Dodaj do ulubionych

Zbudują park w centrum

IP: *.ucsd.edu 19.10.05, 23:54
Taaa, a kaktus mi na dloni wyrosnie jeszcze szybciej niz ten park
Obserwuj wątek
    • Gość: b57 Re: Zbudują park w centrum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 08:07
      pierwsze słysze, żeby budować (cokolwiek) na podstawie opracowań uczniowskich
      czy studenckich!! co to za brednie? albo paranoiczny skrót w notatce
      dziennikarskiej, albo....przygotowania do wyborów samorządowych. a przy okazji:
      co z parkiem na tyłach ALFy? był rozpisany konkurs na projekt i jakoś cicho sie
      zrobiło...
      • Gość: gość 1 Re: Zbudują park w centrum IP: *.ols.vectranet.pl 20.10.05, 21:22
        Koncepcja przygotowana przez studentów stanowiła podstawę do opracowania
        miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a w dalszym etapie
        dokumentacji projektowej dla posczególnych obiektów.
        Jesli chodzi o Park centralny to konkurs został nie tylko rozpisany ale i
        rozstrzygnięty. Realizacja inwetycji??? - część środków (znaczna) ma pochodzić z
        funduszy strukturalnych ...
        Polecam lekturę wieloletniego planu iestycyjnego naszego miasta.
    • Gość: Taaa Re: Zbudują park w centrum IP: *.olsztyn.mm.pl 20.10.05, 09:44
      A kiedyś coś tam prawda jakąś panoramę Grunwaldu chcieli tam budować czy coś
      takiego słyszałem , a może się mylę?Teraz jakiś park,a przecież i tak w planach
      jest tam budowa ulicy łączącej Pstrowskiego z al. Piłsudskiego.
    • Gość: * Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.05, 14:42
      I bardzo dobrze. Tylko co z przerwanymi pracami nad zagospodarowaniem terenu
      między ul. 22 stycznia a Łyną? Rozpoczęto prace przecież w oparciu o
      przygotowane plany, środki finansowe itd. Z dnia na dzień wyzofano sprzęt i tak
      jest do dnia dzisiejszego.
      Dla czego?

      Czyżby następny blef, z którego włodarze znowu po cichu wycofają się udając, że
      nic się nie stało?
      • Gość: Robi Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 15:06
        Przecież tam jest zaplecze Alfa Centrum, czyli drogi zaopatrzenia, śmietniki,
        wszystkie te "wstydliwe" rzeczy od podwórka, które sie chowa przed wzrokiem
        publiki. Jak tam robić reprezentacyjny park, jeżeli tak jednostronnie
        zaprojektowano budynek Alfy?
        • Gość: * Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 18:07
          Czasami trzeba również popatrzeć na prawo :)) Jadąc od ul. Pieniężnego bądź
          laskaw rzuciś swym okiem nie konecznie tylko lewoskrętnie :))
          • Gość: Robi Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 20:27
            Do * :
            Własnie o tym mówię, przeciez nie o kilku metrach chodniczka po lewej. Park z
            prawej miałby teraz w tle widok na tyły Alfy i śmietniki. Ja wiem, że w
            popeerelowskiej Polsce zyje sie głównie na takich obskurnych podwórkach
            blokowisk, pośród smietników i już nikt tego nie widzi, nikogo to nie razi. Co
            nie zmienia faktu, że estetyka tego miejsca zostala definitywnie spaskudzona. A
            kiedyś to piekne parki i skwery bywały w miastach od frontu budynków...
    • Gość: swiatowy Re: Zbudują park w centrum IP: *.range81-155.btcentralplus.com 20.10.05, 19:55
      A moze zamiast "budowac kolejne parki" ktos by sie zajal tymi co sa szczegolnie
      te w okolicy zamku Polamane chodniki,pelno smieci i potluczonych butelek,brak
      lawek.Hala ? przy hali co za bzdury skonczy sie na tym ze postawia ze dwie
      lawki i beda to nazywac parkiem czyli inwestycje po olsztynsku a tak apropo co
      slychac z "naszym basenem olimpijskim"?
      • Gość: Pati Re: Zbudują park w centrum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 21:08
        Pisali w gazecie olsztyńskiej że ma powstać! Jednak jakaś afera wynikła z
        wyborem projektu wykonanego przez Pana Jacaszka
    • Gość: Krytyk optymista Re: Zbudują park w centrum IP: *.olsznet.ec.pl 20.10.05, 21:41
      To piękny pomysł, że OSiR w końcu zrobi coś z pastwiskiem między naszym jedynym
      i jakże zapyziałym basenem, a ufo-kształtną i przerdzewiałą Uranią. Jednakże czy
      aby miasto nie pokrzyżuje im planów przedłużeniem Sikorskiego od Pstrowskiego do
      Piłsudskiego. Ponadto cieszy, iż młode studenckie umysły odpowiadają za
      koncepcję, ponieważ można liczyć na ich pomysłowość oraz celne identyfikowanie
      potrzeb młodych/aktywnych ludzi. Szkoda tylko, że p. Litwiński z OSiRu nie ma
      wystarczającej siły przebicia w Ratuszu, aby przekonać włodarzy naszej
      niedoszłej metropolii (zgodnie ze strategią rozwoju kraju) aby w ścisłym centrum
      prawie ćwierćmilionowej stolicy regionu wysupłano kasę na stworzenie obiektów
      sportowych z prawdziwego zdarzenia. Oby Park Centralny został lepiej
      doinwestowany, bo czymże jest jakaś tam "gruzowisko skalne" albo kilka rurek dla
      skate`ów. Czy w końcu powstanie w O-nie basen z prawdziwego zdarzenia, kryte
      lodowisko (ponoć jakieś ma być koło Michelin), kryta hala z boiskiem do piłki
      nożnej, koszykówki, siatkówki, squasza, tenisa i bajerami typu klub fitness itp.
      Po co pisać jakieś bzdurne strategie rozwoju miasta czy województwa kładąc
      nacisk na turystykę skoro nie powstaje infrastruktura turystyczna, która mogłaby
      przyciągnąć "masy". Bo przecież parki, jeziora i lasy mamy bez żadnaych
      strategii i wysiłku prezydenta, marszałka czy wojewody. A może plany zakładają
      promocję miasta na niespotykaną skalę celem przyciągnięcia tysięcy ludzi.
      Pytanie tylko czy zadeptany las miejski i zatłoczona plaża jest tym o co nam
      chodzi. Olsztyn to nie Mikołajki, bo my możemy póki co oferować co najwyżej
      smród przemysłowej dzielnicy za ul. Leonharda albo zakorkowane o 15.30 centrum.
      Brak cywilizowanych (czyt. masowych) rozrywek może się co najwyżej przyczynić do
      degradowania okolicznej fauny i flory, co z całą pewnością nie zostanie
      zrekompensowane wzrostem dochodów podatkowych miasta (bo i gdzie? na Krzywym
      zbudujemy Alfę II).
      Reasumując, pomysł zagospodarowania olsztyńskiej Łąki Centrum popieram całym
      sercem, ale postrzegam go jako kolejny półśrodek, który:
      - ograniczy kurczącą się, wolną przestrzeń w środku miasta,
      - rozwali kasę na oranie wyschniętego bajora,
      - a w ostatecznym rozrachunku odpowie na potrzeby bardzo wąskiej grupy osób.
      Pozdrawiam
    • Gość: j.m. Re: Zbudują park w centrum IP: *.dyn.optonline.net 21.10.05, 02:16
      mam nadzieje,ze cos z tego wyjdzie. w ogole w ol. powinno zagospodarowac wolne
      przestrzenie wlasnie parkami lub eleganckimi apartamentowcami, itd. pozdro
      • Gość: * Re: Zbudują park w centrum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 18:12
        <oże jeszcze coś wyjdzie pod warunkiem, że władze miasta zejdą ze swej maniery
        uznawania za miasto tylko rejony blokowisk i przestaną w końcu do tej
        szachownicy dostawiać własne figury :))
    • Gość: bz Re: Zbudują park w centrum IP: *.olsztyn.mm.pl 22.10.05, 09:08
      "Plan zagospodarowania terenów między Uranią a basenem opracowali studenci
      Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM."

      Nie plan zagospodarowania tylko projekt koncepcji zagospodarowania...
      No i nie tacy zwykli studenci WGiGP tylko członkowie Koła Naukowego Gospodarki
      Przestrzennej "Plantacja" :)

      www.uwm.edu.pl/kngp/
      km.olsztyn.pl/kngp/?nasza_dzia%B3alno%B6%E6:projekty:olsztyn.osir
      pozdr
      bz
      • Gość: An Re: Zbudują park w centrum IP: 195.136.107.* 22.10.05, 10:28
        dzięki bz za poinformowanie zainteresowanych forumowiczów, może niektórym przyda
        się takie zorientowanie w sytuacji i nie będzie postów w stylu b57. pozdrowionka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka