Dodaj do ulubionych

Jak prać ręczniki ?

22 lata temu
W czym je pierzecie aby były miękkie i pachnące ?
Obserwuj wątek
    • Gość: dewa Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22 lata temu
      miękkie i pachnące ? - u mnie to tylko marzenia.Niestety ręczniki trzeba prać w
      wyższych temperaturach a to z biegiem czasu wykluczy ich miękkość .Nie używam
      też płynów do płukania, bo po pierwszym wytarciu się ręczniki po prostu
      śmierdzą.Przynajmniej teraz mają neutralny zapach.Jest też inne wyjście -
      możesz kupić ręczniki z mikrofazy,mam dwa takie są nadal mięciutkie ale ich nie
      lubię,bo nie wycierają dokładnie do sucha, trwa to znacznie dłużej niż przy
      bawełnianych
      • Gość: Opty Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22 lata temu
        Przede wszystkim trzeba takie kupić a są one drogie. Większość ręczników już
        przed kupnem jest szorstka.
        Ja używam płynu do płukania (cocolino sensitive) i nie zauważyłam niemiłego
        zapachu po wycieraniu, piorę na 60 stopni. Ale po jakimś dłuższym czasie po
        praniu w automacie zanika ta miękkość, ponieważ odrywają się małe miękkie
        kłaczki z bawełny i ręcznik robi się cieńszy i szorstki.
        Pozdr.
        • madeleine7 Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu
          ja ręczniki gotuje - 95 st. i nigdy nie śmierdzą. płyn od lat lenor niebieski.
          ale reczniki nawet po najlepszej kuracji po prostu się zużywają.
          • dapop Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu
            Podpisuje się pod tym przepisem i płynem. Nie wyobrażam sobie prania ręczników
            w niskiej temperaturze.
            • Gość: maryna Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22 lata temu
              Ja też gotuję ręczniki. Niektóre mają po dwadzieścia parę lat i jakoś im nie
              zaszkodziło. Płyn do płukania konieczny. Ja stosuję Lenor koncentrat. Wlewam
              więcej niż podaje producent, dopiero wtedy efekt jest dobry
              • Gość: maryna Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu
                Robię dokładnie to samo. Mam ręczniki chińskie nawet sprzed 30 lat i to
                wytrzymują.
      • Gość: zenek Re: Jak prać ręczniki ? IP: 195.137.246.* 21 lat temu
        ..miękki,puszysty, przyjemny- bo wysuszony w suszarce .takie proste
    • Gość: kk Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.jci.com 22 lata temu
      w/g mnie najbardziej pomaga suszenie w suszarce (po praniu oczywiscie :) choc w
      sytuacji kryzysowej gdy np. mamy duza rodzine gosci a malo recznikow, warto je
      gosciom wysuszyc po uzyciu to na drugi dzien sa jeszcze OK).
      • tekisk Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu
        Ręczniki , ścierki , zawsze piorę w wysokich temperaturach - 90 stopn.
        I nigdy nie płuczę w płynie do tkanin .
        Ręcznik ma wycierać , a nie ślizgać się po ciele .
        • Gość: Thea Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.wiwi.hu / *.wiwi.hu-berlin.de 22 lata temu
          tylko biale reczniki od czasu do czasu gotuje w tem. 90°C, jak sa bardzo
          zabrudzone, to jest rzadkosc. Przede wszystkim segreguje wedlug koloru,
          piore w tem. 60°C - wystarczy, przy tej temp. zabijane sa juz bakterie.
          Plynow nigdy nie dodaje, plyn dodaje jedynie do plukania firan.
          Dlaczego? Otoz plyny impregnuja i moga wywolac alergie. Reczniki, ubrania
          osobiste czy bielizna nie powinno sie impregnowac ze wzgledu na oddychanie
          przez sköre. Recznik powinien byc moim zdaniem szorski ze wzgledu na masaz
          sköry i pobudzanie krazenia. Znam ludzi, ktörzy krochmala z tego wzgledu
          reczniki frotowe. Plyny do plukania sa zbyteczne, ci ktörzy chca je urzywac
          niech urzywaja, ich rzecz, mi jest na to szkoda wydawac pieniedzy, bo nie
          przynosza rzadnej korzysci. Dlaczego dodaje plyn do firan, firany powinny byc
          impregnowane ze wzgledu na slonce i kurz.
          • Gość: eSte Podoba mi się IP: 193.59.95.* 21 lat temu
            podoba mi się twój tok rozumowania.... I chyba to sprawdzę.. A ja również nie
            mogę zrozumieć po co prać ręczniki w 90 stopniach... Jakoś mnie to nie
            przekonuje i myślę, że pranie w tej temp. niszczy materiały. jesli
            miałabym "niszczyć bakterie" wyprasowałabym ręcznik...
    • dakusia Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu
      a ja uwielbiam szorstkie reczniki:) i z premedytacja nie dolewam zadnych
      plynow zmiekczajacych do pralki jak piore reczniki!
      • Gość: tekisk Re: Jak prać ręczniki ? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 22 lata temu
        I o to chodzi :) Przy okazji wycierania - masaż .
      • Gość: Dorota Re: Jak prać ręczniki ? IP: 217.97.254.* 22 lata temu
        Popieram Dakusię w 100%. Masaż świetny, a poza tym po to sie opłukuje czysta
        wodą po kąpieli aby nie mieć na sobie chemii, dlatego nie płukam ręczników w
        żadnym płynie, który po prostu jest wielką chemią.
        Tak samo bielizna osobista.
        • madeleine7 Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu
          Gość portalu: Dorota napisał(a):

          > Popieram Dakusię w 100%. Masaż świetny, a poza tym po to sie opłukuje czysta
          > wodą po kąpieli aby nie mieć na sobie chemii, dlatego nie płukam ręczników w
          > żadnym płynie, który po prostu jest wielką chemią.
          > Tak samo bielizna osobista.



          Zapewne też nie myjesz zębów, nie myjesz włosów, nie używasz kremów, balsamów,
          toników, nie jesz kolacji i nie oddychasz. A w czym teraz nie ma chemii?
          Hipokryzja.
          • Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu
            Madeleine7, Nie wiem dlaczego taki atak na mnie -nie jestem brudasem.
            zęby myje i dobrze płukam, włosy myje i dobrze spłukuję. Zamiast balsamu
            uzywam oliwki.
            Jednak dla mnie jest zasadnicza różnica co do zastosowania chemii do
            pielęgnacji skóry oraz cery, a zupełnie zbędnego jak dla mnie "zmiękczania"
            ręczników w chemii - niby po co? Po wypraniu ich w 95 st. pachna ładnie i są
            czyściutkie, starajmy się stosować ilości chemii z rozsądkiem, a nie tam, gdzie
            jest to zbędne.
            Dorota
          • Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu
            Madeleine7, Nie wiem dlaczego taki atak na mnie -nie jestem brudasem.
            zęby myje i dobrze płukam, włosy myje i dobrze spłukuję. Zamiast balsamu
            uzywam oliwki.
            Jednak dla mnie jest zasadnicza różnica co do zastosowania kosmetyków do
            pielęgnacji skóry oraz cery, a zupełnie zbędnego jak dla mnie "zmiękczania"
            ręczników w chemii - niby po co? Po wypraniu ich w 95 st. pachna ładnie i są
            czyściutkie, starajmy się stosować ilości chemii z rozsądkiem, a nie tam, gdzie
            jest to zbędne.
            Dorota
          • Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu
            Madeleine7, nie wiem skąd taki atak na mnie- nie jestem brudasem
            Włosy i zęby myję i dobrze płukam.
            Zasadniczą różnicą jest stosowanie kosmetyków /z chemią niestety/ do
            pielęgnacji ciała i twarzy, a zmniękczaniem reczników, które wyprane w 95 st.
            są pachnące i szyściutkie. To moja osobista opinia, którą po prostu wyraziłam,
            i nie widzę potrzeby obrażania mnie.
            Dorota
          • Gość: Dorota Re: Do MADELEINE7 IP: 217.97.254.* 22 lata temu
            Madeleine7, nie wiem skąd taki atak na mnie- nie jestem brudasem
            Włosy i zęby myję i dobrze płukam.
            Zasadniczą różnicą jest stosowanie kosmetyków /z chemią niestety/ do
            pielęgnacji ciała i twarzy, a zmniękczaniem reczników, które wyprane w 95 st.
            są pachnące i szyściutkie. To moja osobista opinia, którą po prostu wyraziłam,
            i nie widzę potrzeby obrażania mnie.
            Dorota
    • Gość: zytka 90 stopni - Jak prać ręczniki ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22 lata temu
      posłuchałam rady jednej z forumowiczek i uprałam w 90mstopniach, no i rewelacja
      jak dla mnie.....
      gorąco polecam
      • madeleine7 Re: do Doroty 22 lata temu
        Droga Foremko,
        Albo jesteś bardzo młoda albo przewrażliwiona. Nie widze w swojej wypowiedzi
        czegokolwiek obraźliwego. A już na pewno nie stwierdziłam, ze jestes brudas.Po
        prostu kwestionuję podejście pt. chemia np.w paście do zębów często gęsto
        połykana - tak , a chemia w ręczniku, który dotyka skóry zewnątrz-nie.
        Niestety częściej potrafi uczulic proszek do prania niz płyn do płukania -
        takie mam obserwacje na sobie i znajomych.
      • tekisk Doroto - to Ty masz rację n/txt 22 lata temu
    • Gość: Anka Re: Jak prać ręczniki ? IP: 146.203.128.* 22 lata temu
      Wyscie chyba powaryjowaly.Kto dzis gotuje reczniki.Nic dziwnego ze ciagle
      jestescie zapracowane a moze jeszcze prasujecie?
      Mieszkam w USA i nigdy nie kupuje drogich recznikow -strata pieniedzy.Co 3-4
      dni wkladam do pralki leje gorac wode z plynem do prania i proszkiem OXY-
      wybielajacy.i tak mocze 3-4 godziny pozniej pralka pierze do ostetniegp
      plukania pieknie pachnacy plyn do suszarki po 30-40 minutach sa pieknie czyste
      miekkie i spowrotem do szafy.Suszarka to wsaniala rzecz wszystko susze kurtki
      puchowe swetry(nie kaszmirowe)i rzadko uzywam zelazka bo po wysuszeniu odrazu
      zkladam i do szafy albo wieszak.Zycie jest krotkie -uzywajcie go poki czas.Same
      dodajecie sobie roboty.
      • madeleine7 Re: Jak prać ręczniki ? 22 lata temu
        Jesli wg Ciebie poświęcenie 5 godzin na zajmowanie sie ręcznikami to
        oszczędność życia i czasu to ja nie mam pytań.
        Owszem, mam suszarkę ale używam jej sporadycznie. Niestety przesuszone w
        gorącym powietrzu rzeczy blakną i szybciej się drą. A nas tu w Polsce nie stać
        na nowe reczniki i pościel co 2 miesiące.
        • wiesia.and.company Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu
          Piorę w 90 stopniach. Nie daję środków zmiękczających. Już i tak w proszku do
          prania jest chemia, po co mi dodatkowa w zmiękczaczach. Zresztą na zmiękczacze
          bardzo źle reagują moje koty, które mają napady kichania albo kaszlu. Więc ufam
          im, sądzę,że szybciej niż mój uodporniony nos, ich noski wiedzą lepiej,że są w
          zmiękczaczach jakieś alergotwórcze środki. Poza tym - absolutnie zrezygnowałam
          z prasowania ręczników. Po prasowaniu włoski zostają wgniecione w materiał, a
          więc gładziuchny ręcznik źle zbiera wodę. Nastroszony, nieprasowany ręcznik
          wchłania wodę szybko, a o to mi chodzi, kiedy się nim wycieram a nie gładzę.
          • agnie_szka9 Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu
            gotujecie ręczniki?! przecież one się przez to szybciej niszczą. Na moich
            ręcznikach jest temp. prania 60 stopni, a na tych nowszych 50.
            I w takich je piorę. płynu wlewam niewiele - raczej dla zapachu niz dla
            miękkości. niektóre (to chyba zależy od gatunku) są mięciutkie, a niektóre
            szorstkie.
            • f.l.y Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu
              ja też gotuję co któreś pranie - inaczej zaczynają pachnieć wilgocią :)
              to gotowanie odświeża je na jakiś czas...
              • agnie_szka9 Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu
                naprawdę?! to może i ja je ugotuję:-) i zjem.
                • f.l.y Re: Jak prać ręczniki ? 21 lat temu
                  Ty się Aga nie nabijaj z poważnych ludzi ;), a na obiad masz chyba dzisiaj
                  tuńczyka z makaronem, jak dobrze pamiętam? :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka