Dodaj do ulubionych

Wąż morski

21.01.09, 15:51
Może ktoś wie co to za wąż?
www.holidaycheck.pl/data/urlaubsbilder/temp/1/1156466991.jpg
Zdjęcie zrobione w Marsa Alam
Obserwuj wątek
    • miriam_73 Re: Wąż morski 21.01.09, 17:09
      Amat, a jesteś pewien, że to wąż a nie jakaś odmiana mureny? Bo to takie
      spłaszczone w sposób do niej bardzo podobny...

      Znalazłam cos takiego - na samym dole jest fotka czegoś, co zostało nazwane
      snowflake moray eel.
      • miriam_73 sorry, link mi uciekł... 21.01.09, 17:12
        http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.richard-seaman.com/Underwater/Egypt/Highlights/SnowflakeMorayInEelGrass.jpg&imgrefurl=http://www.richard-seaman.com/Underwater/Egypt/Highlights/index.html&usg=__hoqq_M9uRHSCSbSXDX3iB-viQac=&h=705&w=911&sz=139&hl=pl&start=130&um=1&tbnid=tJam519OBwJLPM:&tbnh=114&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3Dmoray%2Beel%26start%3D120%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN
      • zla_wiedzma Re: Wąż morski 21.01.09, 17:13
        animaldiversity.ummz.umich.edu/site/resources/Grzimek_fish/Anguilliformes/Strophidon_sathete.jpg/view.html
        troche podobne stawiam na odmiane mureny
      • darrek4 Re: Wąż morski 21.01.09, 17:40
        miriam_73 napisała:

        > Amat, a jesteś pewien, że to wąż a nie jakaś odmiana mureny? Bo to takie
        > spłaszczone w sposób do niej bardzo podobny...
        >
        > Znalazłam cos takiego - na samym dole jest fotka czegoś, co zostało nazwane
        > snowflake moray eel.



        Też mi się tak wydaje..

        www.waterlifefiji.com/images/Echidna_Nebulosa(Snowflake_Moray_eel.JPG
        • scorpio1956 Re: Wąż morski 21.01.09, 19:00
          Jest to murena szara, która w całej swojej okazałości wynurzyła się ze swojej
          jamy, co czyni zresztą rzadko.
    • zla_wiedzma Re: Wąż morski 21.01.09, 17:09
      hm.. pewna nie jestem mój mąż takiego też widział :D (jak wiał z wody ;)
      hahahha) chyba to murena
      pl.wikipedia.org/wiki/Murenowate
      • wojtek37k Re: Wąż morski 21.01.09, 17:23
        Moim zdaniem to młoda murena , są takie nakrapiane gatunki tego
        zwierzaka . Szkoda , że zdjęcie zrobione z góry słabo pysk widać ,
        ale to moim zdaniem murena .

        Pozdrawiam Wojtek
    • zla_wiedzma Re: Wąż morski 21.01.09, 18:04
      nadal stawiam na murnę ale znalazłam jeszcze coś takiego
      www.nurkomania.pl/ryby_igliczniowate.htm
      • amat1 Re: Wąż morski 21.01.09, 18:26
        Miriam wcale nie jestem pewien że to wąż. Szukałem takiego węża w necie i nie znalazłem. Brałem pod uwagą murenę ale wyczytałem że występują na głębszych wodach. Ten stwór pływał w 30 cm wodzie, zaglądając w każdą norkę i pod każdy kamień, potrafił wbijać głowę w piach.
        Działo się to w południe koło pomostu podczas odpływu. Był bardzo spokojny i nawet majestatyczny. Mureny które widziałem były zawsze bardziej nerwowe. Ale nie mam nic przeciwko temu by to była murena. Moja żona odetchnie z ulgą. Dzięki wszystkim
        • miriam_73 Re: Wąż morski 21.01.09, 18:45
          E, niekoniecznie. Ja w październiku w Tabie z przyjemnoscią obserwowałam mureny
          (te zwykłe szare oraz "umaszczone" na biało) pobywające w okolicach przybrzeżnej
          hotelowej rafy gdzie miały chyba gniazda (byłam w Radissonie). Przy niektórych
          odcinkach rafy można było stać, tak było płytko. Zachowywały się bardzo
          spokojnie. zwlaszcza nie zaczepiane ;-)
          • amat1 Re: Wąż morski 21.01.09, 19:12
            Najważniejsze że twój link do zdjęcia przekonał moją żonę. Jaszcza raz dziękuję.
        • scorpio1956 Re: Wąż morski 21.01.09, 20:29
          Mureny nie sa wcale takie łagodne. Mam na płetwie ślad jej zębów.
          zaatakowała mnie na głebokosci 50cm.Małe mureny natomiast po
          odpływie właśnie "taplają" sie w płytkich kałużach, między starymi
          koralowcami.
          Masz tu link do podobnego "węża "morskiego:

          www.nurkomania.pl/ryby_murenowate.htm
          Na pewno to jest murena szara.
      • wojtek37k Re: Wąż morski 21.01.09, 19:15
        Zwierzak z drugiego zdjecia , to nie ten sam co na pierwszym wątku .
        Tych się naoglądałem pod wodą , to rodzaj konika morskiego , te na
        zdjęciu to dorosłe sztuki , są bardzo drobne o długości 8-12cm
        • gibiza Re: Wąż morski 21.01.09, 19:25
          murena jak nic!
        • koalabis Re: Wąż morski 21.01.09, 19:27
          www.icpnet.pl/~ppecyna/001.jpg
          www.icpnet.pl/~ppecyna/002.jpg
          A jak to zwierzątko się nazywa?
          • gibiza Re: Wąż morski 21.01.09, 19:32
            też murena
          • wojtek37k Re: Wąż morski 21.01.09, 19:35
            Tą mogę sprecyzować Great Murena
          • koalabis Re: Wąż morski 21.01.09, 19:37
            www.icpnet.pl/~ppecyna/003.jpg
            Tego węża też ustrzeliłem :)
    • aga29357 Re: Wąż morski 21.01.09, 21:41
      murena... też taką ostatnio spotkałam nurkując w Sharmie :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka