Gość: Donia IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu Jak dogadać się z 12-latką? Czy mam ogłuchnąć na jakies 5 lat? Czy reagować na "pyskówki"? Czy wierzyć, że kiedyś "wróci" moja ciepła, kochana, dobra córeczka? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mania Re: dzieci IP: 62.148.87.* 23 lata temu tez taka bylam.Przeszlo mi, gdy mialam juz swoje dzieci, czyli kolo 30.Teraz mam to samo, co ty ze swoimi chlopcami 16 i 14 lat.Wspolczuje ci bardzo,ale chyba musimy przeczekac...Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
sanis Re: dzieci 23 lata temu Mój syn ma dopiero 9 lat i zdarza mu się odpyskowac. Upominam go wtedy, ze do rodziców (i dodaję: i do innych sarszych osób) musi zwracać sie z szacunkiem. Wtedy mnie przeprasza i przez jakis czas pilnuje się. Nie wiem na jak długo mi to pomoże. Pewnie sie w przyszłosci (za jakieś 3-4 lata) okaże, że i tak to mnie czeka. Chyba każdy rodzic sie boryka z wiekiem dojrzewania. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mania Re: dzieci IP: 62.148.87.* 23 lata temu dodam rowniez ,ze to moze trwac ciut dluzej, niz 5 lat.No, ale badzmy optymistkami.Ciekawe, ze mezczyzni sie tak nie przejmuja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DAREK Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu A CO SĄDZICIE O PASKU SZANOWNE PANIE? TATA. Odpowiedz Link Zgłoś
byhanya Re: dzieci 23 lata temu paski pasy paseczki - linie roznaj szerokosci uzywane do dekoracjii np tekstyliow, papaieru, pasy kwitow na klombie pasy czesc otoczenia np pasy na jezdni, pasy bezpieczenstwa, pas ruchu paski "odziezowe" sa ladne i modne nosi sie je w okolicach pasa albo wisza w szafie. modne paski sa nieodzowna czescia garderoby. pasek do meskich zpodni mozna czasem zastapic szelkami.. to wlasnie mysle Odpowiedz Link Zgłoś
sanis Re: dzieci 23 lata temu Gość portalu: DAREK napisał(a): > A CO SĄDZICIE O PASKU SZANOWNE PANIE? TATA. Mój syn kiedyś czasami obrywał klapsy. Zwykle mniejsze dzieci wypróbowuja rodziców na ile im pozwolą i nierzadko daleko się w tym próbowaniu posuwają. Są granice, których dziecko nie powinno przekraczac. A jeśli upominanie, rozmowa, tłumaczenia i na końcu pożądna bura nie skutkują, to ostatecznie dopuszczałam karę cielesną. Na szczeście dzieci rosnac, staja się mądrzejsze, więcej do nich dociera i łatwiej cos przetłumaczyć do "rozumu". Już nawet nie pamietam ,kiedy moje dziecko dostało tzw "lanie". Od dawna nasza komunikacja werbalna jest dobra. Jeśli znowu z mojego synka wychodzi "diabełek" straszę karą (zakaz komputera lub TV albo wszystkiego naraz zależnie od przewinienia), ale jeśli samo straszenie nie skutkuje to tego rodzaju kara zawsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ppns Re: dzieci IP: *.zgora.dialog.net.pl 23 lata temu Zagadnienie stare jak świat , a raczej stare jak rodzaj ludzki. Musisz pamiętac w postępowaniu wobec córki , że jest ona osobnym człowiekiem , a nie TWOIM dzieckiem. Jest Twoja córką , ale nie Twoja własnością. Pzdr. Paweł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maryna Re: dzieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23 lata temu Pozdrwaiam Pawła, To głeboka prawda, że wychowujemy dzieci na świata, nie dla siebie. A jekże trudno zrozumiec, że są tylko u nas gośćmi: przechodza i odchodzą. Mnie przynajmniej trudno, choć sie staram. A co do pyskowania, to najwazniejsze, by nie dać się wciągnąć w bitwę na słowa. Łatwo powiedzieć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Donia Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu Wiem jedno,że dziecka nie uderzę, ale nie wiem nic wiecej...! No więc co ja mam robic? Może ktos już ma to za sobą i pocieszy mnie,że po tych latach burzy i tak odzyskam moje dobre dziecko. Kiedyś dużo ze sobą rozmawiałyśmy a teraz moje próby są odtrącane i wręcz lekceważone. To boli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DAREK Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu JA JEDNAK UWAZAM, ŻE JEŻELI SŁOWA (NIESTETY) NIE POMAGAJĄ TO MOŻE POMOŻE KLAPS. ALBO JEST JUŻ SPÓŻNIONA REAKCJA NA TE FOCHY. PRZYZNAM SIĘ, ŻE WYCHOWUJEMY TE DZIECKO RAZEM ( Z DONIĄ). DO TEJ PORY MIAŁO PRZEWAZAŁ STYL WYCHOWANIA DONI, ALA CHYBA NIE ZDAŁ EGZAMINU. ŻAŁUJĘ, ŻE WCZEŚNIEJ BARDZIEJ ZDECYDAWANIE NIE REAGOWAŁEM NA PYSKAWANIE CÓRKI ZA POMOCĄ KLAPSA, PASKA. W DZIECIŃSTWIE TEŻ CZASAMI DOSTAŁEM I NIE NARZEKAM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DAREK Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY ALE PISAŁEM W POŚPIECHU. Odpowiedz Link Zgłoś
sanis Re: dzieci 23 lata temu Doniu i Darku. Jeśli wasza córka ma 12 lat to teraz chyba za późno na zmianę (tak radykalną) w jej wychowywaniu. Szkoda, że Wasze zdanie jest podzielone na ten temat. Obawiam sie ,że w tak trudnym dla Was i córki okresie porozumienie będzie utrudnione. W mojej rodzinie także sa dzieci, które wchodzą w okres "buntu". To niewiarygodne, jak te dzieci sie zmieniają. Sama drżę na myśl, że moje ukochane dziecko zmieni się. A najgorsze jest to, że nie mam pojecia, jakie będą tego skutki. Czy mój system wychowawczy zda egzamin czy nie. Wracając do Waszej córki myślę, ze bicie ani straszenie nic nie da. Tylko PRZYJACIELSKA rozmowa. Najważniejsze to zdobyć na nowo JEJ zaufanie, zapewniać o tym ,że jest kochana, nawet, gdyby zdazyłoby sie jej podjać zła decyzję. Musi wiedzieć, że zawsze bedziecie z Nią i pomożecie, gdy świat zawali Jej sie na głowę.(to z autopsji) ;) Ja postanowiłam ,że właśnie tak będę postępowała ze swoim synem i mam nadzieje, że będzie to najlepsze, co moge zrobić, żeby nie stracić z nim kontaktu. Bardzo go kocham i to jest najważniejsze. Pozdrawiam sanis Odpowiedz Link Zgłoś
iza_r Re: dzieci 23 lata temu 1. Nie przejmowac sie....im bardziej sie bedziesz przejmowac i reagowac na pyskowanie tym bardziej da ci sie we znaki. 2. Lekcewarzyc....jak zacznie to przestan z nia rozmawiac dopuki sie nie uspokoi 3. sprobowac zrozumiec o co jej wlasciwie chodzi (nie znam przyczyn tego pyskowania ale jak sie domyslam na pewno sie zaczyna gdy jej czegos zabraniasz) 4.Pozwol jej na wlasne bledy...gdy je popelni to nie zlosc sie tylko postaraj sie pomoc. 4. Nie traktuj jej jak swoja wlasnosc tylko postaraj sie byc jej kolezanka Jak sobie jeszcze cos przypomne to dopisze juz dawno mi corka nie pyskowala zaczela gdy miala 11 wtedy zmienilam taktyke teraz ma 13 i juz zapomnialam jak to wyglada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bee Re: dzieci IP: *.acn.pl 23 lata temu Moja córka ma 17 lat. zaczęło sie kiedy miała 11-12 i ....trwa. to juz mineło 5. Ostatnio znajomy powiedział mi ,ze on juz prawie może rozmawiać ze swoja 22 letnia córka.Cierpliwości Zajrzyj tam www2.gazeta.pl/obcasy/1,25364,1764870.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DAREK Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu DZIĘKUJEMY ZA WSKAZANIE TEGO ADRESU. JEST TAM KILKA B. DOBRYCH MYŚLI. MOŻNA SIĘ CZEGOŚ POŻYTECZNEGO DOWIEDZIEĆ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DORADCA Re: dzieci IP: 212.244.93.* 23 lata temu PROPONUJE KURS JĘZYKOWY. NAJLEPSZE KURSY OFERUJE EMPIK. POZDRAWIAM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DAREK Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu DOMYŚLAM SIĘ, ŻE UWAGA SKIEROWANA W MOJĄ STRONĘ. TY TEŻ NIE USTRZEGŁEŚ SIĘ OD BŁĘDU. Odpowiedz Link Zgłoś
janeczek2 Re: dzieci 23 lata temu Janeczek to moje dziecie. Mam z nim dobry kontakt bo nie czepiam sie wszystkiego jak leci i pozwalam na mniejsze zło jak np balagan zeby w razie wiekszego zla moc reagowac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: dzieci IP: *.home.cgocable.net 23 lata temu Po prostu sa to lata burzy hormonow po ktorej nastapi stabilizacja , wiec za okolo 10-12 lat corka sie zmieni , do tego czasu badz cierpliwa . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lilu Re: dzieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23 lata temu Mam to samo. Moja 14-letnia córa jakby ogłuchła, oddaliła się, obraża się o każde słowo, wydawałoby się, że zero kontaktu. Wiem jednak na 1000%, że tak w rzeczywistości nie jest. Całe to zachowanie wygląda na wystawianie na próbę rodzicielskiej miłości i przede wszystkim akceptacji. Pamiętam bardzo dobrze swoje zachowanie. Też byłam taka jak w opisie i nawet nie wiem dlaczego! Dobre nie? Pamiętajcie! Oni nie wiedzą dlaczego tak się zachowują i dlatego nie potrafią nad tym zapanować. Ja pomimo wszystko od czasu do czasu mówię córce, że ją kocham, często w żartobliwy sposób domagam się uścisków i całusków, których zresztą i tak nie dostaję. Ale córka wie, że cały czas ją kocham. Generalnie nie trzeba tego zachowania brać do siebie, nie być urażonym, bo wtedy kontakt na pewno się zerwie na dłuuuugo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Donia Re: dzieci IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 23 lata temu Dziękuję wszystkim i pozdrawiam. Jestem tu cały czas, czytam i pewnie ta zima powoduje, że wpadam w czarną rozpacz. A do tego te testy kompetencyjne 6- klasistów, które nie wypadły zbyt kolorowo... Odpowiedz Link Zgłoś