Dodaj do ulubionych

pamietacie OLENKE ? - "zyje jak ksiezniczka "

15.09.05, 20:10

" Żyje, jak księżniczka

Ola z certyfikatem, który poświadcza jej amerykańskie obywatelstwo. Ma nowe
nazwisko. Jej przybrani rodzice nie chcą go ujawnić
FOTO ARCHIWUM RODZINNE
Cudem uratowana z pożaru, ale ciężko poparzona Ola (5 l.) z podkieleckiej
Wagnerówki dostała pełen miłości dom. Aby poznać smak tego uczucia, musiała
wyjechać aż do USA.

Dziewczynka tryska zdrowiem, co widać na zdjęciach przesłanych przez jej
nowych rodziców, Karen (34 l.) i Kurta (41 l.), dla Czytelników "Super
Expressu".

- Ola błyskawicznie przystosowała się do nowych warunków - mówi
przedstawicielka amerykańskiej organizacji, która nadzoruje nową rodzinę
dziewczynki. - Chodzi do amerykańskiego przedszkola, mówi po angielsku. Nie
zapomina jednak polskiego - dodaje urzędniczka.

Ola mieszka w okazałym domu w eleganckiej dzielnicy Chicago. Ma swój pokój.
Wróciła właśnie ze swych pierwszych wakacji, z Północnej Karoliny.
Dziewczynka jest już Amerykanką, co poświadcza specjalny certyfikat.

Z powodu swoich biologiczynych rodziców Ola przeszła przez piekło. W maju
2002 r. omal żywcem nie spłonęła zostawiona sama w domu. Uratowano ją w
ostatniej chwili. Przez pół roku lekarze walczyli o jej życie.

Ciężko poparzona trafiła do Domu Dziecka nr 1 w Kielcach. Przez prawie 2 lata
miała specjalną opiekę. Czytelnicy "Super Expressu" na jej leczenie zebrali
setki tysięcy złotych. Likwidacja skutków poparzeń potrwa aż Ola dorośnie.
Zajmą się tym już specjaliści ze Stanów Zjednoczonych.

Zofia Wesołowska (41 l.), dyrektor kieleckiego domu dziecka mówi: - Trzymamy
za nią kciuki. Wiemy, że sobie poradzi, bo to taka mała kobietka, która wie,
czego chce. Dobrze, że "Super Express" pokazuje, jak jej teraz jest dobrze.
Należy się to wszystkim tym, którzy pomagali w jej ratowaniu.

autor: Chicago, Kielce, Mirosław Koźmin "

- jakaz to radosna nowina,pamietam jak to ciezko poparzone dziecko cierpialo,
jak potrzebowalo pomocy
Bogu niech beda dzieki za to,ze mala OLENKA znalazla tak wspaniala i dobra
rodzine

radca
Obserwuj wątek
    • artur666 Re: pamietacie OLENKE ? - "zyje jak ksieznic 15.09.05, 20:11
      Czesc Radca, dzialasz dalej? Zycze powodzenia. smile
      • radca Re: pamietacie OLENKE ? - "zyje jak ksieznic 15.09.05, 20:20
        artur666 napisał:

        > Czesc Radca, dzialasz dalej? Zycze powodzenia. smile

        - czesc Artur :}
        zyje,zyje.... ale juz od dawna nie dzialam charytatywnie { co przyznaje z
        wielkim smutkiem }

        szkoda.... wiesz jak to cieszy i wzrusza , gdy po czsie ukazuje sie
        informacja,ze uratowane zostalo czyjesz zycie ludzkie ? lub np. powiodlo sie..
        i osoba taka { szczegolnie dzieci } moga sie cieszyc zyciem ?

        to jest naprawde cos takiego, ze podtrzymuje czlowieka na duchu,,, ze warto zyc
        pomiomo osobistej tragedii

        pozdrawiam Cie serdecznie i cala rodzine
        radca
        • karelia Re: pamietacie OLENKE ? - "zyje jak ksieznic 15.09.05, 20:40
          pozdrawiam Cie, Radco bardzo milo.
          • radca Re: pamietacie OLENKE ? - "zyje jak ksieznic 15.09.05, 20:48
            karelia napisała:

            > pozdrawiam Cie, Radco bardzo milo.

            - dzieki serdeczne :}

            pozdrawiam Cie rowniez bardzo,bardzo serdecznie :}

            radca
    • pawel_z_melb fajnie :))) 15.09.05, 22:26

      • radca Re: fajnie :))) 16.09.05, 20:57
        pawel_z_melb napisał:

        - dziekuje Pawel :}
        rowniez pozdrawiam Cie bardzo serdecznie :}

        radca
    • luiza-w-ogrodzie Pozdrowienia, Radco 16.09.05, 00:08
      Pozdrowienia, Radco. Ciesze sie ze Olence sie udalo. Czy masz wiecej
      pozytywnych wiesci na temat innych akcji charytatywnych jakie tutaj oglaszales?

      Pozdrawiam
      Luiza-w-Ogrodzie

      ><crying(((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>
      .·´¯`·.. ><crying(((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>
      • radca Re: Pozdrowienia, Radco 16.09.05, 21:04
        luiza-w-ogrodzie napisała:

        > Pozdrowienia, Radco. Ciesze sie ze Olence sie udalo. Czy masz wiecej
        > pozytywnych wiesci na temat innych akcji charytatywnych jakie tutaj
        oglaszales?
        >
        > Pozdrawiam
        > Luiza-w-Ogrodzie
        >
        > ><crying(((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((
        > º>
        > .·´¯`·.. ><crying(((º>`·.¸¸.·´&mac
        > r;`·.¸¸><crying(((º>


        - dziekuje za pozdrowienia Luizo :}
        jak i rowniez z radoscia Ciebie pozdrawiam :}

        cieszyc sie tez mozna ,ze mala MARTYNKA jest w rodzinnym domu { o czym zapewne
        kiedys wspominalem } pamietasz moze ...? jak naglasnialismy na Tym Forum akcje
        klikania dla chorej MARTYNKI ?

        od czasu do czasu, cos tam sie dowiaduje :} ... ale nie " siedze juz tak w
        temacie "

        pozdrowienia
        radca
    • kaganowski [...] 16.09.05, 17:13
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • lulu13 musicie wiedziec ze ........ 18.09.05, 20:58
        z kazdego 1 $ co dajecie na cele dobroczynne az 55 centow idzie na koszty
        administracyjne czyli na panienki z wymalowanymi paznokciami siedzace przed
        kompami i na eleganckie auta prezesow organizacji dobroczynnych, a reszta
        czyli 45 centow trafia dopiero do tych co naprawde potrzebuja pomocy.
        • radca Bogu Niech Beda Dzieki i LUDZIOM DOBREJ WOLI 18.09.05, 21:15
          lulu13 napisał:

          > z kazdego 1 $ co dajecie na cele dobroczynne az 55 centow idzie na koszty
          > administracyjne czyli na panienki z wymalowanymi paznokciami siedzace przed
          > kompami i na eleganckie auta prezesow organizacji dobroczynnych, a reszta
          > czyli 45 centow trafia dopiero do tych co naprawde potrzebuja pomocy.

          - ale OLA jest adoptowana przez rodzine.... i nie ma tutaj nic wspolnego z
          Fundacja

          poprostu stworzono Jej DOM i wszelka opieke medyczna - jaka tylko jest mozliwa

          Bogu Niech Beda Dzieki i wszelkim LUDZIOM DOBREJ WOLI

          radca
          • ferdynand_wspanialy radco niech cie bog 19.09.05, 02:27
            w koncu natchnie abys uzyskal madroc i zdolnosc z niej korzystania. zbierasz
            ciagle na cos.




            radca napisał:

            > lulu13 napisał:
            >
            > > z kazdego 1 $ co dajecie na cele dobroczynne az 55 centow idzie na koszt
            > y
            > > administracyjne czyli na panienki z wymalowanymi paznokciami siedzace p
            > rzed
            > > kompami i na eleganckie auta prezesow organizacji dobroczynnych, a reszt
            > a
            > > czyli 45 centow trafia dopiero do tych co naprawde potrzebuja pomocy.
            >
            > - ale OLA jest adoptowana przez rodzine.... i nie ma tutaj nic wspolnego z
            > Fundacja
            >
            > poprostu stworzono Jej DOM i wszelka opieke medyczna - jaka tylko jest mozliwa
            >
            > Bogu Niech Beda Dzieki i wszelkim LUDZIOM DOBREJ WOLI
            >
            > radca
    • ontarian [...] 16.09.05, 17:44
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • pipsztynski Re: fajnie??? 17.09.05, 11:38
        Prawda cie w oczy kole?
    • karelia Re: Pozdrowienia, Radco 17.09.05, 20:02
      Ludzie, czy wy juz straciliscie resztki rozumu? Czy nie mozna napisac kilku
      wyrazow do kogos, zebyscie sie nie doczepili i nie pochlapali blotem? Nie
      wystarczy wam jak sie sami obrzucacie i taplacie w bagienku? Za malo????
      Jeszcze wam malo?
      a zostawcie normalne watki w spokoju, nikt was nei prosi o zdanie, nikt sie nie
      domaga zebysci8e sie podwieszali z waszymi madrosciami, NIKT was nie chce! Czy
      to takie trudne do zrozumienia???


      co za czasy, co za ludziewink
      • ferdynand_wspanialy latwe 18.09.05, 00:51
        i dziala to w dwie strony. wszystkie organizcje dobroczynne kradna bo czynia
        dobro: sobie. Pytanie tylko kto ukradnie wiecej i czy sie nie da przy tym
        zlapac.


        karelia napisała:

        > Ludzie, czy wy juz straciliscie resztki rozumu? Czy nie mozna napisac kilku
        > wyrazow do kogos, zebyscie sie nie doczepili i nie pochlapali blotem? Nie
        > wystarczy wam jak sie sami obrzucacie i taplacie w bagienku? Za malo????
        > Jeszcze wam malo?
        > a zostawcie normalne watki w spokoju, nikt was nei prosi o zdanie, nikt sie
        nie
        >
        > domaga zebysci8e sie podwieszali z waszymi madrosciami, NIKT was nie chce!
        Czy
        > to takie trudne do zrozumienia???
        >
        >
        > co za czasy, co za ludziewink
        • kaganowski Re: latwe 18.09.05, 13:23
          wink
    • radca Re: fajnie??? 18.09.05, 20:06
      kaganowski napisał:

      > Co fajnie? Ze handluja dziecmi? Ile dzieci zamordowali amerykanie ostatnio w
      > Iraku i Afganistanie? Ile palestynskich dzieci zamordowali zydzi uzywajac
      > amerykanskiej broni? Ile dzieci wietnamskich splonelo od amerykanskiego
      > napalmu? A wy tu bredzicie o jednym pokazowym dzieciaku, ktory wynaradawiaja
      w
      > USA... sad

      - Kaganowski....:} ... kto tutaj "handluje dziecmi " ? co ty czlowieku tutaj
      wypisujesz ?

      jak widze... calkowicie mylisz pojecia.... e, wstydzilbys sie chlopie,
      taki wyksztalcony i inteligentny gosciu - a takie banialuki tutaj wstawiasz ?

      pzdr. i wiecej ludzkiego spojrzenia na sprawe
      zycze :}

      radca

    • aniutek pozdrowienia dla starych Wiarusow ::))) 19.09.05, 03:15
      Karelio :smile))
      Luizo :::smile)
      Radco !!! smile)
      Pawle smile
      kiedy Bal??????
      • radca Re: pozdrowienia dla starych Wiarusow ::))) 19.09.05, 17:10
        aniutek napisała:

        > Karelio :smile))
        > Luizo :::smile)
        > Radco !!! smile)
        > Pawle smile
        > kiedy Bal??????

        - Aniutek .. :}}}}
        serdeczne i gorace pozdrowienia dla Ciebie.... :}}}
        jak to milo spotkac dobrych i wspanialych Przyjaciol z Forum :}}}

        jeszcze raz pozdrawiam Bardzo serdecznie :}
        radca

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka