Dodaj do ulubionych

Prokuratura bada interesy Piasta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.09, 06:59
Nowe władze powinienny doprowadzić do sytuacji gdy bebą miały pełną
kontrole nad spółka i ibsadą w niej stanowisk .Dorf dałby se już
stary złośliwy grzyb spokój
Obserwuj wątek
    • codex1 Prokuratura bada interesy Piasta 04.03.09, 11:09
      TBS - PIAST Spółka z o.o. to bardzo podejrzana i wielowątkowa sprawa, warta
      dogłębnego sprawdzenia prokuratorskiego i zbadania wszystkich jej dokumentów
      od samego początku powstania tej "doborowej i ściśle elitarnej osobowo
      spółki", wyświetlenia wszystkich intencji jej powołania, celowo stwarzanych
      trudności z jej likwidacją i trwaniem jej aż do chwili obecnej.
      Wyniki mogą okazać się bardzo szokujące i kompromitujące twórców tego tworu
      gospodarczo-prawnego o "ograniczonej odpowiedzialności", a zarazem o wielkiej
      zyskowności dla udziałowców doborowego towarzystwa tej spółki. Ukrytej za
      literowym skrótem T.B.S.

      Ciekawe, co by było, gdyby w porę (nim obalono Dorfa), zdążyli do s-ki
      TBS-PIAST doszlusować z gigantycznymi kapitałami krajowi oraz zagraniczni
      Inwestorzy Strategiczni?
      • Gość: jazmig Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? IP: *.gl.digi.pl 04.03.09, 20:10
        Przecież to jest sprawa cywilna. Albo powołanie spółki nastąpiło
        zgodnie z prawem, albo nie.

        Przekazanie terenów do spółki wymagało uchwały walnego zgromadzenia -
        jest taka uchwała, czy nie? Jeżeli nie, to przekazanie terenów nie
        ma mocy prawnej i sąd łatwo to unieważni.

        Przypuszczam, że była odpowiednia uchwała walnego, więc należałoby
        ścigać wszystkich uczestników walnego.
        • Gość: gil Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? IP: *.chello.pl 04.03.09, 20:54
          .... a może uczestnicy "walnego" jak mówisz mieli rację sprzedając
          odłogiem leżące tereny, które dopiero póżniej decyzją władz miasta
          przekształcono w tereny inwestycyjne ?. Ponadto powołane do życia
          TBS jest własnością spółdzielczą prawie w 100 %, a ludzie potrzebują
          gniazd rodzinnych dla polskich rodzin wielodzietnych i zasobnych w
          mamonę.
          " Trzeba z nowymi naprzód iść, po życie sięgać nowe"...tak już
          kiedyś mówił ktoś mądrzejszy od nas kol. jazmigu, choc w tamtym
          czasie nie znano jeszcze złodziejskiego kapitalizma i chciwości
          nowobogackich developerów i nie tylko.....
          Czuwaj, bo licho nie śpi, a kryzys im. " VINCENT " coraz bliżej.
          • codex1 Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? 05.03.09, 18:22
            Gość portalu: gil napisał(a):

            powołane do życia
            > TBS jest własnością spółdzielczą prawie w 100 %, a ludzie potrzebują
            > gniazd rodzinnych dla polskich rodzin

            Bardzo wątpię, aby członkowie spółdzielni Piast byli o tym fakcie w ogóle
            informowani i wyrazili zgodę na tworzenie tej spółki Dorfa lub mieli, czy mają
            teraz, jakikolwiek wpływ na TBS-ową spółeczkę.

            Jakie są realne dokonania tej spółki? Co robi ona ze swoim majątkiem? Z czego
            się utrzymuje? Jakie są dotychczasowe koszty jej istnienia?
            Ilu ma pracowników i ile wyciągnęli oni z niej pieniędzy na swoje wynagrodzenia?

            Takich pytań rodzi się bardzo wiele, bo były już różne przypadki afer związanych
            z TBS-ami. Może ktoś na to odpowie?

            • Gość: gil Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? IP: *.chello.pl 05.03.09, 23:29
              codex1 - dla tylko twojej wiadomości. Podobno TBS będzie
              budował mieszkania w Mysłowicach. W Piaście jest podobno komisja
              rewizyjna i ona winna sprawdzać m.in. prawidłowość pracy TBS.
              Podobno pan Dorf zrzekł się udziału w TBS , inni członkowie tworzący
              tzw. zarząd / potrzebny do rejestracji TBS / również wycofali się z
              tej spółki / jakiś pan s jeszce walczy z zarządem Piasta o mamonę.
              Tak,że to co napisałem nie jest zakłamane.
              Choć, trza czuwać , bo licho nie śpi, a kryzys Vincent / dziś
              głosił, że deficyt 18 mld może się podwoić --sic !!! / jest coraz
              blizej.
              PS. A świństwa w turbo kaptaliżmie są powszechne, więc mogły być
              równiez udziałem kliki nowobogackich cwaniaków w Piaście. Obym sie
              mylił.....
              • codex1 Re: Dlaczego Prokuratura bada interesy Piasta? 06.03.09, 03:59
                Chyba się jednak nie mylisz, Gilu.
                Tego knota legislacyjnego pod nazwą TBS-y, stworzyły 2 panie: Blida i Herbst
                kilka lat temu.
                Najemca mieszkania w TBS wpłaca 30 % jego wartości, a potem spłaca w czynszu
                kredyt z KFM, którego nie brał, ponieważ taki kredyt otrzymuje spółka prawa
                handlowego jaką jest TBS. I to jest główny absurd tego tak zwanego "budownictwa
                społecznego".
                Mieszkaniec TBS-u nigdy nie będzie właścicielem mieszkania lecz tylko jego
                najemcą. Grunty TBS-y pozyskują od miasta albo od spółdzielni "za friko" (np. w
                postaci aportów wycenianych śmiesznie po kilkadziesiąt zł za m2). Obławiają się
                przede wszystkim udziałowcy spółki, którzy zatrudniają tam prawie samych swoich.
                Jest przy tym kompletny brak nadzoru nad tymi spółkami.
                Tak dzieje się w całej Polsce. A w Poznaniu, za Grobelnego, to już było samo dno.
                Prezes Dorf pewnie tak samo kombinował, ale miał pecha, bo mu się zaczęło naraz
                wszystko walić i został tylko przy tym swoim TBS-ie, licząc na to, że przetrwa
                jakoś to wszystko, co się stało w jego spółdzielni na osiedlu Tysiąclecia w
                Katowicach.

                TBS-y mają coraz gorszą opinię w kraju i są głównie dla średniozamożnych,
                bogatych i dla znajomych kolesi, partyjnych albo mafijnych. Brak zaś jest
                taniego budownictwa komunalnego dla większości potrzebujących.
                Ciekawe czy wybuduje TBS-PIAST te mieszkania w Mysłowicach?
                Skoro nie wybudował ich w Katowicach.
    • Gość: kik Prokuratura bada interesy Piasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.09, 12:39
      No to teraz Dorf będzie potrzebował duuuuzo zaśwoadczeń lekarskich
      od Zuba
    • Gość: aplikantka Dorf wraca? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.09, 22:08
      Dowiedziałam się, że Kazimierz Dorf, prezes który odszedł po ponad 20 latach w
      niesławie ze stanowiska prezesa naszej spółdzielni mieszkaniowej Piast dalej
      knuje. Jego poplecznicy i zwolennicy skierowali jakiś czas temu pozew do sądu
      okręgowego w Katowicach. Po co? Dorf chce doprowadzić do zarządu
      komisarycznego w spółdzielni, i niewykluczone ze później - do jej upadłości!
      To podobno mozliwe. Śniło mi się wczoraj, że Prezesem Rady Nadzorczej SM
      PIAST zostaje ten gnom Dorf...
      • Gość: dorf wraca Re: Dorf wraca? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.09, 07:21
        chyba go podupcyło ku... niech spróbuje to ku... jestem pierwszy
        ktory na znak protestu obleje się benzyna i podpale (żart )ten
        gnom ,zLy z/lo/sliwy cep niech da sobie spokój nikt go tu nie chce

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka