Gość: nickname IP: 80.51.244.* 23.02.04, 10:45 Film o pułapce na karaluchy "prusakolep", film o podpaskach "always", film o proszku do prania "pollena 2000", film o piciu "frugo". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
facecja Re: Reklamy, które przeszły do historii. 23.02.04, 22:17 reklama jakichś dżinsów, sprzed co najmniej 10 lat plastelinowe ludziki, facet zdejmuje spodnie, spuszcza się nimi po sznurku od bielizny i ratuje dziewczynę z pożaru w tle "mista lova lova" shaggi'ego pamiętam do dziś jako pierwszą fajną reklamę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aabradab Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.inetia.pl 24.02.04, 08:30 Reklama Levisa to była!! A pierwszą reklamą jaką pamiętam była reklama bodajże Atari, które to jakiś facet kupował na wagę na rynku..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cover Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 195.245.222.* 24.02.04, 08:58 piwo "bezalkoholowe" ... chyba Bosamn to był Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jola Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.04, 10:29 Proszek Lanza i tekst "Elegancka kobieta chodzi tylko z proszkiem Lanza" Dziewczyna w plisowanej minispódniczce niesie z rozmachem pudełko z proszkiem. To była jedna z pierwszych reklam zachodniego produktu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vp Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 195.117.30.* 18.08.04, 18:30 > Proszek Lanza i tekst "Elegancka kobieta chodzi tylko z proszkiem Lanza" Żona mojego znajomego tak się wtedy przejęła, że przy każdej okazji paradowała po ulicy z proszkiem Lanza pod pachą, upozowana na tę panienkę z reklamy. I była święcie przekonana, że wszyscy ją podziwiają jaka to ona super-woman. No cóż, moim zdaniem elegancja to coś trochę innego i podśmiewałam się z niej w duchu, ale to tylko moje zdanie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karl J. Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 62.181.161.* 14.07.04, 00:11 Ale i tak nic nie przebije reklam biedronkowych...bleeee... Odpowiedz Link Zgłoś
hanatol Re: Reklamy, które przeszły do historii. 14.07.04, 13:04 Nie zapominajcie o łódce Bols. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chivas_regal Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.04, 13:15 i reklama pumeksu(chyba)-PUROKOLOR'89 A!i marynarz baltony z brodą ze sznurka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BUKA Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 217.153.187.* 14.07.04, 15:20 Reklama wody mineralnej "Lider" pokazuje dziewczynę z zafrasowaną twarzą, która próbuje zapanować nad podwiewającą spódniczką, a hasło obok głosi: "Tak głęboko dotarł świder, by wydobyć... wodę LIDER". A oto inny przykład. Widzimy częściowo zasłoniętą twarz kobiety patrzącej uwodzicielskimi oczami i napis: "Połóż mnie, a zobaczysz jaka jestem dobra". Gdyby ktoś miał wątpliwości, wyjaśniam, że jest to reklama płytek ceramicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodekbar Re: Reklamy, które przeszły do historii. 14.07.04, 15:39 Cukier krzepi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nancy Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 193.111.166.* 15.07.04, 09:15 ..a świstak siedzi i zawija w te sreberka.... Oferta Zrembu zawsze na czasie! Dlaczego te kurczaki są inne? Bo są popieprzone! A łyżka na to - niemożliwe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magda Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.04, 10:41 A mnie podoba się ta reklama z tym kamerzystą ( jakieś zawody lekkoatletyczne) jakiegoś napoju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mnair Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.07.04, 10:49 trzy strzeliłem .... Królewskie rządzi ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dmc Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.04, 18:39 a świstak siedzi.... Odpowiedz Link Zgłoś
piotr33k2 Re: "trójkąt! gdzie jest trójkąt?" 22.07.04, 22:24 barwa głosu faceta i tekst ze to nieprawda że w columbi rozlewa się hoop cole! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: "trójkąt! gdzie jest trójkąt?" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.04, 17:32 POlakom gratulujemy Zywca ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ula Re: "trójkąt! gdzie jest trójkąt?" IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.07.04, 22:49 Kto pamieta taka reklame - jedna z pierwszych, mniej wiecej z czasow Prusakolepu - ktora zaczynala sie slowami, ktore facet wyglaszal bardzo gubym i powaznym glosem: "Przedstawiamy panstwu wnetrze rury...." i CZEGO to byla reklama? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ven.tus Re: "trójkąt! gdzie jest trójkąt?" IP: 213.77.91.* 30.07.04, 12:20 Widzę.. wielki świat..wspaniałych ludzie.. piekne kobiety.. mówiła to wróżka, z czarnym kotem, patrząc w szklana kule. a biedny facet: nie wiedzę! nie widzę!! i głos w tle: I nie zobaczysz! Dopóki nie kupisz anteny satelitarnej firmy.. arkon!! (chyba?) dla mnie to jest the best początku lat 90-tych. No i Purokolor, oczywiście. Pierwszy raz w telewizji takie intensywne kolory wystapiły..;)) W reklamie. I ta pani w pianie, w kapieli. cudo. ps. a reklame z rura pamietam, ale mgliscie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stara rura Re: "trójkąt! gdzie jest trójkąt?" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.04, 07:52 > "Przedstawiamy panstwu wnetrze rury...." MAgnetyzm kruszy krysztaly! Odpowiedz Link Zgłoś
oratio Elektroniczne Wagi Sklepowe 11.08.04, 10:53 - Edzik, pieronie coś ty wyglił - cały sklep mi wypaskudzisz (pani ekspedientka do swego kochasia, który wrócił z kopani) - Kochaneczko, to nie węgiel, ino elektroniczno wogo sklepowo! (zadowolony odpowiada i niosać wagę - zdaje się, że firmy Comarch) - to jest obok zestawu satelitarnegho Arkon najlepiej zapamiętana przeze ,nmie treklama z początku lat. 90. a potem były jeszcze klasyki: - Janie! Dębica! - Domenstos zabija zarazki. Na smierć! i kapitalna reklama Peugeota 206, kiedy facet widząc jak przejeżdza to auto rzuca się biegiem w pogoń za nim, by jak najdłużej je widzieć i zatrzymuje się twarzą na szklanych dzrziwach :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mair Re: "trójkąt! gdzie jest trójkąt?" IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.08.04, 08:57 to byl magnetyzer ;-))) o dziwo uzywa sie ich do dzis: www.muratordom.pl/8619_3714.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kadlubek Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.ticom.pl 07.08.04, 23:19 Najlepsze są reklamy pervolu :P, zaskakujące, że ich bohaterowie zawsze mają przy sobie ta ogromną, przeraźlwie różową butelkę :P a najlepszą z najnowszych jest reklama sprite'a, z Miśkiem :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U_Bolt Re: ACE ....... IP: *.chello.pl 08.08.04, 07:31 To ta reklama z ciotką co przyjechała z Ameryki z okrzykiem na ustach: WY NIE UŻYWACIE ACE ? ..... (a w domysle: ACE czyści wszystkie sracze…) Odpowiedz Link Zgłoś
robotnick Re: Reklamy, które przeszły do historii. 09.08.04, 13:37 Gość portalu: nickname napisał(a): ze starych reklam mi niezle zapadla w pamieci reklama "Pi Zet Ju" :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lt Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.04, 15:36 moje typy: czesto mam problemy z zaparciami... masz zgage? nie, lubie miete :) nuetralizowanie to ulga na krotko "zoladkowe" reklamy sa najlepsze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vp Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 195.117.30.* 18.08.04, 18:50 A pamiętacie reklamę Fiskarsa? Producenta UPS-ów (zasilaczy awaryjnych do komputerów - łopatologicznie mówiąc). To były czasy naprawdę zamierzchłe, obok Prusakolepu. Pamiętam jak dziś, elegancka panienka o wyglądzie stewardessy pracuje przy komputerze, w tle głos, że urządzenie chroni twoje dane, jest małe, ciche, współpracuje z siecią Novell, a tak działa przy zaniku napięcia: na ekranie chwilowe przyciemnienie światła, za chwilę wszystko wraca do normy, panienka spokojnie wstaje pokazując długie nogi. Pierwsza w polskiej TV autentycznie profesjonalna reklama, na pewno importowana. Ale w tamtych czasach moim zdaniem kompletny niewypał. Nie wiem czy jakakolwiek firma w Polsce wtedy używała komputerów w sieci Novell, gdyż były to czasy ZX Spectrum jako ekstra- nowości, na naszej uczelni było takie cudo, na które pozwalano nam popatrzeć z daleka, zamykane w sali z pancernymi zamkami. A tu reklamują coś całkowicie abstrakcyjnego, w dodatku w telewizji, więc z zamiarem dotarcia do jak największej widowni. Z pewnością 99,999999999999% tej widowni nie miało pojęcia w ogóle co to jest. Chyba dlatego nikt tej reklamy nie pamięta, kompletny brak rozeznania grupy docelowej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sqka Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 09:49 Durex, chłopaczek siedzi z uśmiechniętą gębą przy stole, przy nim mamuśka piłująca paznokcie i ojciec zerkający znad gazety, zszokowani czemu synuś się tak durnie uśmiecha. I tekst, że fekt może trwać znacznie dłużej.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roy Re: Reklamy, które przeszły do historii. IP: 82.140.66.* 20.08.04, 11:59 Mydlo FA - esplozja swierzosci. Odpowiedz Link Zgłoś