mc76 22 lata temu W czym je pierzecie aby były miękkie i pachnące ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: dewa Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22 lata temu miękkie i pachnące ? - u mnie to tylko marzenia.Niestety ręczniki trzeba prać w wyższych temperaturach a to z biegiem czasu wykluczy ich miękkość .Nie używam też płynów do płukania, bo po pierwszym wytarciu się ręczniki po prostu śmierdzą.Przynajmniej teraz mają neutralny zapach.Jest też inne wyjście - możesz kupić ręczniki z mikrofazy,mam dwa takie są nadal mięciutkie ale ich nie lubię,bo nie wycierają dokładnie do sucha, trwa to znacznie dłużej niż przy bawełnianych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Opty Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22 lata temu Przede wszystkim trzeba takie kupić a są one drogie. Większość ręczników już przed kupnem jest szorstka. Ja używam płynu do płukania (cocolino sensitive) i nie zauważyłam niemiłego zapachu po wycieraniu, piorę na 60 stopni. Ale po jakimś dłuższym czasie po praniu w automacie zanika ta miękkość, ponieważ odrywają się małe miękkie kłaczki z bawełny i ręcznik robi się cieńszy i szorstki. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
madeleine7 Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu ja ręczniki gotuje - 95 st. i nigdy nie śmierdzą. płyn od lat lenor niebieski. ale reczniki nawet po najlepszej kuracji po prostu się zużywają. Odpowiedz Link Zgłoś
dapop Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu Podpisuje się pod tym przepisem i płynem. Nie wyobrażam sobie prania ręczników w niskiej temperaturze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maryna Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22 lata temu Ja też gotuję ręczniki. Niektóre mają po dwadzieścia parę lat i jakoś im nie zaszkodziło. Płyn do płukania konieczny. Ja stosuję Lenor koncentrat. Wlewam więcej niż podaje producent, dopiero wtedy efekt jest dobry Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maryna Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu Robię dokładnie to samo. Mam ręczniki chińskie nawet sprzed 30 lat i to wytrzymują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: Jak prać ręczniki ? IP: 195.137.246.* 21 lat temu ..miękki,puszysty, przyjemny- bo wysuszony w suszarce .takie proste Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.jci.com 22 lata temu w/g mnie najbardziej pomaga suszenie w suszarce (po praniu oczywiscie :) choc w sytuacji kryzysowej gdy np. mamy duza rodzine gosci a malo recznikow, warto je gosciom wysuszyc po uzyciu to na drugi dzien sa jeszcze OK). Odpowiedz Link Zgłoś
tekisk Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu Ręczniki , ścierki , zawsze piorę w wysokich temperaturach - 90 stopn. I nigdy nie płuczę w płynie do tkanin . Ręcznik ma wycierać , a nie ślizgać się po ciele . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thea Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.wiwi.hu / *.wiwi.hu-berlin.de 22 lata temu tylko biale reczniki od czasu do czasu gotuje w tem. 90°C, jak sa bardzo zabrudzone, to jest rzadkosc. Przede wszystkim segreguje wedlug koloru, piore w tem. 60°C - wystarczy, przy tej temp. zabijane sa juz bakterie. Plynow nigdy nie dodaje, plyn dodaje jedynie do plukania firan. Dlaczego? Otoz plyny impregnuja i moga wywolac alergie. Reczniki, ubrania osobiste czy bielizna nie powinno sie impregnowac ze wzgledu na oddychanie przez sköre. Recznik powinien byc moim zdaniem szorski ze wzgledu na masaz sköry i pobudzanie krazenia. Znam ludzi, ktörzy krochmala z tego wzgledu reczniki frotowe. Plyny do plukania sa zbyteczne, ci ktörzy chca je urzywac niech urzywaja, ich rzecz, mi jest na to szkoda wydawac pieniedzy, bo nie przynosza rzadnej korzysci. Dlaczego dodaje plyn do firan, firany powinny byc impregnowane ze wzgledu na slonce i kurz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eSte Podoba mi się IP: 193.59.95.* 21 lat temu podoba mi się twój tok rozumowania.... I chyba to sprawdzę.. A ja również nie mogę zrozumieć po co prać ręczniki w 90 stopniach... Jakoś mnie to nie przekonuje i myślę, że pranie w tej temp. niszczy materiały. jesli miałabym "niszczyć bakterie" wyprasowałabym ręcznik... Odpowiedz Link Zgłoś
dakusia Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu a ja uwielbiam szorstkie reczniki:) i z premedytacja nie dolewam zadnych plynow zmiekczajacych do pralki jak piore reczniki! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tekisk Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 22 lata temu I o to chodzi :) Przy okazji wycierania - masaż . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Jak prać ręczniki ? IP: 217.97.254.* 22 lata temu Popieram Dakusię w 100%. Masaż świetny, a poza tym po to sie opłukuje czysta wodą po kąpieli aby nie mieć na sobie chemii, dlatego nie płukam ręczników w żadnym płynie, który po prostu jest wielką chemią. Tak samo bielizna osobista. Odpowiedz Link Zgłoś
madeleine7 Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu Gość portalu: Dorota napisał(a): > Popieram Dakusię w 100%. Masaż świetny, a poza tym po to sie opłukuje czysta > wodą po kąpieli aby nie mieć na sobie chemii, dlatego nie płukam ręczników w > żadnym płynie, który po prostu jest wielką chemią. > Tak samo bielizna osobista. Zapewne też nie myjesz zębów, nie myjesz włosów, nie używasz kremów, balsamów, toników, nie jesz kolacji i nie oddychasz. A w czym teraz nie ma chemii? Hipokryzja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu Madeleine7, Nie wiem dlaczego taki atak na mnie -nie jestem brudasem. zęby myje i dobrze płukam, włosy myje i dobrze spłukuję. Zamiast balsamu uzywam oliwki. Jednak dla mnie jest zasadnicza różnica co do zastosowania chemii do pielęgnacji skóry oraz cery, a zupełnie zbędnego jak dla mnie "zmiękczania" ręczników w chemii - niby po co? Po wypraniu ich w 95 st. pachna ładnie i są czyściutkie, starajmy się stosować ilości chemii z rozsądkiem, a nie tam, gdzie jest to zbędne. Dorota Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu Madeleine7, Nie wiem dlaczego taki atak na mnie -nie jestem brudasem. zęby myje i dobrze płukam, włosy myje i dobrze spłukuję. Zamiast balsamu uzywam oliwki. Jednak dla mnie jest zasadnicza różnica co do zastosowania kosmetyków do pielęgnacji skóry oraz cery, a zupełnie zbędnego jak dla mnie "zmiękczania" ręczników w chemii - niby po co? Po wypraniu ich w 95 st. pachna ładnie i są czyściutkie, starajmy się stosować ilości chemii z rozsądkiem, a nie tam, gdzie jest to zbędne. Dorota Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu Madeleine7, nie wiem skąd taki atak na mnie- nie jestem brudasem Włosy i zęby myję i dobrze płukam. Zasadniczą różnicą jest stosowanie kosmetyków /z chemią niestety/ do pielęgnacji ciała i twarzy, a zmniękczaniem reczników, które wyprane w 95 st. są pachnące i szyściutkie. To moja osobista opinia, którą po prostu wyraziłam, i nie widzę potrzeby obrażania mnie. Dorota Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu Madeleine7, nie wiem skąd taki atak na mnie- nie jestem brudasem Włosy i zęby myję i dobrze płukam. Zasadniczą różnicą jest stosowanie kosmetyków /z chemią niestety/ do pielęgnacji ciała i twarzy, a zmniękczaniem reczników, które wyprane w 95 st. są pachnące i szyściutkie. To moja osobista opinia, którą po prostu wyraziłam, i nie widzę potrzeby obrażania mnie. Dorota Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zytka 90 stopni - Jak prać ręczniki ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22 lata temu posłuchałam rady jednej z forumowiczek i uprałam w 90mstopniach, no i rewelacja jak dla mnie..... gorąco polecam Odpowiedz Link Zgłoś
madeleine7 Re: do Doroty 22 lata temu Droga Foremko, Albo jesteś bardzo młoda albo przewrażliwiona. Nie widze w swojej wypowiedzi czegokolwiek obraźliwego. A już na pewno nie stwierdziłam, ze jestes brudas.Po prostu kwestionuję podejście pt. chemia np.w paście do zębów często gęsto połykana - tak , a chemia w ręczniku, który dotyka skóry zewnątrz-nie. Niestety częściej potrafi uczulic proszek do prania niz płyn do płukania - takie mam obserwacje na sobie i znajomych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Re: Jak prać ręczniki ? IP: 146.203.128.* 22 lata temu Wyscie chyba powaryjowaly.Kto dzis gotuje reczniki.Nic dziwnego ze ciagle jestescie zapracowane a moze jeszcze prasujecie? Mieszkam w USA i nigdy nie kupuje drogich recznikow -strata pieniedzy.Co 3-4 dni wkladam do pralki leje gorac wode z plynem do prania i proszkiem OXY- wybielajacy.i tak mocze 3-4 godziny pozniej pralka pierze do ostetniegp plukania pieknie pachnacy plyn do suszarki po 30-40 minutach sa pieknie czyste miekkie i spowrotem do szafy.Suszarka to wsaniala rzecz wszystko susze kurtki puchowe swetry(nie kaszmirowe)i rzadko uzywam zelazka bo po wysuszeniu odrazu zkladam i do szafy albo wieszak.Zycie jest krotkie -uzywajcie go poki czas.Same dodajecie sobie roboty. Odpowiedz Link Zgłoś
madeleine7 Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu Jesli wg Ciebie poświęcenie 5 godzin na zajmowanie sie ręcznikami to oszczędność życia i czasu to ja nie mam pytań. Owszem, mam suszarkę ale używam jej sporadycznie. Niestety przesuszone w gorącym powietrzu rzeczy blakną i szybciej się drą. A nas tu w Polsce nie stać na nowe reczniki i pościel co 2 miesiące. Odpowiedz Link Zgłoś
wiesia.and.company Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu Piorę w 90 stopniach. Nie daję środków zmiękczających. Już i tak w proszku do prania jest chemia, po co mi dodatkowa w zmiękczaczach. Zresztą na zmiękczacze bardzo źle reagują moje koty, które mają napady kichania albo kaszlu. Więc ufam im, sądzę,że szybciej niż mój uodporniony nos, ich noski wiedzą lepiej,że są w zmiękczaczach jakieś alergotwórcze środki. Poza tym - absolutnie zrezygnowałam z prasowania ręczników. Po prasowaniu włoski zostają wgniecione w materiał, a więc gładziuchny ręcznik źle zbiera wodę. Nastroszony, nieprasowany ręcznik wchłania wodę szybko, a o to mi chodzi, kiedy się nim wycieram a nie gładzę. Odpowiedz Link Zgłoś
agnie_szka9 Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu gotujecie ręczniki?! przecież one się przez to szybciej niszczą. Na moich ręcznikach jest temp. prania 60 stopni, a na tych nowszych 50. I w takich je piorę. płynu wlewam niewiele - raczej dla zapachu niz dla miękkości. niektóre (to chyba zależy od gatunku) są mięciutkie, a niektóre szorstkie. Odpowiedz Link Zgłoś
f.l.y Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu ja też gotuję co któreś pranie - inaczej zaczynają pachnieć wilgocią :) to gotowanie odświeża je na jakiś czas... Odpowiedz Link Zgłoś
agnie_szka9 Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu naprawdę?! to może i ja je ugotuję:-) i zjem. Odpowiedz Link Zgłoś
f.l.y Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu Ty się Aga nie nabijaj z poważnych ludzi ;), a na obiad masz chyba dzisiaj tuńczyka z makaronem, jak dobrze pamiętam? :) Odpowiedz Link Zgłoś