Gość: RADOM CITY IP: *.chello.pl 22.03.07, 00:33 NADCHODZI NASZ CZAS! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ja1 Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.itech.pl 07.08.07, 12:13 a cóż to za propaganda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janus-z333@gazeta. Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 12:35 Szukalem godzine,trudno znalezc sensowna odpowiedz.Jak powiatowy chlopiec moze cos wiedziec na temat wielkomiejskiego,wojewodzkiego zycia.Prowincjal z mazowsza,smiechu warte. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marian Kalina Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.skr.vectranet.pl 22.08.07, 13:40 Tak, to pisał gość z prowincji. Ale Kielce są wiochą również. Wielkomiejskie życie? Śmiechu warte są te słowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baux Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.07, 01:01 Milcz kmiocie boś głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
przemek25121970 Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado 23.09.07, 14:30 Gość portalu: Marian Kalina napisał(a): > Tak, to pisał gość z prowincji. Ale Kielce są wiochą również. Wielkomiejskie > życie? Śmiechu warte są te słowa. Wole wojewódzkie miasto niż powiatową wieś. To chyba proste, nie? Przykro mi, ale Radom jest powiatem, no taka jest prawda. Chociaż Kielce też nie specjalnie jako stolica województwa wyglądają, no ale mogą od biedy tym miastem wojewódzkim być... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A>S> RADOM Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 10.05.10, 16:43 I cóż że Kielce są miastem wojewódzkim. W tej wiosze nie ma nic i nie będzie i nigdy tego nie zmienicie.RADOM jest większym miastem niż ta wasza wieś wojewódzka rzekomo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CK Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.chello.pl 07.06.10, 18:24 Radom to zawszona wieś a nie żadne miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:47 A ty cieciu kim jesteś? Leszczem z zawszonych Kielc, które powinny zniknąć z mapy Polski, Europy i Świata.Milcz boś głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.chello.pl 30.06.10, 18:33 Tak cię to boli na duszy, śmieciu z megazadupnego Radomia? Odpowiedz Link Zgłoś
mantis3 Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado 01.08.08, 19:29 Gość portalu: Marian Kalina napisał(a): > Tak, to pisał gość z prowincji. Ale Kielce są wiochą również. Wielkomiejskie > życie? Śmiechu warte są te słowa. lepsze Kielce niż tragiczny Radom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: f Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: 78.88.133.* 27.04.10, 20:09 KIELCE ? ta wieś ? prosze Cie człowieku Radom może nie jest taki jak WAWA czy Kraków ale napewno lepszy niz te zajebane Kielce. Ogólnie Mazowsze the best Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.chello.pl 30.06.10, 18:35 Ta lepszy nie wiem w czym chyba w ilości takich buraków jak ty śmieciuchu z radomskiej dziury... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:44 Wieś ze świętokrzyskiego. hahaha Odpowiedz Link Zgłoś
lalewicza Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado 31.10.07, 21:43 Jak zwykle to samo. Dzieci wracajcie do piaskownicy. Prawda jest to ze Radom rozwija sie w obecnej chwili lepiej niz Kielce. Nie znaczy to jednak ze Radom jest lepszy, gorszy tez nie jest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kj Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 22:24 Jak się prezentuje taką zapaść to rozumiem, że kilka jakichkolwiek inwestycji będzie uznane za świetny rozwój miasta. Życzę, abyście kiedyś nadgonili te lata obecnie dzielące Radom od Kielc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A>S> RADOM Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 10.05.10, 16:47 Dziękujemy na pewno nadgonimy wasze 100 lat za murzynami RADOM GÓRĄ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CK Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.chello.pl 07.06.10, 18:24 Górą w bezrobociu i brzydocie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:48 Lata chyba te w produkowaniu szałasów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lukas Re: ***Przyszłość Jest DO BANi - To Radom IP: *.eranet.pl 23.01.08, 15:32 Radom to czarna dziura na mapie Polski W której nic się nie dzieje , poza ogólną nudem , brudem , i bezrobociem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kielecki man Re: ***Przyszłość Jest DO BANi - To Radom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 22:04 Radom to jedno wielkie bagno, Byłem tam raz, może dwa - na wycieczce w Teatrze w przedszkolu. haha Kiedys było tam ładnie i fajnie, Teraz to dziura, bez przyszłości. Same dresy i łyse pały do okoła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urbi et orbi wielkomiejskie zycie IP: *.top.net.pl 16.02.08, 21:02 buhehe, Kielce i wielkomiejskie zycie, hehehe, chyba sie posikam ze smiechu. Ah te kieleckie teatry, opery, wystawy, te glosne na cala Polske wydarzenia kulturalne, ktore nie schodza z pierwszych stron gazet i szerokim echem rozchodza sie na caly kraj. Te wykwintne resteuracje, te bale na ktorych bawia sie wspaniali panowie, dystyngowane damy, i miedzynarodowi goscie. Ahhhh te wspaniale uczelnie ktore przyciagaja do naszego goscinnego miasta studentow z calej Europy, ba - z calego swiata. Masz racje Kielce naprawde pokazuja jak powinno wygladac wielkomiejskie zycie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kj Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 22:27 Ale na pewno życie jest tutaj ciekawsze i są większe perspektywy rozwoju niż w Radomiu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urbi et orbi Radom i Kielce - i to wies i to wies... IP: *.top.net.pl 25.02.08, 23:42 Skonczcie juz te przepychanki ktora wies jest lepsza od drugiej. Prawda taka ze i Kielce i Radom to dziury zabite dechami. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SD !!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 02:12 DZIURY ZABITE DECHAMI TO KRAKOW I RADOM NIE POROWNUJCIE KIELC DO TYCH WSI Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urbi et orbi do SB IP: *.top.net.pl 26.02.08, 17:22 Daj Panie Boże żeby Kielce taka wsią jak Kraków były. Ty SB to idź do Biedronki, połóż swoja głowę na wadze i wciśnij przycisk z burakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CK Re: do SB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.08, 20:32 Jak ci się zaścianek krakowski podoba to jazda dalej mi stąd! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A>S> RADOM radom IP: *.centertel.pl 10.05.10, 16:58 Tak a Kielce to przyszła stolica Polski po prostu Paryż się kryje.Wasze miasteczko nigdy nie bedzie wiekszym miastem polski i nie mozecie sie z tym pogodzic i dlatego tak gadacie zrozumcie to wreszcie dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: !!!!! IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:52 A kielce to co brud smród ubóstwo i jeden sklep. Nie słódź sobie. Weź spuść wode bo śmierdzi tobą i tymi zawszonymi kielcami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CK KORONA Re: !!!!! IP: *.chello.pl 30.06.10, 18:34 ej ukraińcu z radomia, przyjeżdżajcie potrzeba nam tanich roboli! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosć Re: !!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 01.06.12, 23:10 Wieśniak. Krakowa nie widział i nawet jakby chciał to się nie odnajdzie w moim mieście. Pozdrowienia Wieśniaku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AS Radom Re: Radom i Kielce - i to wies i to wies... IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:36 A ty z kąd pochodzisz,że za takiego pana się uważasz.Pewnie z tej brudnej i smierdzącej Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hahahaha Re: wielkomiejskie zycie IP: 82.139.45.* 27.02.08, 14:55 Nie no co ja wyczytałem. Jednym z symboli Kielc jest jakiś oszklony budynek Exbudu. A te Exbud to jakaś firma śmieci wywożąca?? Boże ludzie . Radom co najmniej ma jakieś symbole. Ma dworzec PKP który jest zabytkowy! A wy macie ale dworzec PKP który jest rzekomo Nowoczesny. Może nowy to jest ale ten szyld plusa nad nim.Macie ulicę Sienkiewicza która wygląda jak u nas ulica Rwańska a my mamy piękną ulicę Żeromskiego z pięknymi fontannami. Radom nie ma może uniwersytetu ale po co nam uniwersytet skoro w mieście mamy uniwersytet warszawski! Wy macie kościół na Karczówce a my mamy katedrę z dwoma złotymi koronami na szczycie (poświęconymi przez papieża Jana Pawła II) bardzo podobną do tej w Rotterdamie. Radom będzie miał lotnisko które będzie przyjmowało ogromne samoloty a wy? Lotnisko przyjmujące co najwyżej samolot którym przyleci pan Gosiewski! Śmiejecie sie że radom ma najwyżej markety takie jak biedronka itp a ja PRZYPOMINAM ŻE W RADOMIU WŁAŚNIE BUDUJE SIĘ OGROMNA GALERIA SŁONECZNA. CENTRUM KING CROSS. ORAZ JEST JUŻ PROJEKT BUDOWY CENTRUM NA ULICY ENERGETYKÓW! Wy macie teatr Żeromskiego a my mamy Resursę obywatelską i teatr powszechny! Śmiejecie się że radom sie nie wyludnia. Owszem nie wyludnia bo mamy jeszcze dość wolnego miejsca na obrzeżach miasta! Niektórzy sie wykłócają że Kielce są większe niż radom... Hmmm to was rozczaruje Kielce mają 109 km/kw a radom 111km/kw a żeby jeszcze dodać do tego, niedługo planuje sie powiększenie Radomia tzn że do Radomia zostaną wcielone miasteczka z tzw aglomeracji radomskiej. Wtedy radom będzie miał około 250 km/kw i około 300.000 ludzi! Radom jest 4tym miastem w Polsce co do bezpieczeństwa na ulicach a Kielce?? Nawet nie wspomnę!! Śmiejecie się że w Radomiu są budynki które wyglądają jak budynki prowincji! Dbamy o zabytki które co róż przechodzą renowację!!! Radom jest świetnie położonym miastem przy 2 drogach zagranicznych a wy przy jednej! Chwalicie się że wasz dworzec PKS wygląda jak latający spodek, może i wygląda ale Radom nie będzie tak jak wy drugiego Wylatowa robił. A Kielecka komunikacja jest gorsza niż ta na Kamczatce! Ludzie sami przyznajcie że Radom jest lepszym miastem. Bo u was jedyną atrakcja może jest położenie!!! Góry Świętokrzyskie!! Proszę o mądre wypowiedzi takie na poziome Kielc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wyjazd powiatowcy Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.08, 22:41 Radom lepszym miastem, a to jest w ogóle miasto czy 200tys pipidówka? Porównuj się z Płockiem, gdzie powiatowcu ci do Kielc z twoim miateczkiem i te argumenty twoje można się uśmiać! Polecam się dokształcić i nie bredzić... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hahahaha Re: wielkomiejskie zycie IP: 82.139.45.* 29.02.08, 10:53 Noo tak w sumie jak sie człowieka zmazało to tak niestety jest!!! No to cię zmaże teraz!! Warszawa będzie wydzielona z Mazowieckiego i radom będzie stolicą województwa!!!! To wasze słabe województwo świętokrzyskie chyba już nie będzie takie fajne!! PRZYNAJCIE SIE KIELCE SĄ SŁABE!!!!!!! A KORONA KIELCE JESZCZE BARDZIEJ!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hahahaha Re: wielkomiejskie zycie IP: 82.139.45.* 29.02.08, 10:56 Wiecie że ja słyszałem że jak będzie nowy podział administracyjny polski ( 2010r ) to że zostaną usunięte województwa najsłabiej sie rozwijające?? Wymienione zostały województwa OPolskie i Świętokrzyskie! TAKŻE POZEGNAJCIE SIĘ Z TYM WASZYM POTĘŻNYM WOJEWÓDZTWEM!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehehe Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 14:47 Ja słyszałem, że Radom ma być zrówanany z ziemią jako najbardziej zapóźnione miasto UE XXI wieku. Nastapi to najpóźniej w 2011 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hahahaha Re: wielkomiejskie zycie IP: 82.139.45.* 29.02.08, 18:09 To chyba uszu nie umyłeś!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hahahaha Re: wielkomiejskie zycie IP: 82.139.45.* 29.02.08, 18:10 To są właśnie odpowiedzi na poziomie KIELC!!! Żenada!!! Biedne dzieci NEO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jestem z Kielc Re: wielkomiejskie zycie IP: 81.219.133.* 03.05.08, 02:58 Nie wiem co mnie wkręciło w ten porąbany przez niedokonanych "warszawiaków" wir! Prowokacja, prowokacją... trudno, może ktoś, coś zrozumie? Od pokoleń jestem kielczaninem. Znam wiele osób mieszkających w Radomiu. Cenię ich, szanuję i myślę, że z wzajemnością. Wiem, że szyderstwa te pod moim również adresem, nie są ich, PRAWDZIWYCH RADOMIAKÓW, udziałem! Kiedyś z zazdrością patrzyłem na osiągnięcia sportowe, kulturalne i bytowe Radomia. Nie rozumiałem wtedy też kąśliwych uwag (tych przyszywanych teraz już wiem radomiaków) na temat Kielc i ich mieszkańców. Pamiętam też tę "podwarszawską", czy może "wokołoradomską", prostacką awanturniczą pychę i pogardę dla tych z Kielc. Skąd to się wzięło? Czyżby z racji braku samookreślenia się? No bo Mazowsze zawsze trochę jakby za daleko, a do świętokrzyskiego trochę za "nisko", co? I wtedy też mówiło się o nowym województwie dla Radomia. Stało się tak niebawem jak wiemy. I co? Mieliście już PAŃSTWO swoje PIĘĆ MINUT. W sierpniu 2006 roku zajrzałem do Was na pokazy akrobacji lotniczej. Ta niegdyś podziwiana ulica Żeromskiego, jej wygląd i ekspozycja... Po długim przeszukiwaniu miejsca do relaksu i konsumpcji, w jakiejś w miarę dostępnej i nie podrzędnej wydawało się pizzerii (w CENTRUM! raptem parę niewyjściowych lokali liczonych łącznie z parasolami na DEPTAKU), dostaję dla ochłody ciepłe piwo od nieco tylko bardziej zdziwionej panienki!!! Niczym jak w podkieleckiej Cedzynie w małej wsiowej gastronomii, gdzie na noc wyłącza się chłodziarkę z napojami (no bo "przecie" w nocy sie nie handluje i sie "wyłancza", nie?)!!! O wojewódzkich pomysłach zatem... był czas się pokazać i jakoś nie za bardzo to wszystko jakoś wyszło. Historia też podaje przykłady, gdy mianem "województwa" chrzcili Was tylko zaborcy! Zastanawiające. ŻENUJĄCY jesteście WY, przyłatani RADOMIACY! Tak, tak! Bo Ci PRAWDZIWI za żenadę pojmują przyznanie się do tych WASZYCH ARGUMENTÓW. Wiochą jesteśmy tak samo my jak i Wy. Tak samo jak i wiele mniejszych znaczniejszych i większych miast. Wiochą była i jest też nasza "stolyca"! Wiozłem kiedyś Węgrów do tej naszej Warszawy. I wtedy, kiedy byliśmy tam już prawie cały dzień, kiedy natarczywie dopytywali mnie o tę Warszawę... odparłem po namyśle, że zawiozę ich tam następnym razem. Fakt! Było to kilkanaście lat temu. Nasza stolica była wtedy jeszcze innym miastem, ale i Budapeszt też raczej nie tracił czasu. Prawda? Był tam może ktoś ostatnio? No właśnie! Więc o czym tu mowa? Te miasta, czy raczej wobec niektórych, wiochy, tworzycie właśnie WY, NIEKTÓRZY! Nabrało się was skąd i nie wiadomo ile (przybysze z Marsa, byliby zdecydowanie mniej bezwzględni i głupi). Widać to na co dzień na naszych (waszych?) ulicach, w radio i telewizji. Pełno was i w szkołach i uczelniach, w sklepach, lokalach, i na stadionach, w teatrach i w kinach, instytucjach państwowych. Pełno was wszędzie! A szczególnie w necie! Tu się można nieźle ukryć, tu mnie nikt nie widzi, nikt mnie tu nie zna. Mogę bezkarnie każdemu dołożyć! Czyż nie tak dzielny bohaterze? Szanowny szyderco z... skąd tam se już jesteś! Używasz sloganów to pewne. Pewne jak to, że te Twoje informacje o pewnych szczegółach z mapy i historii Kielc są dokładnie tak samo prawdziwe jak Twoje pochodzenie, przywiązanie i wierność temu ambitnemu miastu i jego mieszkańcom. Im to przesyłam życzenia nieustającej pomyślności i spełnienia! Sławek z Kielc. P.S. Wiadomość dla "kinomana"! Nie jestem sierotą! Dzieciństwo miałem spoko! A ty? Odpowiedz sobie sam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 21:54 Dobrze napisane i jakże prawdziwe! Radom to gmina miejsko-wiejska a na tym forum jest paru obdartusów, którym marzy się aby Radom liczył się tak jak Kielce. Śmiech z nich! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luki Re: wielkomiejskie zycie IP: *.eranet.pl 13.05.08, 13:17 Radom i przyszłość zabawne takie kity to można wciskać tym co radomia na oczy nie widzieli. A prawda jest taka w radomiu jest syf, brud, i ubóstwo, bezrobocie i brak przemysłu a poza tym nieudolne władze miasta które niczego nie umieją załatwić . Warszawa w mazowieckim pompuje kasę z UE a radom dostaje ogryzki i to nawet na ogryzki nie bardzo wygląda. Sorry ale aspiracje radomia do wielkomiejskiego życia są co najmniej zabawne. Zero potencjału zero turystyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CK KINGS Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 19:45 Radom to najbardziej zabita dechami prowincjonalna dziura w Polsce z 23% bezrobociem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Korupter Re: wielkomiejskie zycie IP: 91.200.92.* 15.05.08, 01:15 Kielce to jedyne miasto w Polsce gdzie deptak usłany jest końskimi kupami. A wszystko to dzięki niebywałej, na skale ogólnopolską skale atrakcji turystycznej Kielc jaka jest przejażdżka po deptaku kieleckim kucykiem. Tylko dlaczego nikt po tych kucykach nie sprząta? Bylem w tamtym roku i widziałem na własne oczy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LOL Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 17:52 Wieśniactwo radomskie nie zna granic! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radomiaki to psy Re: wielkomiejskie zycie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.08, 16:36 W Kielcach mamy deptak z prawdziwego zdarzenia, Radom to prowincjonalna wiocha z deptakiem jak to w powiatowej wsi, z jednopiętrowymi ruderami pokrytymi papą, oto radom największa wiocha UE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: Rodom piękne miasto!!!! IP: *.centertel.pl 16.01.10, 18:44 Kielce to wioska z małymi chatami z drewna i dachami ze słomy. Największe zadupie świata do Kielce. A pape to ty masz w d****. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MadMajk Rodom? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.10, 13:45 Zamknij się i przyjmij prawdę! Radom to dziura i tak pozostanie, zawsze będziecie w tyle, bo jesteście plemieniem nieudaczników, wiem bo często jeżdzę do Warszawy koleją i widzę co za zacofańcy i pierdoły wsiadaja i wysiadają w Radomiu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: Rodom? IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:53 A w kielcach wysiadają pchły i wsiarze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: Rodom? IP: *.chello.pl 30.06.10, 18:36 Boli plebsie z radumia? Ha ha ha ha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: wielkomiejskie zycie IP: *.centertel.pl 16.01.10, 18:55 ty to chyba matce z beta wypadłeś w kielcach za to jest dużo turystyki chaty z czasów Piastów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ad Re: wielkomiejskie zycie IP: 78.88.133.* 27.04.10, 20:12 popieram zdanie "[...]wiochą jesteście Wy jak i My![...]" bo to prawda jesteśmy w całkiem innych województwach, po co te kłótnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xtrmntr Wiesz co to jest ranga miasta? IP: *.triad.res.rr.com 24.05.08, 11:41 Nie sądzę. Jest to ogólnie znaczenie miasta tak lokalne jak i w szerszym znaczeniu. Więc CK jakby nie było to stolica województwa. Jak cienkie by ono nie było. Radom ma tylko część instytucji wojewódzkich. A to że Wawa będzie wydzielona (z polskim tempem pewnie gdzieś około 2357 roku)? To tylko pokaże co każdy kto się chociaż trochę zna - że mazowieckie i jego dochody to głównie Wawa (czyli w praktyce aglomeracja) - a reszta to pustynia w okolicach właśnie najbiedniejszych województw. Gratuluję lotniska i w tej kwestii to akurat CK powinno współpracować z Wami. Ale takkie szowinizmy lokalne prowadzą do tego że Luby się chwali chociaż za dużo faktycznie to nie dokonał. Galerie (handlowe) nie świadczą jak atrakcyjne jest miasto. No chyba że to są galerie tworzące trendy jak nowojorskie, londyńskie, berlińskie itp. W polandii to miejsce rozrywki prostych ludzi którym galeria z podstawówki kojarzy się ze sztuką hajlajfem i w ogóle. A to sklep tyle że ładniej się nazywa. Żeromskiego nie widziałem więc nie mogę się wypowiedzieć. Natomiast jeżeli się przejeżdża przez miasto to jest strasznie zaniedbane. Kocham CK, są fajne budynki itp. I to jest różnica - wy, radomiacy, musicie zacząć odnawiać swoje centrum. Aglomeracji radomskiej nie ma. Jest zespół miejski. Drobna różnica ale nie chce misię rozwodzić. Tak jak i wydumany (quiz: przez kogo?)Kielecki Obszar Metropolitalny. Co do obszaru miast: JAworzno ma chyba ze 160 km2, mieszk. koło 95 tys. i co z tego? Duży obszar jest zajętyprzez kopalnie i tereny pokopalniane. A gęstość zaludnienia (uznawany za syntetyczny) jest +/- porównywalny dla CK i Radomia. Gwoli ścisłości - powierzchnie są zgodne. Mieszk. - CK <200 k, Radom ok. 225 k (nie chce mi się sprawdzać ale jestem w miarę pewny na ten temat). A Radom musiałby włączyć od Pionek i Kozienic po Białobrzegi i Szydłowiec żeby miał 300 tys. mieszk. Tyle +/- ma Białystok. Ale jest uważany za ważny tylko przez to że nie ma w pobliżu innego dużego miasta (najbliższe to prawie dwa razy mniej ludny Olsztyn a później dopiero Wawa) + granica ale w coraz mniejszym stopniu. A wracając do gęstości zaludnienia przy 250 km2 Radom miałby gęstość charakterystyczną dla małych miasteczek / zaplecza większych miast.Jeśli o to Wam chodzi - proszę bardzo. Pomijając fakt że byłoby to 6-7 miasto pod względem powierzchni. Ale poziom rozwoj prędzej liczy się w dochodzie i inwestycjach (i to raczej per capita) niż powierzchniami czy liczbą ludności. Miami w swych granicach administracyjnych ma parę tysięcy mieszk. więcej niż Radom. Ale aglomeracja (a właściwie zespół agloemracji) Ma ok. 5.5 mln mieszk. No i zasadniczo w Miami i okolicach trochę więcej się dzieje. Mnie się tak przynajmniej wydaje. Ale mogę się mylić. Na użytek zakompleksionych czopków z Radomia bądź CK. Pozdrawiam inteligentnych radomiaków! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: h Re: Wiesz co to jest ranga miasta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.08, 22:50 Jeżeli już podajesz ilość stałych mieszkańców w miastach to Radom <220tys. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WRA-o76 Re: Wiesz co to jest ranga miasta? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.09, 09:39 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: wielkomiejskie zycie IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:50 Nie podniecaj się tak bo powietrze z ciebie ujdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agilia Re: ***Przyszłość Jest DO BANi - To Radom IP: *.kielce.vectranet.pl 03.02.10, 12:27 zaorac radom i kielce i byloby miejsce na igrzyska legi i wisly Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A>S> RADOM Re: ***Przyszłość Jest DO BANi - To Radom IP: *.centertel.pl 10.05.10, 16:52 W Kielcach moi drodzy mamy 2 bloki na krzyż, 3 przystanku autobusowe i jedną ulicę Sienkiewicza to jest miasto XXI wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Re: ***Przyszłość Jest DO BANi - To Radom IP: *.chello.pl 07.06.10, 18:25 Opisz teraz wieś Radom;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest DO BANi - To Radom IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:40 Nikt ci nie karze przyjeżdżać do Radomia. Wynocha!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emigrer Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.nrth.cable.ntl.com 06.09.09, 01:17 Już Lenin mówił " Ziemia chłopom, władza Radom " Radom wykorzystał swoją szansę - stał się przedmieściem Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DOLNY ŚLĄSK (DW) Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.05.10, 16:27 Kielce są naprawdę bardzo ładnym i czystym miastem, zaś Radom to idiotyczna plamka na mapie Polski! Gdyby Wrocław miał się równać z którymś z tych miast to na pewno byłyby to Kielce! Nie ukrywam, że Kielce powinny zmienić swój samorząd na taki, który będzie się jeszcze bardziej starać o dofinansowania lub fundusze dla miasta jak i całego regionu, a Radom może zmieniać lub nie, bo i tak mu to nic nie da - DLACZEGO? Otóż w Radomiu mieszka najniższa struktura społeczeństwa polskiego, która jednym słowem nie umie rządzić! Chciałbym jeszcze zauważyć, że według źródeł (wikipedia)to Kielce zyskały wcześniej prawa miejskie, a nie Radom! Niech Kielce nie tworzą wspólnego województwa z Radomiem, Częstochową, czy inną zarazą! Wychodzicie na prostą i to mnie cieszy, bo jesteście fajnym miastem, a Radom może Was w d*** pocałować! Pozdrowienia z Wrocławia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CK Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.chello.pl 07.06.10, 18:29 Taka prawda, porównanie Kielc i Radomia to jak Europę do Afryki. Bez sensu. Radom zawsze będzie w tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:43 Porównując Radom i Kielce to tak jakby porównać miasto z wsią za panowania Piasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiocha radum Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.chello.pl 30.06.10, 18:38 Fakt jesteście tą wsią do dziś dnia, tylko tylko wiochowych bloków dostawili. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.centertel.pl 25.06.10, 18:55 A za to ty kielcom d*** obliż.i weż sie schowaj z tym wrocławiem co tam jest wielkie nic Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: patriota Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.8-4.cable.virginmedia.com 10.03.11, 23:57 Drżyj Warszawo, Paryżu i Londynie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oc Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 18.03.11, 22:38 a ja wam mowie ze i Radom i Kielce to piekne miasta tylko wy wszyscy jestescie debilami pozdrowienia z OSTROWCA SWIETOKRZYSKIEGO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.vistec.net 25.05.11, 21:31 ani Radom ani Kielce, tylko: www.selfgov.gov.pl/aktualnosci/pdf/Adamowicz-Polaryzacja-Dyfuzja.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radom Re: ***Przyszłość Jest Jasna - Przyszłość To Rado IP: *.opera-mini.net 31.05.11, 17:15 Panie i panowie, Kielcem od niedzieli po słynnym na cały kraj łomocie otrzymanym na wspaniałym Mazowszu w Płocku to największa zapłakana świętokrzyska wieś w Polsce hahahahahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś