Gość: 1000 -lecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.09, 06:59 Nowe władze powinienny doprowadzić do sytuacji gdy bebą miały pełną kontrole nad spółka i ibsadą w niej stanowisk .Dorf dałby se już stary złośliwy grzyb spokój Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
codex1 Prokuratura bada interesy Piasta 04.03.09, 11:09 TBS - PIAST Spółka z o.o. to bardzo podejrzana i wielowątkowa sprawa, warta dogłębnego sprawdzenia prokuratorskiego i zbadania wszystkich jej dokumentów od samego początku powstania tej "doborowej i ściśle elitarnej osobowo spółki", wyświetlenia wszystkich intencji jej powołania, celowo stwarzanych trudności z jej likwidacją i trwaniem jej aż do chwili obecnej. Wyniki mogą okazać się bardzo szokujące i kompromitujące twórców tego tworu gospodarczo-prawnego o "ograniczonej odpowiedzialności", a zarazem o wielkiej zyskowności dla udziałowców doborowego towarzystwa tej spółki. Ukrytej za literowym skrótem T.B.S. Ciekawe, co by było, gdyby w porę (nim obalono Dorfa), zdążyli do s-ki TBS-PIAST doszlusować z gigantycznymi kapitałami krajowi oraz zagraniczni Inwestorzy Strategiczni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jazmig Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? IP: *.gl.digi.pl 04.03.09, 20:10 Przecież to jest sprawa cywilna. Albo powołanie spółki nastąpiło zgodnie z prawem, albo nie. Przekazanie terenów do spółki wymagało uchwały walnego zgromadzenia - jest taka uchwała, czy nie? Jeżeli nie, to przekazanie terenów nie ma mocy prawnej i sąd łatwo to unieważni. Przypuszczam, że była odpowiednia uchwała walnego, więc należałoby ścigać wszystkich uczestników walnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gil Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? IP: *.chello.pl 04.03.09, 20:54 .... a może uczestnicy "walnego" jak mówisz mieli rację sprzedając odłogiem leżące tereny, które dopiero póżniej decyzją władz miasta przekształcono w tereny inwestycyjne ?. Ponadto powołane do życia TBS jest własnością spółdzielczą prawie w 100 %, a ludzie potrzebują gniazd rodzinnych dla polskich rodzin wielodzietnych i zasobnych w mamonę. " Trzeba z nowymi naprzód iść, po życie sięgać nowe"...tak już kiedyś mówił ktoś mądrzejszy od nas kol. jazmigu, choc w tamtym czasie nie znano jeszcze złodziejskiego kapitalizma i chciwości nowobogackich developerów i nie tylko..... Czuwaj, bo licho nie śpi, a kryzys im. " VINCENT " coraz bliżej. Odpowiedz Link Zgłoś
codex1 Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? 05.03.09, 18:22 Gość portalu: gil napisał(a): powołane do życia > TBS jest własnością spółdzielczą prawie w 100 %, a ludzie potrzebują > gniazd rodzinnych dla polskich rodzin Bardzo wątpię, aby członkowie spółdzielni Piast byli o tym fakcie w ogóle informowani i wyrazili zgodę na tworzenie tej spółki Dorfa lub mieli, czy mają teraz, jakikolwiek wpływ na TBS-ową spółeczkę. Jakie są realne dokonania tej spółki? Co robi ona ze swoim majątkiem? Z czego się utrzymuje? Jakie są dotychczasowe koszty jej istnienia? Ilu ma pracowników i ile wyciągnęli oni z niej pieniędzy na swoje wynagrodzenia? Takich pytań rodzi się bardzo wiele, bo były już różne przypadki afer związanych z TBS-ami. Może ktoś na to odpowie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gil Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? IP: *.chello.pl 05.03.09, 23:29 codex1 - dla tylko twojej wiadomości. Podobno TBS będzie budował mieszkania w Mysłowicach. W Piaście jest podobno komisja rewizyjna i ona winna sprawdzać m.in. prawidłowość pracy TBS. Podobno pan Dorf zrzekł się udziału w TBS , inni członkowie tworzący tzw. zarząd / potrzebny do rejestracji TBS / również wycofali się z tej spółki / jakiś pan s jeszce walczy z zarządem Piasta o mamonę. Tak,że to co napisałem nie jest zakłamane. Choć, trza czuwać , bo licho nie śpi, a kryzys Vincent / dziś głosił, że deficyt 18 mld może się podwoić --sic !!! / jest coraz blizej. PS. A świństwa w turbo kaptaliżmie są powszechne, więc mogły być równiez udziałem kliki nowobogackich cwaniaków w Piaście. Obym sie mylił..... Odpowiedz Link Zgłoś
codex1 Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? 06.03.09, 03:59 Chyba się jednak nie mylisz, Gilu. Tego knota legislacyjnego pod nazwą TBS-y, stworzyły 2 panie: Blida i Herbst kilka lat temu. Najemca mieszkania w TBS wpłaca 30 % jego wartości, a potem spłaca w czynszu kredyt z KFM, którego nie brał, ponieważ taki kredyt otrzymuje spółka prawa handlowego jaką jest TBS. I to jest główny absurd tego tak zwanego "budownictwa społecznego". Mieszkaniec TBS-u nigdy nie będzie właścicielem mieszkania lecz tylko jego najemcą. Grunty TBS-y pozyskują od miasta albo od spółdzielni "za friko" (np. w postaci aportów wycenianych śmiesznie po kilkadziesiąt zł za m2). Obławiają się przede wszystkim udziałowcy spółki, którzy zatrudniają tam prawie samych swoich. Jest przy tym kompletny brak nadzoru nad tymi spółkami. Tak dzieje się w całej Polsce. A w Poznaniu, za Grobelnego, to już było samo dno. Prezes Dorf pewnie tak samo kombinował, ale miał pecha, bo mu się zaczęło naraz wszystko walić i został tylko przy tym swoim TBS-ie, licząc na to, że przetrwa jakoś to wszystko, co się stało w jego spółdzielni na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. TBS-y mają coraz gorszą opinię w kraju i są głównie dla średniozamożnych, bogatych i dla znajomych kolesi, partyjnych albo mafijnych. Brak zaś jest taniego budownictwa komunalnego dla większości potrzebujących. Ciekawe czy wybuduje TBS-PIAST te mieszkania w Mysłowicach? Skoro nie wybudował ich w Katowicach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kik Prokuratura bada interesy Piasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.09, 12:39 No to teraz Dorf będzie potrzebował duuuuzo zaśwoadczeń lekarskich od Zuba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aplikantka Dorf wraca? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.09, 22:08 Dowiedziałam się, że Kazimierz Dorf, prezes który odszedł po ponad 20 latach w niesławie ze stanowiska prezesa naszej spółdzielni mieszkaniowej Piast dalej knuje. Jego poplecznicy i zwolennicy skierowali jakiś czas temu pozew do sądu okręgowego w Katowicach. Po co? Dorf chce doprowadzić do zarządu komisarycznego w spółdzielni, i niewykluczone ze później - do jej upadłości! To podobno mozliwe. Śniło mi się wczoraj, że Prezesem Rady Nadzorczej SM PIAST zostaje ten gnom Dorf... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dorf wraca Re: Dorf wraca? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.09, 07:21 chyba go podupcyło ku... niech spróbuje to ku... jestem pierwszy ktory na znak protestu obleje się benzyna i podpale (żart )ten gnom ,zLy z/lo/sliwy cep niech da sobie spokój nikt go tu nie chce Odpowiedz Link Zgłoś