amat1 21.01.09, 15:51 Może ktoś wie co to za wąż? www.holidaycheck.pl/data/urlaubsbilder/temp/1/1156466991.jpg Zdjęcie zrobione w Marsa Alam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
miriam_73 Re: Wąż morski 21.01.09, 17:09 Amat, a jesteś pewien, że to wąż a nie jakaś odmiana mureny? Bo to takie spłaszczone w sposób do niej bardzo podobny... Znalazłam cos takiego - na samym dole jest fotka czegoś, co zostało nazwane snowflake moray eel. Odpowiedz Link Zgłoś
miriam_73 sorry, link mi uciekł... 21.01.09, 17:12 http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.richard-seaman.com/Underwater/Egypt/Highlights/SnowflakeMorayInEelGrass.jpg&imgrefurl=http://www.richard-seaman.com/Underwater/Egypt/Highlights/index.html&usg=__hoqq_M9uRHSCSbSXDX3iB-viQac=&h=705&w=911&sz=139&hl=pl&start=130&um=1&tbnid=tJam519OBwJLPM:&tbnh=114&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3Dmoray%2Beel%26start%3D120%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN Odpowiedz Link Zgłoś
zla_wiedzma Re: Wąż morski 21.01.09, 17:13 animaldiversity.ummz.umich.edu/site/resources/Grzimek_fish/Anguilliformes/Strophidon_sathete.jpg/view.html troche podobne stawiam na odmiane mureny Odpowiedz Link Zgłoś
darrek4 Re: Wąż morski 21.01.09, 17:40 miriam_73 napisała: > Amat, a jesteś pewien, że to wąż a nie jakaś odmiana mureny? Bo to takie > spłaszczone w sposób do niej bardzo podobny... > > Znalazłam cos takiego - na samym dole jest fotka czegoś, co zostało nazwane > snowflake moray eel. Też mi się tak wydaje.. www.waterlifefiji.com/images/Echidna_Nebulosa(Snowflake_Moray_eel.JPG Odpowiedz Link Zgłoś
scorpio1956 Re: Wąż morski 21.01.09, 19:00 Jest to murena szara, która w całej swojej okazałości wynurzyła się ze swojej jamy, co czyni zresztą rzadko. Odpowiedz Link Zgłoś
zla_wiedzma Re: Wąż morski 21.01.09, 17:09 hm.. pewna nie jestem mój mąż takiego też widział :D (jak wiał z wody ;) hahahha) chyba to murena pl.wikipedia.org/wiki/Murenowate Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek37k Re: Wąż morski 21.01.09, 17:23 Moim zdaniem to młoda murena , są takie nakrapiane gatunki tego zwierzaka . Szkoda , że zdjęcie zrobione z góry słabo pysk widać , ale to moim zdaniem murena . Pozdrawiam Wojtek Odpowiedz Link Zgłoś
zla_wiedzma Re: Wąż morski 21.01.09, 18:04 nadal stawiam na murnę ale znalazłam jeszcze coś takiego www.nurkomania.pl/ryby_igliczniowate.htm Odpowiedz Link Zgłoś
amat1 Re: Wąż morski 21.01.09, 18:26 Miriam wcale nie jestem pewien że to wąż. Szukałem takiego węża w necie i nie znalazłem. Brałem pod uwagą murenę ale wyczytałem że występują na głębszych wodach. Ten stwór pływał w 30 cm wodzie, zaglądając w każdą norkę i pod każdy kamień, potrafił wbijać głowę w piach. Działo się to w południe koło pomostu podczas odpływu. Był bardzo spokojny i nawet majestatyczny. Mureny które widziałem były zawsze bardziej nerwowe. Ale nie mam nic przeciwko temu by to była murena. Moja żona odetchnie z ulgą. Dzięki wszystkim Odpowiedz Link Zgłoś
miriam_73 Re: Wąż morski 21.01.09, 18:45 E, niekoniecznie. Ja w październiku w Tabie z przyjemnoscią obserwowałam mureny (te zwykłe szare oraz "umaszczone" na biało) pobywające w okolicach przybrzeżnej hotelowej rafy gdzie miały chyba gniazda (byłam w Radissonie). Przy niektórych odcinkach rafy można było stać, tak było płytko. Zachowywały się bardzo spokojnie. zwlaszcza nie zaczepiane ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
amat1 Re: Wąż morski 21.01.09, 19:12 Najważniejsze że twój link do zdjęcia przekonał moją żonę. Jaszcza raz dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś
scorpio1956 Re: Wąż morski 21.01.09, 20:29 Mureny nie sa wcale takie łagodne. Mam na płetwie ślad jej zębów. zaatakowała mnie na głebokosci 50cm.Małe mureny natomiast po odpływie właśnie "taplają" sie w płytkich kałużach, między starymi koralowcami. Masz tu link do podobnego "węża "morskiego: www.nurkomania.pl/ryby_murenowate.htm Na pewno to jest murena szara. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek37k Re: Wąż morski 21.01.09, 19:15 Zwierzak z drugiego zdjecia , to nie ten sam co na pierwszym wątku . Tych się naoglądałem pod wodą , to rodzaj konika morskiego , te na zdjęciu to dorosłe sztuki , są bardzo drobne o długości 8-12cm Odpowiedz Link Zgłoś
koalabis Re: Wąż morski 21.01.09, 19:27 www.icpnet.pl/~ppecyna/001.jpg www.icpnet.pl/~ppecyna/002.jpg A jak to zwierzątko się nazywa? Odpowiedz Link Zgłoś
koalabis Re: Wąż morski 21.01.09, 19:37 www.icpnet.pl/~ppecyna/003.jpg Tego węża też ustrzeliłem :) Odpowiedz Link Zgłoś
aga29357 Re: Wąż morski 21.01.09, 21:41 murena... też taką ostatnio spotkałam nurkując w Sharmie :) Odpowiedz Link Zgłoś