:43 Masz rację. Do siebie powinniśmy mieć pretensje,ale chyba o to ,ze wybieramy takie władze jakie mamy. Śródmieście zamiera wieczorami, a władze nie wiedza dlaczego. Ciekawe prawda? A gdzie mozna w tym mieście wieczorem pójsć/ Do Altusa do kina? do Rialta? Ciemno, ilość latarni ograniczona. Policjanta nie uświadczysz. Natomiast w bramach stoją ludzie o nieciekawej fizjonomii. Mariacka miała byc deptakiem i co,jest? Masz tam chocaz jedną kawiarenkę?A mnie zastaawia, czy nasi rządzący nie maja dzieci,które wskazałyby im co młodych ludzi interesuje. Ja rozumiem,ze ludzie po 40-tce już biegną tylko do domu po pracy. Ale młodzi ludzie? A metropolia? twór tylko dla nowych stanowisk. Jezeli jeszcze będzie rządził uszok, to już wszystkie miasta będą jak wymarłe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beniamin Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 21:07 Zgoda, ale władze miasta nie zakładają knajp. Poza tym są świetne miejsca w Katowicach, które są zawsze puste. Krakowski Kazimierz to była najbardziej niebezpieczna dzielnica, a zmieniła się dzięki przedsiębiorczym ludziom, inwestycjom a nie dzięki władzom miasta. Ja nie chce krytykować, ale to mieszkańcy miasta tworzą jego klimat, a nie władze. To co z tego że jest ciemno i niebezpiecznie, w końcu są taksówki. Czy Wrocław i Kraków nie są niebezpieczne po zmroku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.centertel.pl 27.11.08, 05:45 piszesz,że władze miast nie zakładają knjp.Tylko władze miasta wynajmują w swoich budynkach pomieszczenia na prowadzenie konkretnej działalności gospodarczej. A większość budynków w centrum jest miasta prawda?A ponadto wydają koncesje na prowadzenie konkretnej działalności. Dla Ciebie to mało istotne,że jest niebezpicznie i ciemno, a dla mnie bardzo. Chciałabym sie poruszać bardziej oświetlonymi ulicami.Ostatni przejezdzałam przez Kostuchnę. Rondko/ nie wiadomo po co zrobione/ bardziej oświetlone niż Jagiellońska i Plac Miarki.Krakowski Kazimierz sie zmienił,ale przedee wszystkim dzieki podejściu władz miasta. A nasze władze robia tylko jedno. Przyjeżdżaja do swego budynku rano, a w południe,albo wczesnym popołudniem z niego znikają do swoich domków. I jeszcze snia o swojej wielkości i dobrze wykonanej służbie społecznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 20:34 Mieszkam w Katowicach od urodzenia, dzięki Bogu na niegdysiejszych peryferiach. Nie muszę już jeździć do centrum (emerytura) i - jeśli jadę, to w ostateczności. Śródmieście Katowic umiera, gorączkowe budowanie parkingów i układanie chodników niczego nie ratuje, tym gorzej wygląda sypiąca się substancja architektoniczna. Okolice Jagiellońskiej, Kościuszki, Powstańców, Plebiscytowej, czy Mikołowskiej, to nieremontowany, pobazgrany przez chuliganów chłam. Nie wspominając już o kamienicy straszącej na rogu Matejki. Smutno. Sytuacji nie zmienią kwiatki do kożucha w postaci szklanego i, już brudnego, półdupka w rondzie, z metalowymi (!)ławkami, parzącymi latem i mrożącymi zimą. Czy klatek na drzewka na Mariackiej. A co do papierów na ulicach, to nie ma co zawstydzać Gliwic, mamy swoje i to w nadmiarze, to, co najbardziej razi, to właśnie tułające się ulicami śmieci. Wspaniale to widać w weekendy, kiedy ludzi kręci się po centrum mało i papierzyska, folie i inne śmieci swobodnie fruwają. Pan Bojarun bredzi coś o "drzemiącym potencjale", to może by go obudzić? Zapis w urzędniczych papierach nie wpłynie na jakość życia miasta, tylko na samopoczucie magistratu. Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Mania wielkości? Urzędnicy chcą Mega-Katowic 26.11.08, 21:23 Krzeminski, Jarzebiowski, Dzidziuchowski, Gorolowski, Iwanowski itd. A my na Slonsku chcemy SLONSKA !!!!!!! Metropolie, Zwiazki, Nieslaskie wojewodztwa i inne tryki, to ino "divide et impera". >>>> Jedne >>>> autonomiczne >>>> Wojewodztwo >>>> Gornoslonskie >>>> razem z Opolem >>>> bez altrajchu itp. >>>> !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jfk Metropolia Śląsko - Dąbrowsxka IP: *.chello.pl 27.11.08, 11:05 jedyna odpowiednia nazwa: www.youtube.com/watch?v=l8WWilrmQ3o Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Metropolia Śląsko - Dąbrowsxka IP: *.centertel.pl 27.11.08, 11:33 świetne. Nazwa dobra. Jestem za Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.broker.com.pl 27.11.08, 15:28 nie ma zgody! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hybrid - katowice Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: 83.143.98.* 03.12.08, 01:30 Mega Miasto potrzebuje Mega Inwestycji na infrastrukture, komunikacje, lacznosc i inne korzysci, ktore z tego plyna. Na to nie tylko Wa-wka dolozy ale i UE. Przedsiewziecie na Miare Ludzi XXIw., a nie zakompleksionych lodkow epoki, ktora JUZ BYŁA! RAZEM Mozemy wniesc cos Potwornie Dużego i Każdy bedzie mial w tym Swoj Osobisty Wklad jesli tylko zechce. Znam historie tego regionu i wiem, ze gdzie jak gdzie ale Tutaj jest to Mozliwe. Obecna historia to przeciez My. Pozdrawiam Wszystkich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Quantum Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 07:14 Gość portalu: hybrid - katowice napisał(a): > Mega Miasto potrzebuje Mega Inwestycji na infrastrukture, > komunikacje, lacznosc i inne korzysci, ktore z tego plyna. Na to nie > tylko Wa-wka dolozy ale i UE. Przedsiewziecie na Miare Ludzi XXIw., > a nie zakompleksionych lodkow epoki, ktora JUZ BYŁA! > RAZEM Mozemy wniesc cos Potwornie Dużego i Każdy bedzie mial w tym > Swoj Osobisty Wklad jesli tylko zechce. Znam historie tego regionu i > wiem, ze gdzie jak gdzie ale Tutaj jest to Mozliwe. > Obecna historia to przeciez My. > Pozdrawiam Wszystkich > Twój tata takie mowy wstawiał na zjazdach komunistów? Pasowałyby do poprzedniej epoki jak ulał :). Tychy były wielkie i się rozpadły, pewnie nie wiesz dlaczego...ZSRR tak samo. I ta cała metropolia śląska też podobnie skończy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hybrid - katowice Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: 83.143.98.* 03.12.08, 12:17 Gość portalu: Quantum napisał(a): Twój tata takie mowy wstawiał na zjazdach komunistów? Pasowałyby do poprzedniej > epoki jak ulał :). Tychy były wielkie i się rozpadły, pewnie nie wiesz dlaczeg > o...ZSRR tak samo. I ta cała metropolia śląska też podobnie skończy. Czlowieku malo widziales i "maluczki" umysl masz, ze o wybrazni nie wspomne!. Komunizmu nie pamietam bo za mlody jestem, a mojego ojca zostaw w spokoju bo nie rozmawiasz z nim tylko ze Mna! Sam masz komunistyczne kompleksy, ktore mnie w ogole nie interesuja i zyjesz jeszcze w ZSRR - horror. Zejdz najlepiej do piwnicy i sie tam zabarykaduj do konca swoich dni (moze przez pomylke trutke zjesz i bedzie ....a swiety spokoj) bo NIC poza kompleksami nie wnosisz TUTAJ. Tychy sie rozpadly bo pewnie wywrozyles z fusow jak to, ze ta cala metropolia slaska podobnie skonczy? Skoncz z pisaniem bo mnie mierzi Twoja ciasnota umyslowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Quantum Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.08, 07:14 Ty msz coś z głową. MEGA KATOWICE wynikają z MEGA KOMPLEKSÓW i są MEGA ŚCIEMĄ dla MEGA NAIWNYCH Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hybrid - katowice Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.08, 15:43 Gość portalu: Quantum napisał(a): > Ty msz coś z głową. > > MEGA KATOWICE wynikają z MEGA KOMPLEKSÓW i są MEGA ŚCIEMĄ dla MEGA NAIWNYCH Z glowa to "cos" masz Ty skoro mnie po raz kolejny Prowokujesz! W kategorii "Kompleksy" Mistrzostwo Świata masz pewnie z Urzedu bo nie ma ...a, zeby ktos o zdrowych zmyslach "cos" podobnego wymyślił, iz Mega Katowice wynikaja z naiwnosci, sciemy i tego co TY masz Urzedu!?. Jak nie potrafisz pisac to sie "po prostu" nie udzielaj tylko zagraj lepiej w "pasjansa" bo ze sklerozy zapomniales chyba, ze po to kupiles sobie PC-eta!?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lll reicher Mania wielkości? Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.range86-139.btcentralplus.com 03.12.08, 19:18 musimy sprawic aby Reich byl oficjalny w koncu zyjom nas ty cale rzesze "nicht war". Odpowiedz Link Zgłoś