Gość: Krzysiek IP: *.ucsd.edu 19.10.05, 23:54 Taaa, a kaktus mi na dloni wyrosnie jeszcze szybciej niz ten park Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: b57 Re: Zbudują park w centrum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 08:07 pierwsze słysze, żeby budować (cokolwiek) na podstawie opracowań uczniowskich czy studenckich!! co to za brednie? albo paranoiczny skrót w notatce dziennikarskiej, albo....przygotowania do wyborów samorządowych. a przy okazji: co z parkiem na tyłach ALFy? był rozpisany konkurs na projekt i jakoś cicho sie zrobiło... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość 1 Re: Zbudują park w centrum IP: *.ols.vectranet.pl 20.10.05, 21:22 Koncepcja przygotowana przez studentów stanowiła podstawę do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a w dalszym etapie dokumentacji projektowej dla posczególnych obiektów. Jesli chodzi o Park centralny to konkurs został nie tylko rozpisany ale i rozstrzygnięty. Realizacja inwetycji??? - część środków (znaczna) ma pochodzić z funduszy strukturalnych ... Polecam lekturę wieloletniego planu iestycyjnego naszego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taaa Re: Zbudują park w centrum IP: *.olsztyn.mm.pl 20.10.05, 09:44 A kiedyś coś tam prawda jakąś panoramę Grunwaldu chcieli tam budować czy coś takiego słyszałem , a może się mylę?Teraz jakiś park,a przecież i tak w planach jest tam budowa ulicy łączącej Pstrowskiego z al. Piłsudskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.05, 14:42 I bardzo dobrze. Tylko co z przerwanymi pracami nad zagospodarowaniem terenu między ul. 22 stycznia a Łyną? Rozpoczęto prace przecież w oparciu o przygotowane plany, środki finansowe itd. Z dnia na dzień wyzofano sprzęt i tak jest do dnia dzisiejszego. Dla czego? Czyżby następny blef, z którego włodarze znowu po cichu wycofają się udając, że nic się nie stało? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robi Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 15:06 Przecież tam jest zaplecze Alfa Centrum, czyli drogi zaopatrzenia, śmietniki, wszystkie te "wstydliwe" rzeczy od podwórka, które sie chowa przed wzrokiem publiki. Jak tam robić reprezentacyjny park, jeżeli tak jednostronnie zaprojektowano budynek Alfy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 18:07 Czasami trzeba również popatrzeć na prawo :)) Jadąc od ul. Pieniężnego bądź laskaw rzuciś swym okiem nie konecznie tylko lewoskrętnie :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robi Re: A co z parkiem w centrum nad Łyną??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 20:27 Do * : Własnie o tym mówię, przeciez nie o kilku metrach chodniczka po lewej. Park z prawej miałby teraz w tle widok na tyły Alfy i śmietniki. Ja wiem, że w popeerelowskiej Polsce zyje sie głównie na takich obskurnych podwórkach blokowisk, pośród smietników i już nikt tego nie widzi, nikogo to nie razi. Co nie zmienia faktu, że estetyka tego miejsca zostala definitywnie spaskudzona. A kiedyś to piekne parki i skwery bywały w miastach od frontu budynków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy Re: Zbudują park w centrum IP: *.range81-155.btcentralplus.com 20.10.05, 19:55 A moze zamiast "budowac kolejne parki" ktos by sie zajal tymi co sa szczegolnie te w okolicy zamku Polamane chodniki,pelno smieci i potluczonych butelek,brak lawek.Hala ? przy hali co za bzdury skonczy sie na tym ze postawia ze dwie lawki i beda to nazywac parkiem czyli inwestycje po olsztynsku a tak apropo co slychac z "naszym basenem olimpijskim"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pati Re: Zbudują park w centrum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 21:08 Pisali w gazecie olsztyńskiej że ma powstać! Jednak jakaś afera wynikła z wyborem projektu wykonanego przez Pana Jacaszka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krytyk optymista Re: Zbudują park w centrum IP: *.olsznet.ec.pl 20.10.05, 21:41 To piękny pomysł, że OSiR w końcu zrobi coś z pastwiskiem między naszym jedynym i jakże zapyziałym basenem, a ufo-kształtną i przerdzewiałą Uranią. Jednakże czy aby miasto nie pokrzyżuje im planów przedłużeniem Sikorskiego od Pstrowskiego do Piłsudskiego. Ponadto cieszy, iż młode studenckie umysły odpowiadają za koncepcję, ponieważ można liczyć na ich pomysłowość oraz celne identyfikowanie potrzeb młodych/aktywnych ludzi. Szkoda tylko, że p. Litwiński z OSiRu nie ma wystarczającej siły przebicia w Ratuszu, aby przekonać włodarzy naszej niedoszłej metropolii (zgodnie ze strategią rozwoju kraju) aby w ścisłym centrum prawie ćwierćmilionowej stolicy regionu wysupłano kasę na stworzenie obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia. Oby Park Centralny został lepiej doinwestowany, bo czymże jest jakaś tam "gruzowisko skalne" albo kilka rurek dla skate`ów. Czy w końcu powstanie w O-nie basen z prawdziwego zdarzenia, kryte lodowisko (ponoć jakieś ma być koło Michelin), kryta hala z boiskiem do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, squasza, tenisa i bajerami typu klub fitness itp. Po co pisać jakieś bzdurne strategie rozwoju miasta czy województwa kładąc nacisk na turystykę skoro nie powstaje infrastruktura turystyczna, która mogłaby przyciągnąć "masy". Bo przecież parki, jeziora i lasy mamy bez żadnaych strategii i wysiłku prezydenta, marszałka czy wojewody. A może plany zakładają promocję miasta na niespotykaną skalę celem przyciągnięcia tysięcy ludzi. Pytanie tylko czy zadeptany las miejski i zatłoczona plaża jest tym o co nam chodzi. Olsztyn to nie Mikołajki, bo my możemy póki co oferować co najwyżej smród przemysłowej dzielnicy za ul. Leonharda albo zakorkowane o 15.30 centrum. Brak cywilizowanych (czyt. masowych) rozrywek może się co najwyżej przyczynić do degradowania okolicznej fauny i flory, co z całą pewnością nie zostanie zrekompensowane wzrostem dochodów podatkowych miasta (bo i gdzie? na Krzywym zbudujemy Alfę II). Reasumując, pomysł zagospodarowania olsztyńskiej Łąki Centrum popieram całym sercem, ale postrzegam go jako kolejny półśrodek, który: - ograniczy kurczącą się, wolną przestrzeń w środku miasta, - rozwali kasę na oranie wyschniętego bajora, - a w ostatecznym rozrachunku odpowie na potrzeby bardzo wąskiej grupy osób. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j.m. Re: Zbudują park w centrum IP: *.dyn.optonline.net 21.10.05, 02:16 mam nadzieje,ze cos z tego wyjdzie. w ogole w ol. powinno zagospodarowac wolne przestrzenie wlasnie parkami lub eleganckimi apartamentowcami, itd. pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * Re: Zbudują park w centrum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 18:12 <oże jeszcze coś wyjdzie pod warunkiem, że władze miasta zejdą ze swej maniery uznawania za miasto tylko rejony blokowisk i przestaną w końcu do tej szachownicy dostawiać własne figury :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bz Re: Zbudują park w centrum IP: *.olsztyn.mm.pl 22.10.05, 09:08 "Plan zagospodarowania terenów między Uranią a basenem opracowali studenci Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM." Nie plan zagospodarowania tylko projekt koncepcji zagospodarowania... No i nie tacy zwykli studenci WGiGP tylko członkowie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej "Plantacja" :) www.uwm.edu.pl/kngp/ km.olsztyn.pl/kngp/?nasza_dzia%B3alno%B6%E6:projekty:olsztyn.osir pozdr bz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: An Re: Zbudują park w centrum IP: 195.136.107.* 22.10.05, 10:28 dzięki bz za poinformowanie zainteresowanych forumowiczów, może niektórym przyda się takie zorientowanie w sytuacji i nie będzie postów w stylu b57. pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś