Dodaj do ulubionych

Urzędnicy chcą Mega-Katowic

    • Gość: juve Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.range86-154.btcentralplus.com 26.11.08, 16:08
      GZM - ja mam nazwę >> GIZMO! mnie tam się Silesia podoba, Silesiana czy
      podobnie. Wszyscy na świecie kojarzą Silesię z Górnym Śląskiem nie z Dolnym jak
      sobie uzurpuje tamten region. Co nie wspomnę o Silesi to zaraz 'miners, mine,
      industry". A gdzie się podział pomysł czerpania z przykładu Zagłębia Ruhry? -
      oni tam wpierw naprawili a potem się promowali. A u nas znowu pieniądze wywalą
      na śmieciówkę - goście przyajadą i zwieją zaraz i się jeszcze wieśc rozniesie.
      Kasa w błoto pójdzie.
      • Gość: juve GIZMO IP: *.range86-154.btcentralplus.com 26.11.08, 16:12
        - jeszcze dodam że się gości do brudnego domu nie zaprasza. A jak mają byc
        znamienici to na plastikowych krzesłach się też ich nie posadzi. Przecz z
        kolejnymi supermaketami! Baseny, boiska, parki biznesowe, teatry, galerie,
        hotele i przede wszystkim KOMUNIKACJA! A potem promocja!
    • Gość: MarcinJot wszystko dziadostwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 17:08
      Nie wiem w czym Katowice wiodą prym, że są mniej więcej w środku? ale bardziej w
      środku są Ruda i Chorzów. Liczba mieszkańców? Jak duże byłyby Katowice gdyby nie
      podłączono do nich okolicznych gmin?
      Spodek, Altus, rondo, tunel etc? a kawałek dalej zapyziałe Załęże.
      Miasto wybitnie mi się nie podoba, zresztą jak i cała jak to zwią konurbacja,
      posiekana ruderami i nieużytkami.
      A po co ludziom GZM?
      - wspólny bilet ATP, wspólne drogi, ścieki, śmieci.. i koniec.
      Wywalanie kasy na strategię reklamową..
      Jeśli ten obszar ma się sprzedać to i bez tego się sprzeda.
    • Gość: beniamin Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 18:59
      Nie wiem po co ta cała dyskusja, przecież i tak nikt nie będzie
      uzywał tej nowej nazwy, bo jest sztuczna i niepotrzebna. Jeżeli
      jakaś nazwa funkcjonuje kilkaset lat to nie zniknie z powodu
      administracyjnego zarządzenia. Poza tym jeszcze jedna uwaga dla
      tych, którzy krytykują miasta w których mieszkają. One są takie jak
      ich mieszkańcy. Nie piszcie jaki cudowny jest Kraków czy Wrocław, bo
      one nie spadły z nieba tylko stworzyli je ludzie. Skoro Śląska jest
      zadupiem kulturalnym to dlatego że nikomu się nie chce iść do teatru
      czy do kina, skoro miasto zamiera po 20 to dlatego że nikomu się nie
      chce wyjść. Gdyby tacy ludzie mieszkali w Krakowie czy Wrocławiu to
      też byłyby to zapadłe dziury. Do kogo macie pretensje, bo nie
      rozumiem?
      • Gość: Hann-a Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.centertel.pl 26.11.08, 19:43
        Masz rację. Do siebie powinniśmy mieć pretensje,ale chyba o to ,ze
        wybieramy takie władze jakie mamy. Śródmieście zamiera wieczorami, a
        władze nie wiedza dlaczego. Ciekawe prawda? A gdzie mozna w tym
        mieście wieczorem pójsć/ Do Altusa do kina?
        do Rialta?
        Ciemno, ilość latarni ograniczona. Policjanta nie uświadczysz.
        Natomiast w bramach stoją ludzie o nieciekawej fizjonomii.
        Mariacka miała byc deptakiem i co,jest? Masz tam chocaz jedną
        kawiarenkę?A mnie zastaawia, czy nasi rządzący nie maja dzieci,które
        wskazałyby im co młodych ludzi interesuje.
        Ja rozumiem,ze ludzie po 40-tce już biegną tylko do domu po pracy.
        Ale młodzi ludzie?
        A metropolia? twór tylko dla nowych stanowisk. Jezeli jeszcze będzie
        rządził uszok, to już wszystkie miasta będą jak wymarłe
        • Gość: beniamin Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 21:07
          Zgoda, ale władze miasta nie zakładają knajp. Poza tym są świetne
          miejsca w Katowicach, które są zawsze puste. Krakowski Kazimierz to
          była najbardziej niebezpieczna dzielnica, a zmieniła się dzięki
          przedsiębiorczym ludziom, inwestycjom a nie dzięki władzom miasta.
          Ja nie chce krytykować, ale to mieszkańcy miasta tworzą jego klimat,
          a nie władze. To co z tego że jest ciemno i niebezpiecznie, w końcu
          są taksówki. Czy Wrocław i Kraków nie są niebezpieczne po zmroku?
          • Gość: Hann-a Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.centertel.pl 27.11.08, 05:45
            piszesz,że władze miast nie zakładają knjp.Tylko władze miasta
            wynajmują w swoich budynkach pomieszczenia na prowadzenie konkretnej
            działalności gospodarczej. A większość budynków w centrum jest
            miasta prawda?A ponadto wydają koncesje na prowadzenie konkretnej
            działalności.
            Dla Ciebie to mało istotne,że jest niebezpicznie i ciemno, a dla
            mnie bardzo. Chciałabym sie poruszać bardziej oświetlonymi
            ulicami.Ostatni przejezdzałam przez Kostuchnę. Rondko/ nie wiadomo
            po co zrobione/ bardziej oświetlone niż Jagiellońska i Plac
            Miarki.Krakowski Kazimierz sie zmienił,ale przedee wszystkim dzieki
            podejściu władz miasta. A nasze władze robia tylko jedno.
            Przyjeżdżaja do swego budynku rano, a w południe,albo wczesnym
            popołudniem z niego znikają do swoich domków. I jeszcze snia o
            swojej wielkości i dobrze wykonanej służbie społecznej.
    • Gość: e Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 20:34
      Mieszkam w Katowicach od urodzenia, dzięki Bogu na niegdysiejszych peryferiach.
      Nie muszę już jeździć do centrum (emerytura) i - jeśli jadę, to w ostateczności.
      Śródmieście Katowic umiera, gorączkowe budowanie parkingów i układanie chodników
      niczego nie ratuje, tym gorzej wygląda sypiąca się substancja architektoniczna.
      Okolice Jagiellońskiej, Kościuszki, Powstańców, Plebiscytowej, czy Mikołowskiej,
      to nieremontowany, pobazgrany przez chuliganów chłam. Nie wspominając już o
      kamienicy straszącej na rogu Matejki. Smutno.
      Sytuacji nie zmienią kwiatki do kożucha w postaci szklanego i, już brudnego,
      półdupka w rondzie, z metalowymi (!)ławkami, parzącymi latem i mrożącymi zimą.
      Czy klatek na drzewka na Mariackiej. A co do papierów na ulicach, to nie ma co
      zawstydzać Gliwic, mamy swoje i to w nadmiarze, to, co najbardziej razi, to
      właśnie tułające się ulicami śmieci. Wspaniale to widać w weekendy, kiedy ludzi
      kręci się po centrum mało i papierzyska, folie i inne śmieci swobodnie fruwają.
      Pan Bojarun bredzi coś o "drzemiącym potencjale", to może by go obudzić?
      Zapis w urzędniczych papierach nie wpłynie na jakość życia miasta, tylko na
      samopoczucie magistratu.
    • wilhelm4 Mania wielkości? Urzędnicy chcą Mega-Katowic 26.11.08, 21:23
      Krzeminski, Jarzebiowski, Dzidziuchowski, Gorolowski, Iwanowski itd.

      A my na Slonsku chcemy SLONSKA !!!!!!!
      Metropolie, Zwiazki, Nieslaskie wojewodztwa i inne tryki,
      to ino "divide et impera".

      >>>> Jedne
      >>>> autonomiczne
      >>>> Wojewodztwo
      >>>> Gornoslonskie
      >>>> razem z Opolem
      >>>> bez altrajchu itp.
      >>>> !!!!!!!!
    • Gość: jfk Metropolia Śląsko - Dąbrowsxka IP: *.chello.pl 27.11.08, 11:05
      jedyna odpowiednia nazwa:

      www.youtube.com/watch?v=l8WWilrmQ3o
      • Gość: Hann-a Re: Metropolia Śląsko - Dąbrowsxka IP: *.centertel.pl 27.11.08, 11:33
        świetne. Nazwa dobra. Jestem za
    • Gość: m Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.broker.com.pl 27.11.08, 15:28
      nie ma zgody!
    • Gość: hybrid - katowice Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: 83.143.98.* 03.12.08, 01:30
      Mega Miasto potrzebuje Mega Inwestycji na infrastrukture,
      komunikacje, lacznosc i inne korzysci, ktore z tego plyna. Na to nie
      tylko Wa-wka dolozy ale i UE. Przedsiewziecie na Miare Ludzi XXIw.,
      a nie zakompleksionych lodkow epoki, ktora JUZ BYŁA!
      RAZEM Mozemy wniesc cos Potwornie Dużego i Każdy bedzie mial w tym
      Swoj Osobisty Wklad jesli tylko zechce. Znam historie tego regionu i
      wiem, ze gdzie jak gdzie ale Tutaj jest to Mozliwe.
      Obecna historia to przeciez My.
      Pozdrawiam Wszystkich

      • Gość: Quantum Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 07:14
        Gość portalu: hybrid - katowice napisał(a):

        > Mega Miasto potrzebuje Mega Inwestycji na infrastrukture,
        > komunikacje, lacznosc i inne korzysci, ktore z tego plyna. Na to nie
        > tylko Wa-wka dolozy ale i UE. Przedsiewziecie na Miare Ludzi XXIw.,
        > a nie zakompleksionych lodkow epoki, ktora JUZ BYŁA!
        > RAZEM Mozemy wniesc cos Potwornie Dużego i Każdy bedzie mial w tym
        > Swoj Osobisty Wklad jesli tylko zechce. Znam historie tego regionu i
        > wiem, ze gdzie jak gdzie ale Tutaj jest to Mozliwe.
        > Obecna historia to przeciez My.
        > Pozdrawiam Wszystkich
        >

        Twój tata takie mowy wstawiał na zjazdach komunistów? Pasowałyby do poprzedniej epoki jak ulał :). Tychy były wielkie i się rozpadły, pewnie nie wiesz dlaczego...ZSRR tak samo. I ta cała metropolia śląska też podobnie skończy.
        • Gość: hybrid - katowice Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: 83.143.98.* 03.12.08, 12:17
          Gość portalu: Quantum napisał(a):
          Twój tata takie mowy wstawiał na zjazdach komunistów? Pasowałyby do
          poprzedniej
          > epoki jak ulał :). Tychy były wielkie i się rozpadły, pewnie nie
          wiesz dlaczeg
          > o...ZSRR tak samo. I ta cała metropolia śląska też podobnie
          skończy.

          Czlowieku malo widziales i "maluczki" umysl masz, ze o wybrazni nie
          wspomne!.
          Komunizmu nie pamietam bo za mlody jestem, a mojego ojca zostaw w
          spokoju bo nie rozmawiasz z nim tylko ze Mna!
          Sam masz komunistyczne kompleksy, ktore mnie w ogole nie interesuja
          i zyjesz jeszcze w ZSRR - horror. Zejdz najlepiej do piwnicy i sie
          tam zabarykaduj do konca swoich dni (moze przez pomylke trutke zjesz
          i bedzie ....a swiety spokoj) bo NIC poza kompleksami nie wnosisz
          TUTAJ.
          Tychy sie rozpadly bo pewnie wywrozyles z fusow jak to, ze ta cala
          metropolia slaska podobnie skonczy?
          Skoncz z pisaniem bo mnie mierzi Twoja ciasnota umyslowa.



          • Gość: Quantum Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.08, 07:14
            Ty msz coś z głową.

            MEGA KATOWICE wynikają z MEGA KOMPLEKSÓW i są MEGA ŚCIEMĄ dla MEGA NAIWNYCH

            • Gość: hybrid - katowice Re: Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.08, 15:43
              Gość portalu: Quantum napisał(a):

              > Ty msz coś z głową.
              >
              > MEGA KATOWICE wynikają z MEGA KOMPLEKSÓW i są MEGA ŚCIEMĄ dla MEGA
              NAIWNYCH


              Z glowa to "cos" masz Ty skoro mnie po raz kolejny Prowokujesz!
              W kategorii "Kompleksy" Mistrzostwo Świata masz pewnie z Urzedu bo
              nie ma ...a, zeby ktos o zdrowych zmyslach "cos" podobnego
              wymyślił, iz Mega Katowice wynikaja z naiwnosci, sciemy i tego co TY
              masz Urzedu!?.
              Jak nie potrafisz pisac to sie "po prostu" nie udzielaj tylko zagraj
              lepiej w "pasjansa" bo ze sklerozy zapomniales chyba, ze po to
              kupiles sobie PC-eta!?!
    • Gość: lll reicher Mania wielkości? Urzędnicy chcą Mega-Katowic IP: *.range86-139.btcentralplus.com 03.12.08, 19:18
      musimy sprawic aby Reich byl oficjalny w koncu zyjom nas ty cale rzesze "nicht
      war".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka