Dodaj do ulubionych

Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikanie

14.10.05, 11:46
płacenia podaku vat od rozdawanej odziennie w nakładzie ca 1 mln egzemplarzy
gazety "Metro"?????. Czyżby dostawa towaru nie podległa vatowi ? czy Agora
stoi ponad prawem ? Dlaczego państwo i urząd skarbowy dopuszcza do nieuczciwej
konkurencji uprawianej na ulicy przez Agorę ?
Obserwuj wątek
    • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 11:52
      Czy Tusk popiera unikanie podatku vat przez Agorę ?
    • po_godzinach ponieważ VAT 14.10.05, 11:54
      od 0 zł wynosi 0 zł.

      • kotek.filemon Re: ponieważ VAT 14.10.05, 11:55
        > od 0 zł wynosi 0 zł.

        To w cywilizowanych krajach. W pomrocznej wynosi tyle, ile jaśnie władza naliczy...
      • 9111951u Re: ponieważ VAT 14.10.05, 11:59
        Zero nie za bardzo wie co to znaczy podatek "O", pewno dlatego od darowanego
        chleba do przytuliska musi bulić vat.
        • sierzant_nowak kto musi bulic ?? 14.10.05, 12:34
          W uproszczeniu, ekonomiczny geniuszu :D, VAT w firmach polega na tym:
          1. placisz VAT od wszystkiego co sprzedajesz
          2. dostajesz od fiskusa zwrot calego VATu, jaki byl w produktach ktore kupiles

          w efekcie czego mechanizm dziala tak, ze placisz realnie VAT tylko od swojej marzy.

          Jezeli rozdajesz cos za darmo, to nie masz marzy - dostajesz wiec pelny zwrot VATu jaki zaplaciles wczesniej.
          • 9111951u Re: kto musi bulic ?? 14.10.05, 12:45
            sierżancie próżny wasz trud łamania głowy, już wam powiedziałem to nie na waszą
            głowę !
            • deltalima Re: kto musi bulic ?? 14.10.05, 12:46
              9111951u napisała:

              > sierżancie próżny wasz trud

              faktycznie. na ciebie to psychiatry trzeba i szlafroczek zawiązywany z tyłu też
              by się przydał.
              • 9111951u Re: kto musi bulic ?? 17.10.05, 16:25
                kolega marzy , każdy marzy o tym czego mu brak.
            • sierzant_nowak prowadziles ty kiedys dzialalnosc gospodarcza? :D 14.10.05, 12:47
              bo pojecia nie masz o systemie podatkowym o ktorym piszesz :D Moze jeszcze zapytasz, czy Michnik placi VAT od powietrza, ktore zuzywaja jego pismaki? :D
              • deltalima Re: prowadziles ty kiedys dzialalnosc gospodarcza 14.10.05, 12:48
                tylko kółko różańcowe. to skąd ma wiedzieć? mocodawcy co prawda próbowali
                wytłumaczyć ale niestety - uczeń tępy jest.
                • 9111951u Re: prowadziles ty kiedys dzialalnosc gospodarcza 14.10.05, 12:50
                  No cóż, zupa już się rozlała, kota ogonem nie da się obrócić .
                  • po_godzinach czyli - nie prowadził 14.10.05, 12:58
                    • 9111951u Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 13:45
                      ten po godzinach to musi jaki dobroczyńca nic tylko rozdaje za darmo.
                      • po_godzinach Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 13:55
                        owszem, ale tylko po godzinach

                        czyli nie teraz
                        • 9111951u Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 14:03
                          jak odzyskać vat od towaru , który nie jest opodatkowany ?? oto jest pytanie ?
                          • po_godzinach Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 14:06
                            podaj brzmienie przepisu na podstwie którego RM zwolnione jest z podatku
                            • 9111951u Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 15:26
                              facet a obiadu ci nie podać ?
                              • po_godzinach Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 15:32
                                ja nie jestem facet, ale możesz podać, byle był dobry
                                • 9111951u Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 15:33
                                  a nie mówiłem ? liberał .
                              • sierzant_nowak a co? Kelnerem jestes? 14.10.05, 15:56
                                > facet a obiadu ci nie podać ?

                                bycie kelnerem tlumaczyloby bieglosc w prawie podatkowym... :D
                                • 9111951u Re: a co? Kelnerem jestes? 14.10.05, 16:04
                                  no po godzinie nawet przygłupowi z ludowego wojska udało się coś ustalić i to
                                  bez obiadu.
                                  • sierzant_nowak Re: a co? Kelnerem jestes? 14.10.05, 16:10
                                    > ustalilismy już wartość tej gazet czyli tyle ile Agora dostała za reklamy w tej
                                    >
                                    > gazetce , czy dalej będziesz się dobijał ile jest warta ta gazetka ?

                                    Dokladnie! Ale usluga pt. "umieszczenie reklamy w gazecie" jest z VATem!

                                    Popatrz tak:
                                    druk 100.000 egzemplarzy kosztuje: 100.000+22.000 VAT
                                    agora teraz moze zrobic tak:

                                    1. nie dawac ogloszen, wszystko przerzucic na czytelnikow. Sprzedaje gazete po 2.0+0.44 VATu. Czyli wplynelo do niej
                                    200.000+44.000 VAT. Zysku maja 100.000, do budzetu odprowadzaja 22.000 VATu (44.000 - 22.000 odliczenia za druk)

                                    2. wszystko przerzucic na ogloszeniodawcow. Sprzedac do tego wydania powierzchni reklamowej za 200.000+44.000 VAT, gazete
                                    rozprowadzic za darmo. EFEKT JEST TAKI SAM! 22.000 VATu do US i 100.000 zysku.

                                    3. wyposrodkowac rozwiazania 1 i 2.

                                    Widzisz teraz? To nie jest zaden przekret - to jest kwestia polityki i strategii firmy!

                                    O co Tobie chodzi? Darmowe gazety w internecie tez bys opodatkowal VATem?? Kazal ONETowi placic VAT od uslugi (wycenionej przez
                                    urzednikow w US) pt. "dostep do portalu" przemnozonej przez ilosc odslon (rowniez oszacowanej przez urzednikow) ?
                                    • 9111951u Re: a co? Kelnerem jestes? 14.10.05, 16:12
                                      sierżancie ja po raz któryś piszę to nie na wasz mały móżdżek :
                                      i jeszcze raz :
                                      Rozdział 2
                                      Dostawa towarów i świadczenie usług

                                      Art. 7.
                                      1. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                                      przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, w tym również:
                                      1) przeniesienie z nakazu organu władzy publicznej lub podmiotu działającego
                                      w imieniu takiego organu lub przeniesienie z mocy prawa prawa własności
                                      towarów w zamian za odszkodowanie;
                                      2) wydanie towarów na podstawie umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub innej
                                      umowy o podobnym charakterze zawartej na czas określony lub umowy
                                      sprzedaży na warunkach odroczonej płatności, jeżeli umowa przewiduje, że w
                                      następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą
                                      zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione;
                                      3) wydanie towarów na podstawie umowy komisu: między komitentem a
                                      komisantem, jak również wydanie towarów przez komisanta osobie trzeciej;
                                      4) wydanie towarów komitentowi przez komisanta na podstawie umowy komisu,
                                      jeżeli komisant zobowiązany był do nabycia rzeczy na rachunek komitenta;
                                      5) ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
                                      ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz
                                      przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego
                                      na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na
                                      rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszka
                                      lnego lub lokalu o innym przeznaczeniu oraz przeniesienie na rzecz członka
                                      spółdzielni własności lokalu lub własności domu jednorodzinnego.
                                      2. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                                      również przekazanie przez podatnika towarów należących do jego
                                      przedsiębiorstwa na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego
                                      przedsiębiorstwem, w szczególności:
                                      1) przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego
                                      pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców,
                                      akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów
                                      stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;
                                      2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności
                                      darowizny
                                      - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
                                      o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, w całości lub w części.
                                      3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do przekazywanych prezentów o małej wartości
                                      i próbek, jeżeli ich przekazanie (wręczenie) wiązało się bezpośrednio z
                                      prowadzonym przez podatnika przedsiębiorstwem.
                                      4. Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się
                                      przekazywane (wręczane) przez podatnika jednej osobie towary o łącznej
                                      wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym 50 zł, przy czym łączna wartość
                                      prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125% wartości sprzedaży
                                      opodatkowanej podatnika w poprzednim roku podatkowym, z zastrzeżeniem ust. 5
                                      i 6.
                                      5. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym wykonywał czynności
                                      opodatkowane w okresie krótszym niż 12 miesięcy, ale nie krótszym niż 1
                                      miesiąc, łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż
                                      0,125% iloczynu liczby 12 oraz średniej miesięcznej wartości sprzedaży
                                      opodatkowanej w pełnych miesiącach, w których podatnik wykonywał czynności
                                      opodatkowane w poprzednim roku podatkowym.
                                      6. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym nie wykonywał
                                      czynności opodatkowanych lub wykonywał je w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
                                      łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125%
                                      iloczynu liczby pełnych miesięcy pozostałych w danym roku podatkowym oraz
                                      wartości sprzedaży opodatkowanej za pierwszy pełny miesiąc, w którym podatnik
                                      w danym roku podatkowym wykonał czynności opodatkowane. Jeżeli podatnik w
                                      danym roku wykonuje czynności opodatkowane w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
                                      do wyliczenia łącznej wartości prezentów, o której mowa w zdaniu pierwszym,
                                      przyjmuje się odpowiednio wartość średniej dziennej sprzedaży opodatkowanej
                                      oraz liczbę dni pozostałych w danym roku podatkowym.
                                      7. Przez próbkę, o której mowa w ust. 3, rozumie się najmniejszą ilość towaru
                                      pobraną z dużej partii, która zachowuje skład oraz wszystkie właściwości
                                      fizyczne, fizykochemiczne i chemiczne lub biologiczne towaru, przy czym ilość
                                      lub wartość przekazywanych (wręczanych) przez podatnika próbek nie wskazuje
                                      na działanie mające charakter handlowy.
                                      8. W przypadku gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten
                                      sposób, że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w
                                      kolejności nabywcy, uznaje się, że dostawy towarów dokonał każdy z podmiotów
                                      biorących udział w tych czynnościach.
                                      9. Przez umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub inne umowy o podobnym
                                      charakterze, o których mowa w ust. 1 pkt 2, rozumie się umowy w wyniku
                                      których, zgodnie z przepisami o podatku dochodowym, odpisów amortyzacyjnych
                                      dokonuje korzystający oraz umowy leasingu w rozumieniu tych przepisów,
                                      których przedmiotami są grunty.

                                      Art. 8.
                                      1. Przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                                      każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki
                                      organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy
                                      towarów w rozumieniu art. 7, w tym również:
                                      1) przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na
                                      formę, w jakiej dokonano czynności prawnej;
                                      2) zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do
                                      tolerowania czynności lub sytuacji;
                                      3) świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu
                                      działającego w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.
                                      2. Nieodpłatne świadczenie usług niebędące dostawą towarów na cele osobiste
                                      podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników,
                                      udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków
                                      organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie
                                      inne nieodpłatne świadczenie usług, jeżeli nie są one związane z prowadzeniem
                                      przedsiębiorstwa, a podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty
                                      podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług
                                      związanych z tymi usługami, w całości lub w części, traktuje się jak odpłatne
                                      świadczenie usług.
                                      • sierzant_nowak przeczytajze to dwa razy: 14.10.05, 16:13
                                        > ustalilismy już wartość tej gazet czyli tyle ile Agora dostała za reklamy w tej
                                        >
                                        > gazetce , czy dalej będziesz się dobijał ile jest warta ta gazetka ?

                                        Dokladnie! Ale usluga pt. "umieszczenie reklamy w gazecie" jest z VATem!

                                        Popatrz tak:
                                        druk 100.000 egzemplarzy kosztuje: 100.000+22.000 VAT
                                        agora teraz moze zrobic tak:

                                        1. nie dawac ogloszen, wszystko przerzucic na czytelnikow. Sprzedaje gazete po 2.0+0.44 VATu. Czyli wplynelo do niej
                                        200.000+44.000 VAT. Zysku maja 100.000, do budzetu odprowadzaja 22.000 VATu (44.000 - 22.000 odliczenia za druk)

                                        2. wszystko przerzucic na ogloszeniodawcow. Sprzedac do tego wydania powierzchni reklamowej za 200.000+44.000 VAT, gazete
                                        rozprowadzic za darmo. EFEKT JEST TAKI SAM! 22.000 VATu do US i 100.000 zysku.

                                        3. wyposrodkowac rozwiazania 1 i 2.

                                        Widzisz teraz? To nie jest zaden przekret - to jest kwestia polityki i strategii firmy!

                                        O co Tobie chodzi? Darmowe gazety w internecie tez bys opodatkowal VATem?? Kazal ONETowi placic VAT od uslugi (wycenionej przez
                                        urzednikow w US) pt. "dostep do portalu" przemnozonej przez ilosc odslon (rowniez oszacowanej przez urzednikow) ?
                                        • 9111951u Re: przeczytajze to dwa razy: 14.10.05, 16:13
                                          i jeszcze raz :
                                          Rozdział 2
                                          Dostawa towarów i świadczenie usług

                                          Art. 7.
                                          1. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                                          przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, w tym również:
                                          1) przeniesienie z nakazu organu władzy publicznej lub podmiotu działającego
                                          w imieniu takiego organu lub przeniesienie z mocy prawa prawa własności
                                          towarów w zamian za odszkodowanie;
                                          2) wydanie towarów na podstawie umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub innej
                                          umowy o podobnym charakterze zawartej na czas określony lub umowy
                                          sprzedaży na warunkach odroczonej płatności, jeżeli umowa przewiduje, że w
                                          następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą
                                          zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione;
                                          3) wydanie towarów na podstawie umowy komisu: między komitentem a
                                          komisantem, jak również wydanie towarów przez komisanta osobie trzeciej;
                                          4) wydanie towarów komitentowi przez komisanta na podstawie umowy komisu,
                                          jeżeli komisant zobowiązany był do nabycia rzeczy na rachunek komitenta;
                                          5) ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
                                          ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz
                                          przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego
                                          na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na
                                          rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszka
                                          lnego lub lokalu o innym przeznaczeniu oraz przeniesienie na rzecz członka
                                          spółdzielni własności lokalu lub własności domu jednorodzinnego.
                                          2. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                                          również przekazanie przez podatnika towarów należących do jego
                                          przedsiębiorstwa na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego
                                          przedsiębiorstwem, w szczególności:
                                          1) przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego
                                          pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców,
                                          akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów
                                          stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;
                                          2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności
                                          darowizny
                                          - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
                                          o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, w całości lub w części.
                                          3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do przekazywanych prezentów o małej wartości
                                          i próbek, jeżeli ich przekazanie (wręczenie) wiązało się bezpośrednio z
                                          prowadzonym przez podatnika przedsiębiorstwem.
                                          4. Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się
                                          przekazywane (wręczane) przez podatnika jednej osobie towary o łącznej
                                          wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym 50 zł, przy czym łączna wartość
                                          prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125% wartości sprzedaży
                                          opodatkowanej podatnika w poprzednim roku podatkowym, z zastrzeżeniem ust. 5
                                          i 6.
                                          5. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym wykonywał czynności
                                          opodatkowane w okresie krótszym niż 12 miesięcy, ale nie krótszym niż 1
                                          miesiąc, łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż
                                          0,125% iloczynu liczby 12 oraz średniej miesięcznej wartości sprzedaży
                                          opodatkowanej w pełnych miesiącach, w których podatnik wykonywał czynności
                                          opodatkowane w poprzednim roku podatkowym.
                                          6. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym nie wykonywał
                                          czynności opodatkowanych lub wykonywał je w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
                                          łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125%
                                          iloczynu liczby pełnych miesięcy pozostałych w danym roku podatkowym oraz
                                          wartości sprzedaży opodatkowanej za pierwszy pełny miesiąc, w którym podatnik
                                          w danym roku podatkowym wykonał czynności opodatkowane. Jeżeli podatnik w
                                          danym roku wykonuje czynności opodatkowane w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
                                          do wyliczenia łącznej wartości prezentów, o której mowa w zdaniu pierwszym,
                                          przyjmuje się odpowiednio wartość średniej dziennej sprzedaży opodatkowanej
                                          oraz liczbę dni pozostałych w danym roku podatkowym.
                                          7. Przez próbkę, o której mowa w ust. 3, rozumie się najmniejszą ilość towaru
                                          pobraną z dużej partii, która zachowuje skład oraz wszystkie właściwości
                                          fizyczne, fizykochemiczne i chemiczne lub biologiczne towaru, przy czym ilość
                                          lub wartość przekazywanych (wręczanych) przez podatnika próbek nie wskazuje
                                          na działanie mające charakter handlowy.
                                          8. W przypadku gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten
                                          sposób, że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w
                                          kolejności nabywcy, uznaje się, że dostawy towarów dokonał każdy z podmiotów
                                          biorących udział w tych czynnościach.
                                          9. Przez umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub inne umowy o podobnym
                                          charakterze, o których mowa w ust. 1 pkt 2, rozumie się umowy w wyniku
                                          których, zgodnie z przepisami o podatku dochodowym, odpisów amortyzacyjnych
                                          dokonuje korzystający oraz umowy leasingu w rozumieniu tych przepisów,
                                          których przedmiotami są grunty.

                                          Art. 8.
                                          1. Przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                                          każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki
                                          organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy
                                          towarów w rozumieniu art. 7, w tym również:
                                          1) przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na
                                          formę, w jakiej dokonano czynności prawnej;
                                          2) zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do
                                          tolerowania czynności lub sytuacji;
                                          3) świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu
                                          działającego w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.
                                          2. Nieodpłatne świadczenie usług niebędące dostawą towarów na cele osobiste
                                          podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników,
                                          udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków
                                          organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie
                                          inne nieodpłatne świadczenie usług, jeżeli nie są one związane z prowadzeniem
                                          przedsiębiorstwa, a podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty
                                          podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług
                                          związanych z tymi usługami, w całości lub w części, traktuje się jak odpłatne
                                          świadczenie usług.
                                          i jeszcze raz
                                          • sierzant_nowak ale co ty chcesz udowodnic tym fragmentem? 14.10.05, 16:15
                                            Chlopie - to jest fragment definiujacy pojecia - umowy, dostawy itd.. Co to ma wspolnego z zasadami opodatkowania VATem tych operacji?
                                            • 9111951u Re: ale co ty chcesz udowodnic tym fragmentem? 15.10.05, 10:05
                                              widzę, że kolega nawet umie czytać, pewno na wumlu nauczyli.
                                      • sierzant_nowak na cholere cytujesz tutaj kodeks cywilny? 14.10.05, 16:13
                                        jak my mowimy o prawie podatkowym?
                                        • 9111951u Re: na cholere cytujesz tutaj kodeks cywilny? 14.10.05, 16:14
                                          wam jeszcze daleko do cywila, wy jesteście sierżancie jeszcze kotem .
                                          • sierzant_nowak odpowiedz prosze na pytanie 14.10.05, 16:16
                                            co tutaj jest nie w porzadku? Na czym polega przekret w scenariszach 1. i 2., skoro i zysk wydawcy i dochody budzetu sa takie same?

                                            > ustalilismy już wartość tej gazet czyli tyle ile Agora dostała za reklamy w tej
                                            >
                                            > gazetce , czy dalej będziesz się dobijał ile jest warta ta gazetka ?

                                            Dokladnie! Ale usluga pt. "umieszczenie reklamy w gazecie" jest z VATem!

                                            Popatrz tak:
                                            druk 100.000 egzemplarzy kosztuje: 100.000+22.000 VAT
                                            agora teraz moze zrobic tak:

                                            1. nie dawac ogloszen, wszystko przerzucic na czytelnikow. Sprzedaje gazete po 2.0+0.44 VATu. Czyli wplynelo do niej
                                            200.000+44.000 VAT. Zysku maja 100.000, do budzetu odprowadzaja 22.000 VATu (44.000 - 22.000 odliczenia za druk)

                                            2. wszystko przerzucic na ogloszeniodawcow. Sprzedac do tego wydania powierzchni reklamowej za 200.000+44.000 VAT, gazete
                                            rozprowadzic za darmo. EFEKT JEST TAKI SAM! 22.000 VATu do US i 100.000 zysku.

                                            3. wyposrodkowac rozwiazania 1 i 2.

                                            Widzisz teraz? To nie jest zaden przekret - to jest kwestia polityki i strategii firmy!

                                            O co Tobie chodzi? Darmowe gazety w internecie tez bys opodatkowal VATem?? Kazal ONETowi placic VAT od uslugi (wycenionej przez
                                            urzednikow w US) pt. "dostep do portalu" przemnozonej przez ilosc odslon (rowniez oszacowanej przez urzednikow) ?
                                            • 9111951u Re: odpowiedz prosze na pytanie 14.10.05, 16:18
                                              to nie na wasz móźdźek sierżancie ludowego wojska, bo wam się wyjście do cywila
                                              marzy, a tu obowiązek podatkowy jest.
                                              • sierzant_nowak nie przeczytales? 14.10.05, 16:22
                                                Przeciez w OBU przypadkach odprowadzany przez wydawce podatek jest IDENTYCZNY.
                                                • sierzant_nowak wroc dwa posty wyzej i sprobuj przeczytac 14.10.05, 16:25
                                                  naprawde - prostym jezykiem i okraglymi liczbami ci to opisalem.
                                              • sierzant_nowak i nie osmieszaj sie z tym LWP chlopie 14.10.05, 16:24
                                                bo to zalosne jest wyciagac tego typu kretynskie wnioski z nicka, ktory - jak wiadomo - przejawem weny tworczej jest, a nie wpisem o zatrudnieniu w dowodzie osobistym. W momencie jak LWP przestalo istniec, nie bylem jeszcze pelnoletni :D
                                                • 9111951u Re: i nie osmieszaj sie z tym LWP chlopie 14.10.05, 16:29
                                                  o to wy sierżanice na dodatek wszystkiego jeszcze w ludowym wojsku polskim a
                                                  nie chińskim ?
                                                  • sierzant_nowak Prowadzisz jakis biznes? 14.10.05, 16:31
                                                    Bo probujesz dyskutowac o podatkach z kims, kto je placi :D i opowiadasz wierutne bzdury wynikajace z braku znajomosci prawa i ekonomii...
                                                  • 9111951u Re: Prowadzisz jakis biznes? 16.10.05, 17:51
                                                    ja prowdziłem w przeciwieństwie do ciebie byznes.
                                            • sierzant_nowak za prowadzenie gazeta.pl tez maja placic VAT? 14.10.05, 16:21
                                              a wszelkie inne darmowe media jak Onet/Interia/WP/ itd. ? A allegro.pl?

                                              wedlug twojego - mylnego - pojecia o systemie podatku VAT NIE DALOBY SIE prowadzic zadnej dzialalnosci opierajacej sia na darmowym dostepie dla pewnych grup uzytkownikow...

                                              Media tego rodzaju maja dwie grupy uzytkownikow - czytelnikow i ogloszeniodawcow. Media internetowe na przyklad opieraja sie zwykle na modelu "darmowe dla czytelnikow - platne dla ogloszeniodawcow". Ale moze byc na odwrot (np. systemy ogloszeniowe gdzie ogloszeniodawca nic nie placi a ogloszeniobiorca musi poslac SMS za dostep do danych kontaktowych). TO nie sa zadne przekrety - to jest strategia biznesowa.
                                              • 9111951u Re: za prowadzenie gazeta.pl tez maja placic VAT? 14.10.05, 16:28
                                                mówiłem i pisłem sierżancie ludowego wojska was to przerasta. Otóz podatki
                                                trzeba płacić nawet jak się jest geniuszem liberalnym.
                                                • sierzant_nowak ale czy ty nie rozumiesz... 14.10.05, 16:30
                                                  ze wydajac darmowa gazete TEZ sie placi podatki? Placa CIT od zysku i VAT (pomniejszony o VAT z druku) od ogloszen. Czego ty bys jeszcze chcial? Co za roznica, czy ta sama kwota z VATu wplynie z oplat za ogloszenia czy z ceny zakupu gazety?
                                                  • sierzant_nowak dotarlo? :] 14.10.05, 18:23


                                                  • 9111951u Re: ale czy ty nie rozumiesz... 15.10.05, 08:31
                                                    nieodpłatne przekazanie towaru podlega obowiązkowi podatkowemu, podobnie
                                                    zresztą jak należy się opłata dla miasta, na którego chodnikach odbywa się ten
                                                    proceder.
                          • sierzant_nowak Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 14:08
                            Normalnie :D

                            Mozesz prowadzic dzialalnosc polegajaca na dwoch rzeczach: budowaniu domow i rozdawania darmowej gazety o nieruchomosciach. Od VATu, ktory musialbys zaplacic za domy odliczasz sobie VAT wydany na druk gazety. Proste? :D
                            • 9111951u Re: czyli - nie prowadził 14.10.05, 15:28
                              pewno dlatego w za gazetę w kiosku każą ci płacić vat .
                              • sierzant_nowak czytanie ze zrozumieniem sprawia ci klopot? 14.10.05, 15:53
                                Nie otrzymujesz zadnego zwrotu VAT jezeli prowadzisz dzialalnosc bez sprzedazy. Jezeli firma ma kapitalu 1.000.000 zl, kupi drukowanie gazety za 100.000 + 22.000 VAT, to - jezeli w tym czasie nie sprzedali zadnych uslug/towarow - nie moze sobie nic odliczyc. Odliczac mozna tylko do wysokosci VATu uzyskanego ze sprzedazy.
                                • 9111951u Re: czytanie ze zrozumieniem sprawia ci klopot? 14.10.05, 15:56
                                  sierżant, a nawet takie rzeczy rozumie.
                                  • sierzant_nowak Re: czytanie ze zrozumieniem sprawia ci klopot? 14.10.05, 15:56
                                    Nie otrzymujesz zadnego zwrotu VAT jezeli prowadzisz dzialalnosc bez sprzedazy. Jezeli firma ma kapitalu 1.000.000 zl, kupi
                                    drukowanie gazety za 100.000 + 22.000 VAT, to - jezeli w tym czasie nie sprzedali zadnych uslug/towarow - nie moze sobie nic
                                    odliczyc. Odliczac mozna tylko do wysokosci VATu uzyskanego ze sprzedazy.
                                    • 9111951u Re: czytanie ze zrozumieniem sprawia ci klopot? 14.10.05, 16:00
                                      No widzicie sierżancie bez bicia sami ustaliliście wartość tej gazetki , a
                                      jeszcze przed godziną nie wiedzieliście ile warta jest ta gazetka. Jak to
                                      czytanie ksztłaci czyż nie sierżancie ?
      • trevik Re: ponieważ VAT 14.10.05, 13:34
        Hehe - obys sie nie zdziwil.
        Nigdy nie wolno wpisac 0PLN w rubryki, bo jest przepis, ze wtedy VAT nalicza sie
        od wartosci towaru, ktora zaczyna byc wyceniana bardzo metnie: stara sprawa z
        placeniem podatku za system operacyjny linux: niektore skarbowki zaczely
        naliczac VAT od ceny Windows NT do zaplacenia, madrzejsi kupowali gazete za
        10PLN z linuksem i to ksiegowali ;-).

        Nie wiem, jak jest dawane Metro: czy to idzie jako "reklama"? Jako towar
        sprzedawany za 0 PLN pewnie w rubrykach ksiegowych nie robi.

        Gruss, T.
        • 9111951u Re: ponieważ VAT 14.10.05, 14:10
          Jest oczywiste, że Agora odzyskuje vat chociażby wydany na produkcję tej ilości
          kolorowej gazety Metro. A jak wynika z przepisów vatu nie mozna odzyskać od
          towaru , który jest nieopodatkowany . Tak czy siak Urząd Skarbowy do rozliczenia.
          • sierzant_nowak a pomyslales matole 14.10.05, 14:12
            > Jest oczywiste, że Agora odzyskuje vat chociażby wydany na produkcję tej ilości
            > kolorowej gazety Metro. A jak wynika z przepisów vatu nie mozna odzyskać od
            > towaru , który jest nieopodatkowany .

            Ale przeciez gazeta byla opodatkowana! W momencie zakupu jej w drukarni Agora zaplacila VAT :D
            • 9111951u Re: a pomyslales matole 14.10.05, 15:25
              facet nie rozrózaniasz podatku należnego od naliczonego .
          • trevik Re: ponieważ VAT 14.10.05, 14:17
            Przypuszczam, ze nie pracujesz nigdzie, gdzie dobre zrozumienie matematyki i
            scisly sposob myslenia sa wymagane, czy sie myle?

            Gruss, T.
            • 9111951u Re: ponieważ VAT 14.10.05, 15:31
              tak, oni się pomylili odliczając vat od usługi druku tej gazety.
              • sierzant_nowak nie masz pojecia o prawie podatkowym... 14.10.05, 15:50
                a nie jest to takie skomplikowane. Ogolnie zasada jest taka - mozesz dostac zwrot VATu zaplaconego za materialy/produkty ale nie wiecej, niz wynosi VAT za uslugi/towary jakie sprzedales.

                Tak wiece jezeli Agora zaplacila za druk Metra 100.000 PLN + 22.000 VATu oraz sprzedala powierzchnie reklamowa w tym Metrze za 200.000 PLN + 44.000 VATu, to otrzymuje zwrot VATu w wysokosci calosci zaplaconego za druk - ale w postaci odliczenia od tych 44.000 VATu za ogloszenia. Czyli - placa 22.000 VAT. Jasne?
                • 9111951u Re: nie masz pojecia o prawie podatkowym... 14.10.05, 15:57
                  jasne, czyli gazeta jest tyle warta co wartośc zapłacnych reklam umieszczonych
                  w tej gazecie. Co nie matołku ?
                  • sierzant_nowak Re: nie masz pojecia o prawie podatkowym... 14.10.05, 16:02
                    > jasne, czyli gazeta jest tyle warta co wartośc zapłacnych reklam umieszczonych
                    > w tej gazecie. Co nie matołku ?

                    warta - pod jakim wzgledem? Kosztow produkcji? Wartosci marki? Przeciez oczywistym jest, ze Agora nie doplaca do tego biznesu i zarobki ze sprzedazy ogloszen musza wystarczyc na zysk i druk, nie? To jest kwestia tylko przeniesienia obciazen z czytelnika na ogloszeniodawce.

                    Z reszta - przeciez tak jest ze wszystkimi gazetami! Nie placisz w kiosku calej wartosci druk+zysk wydawcy. Na kwote ta sklada sie suma za sprzedaz i suma za ogloszenia. To w jakim procencie - zalezy od polityki wydawcy. Teraz jasniej?
                    • 9111951u Re: nie masz pojecia o prawie podatkowym... 15.10.05, 20:10
                      przenoś gdzie chcesz a obowiązek podatkowy i tak cię nie ominie.
              • sierzant_nowak Re: ponieważ VAT 14.10.05, 15:55
                > tak, oni się pomylili odliczając vat od usługi druku tej gazety.

                odliczajac od czego? :D
                • trevik Re: ponieważ VAT 14.10.05, 15:56
                  Nie dobijaj lezacego... prosze ;-)

                  Gruss, T.
                  • 9111951u Re: ponieważ VAT 14.10.05, 15:59
                    ustalilismy już wartość tej gazet czyli tyle ile Agora dostała za reklamy w tej
                    gazetce , czy dalej będziesz się dobijał ile jest warta ta gazetka ?
                    • sierzant_nowak Re: ponieważ VAT 14.10.05, 16:10
                      > ustalilismy już wartość tej gazet czyli tyle ile Agora dostała za reklamy w tej
                      >
                      > gazetce , czy dalej będziesz się dobijał ile jest warta ta gazetka ?

                      Dokladnie! Ale usluga pt. "umieszczenie reklamy w gazecie" jest z VATem!

                      Popatrz tak:
                      druk 100.000 egzemplarzy kosztuje: 100.000+22.000 VAT
                      agora teraz moze zrobic tak:

                      1. nie dawac ogloszen, wszystko przerzucic na czytelnikow. Sprzedaje gazete po 2.0+0.44 VATu. Czyli wplynelo do niej 200.000+44.000 VAT. Zysku maja 100.000, do budzetu odprowadzaja 22.000 VATu (44.000 - 22.000 odliczenia za druk)

                      2. wszystko przerzucic na ogloszeniodawcow. Sprzedac do tego wydania powierzchni reklamowej za 200.000+44.000 VAT, gazete rozprowadzic za darmo. EFEKT JEST TAKI SAM! 22.000 VATu do US i 100.000 zysku.

                      3. wyposrodkowac rozwiazania 1 i 2.

                      Widzisz teraz? To nie jest zaden przekret - to jest kwestia polityki i strategii firmy!

                      O co Tobie chodzi? Darmowe gazety w internecie tez bys opodatkowal VATem?? Kazal ONETowi placic VAT od uslugi (wycenionej przez urzednikow w US) pt. "dostep do portalu" przemnozonej przez ilosc odslon (rowniez oszacowanej przez urzednikow) ?
                      • 9111951u Re: ponieważ VAT 14.10.05, 16:13
                        jeszcze raz :
                        Rozdział 2
                        Dostawa towarów i świadczenie usług

                        Art. 7.
                        1. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                        przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, w tym również:
                        1) przeniesienie z nakazu organu władzy publicznej lub podmiotu działającego
                        w imieniu takiego organu lub przeniesienie z mocy prawa prawa własności
                        towarów w zamian za odszkodowanie;
                        2) wydanie towarów na podstawie umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub innej
                        umowy o podobnym charakterze zawartej na czas określony lub umowy
                        sprzedaży na warunkach odroczonej płatności, jeżeli umowa przewiduje, że w
                        następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą
                        zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione;
                        3) wydanie towarów na podstawie umowy komisu: między komitentem a
                        komisantem, jak również wydanie towarów przez komisanta osobie trzeciej;
                        4) wydanie towarów komitentowi przez komisanta na podstawie umowy komisu,
                        jeżeli komisant zobowiązany był do nabycia rzeczy na rachunek komitenta;
                        5) ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
                        ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz
                        przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego
                        na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na
                        rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszka
                        lnego lub lokalu o innym przeznaczeniu oraz przeniesienie na rzecz członka
                        spółdzielni własności lokalu lub własności domu jednorodzinnego.
                        2. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                        również przekazanie przez podatnika towarów należących do jego
                        przedsiębiorstwa na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego
                        przedsiębiorstwem, w szczególności:
                        1) przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego
                        pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców,
                        akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów
                        stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;
                        2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności
                        darowizny
                        - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
                        o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, w całości lub w części.
                        3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do przekazywanych prezentów o małej wartości
                        i próbek, jeżeli ich przekazanie (wręczenie) wiązało się bezpośrednio z
                        prowadzonym przez podatnika przedsiębiorstwem.
                        4. Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się
                        przekazywane (wręczane) przez podatnika jednej osobie towary o łącznej
                        wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym 50 zł, przy czym łączna wartość
                        prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125% wartości sprzedaży
                        opodatkowanej podatnika w poprzednim roku podatkowym, z zastrzeżeniem ust. 5
                        i 6.
                        5. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym wykonywał czynności
                        opodatkowane w okresie krótszym niż 12 miesięcy, ale nie krótszym niż 1
                        miesiąc, łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż
                        0,125% iloczynu liczby 12 oraz średniej miesięcznej wartości sprzedaży
                        opodatkowanej w pełnych miesiącach, w których podatnik wykonywał czynności
                        opodatkowane w poprzednim roku podatkowym.
                        6. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym nie wykonywał
                        czynności opodatkowanych lub wykonywał je w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
                        łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125%
                        iloczynu liczby pełnych miesięcy pozostałych w danym roku podatkowym oraz
                        wartości sprzedaży opodatkowanej za pierwszy pełny miesiąc, w którym podatnik
                        w danym roku podatkowym wykonał czynności opodatkowane. Jeżeli podatnik w
                        danym roku wykonuje czynności opodatkowane w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
                        do wyliczenia łącznej wartości prezentów, o której mowa w zdaniu pierwszym,
                        przyjmuje się odpowiednio wartość średniej dziennej sprzedaży opodatkowanej
                        oraz liczbę dni pozostałych w danym roku podatkowym.
                        7. Przez próbkę, o której mowa w ust. 3, rozumie się najmniejszą ilość towaru
                        pobraną z dużej partii, która zachowuje skład oraz wszystkie właściwości
                        fizyczne, fizykochemiczne i chemiczne lub biologiczne towaru, przy czym ilość
                        lub wartość przekazywanych (wręczanych) przez podatnika próbek nie wskazuje
                        na działanie mające charakter handlowy.
                        8. W przypadku gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten
                        sposób, że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w
                        kolejności nabywcy, uznaje się, że dostawy towarów dokonał każdy z podmiotów
                        biorących udział w tych czynnościach.
                        9. Przez umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub inne umowy o podobnym
                        charakterze, o których mowa w ust. 1 pkt 2, rozumie się umowy w wyniku
                        których, zgodnie z przepisami o podatku dochodowym, odpisów amortyzacyjnych
                        dokonuje korzystający oraz umowy leasingu w rozumieniu tych przepisów,
                        których przedmiotami są grunty.

                        Art. 8.
                        1. Przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
                        każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki
                        organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy
                        towarów w rozumieniu art. 7, w tym również:
                        1) przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na
                        formę, w jakiej dokonano czynności prawnej;
                        2) zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do
                        tolerowania czynności lub sytuacji;
                        3) świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu
                        działającego w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.
                        2. Nieodpłatne świadczenie usług niebędące dostawą towarów na cele osobiste
                        podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników,
                        udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków
                        organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie
                        inne nieodpłatne świadczenie usług, jeżeli nie są one związane z prowadzeniem
                        przedsiębiorstwa, a podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty
                        podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług
                        związanych z tymi usługami, w całości lub w części, traktuje się jak odpłatne
                        świadczenie usług.
                        i tak do skutku.
      • 9111951u Re: ponieważ VAT 14.10.05, 16:10
        wszystkim sierżantom ludowego wojska do widaomości :
        Rozdział 2
        Dostawa towarów i świadczenie usług

        Art. 7.
        1. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
        przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, w tym również:
        1) przeniesienie z nakazu organu władzy publicznej lub podmiotu działającego
        w imieniu takiego organu lub przeniesienie z mocy prawa prawa własności
        towarów w zamian za odszkodowanie;
        2) wydanie towarów na podstawie umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub innej
        umowy o podobnym charakterze zawartej na czas określony lub umowy
        sprzedaży na warunkach odroczonej płatności, jeżeli umowa przewiduje, że w
        następstwie normalnych zdarzeń przewidzianych tą umową lub z chwilą
        zapłaty ostatniej raty prawo własności zostanie przeniesione;
        3) wydanie towarów na podstawie umowy komisu: między komitentem a
        komisantem, jak również wydanie towarów przez komisanta osobie trzeciej;
        4) wydanie towarów komitentowi przez komisanta na podstawie umowy komisu,
        jeżeli komisant zobowiązany był do nabycia rzeczy na rachunek komitenta;
        5) ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
        ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz
        przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego
        na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na
        rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszka
        lnego lub lokalu o innym przeznaczeniu oraz przeniesienie na rzecz członka
        spółdzielni własności lokalu lub własności domu jednorodzinnego.
        2. Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
        również przekazanie przez podatnika towarów należących do jego
        przedsiębiorstwa na cele inne niż związane z prowadzonym przez niego
        przedsiębiorstwem, w szczególności:
        1) przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego
        pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców,
        akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów
        stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;
        2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności
        darowizny
        - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
        o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, w całości lub w części.
        3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do przekazywanych prezentów o małej wartości
        i próbek, jeżeli ich przekazanie (wręczenie) wiązało się bezpośrednio z
        prowadzonym przez podatnika przedsiębiorstwem.
        4. Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się
        przekazywane (wręczane) przez podatnika jednej osobie towary o łącznej
        wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym 50 zł, przy czym łączna wartość
        prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125% wartości sprzedaży
        opodatkowanej podatnika w poprzednim roku podatkowym, z zastrzeżeniem ust. 5
        i 6.
        5. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym wykonywał czynności
        opodatkowane w okresie krótszym niż 12 miesięcy, ale nie krótszym niż 1
        miesiąc, łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż
        0,125% iloczynu liczby 12 oraz średniej miesięcznej wartości sprzedaży
        opodatkowanej w pełnych miesiącach, w których podatnik wykonywał czynności
        opodatkowane w poprzednim roku podatkowym.
        6. W przypadku gdy podatnik w poprzednim roku podatkowym nie wykonywał
        czynności opodatkowanych lub wykonywał je w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
        łączna wartość prezentów w roku podatkowym nie może być wyższa niż 0,125%
        iloczynu liczby pełnych miesięcy pozostałych w danym roku podatkowym oraz
        wartości sprzedaży opodatkowanej za pierwszy pełny miesiąc, w którym podatnik
        w danym roku podatkowym wykonał czynności opodatkowane. Jeżeli podatnik w
        danym roku wykonuje czynności opodatkowane w okresie krótszym niż 1 miesiąc,
        do wyliczenia łącznej wartości prezentów, o której mowa w zdaniu pierwszym,
        przyjmuje się odpowiednio wartość średniej dziennej sprzedaży opodatkowanej
        oraz liczbę dni pozostałych w danym roku podatkowym.
        7. Przez próbkę, o której mowa w ust. 3, rozumie się najmniejszą ilość towaru
        pobraną z dużej partii, która zachowuje skład oraz wszystkie właściwości
        fizyczne, fizykochemiczne i chemiczne lub biologiczne towaru, przy czym ilość
        lub wartość przekazywanych (wręczanych) przez podatnika próbek nie wskazuje
        na działanie mające charakter handlowy.
        8. W przypadku gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten
        sposób, że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w
        kolejności nabywcy, uznaje się, że dostawy towarów dokonał każdy z podmiotów
        biorących udział w tych czynnościach.
        9. Przez umowy dzierżawy, najmu, leasingu lub inne umowy o podobnym
        charakterze, o których mowa w ust. 1 pkt 2, rozumie się umowy w wyniku
        których, zgodnie z przepisami o podatku dochodowym, odpisów amortyzacyjnych
        dokonuje korzystający oraz umowy leasingu w rozumieniu tych przepisów,
        których przedmiotami są grunty.

        Art. 8.
        1. Przez świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, rozumie się
        każde świadczenie na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki
        organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, które nie stanowi dostawy
        towarów w rozumieniu art. 7, w tym również:
        1) przeniesienie praw do wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na
        formę, w jakiej dokonano czynności prawnej;
        2) zobowiązanie do powstrzymania się od dokonania czynności lub do
        tolerowania czynności lub sytuacji;
        3) świadczenie usług zgodnie z nakazem organu władzy publicznej lub podmiotu
        działającego w jego imieniu lub nakazem wynikającym z mocy prawa.
        2. Nieodpłatne świadczenie usług niebędące dostawą towarów na cele osobiste
        podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników,
        udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków
        organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie
        inne nieodpłatne świadczenie usług, jeżeli nie są one związane z prowadzeniem
        przedsiębiorstwa, a podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty
        podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług
        związanych z tymi usługami, w całości lub w części, traktuje się jak odpłatne
        świadczenie usług.
        Dla rozumiejących co czytają.
        • sierzant_nowak a gdzie tu cos o VATcie ? :D 14.10.05, 16:11
          > ustalilismy już wartość tej gazet czyli tyle ile Agora dostała za reklamy w tej
          >
          > gazetce , czy dalej będziesz się dobijał ile jest warta ta gazetka ?

          Dokladnie! Ale usluga pt. "umieszczenie reklamy w gazecie" jest z VATem!

          Popatrz tak:
          druk 100.000 egzemplarzy kosztuje: 100.000+22.000 VAT
          agora teraz moze zrobic tak:

          1. nie dawac ogloszen, wszystko przerzucic na czytelnikow. Sprzedaje gazete po 2.0+0.44 VATu. Czyli wplynelo do niej
          200.000+44.000 VAT. Zysku maja 100.000, do budzetu odprowadzaja 22.000 VATu (44.000 - 22.000 odliczenia za druk)

          2. wszystko przerzucic na ogloszeniodawcow. Sprzedac do tego wydania powierzchni reklamowej za 200.000+44.000 VAT, gazete
          rozprowadzic za darmo. EFEKT JEST TAKI SAM! 22.000 VATu do US i 100.000 zysku.

          3. wyposrodkowac rozwiazania 1 i 2.

          Widzisz teraz? To nie jest zaden przekret - to jest kwestia polityki i strategii firmy!

          O co Tobie chodzi? Darmowe gazety w internecie tez bys opodatkowal VATem?? Kazal ONETowi placic VAT od uslugi (wycenionej przez
          urzednikow w US) pt. "dostep do portalu" przemnozonej przez ilosc odslon (rowniez oszacowanej przez urzednikow) ?
          • 9111951u Re: a gdzie tu cos o VATcie ? :D 17.10.05, 16:49
            i jeszcze raz :
            2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności
            darowizny
            - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
            o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, w całości lub w części.
    • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:04
      Ciekawe jest również pytanie , czy Agora płaci podatek vat od usługi druku tej
      gazety ?
      • gorby Vat sie placi od faktur,debilku 14.10.05, 12:21
        Jezeli Agora zamawia uslugi na zewnatrz placi Vat w fakturze. Jezeli drukuje
        sama dla siebie Vatu nie placi. Ponial ?
        • 9111951u Re: Vat sie placi od faktur,debilku 14.10.05, 12:23
          nieodpłatne świadczenie usług wcale nie jest zwolnione z vatu, poniał ponimajesz?
          • gorby Dlaczego wiec Rydzyk nie placi Vat ,debilku ? 14.10.05, 12:26
            • 9111951u Re: Dlaczego wiec Rydzyk nie placi Vat ,debilku ? 14.10.05, 12:42
              ja tam debil jestem i przepisy czytam , na dodatek je rozumiem w przeciwieństwie
              do geniuszy z PO .
              • po_godzinach Re: Dlaczego wiec Rydzyk nie placi Vat ,debilku ? 14.10.05, 12:43
                "rozumiem w przeciwieństwie"

                to wszystko tłumaczy
                • 9111951u Re: Dlaczego wiec Rydzyk nie placi Vat ,debilku ? 14.10.05, 14:02
                  bo w przepisach Agora zwolnienia nie ma , a RM ma !
                  • po_godzinach OK, podaj przepis 14.10.05, 14:02
                    • 9111951u Re: OK, podaj przepis 14.10.05, 14:07
                      instytucje kościelne nie prowadzące działalnosci gospodarczej są zwolnione z
                      podatków.
                      • po_godzinach Re: OK, podaj przepis 14.10.05, 14:08
                        jaka konkretnie numeracje ma ten przepis?
                        • sierzant_nowak to nie jest wazne 14.10.05, 14:10
                          akurat tu jest prawda - kosciol jest zwolniony z podatku.
                          • po_godzinach Re: to nie jest wazne 14.10.05, 14:15
                            jak i inne stowarzyszenia uzyteczności publicznej, których księgowość jest
                            publicznie znana (taki jest obowiązek)

                            finanse RM sa tajne - czyzby Radio miało cos do ukrycia?
                            • sierzant_nowak tylko ze nikt dotad nie odwazyl sie ich sprawdzic 14.10.05, 14:16
                              tak jak nalezy :-/ I nie ma na to co liczyc jak sprawiedliwoscia zajmie sie staly ostanio gosc RM, Ziobro.
                              • 9111951u Re: tylko ze nikt dotad nie odwazyl sie ich spraw 15.10.05, 08:44
                                nie na temat.
          • dr.kidler TY PLACISZ ?? 14.10.05, 12:35
            9111951u napisała:

            > nieodpłatne świadczenie usług wcale nie jest zwolnione z vatu, poniał
            ponimajesz?

            Rozumiem ze ty plasz vAt z wyjecie z wlasnej lodowki piwa,
            nalanie sobie do szklanki, i postawienie jej sobie na stole?
            • 9111951u Re: TY PLACISZ ?? 14.10.05, 12:47
              ja wypijam sam te piwo z własnej lodówy , a tu te piwo pije nie właściciel jeno
              obdarowany.
              • erg_samowzbudnik Re: TY PLACISZ ?? 14.10.05, 12:52
                9111951u napisała:

                > ja wypijam sam te piwo z własnej lodówy , a tu te piwo pije nie właściciel
                jeno
                > obdarowany.

                To może z innej beczki i nie piwo. Wykonuje ci ktoś wizytówki
                firmowe .Poniosłeś koszt , odpisujesz VAT .Ten co ci sprzedał płaci VAT. Dajesz
                tą wizytówkę komuś i co masz od niej odprowadzić VAT , chyba nie .Zgadza się?
                • 9111951u Re: TY PLACISZ ?? 14.10.05, 13:08
                  to jest materał reklamowy ,a nie gazeta. muszę Tobie o tym pisać, czy sam byś na
                  to wpadł?
          • sierzant_nowak to jak sie liczy podstawe VATu dla darmowek ? ;-) 14.10.05, 12:49
            > nieodpłatne świadczenie usług wcale nie jest zwolnione z vatu, poniał ponimajes
            > z?

            Co ty bredzisz?? Stawki VAT sa ustalone PROCENTOWO. Jezeli usluga jest swiadczona za darmo, to JAK - wg. ciebie - liczy sie podstawe do tego podatku?? :D
            • sierzant_nowak No? Jak? 14.10.05, 12:52
              Oswiec nas, skretynialych wyborcow Tuska :D, jak nalezy wyznaczyc podstawe do wyliczenia VATu od uslugi lub towaru darmowego? :D
              • 9111951u Re: No? Jak? 14.10.05, 13:17
                sierżancie ludowego wojska , już wam pisałem nie trudźcie się bo nie na waszą
                mózgownicę. Czytajcie a może coś zrozumiecie.
                • sierzant_nowak czytam, ale konkretow nie ma... 14.10.05, 13:19
                  twierdzisz ze znasz przepisy i wiesz, ze od rozdawanego produktu trzeba placic VAT. Ja nigdy w zyciu o takim przepisie nie slyszalem, stad moje pytanie - jezeli jestes tak zorientowany to powiedz jak agora powinna obliczyc podstawe do naliczenia tego VATu ? :D
                  • 9111951u Re: czytam, ale konkretow nie ma... 14.10.05, 13:23
                    trudno aby sierżant ludowego wojska coś mógł słyszeć poza oczywiście rozkazami
                    pułkowników( czarnych) . Ale wystarczy w googlach wpisać hasełko ustawa od
                    podatku vat i wszytko jasne jeśli się umie czytać, a na dodatek rozumie się co
                    się czyta o co kolegi sierżanta nie posądzam
                    • sierzant_nowak prowadze palancie wlasna firme 14.10.05, 13:27
                      i z VATu rozliczam sie co miesiac. Ja twierdze ze wiem jak sie ten podatek placi i podobnie twierdzi US ktory do mnie nie ma zastrzezen :D. Natomiast ty rzuciles haselko a jak cie przycisnelismy to unikasz odpowiedzi :D

                      Nie moze byc podatku VAT od darmowek chociazby dlatego, ze VAT wylicza sie jako procent od ceny sprzedazy. Jak nie ma ceny (jest 0) to nie ma od czego naliczyc VATu. Jakakolwiek inna interpretacja musialaby byc nieprecyzyjna (bo jak? szacowac cene po innych produktach? Nigdy sie tego nie da zrobic dokladnie a czesto nie da sie zrobic w ogole (bo np. NIE MA innych producentow akurat tego produktu).
                      • 9111951u Re: prowadze palancie wlasna firme 14.10.05, 13:48
                        sierżant prowadzi nawet własną firmę czytaj WSI i podatków nie płaci.
                        • 9111951u Re: prowadze palancie wlasna firme 15.10.05, 18:36
                          znaczy się pułkownikiem jest w tej firmie.
    • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:06
      nie brzydzisz się pisać na tym forum i korzystać z usług takiego złodzieja?
      • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:07
        jestem zbrzydzony .
        • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:09
          Ale liczę na pułkowników ( czarnych) co to pilnie śledzą tajne komplety na FK i
          szybko rozprawią się z tą zorganizowaną grupą przestępczą.
          • po_godzinach dlaczego więc nie 14.10.05, 12:11
            złozyłes doniesienia do US, tylko to miauczysz?
            • 9111951u Re: dlaczego więc nie 14.10.05, 12:12
              widać, że kolega czytać, czyta ale nic z tego czytania nie rozumie i na takich
              własnie liczy koncern.
              • po_godzinach mam wrażenie, że 14.10.05, 12:14
                to ty nie zrozumiałes mojego pytania
                • 9111951u Re: mam wrażenie, że 14.10.05, 12:20
                  dobrze, że masz wrażenie.
    • pumper.nikiel Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:18
      tylko kretyn może zadawać tak idiotycznie nienawistne pytania
    • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:18
      Prosty rachunek ile Agora winna odprowadzić do budżetu na hospicja :
      500tys x cena 1 egzemplarza (kolorowego Metra niższa niż Faktu) czyli dajmy na
      to pięćdziesiąt groszy x 300 dni rozdawania x 7% = rachuneczek jest prosty
      • sierzant_nowak bredzisz misiu :D 14.10.05, 12:31
        VAT to jest PODATEK OD WARTOSCI DODANEJ. Przedsiebiorca placi 22% od marzy jaka ma przy sprzedazy produktu.

        Producent telewizora wydal na polprodukty 1220 PLN - 1000 PLN + 220 VATu.

        Producent sprzedaje telewizor do hurtowni za 1500+VAT, czyli 1830. Odprowadza do US wiec 330 VATu pomniejszone o VAT ktory zaplacil wczeniej - czyli 110 PLN (czyli VAT od wartosci dodanej gdy zwiekszyl cene z 1000 do 1500). Jezeli kupisz telewizory od tego hurtownika i sprzedasz je po tej samej cenie, to placisz ZERO VATu!

        Wiec na jakiej podstawie rozdajac swoj produkt na ulicy masz placic VAT za ten produkt? Zaplaciles producentowi VAT i bierzesz go na siebie (bo nie masz klienta, na ktorym normalnie VAT laduje). Ale jezeli kupiles gazety w drukarni za 1.22 z VATem, to VAT poszedl do drukarza i on go odprowadza, Ty natomiast mozesz tymi gazetami palic w piecu, rozdawac na ulicy - VAT sie tutaj nie tyczy.

        Nie mow matolku o rzeczach o ktorych nie masz pojecia, co?
        • 9111951u Re: bredzisz misiu :D 14.10.05, 12:37
          sierżant ludowego wojska jest gotów przysiąc, że od dosawy towaru nie nalicza
          się vatu nawet twoaru darowanego.
          Czy mozna się dziwić, że on tym sierżantem jest od wieku ?
          • sierzant_nowak Re: bredzisz misiu :D 14.10.05, 12:41
            > sierżant ludowego wojska jest gotów przysiąc, że od dosawy towaru nie nalicza
            > się vatu nawet twoaru darowanego.

            Nalicza sie VAT, jezeli swiadczysz usluge za ktora bierzesz kase. Jezeli taksowkarz zawiezie cie gdzies za darmo, z wlasnej woli, to nie ma obowiazku od tego placic VATu! No bo jak do cholery chcesz wycenic cene tej uslugi? Po uwazaniu? Wg srednich? Nie da sie... :D
          • erg_samowzbudnik Re: bredzisz misiu :D 14.10.05, 12:41
            9111951u napisała:

            > sierżant ludowego wojska jest gotów przysiąc, że od dosawy towaru nie nalicza
            > się vatu nawet twoaru darowanego.
            > Czy mozna się dziwić, że on tym sierżantem jest od wieku ?

            Wyjaśniono ci jak pastuch krowie na łące a ty dalej nie kumaty. A sio.
          • sierzant_nowak dla geniusza:D : VAT= podatek od wart. DODANEJ 14.10.05, 12:42
            nie ma dodanej wartosci, nie ma podatku. Panial? :D
            • kozaki_wiesi Re: dla geniusza:D : VAT= podatek od wart. DODANE 14.10.05, 12:44
              Panial? :D

              o to ekonomicznych geniuszy nie wypada pytać ;-))

              • 9111951u Re: dla geniusza:D : VAT= podatek od wart. DODANE 14.10.05, 12:53
                powiedzmy sobie wprost znajomośc przepisów podatkowych geniuszy od kampanii PO
                nie jest delikatnie mówiąc najwyższego lotu.
                • sierzant_nowak No to oswiec nas! 14.10.05, 12:54
                  Jak sie liczy podstawe do naliczenia tych 22% VATu jezeli usluga jest swiadczona za darmo lub produkt jest za darmo rozdawany?
                  • 9111951u Re: No to oswiec nas! 14.10.05, 13:50
                    szukajcie a znajdziecie sierżancie ludowego wojska.
    • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:20
      przecież on tylko pyta ;-))
      lepper z mównicy sejmowej też tylko pytał.
      kurski też tylko pytał.

      oni wszyscy tylko pytają zatroskani o ojczyznę.
      • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:22
        ja tylko pytam , po ty by nie trzeba było pytać.
        • pumper.nikiel Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:24
          9111951- suma tych liczb wynosi 27,czy to IQ???
          ja tylko pytam...
          • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 18.10.05, 16:29
            oj ncienko będą śpiewać przed Komisją Prawa i Sprawiedliwości.
        • gorby czy Kaczor ukradl 50 mln ? Tez sie tylko pytam 14.10.05, 12:24
        • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:25
          > ja tylko pytam , po ty by nie trzeba było pytać.

          ty jesteś bardzo niezależny - nic od ciebie nie zależy. więc czy pytasz czy nie
          obchodzi innych tyle co przewrócony rower w szanghaju.
          • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:29
            ja pytam tych no pułkowników ( czarnych) z WSI , od międzynrodowej
            zorganizowanej grupy przestępczej ? Czyżbym pytanie kierwał do niewłaściwych osób ?
            • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:30
              a co, oni czytają twój bełkot?
              • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:31
                ważne, ze kolega czyta, to tak samo jakby pułkownicy czytali
                • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:33
                  czytam twój bełkot tylko nie wiem po co. pułkowników nie znam. może napiszesz
                  do nich?
                  • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:34
                    kolejny raz dowodzisz, że czytać potrafisz, ale nic z tego czytania nie rozumiesz.
                    • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:34
                      za to jesteś alfa i omega? tak tylko pytam.
                      • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:35
                        kto pyta nie błądzi
                        • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:37
                          tu ino o poziom pytającego chodzi.
                          • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:41
                            poziom vatu 7% !
      • venus99 Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:22
        taka jest cecha menelstwa.
        • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:25
          Zgadzam się , że nieuczciwa konkurencja to cecha meneli.
          • po_godzinach Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:27
            czy więc niepłacąca nalezności rozgłośnia Radia M. jest tez menelska?

            toz to nieuczciwa konkurencja
            • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:28
              > czy więc niepłacąca nalezności rozgłośnia Radia M. jest tez menelska?

              rozumiem, że to pytanie retoryczne ;-))
              • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:30
                ona jest zwolniona przepisami ot i wszystko
                • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:32
                  w imię uczciwej konkurencji, rzecz jasna.
                  ot i wszystko.
                  • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:32
                    kota ogonem obracanie nieskuteczne !
                    • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:33
                      nie śmiałbym. ja tylko stwierdzam. tak jak ty tylko pytasz.
                      • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:35
                        ogon przytrzśniety drzwiami IVRP
                        • deltalima Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:36
                          ok. trzymam za słowo.
                          • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 16.10.05, 17:02
                            lepiuej trzymaj się za kieszeń
                • po_godzinach Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:33
                  byłoby miło, gdybys napisał, jakimi (konkretnie) zoby nie być gołosłownym
                  • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:38
                    miło to sobie zrób sam.
                    • po_godzinach Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:39
                      tak myslałam, że nie znasz odpowiedzi
                      • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:40
                        a ja myślałem,że ci będzie miło jak sam se zrobisz miło.
                        • po_godzinach Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:41
                          no tak )

                          jaki pan, taki kram )))
                        • kozaki_wiesi Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:42
                          debilem jesteś, prawda?
                          tak tylko pytam.
                          • sierzant_nowak bez uprzedzen do elektoratu kaczynskiego :D 14.10.05, 12:45


                            • 9111951u Re: bez uprzedzen do elektoratu kaczynskiego :D 14.10.05, 12:55
                              bez uprzedzenia działają na zlecenie pułkownicy ( czarni z WSI).
                              • sierzant_nowak unikamy odpowiedzi? :D 14.10.05, 12:56
                                jak sie liczy podstawe do naliczenia tych 22% VATu jezeli usluga jest swiadczona za darmo lub produkt jest za darmo rozdawany? Bo jak dla mnie 22% od 0 PLN to chyba.... ziobro? :D
                                • 9111951u Re: unikamy odpowiedzi? :D 14.10.05, 13:49
                                  unikamy podatku , unikamy
              • po_godzinach oczywiście ) 14.10.05, 12:32
    • 9111951u Re: Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za unikan 14.10.05, 12:43
      Myślę, ze Tusk ich rozliczy .
      • po_godzinach amen 14.10.05, 12:44
        • 9111951u Re: amen 14.10.05, 12:48
          Musi ten interes jaki niekoszerny albo co ?
          • po_godzinach Re: amen 14.10.05, 12:51
            masz jakiś kompleks?
            • 9111951u Re: amen 14.10.05, 13:36
              nie,jeno podatek do płacenia.
    • bryt.bryt najbardziej debilny watek na FK :-) 14.10.05, 12:51
      Z tym gosciem (9111951) sie nie da rozmawiac. Dlatego mam prosbe, zeby dac
      spokoj i zbyc milczeniem te bzdury. Niech watek zniknie w czelusciach forum. :-)
      • po_godzinach ja bym powiedziała - edukacyjny ) 14.10.05, 12:52
        bardzo krótki kurs ekonomii)
        • sierzant_nowak ja sie nie dziwie, ze oni glosuja na PiS 14.10.05, 12:53
          skoro zrozumienie tak trywialnych rzeczy jak zasada dzialania VATu sprawia takie problemy...
          • po_godzinach Re: ja sie nie dziwie, ze oni glosuja na PiS 14.10.05, 12:55
            i ktoś ze zwolenników PiS-u na pytanie, skąd biorą się pieniądze, napisał "z
            mennicy" )

            obowiązkowe lekcje eknomii w szkołach podstawowych wprowadzic nalezy
            • sierzant_nowak w SP to moze nie... 14.10.05, 12:57
              ale w liceach zamiast pie..na Wiedzy o Spoleczenstwie powinno byc o tym, dlaczego Lesio Balcerowicz wcale nie jest taki zly tylko dlatego, ze nie chce oddac 25 mld $ rezerwy dewizowej do budzetu :] Albo dlaczego nie da sie wydac rezerwy rewaluacyjnej.
              • po_godzinach no bo skąd ludzie maja to wiedzieć? 14.10.05, 12:59
                prawdę mówiąc
                • sierzant_nowak i to jest zbrodnia Radia Maryja :-/ 14.10.05, 13:01
                  na ktora niestety nie ma paragrafu... Oni robia ludziom wode z mozgu utrwalajac mity i kompletnie mylne rozumienie niektorych aspektow ekonomii. A najgorsze jest to, ze oni to prawdopodobnie robia swiadomie, zeby emerytowane polonuski strzyc z oszczednosci :-/
                  • po_godzinach ale gdyby 14.10.05, 13:03
                    od dziecka uczyć w szkołach ekonomii, RM miałoby znacznie mniejszy wpływ na
                    ludzi

                    myslę, że na propagandę RM podatni sa głównie ludzie, którzy nie mają wiedzy

                    (pomijam tych z chorą duszą)
                    • sierzant_nowak alez oczywiscie ze to brak wiedzy jest winien... 14.10.05, 13:05
                      temu, ze ludzie najpierw daja sie oglupic populizmowi (za malo wiedza zeby poznac kaczke na wierzbie) a potem obrazaja sie na swiat i polityke gdy okazalo sie, ze obietnice "obroncow najbiedniejszych" byly nierealne...

                      No ale powtarzam: SP to chyba za wczesnie... Ale mozemy isc na kompromis i zgodzic sie na gimnazjum :D
                      • po_godzinach w sumie możemy) 14.10.05, 13:07
                        ale co by szkodziło ucząc matematyki w SP wprowadzic elementy wiedzy o podaży i
                        popycie?
                        • 9111951u Re: w sumie możemy) 14.10.05, 13:27
                          no nie mówiłem, że to geniusze od kampanii PO ?
                          • sierzant_nowak Re: w sumie możemy) 14.10.05, 13:30
                            Nie moze byc podatku VAT od darmowek chociazby dlatego, ze VAT wylicza sie jako procent od ceny sprzedazy. Jak nie ma ceny (jest
                            0) to nie ma od czego naliczyc VATu. Jakakolwiek inna interpretacja musialaby byc nieprecyzyjna (bo jak? szacowac cene po innych
                            produktach? Nigdy sie tego nie da zrobic dokladnie a czesto nie da sie zrobic w ogole (bo np. NIE MA innych producentow akurat
                            tego produktu).
                            • 9111951u Re: w sumie możemy) 17.10.05, 15:56
                              dla umiejącego czytać, który nie jest funkkcjonalnym analfabetą :
                              2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności
                              darowizny
                              - jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
                              o kwotę podatku naliczonego od tych czynności, w całości lub w części.
                          • po_godzinach i słusznie mówiłes ) 14.10.05, 13:32
                            • 9111951u Re: i słusznie mówiłes ) 14.10.05, 13:41
                              a nie mówiłem , że kot koszerny ?
                      • 9111951u Re: alez oczywiscie ze to brak wiedzy jest winien 16.10.05, 17:40
                        Ogłupiony, znaczy się niech przeprasza, ze prawdy o vacie nie zna.
                    • 9111951u Re: ale gdyby 14.10.05, 13:05
                      No cóż Agora z podatków nie jest zwolniona i stąd trzeba płacić, bo odzyskuje vat.
                      • po_godzinach czort swoje i pop swoje ) 14.10.05, 13:08
                        ucz się, jeśli masz okazję (za darmo) od forumowiczów )
                        • 9111951u Re: czort swoje i pop swoje ) 14.10.05, 13:10
                          widzę, że kolega głodny wiedzy, i zachęca do wiedzy .
                          • po_godzinach zawsze zachęcam do wiedzy ) 14.10.05, 13:16
                      • sierzant_nowak Re: ale gdyby 14.10.05, 13:17
                        > No cóż Agora z podatków nie jest zwolniona i stąd trzeba płacić, bo odzyskuje vat.

                        Co ?! Ma zaplacic VAT od zwroconego VATu ? :D
                        • 9111951u Re: ale gdyby 14.10.05, 14:01
                          sierżancie ludowego wojska, jest oczywiste ,ze vatu nie mozna odzyskać, od
                          towaru , który jest nieopodatkwany . Ale to też nie na waszą głowę sierżanciono.
            • 9111951u Re: ja sie nie dziwie, ze oni glosuja na PiS 15.10.05, 07:05
              Nieuczciwa konkurencja, a do takiej należy między innymi unikanie płacenia
              podatku przez dowodzenie, że produkt rozdawany za darmo nie był żadnym kosztem
              jest przestępstwem.
      • 9111951u Re: najbardziej debilny watek na FK :-) 14.10.05, 12:53
        cześć .
        • neceser Opodatkowac WSZYSTKO co kieruje RYDZYK 14.10.05, 13:01
          i zamknac naziste i antysemickie , szkodzace Polsce media tego szmaty , agenta
          STASI.
          • 9111951u Re: Opodatkowac WSZYSTKO co kieruje RYDZYK 15.10.05, 09:40
            Nadchodzi IV RP.
    • idiotyzmy-kacze Brawo !!! 14.10.05, 13:09
      Ale przekręt !!!
      1 mln egz. * 0 zł = 0 zł.

      22 % z 0 zł = 0 zł
      • 9111951u Re: Brawo !!! 14.10.05, 13:13
        nieodpłatne wydanie towaru podlega vatowi wg stawki dla danego towaru, na gazetę
        vat 7%, wartość towaru jeśli nie ma wyliczonej ceny szacuje się do wysokości
        towaru tego samego typu występującego w obrocie.
        • sierzant_nowak Re: Brawo !!! 14.10.05, 13:16
          > jeśli nie ma wyliczonej ceny szacuje się do wysokości
          > towaru tego samego typu występującego w obrocie.

          Taaaaak? :D A kto to szacuje? Jaka metoda przedsiebiorca ma oszacowac podstawe opodatkowania? To musi byc JASNE - nie moze byc zgadywania. Wiec jezeli chce rozdawac codzienna gazete darmowa, GW kosztuje 2zl a Fakt 1zl, to jaka mam wziasc podstawe? 1 zl? 2zl? 1.5zl? Srednia wazona po nakladach? :D
          • 9111951u Re: Brawo !!! 14.10.05, 13:18
            Urząd Skarbowy, który na dodatek dolicza karę za zwłokę w płaceniu nalezności do SP.
            • sierzant_nowak Nie. 14.10.05, 13:22
              Deklaracje podatowe wypelnia PODATNIK i US sie wtraca dopiero wtedy, gdy podatnik cos zrobil zle. Wiec ja sie ciebie po raz kolejny pytam - w jaki sposob podatnik ma ustalic podstawe od ktorej ma odprowadzic VAT, jezeli rozdaje produkt za darmo? A jeszcze ciekawsze - jezeli rozdaje produkt, ktorego - poza nim - nikt nie produkuje? :D Jezeli otworze firme produkujaca szklane mlotki :D i bede je rozdawal na ulicy - jak mam wyznaczyc podstawe do VATu?

              :D

              smieszny jestes ;-)
              • 9111951u Re: Nie. 14.10.05, 13:53
                ciekawe , czy Agora odzyskuje vat od nakładów poniesionych na tę "darmową
                kolorową" gazetę ? tak czy siak, US do rozliczenia.
          • 9111951u Re: Brawo !!! 14.10.05, 13:19
            widzicie sierżancie ludowego wojska, jak trochę poczytacie to może i wam ten
            mózg coś podpowie.
            • sierzant_nowak oo, znowu "kaczyzm" 14.10.05, 13:24
              czyli "wiem, ale nie powiem" ? :D Tylko dlaczego:
              1. wystepuje to tylko u kaczki i jego zwolennikow
              2. pojawia sie w sytuacji w ktorej wszystko wskazuje na probe krycia wlasnej nieporadnosci? :D

              Jezeli jestes takim specem od podatkow i WIESZ, ze VAT od darmowek trzeba placic, to dlaczego nie chcesz nas do reszty oswiecic i powiedziec JAK ten VAT nalezy wyliczyc? :D
              • 9111951u Re: oo, znowu "kaczyzm" 14.10.05, 13:32
                sierżancie ludowego wojska, wyraźny brak wam oczytania, dodam jeszcze, za co
                płacimy (my wydawcy gazet)podatki na Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji ?,
                aby ten dopuszczał do nieuczciwej konkurencji ?
                • po_godzinach matołku ) 14.10.05, 13:36
                  pracuję w stowarzyszeniu, które wydaje darmowe czasopismo i - pierwsze słyszę,
                  że miałabym od tego płacić VAT )))
                  • 9111951u Re: matołku ) 14.10.05, 13:38
                    oczywiście w stowarzyszeniu pułkowników, otóz oni za nic nie muszą płacić.
                    • po_godzinach Re: matołku ) 14.10.05, 13:41
                      wiesz, że oprócz tego, iz jestes głupcem, jestes tez zwykłym chamem ?
                      • 9111951u Re: matołku ) 14.10.05, 13:43
                        no proszę, jak domgać się równej konkurencji to jestem chamem , a myśałem żem
                        liberał jest.
                        • po_godzinach Re: matołku ) 14.10.05, 13:57
                          jak widać, bycie liberałem nie wyklucza bycia chamem
                          • 9111951u Re: matołku ) 14.10.05, 13:58
                            no proszę nie mówiłem uderz w stół a nożyce się odezwą.
    • kropekuk Czy to ekonomia z PiSuaru? 14.10.05, 13:12
      GDZIE jest WARTOSC DODANA BEZPLATNEGO DODATKU? Jaka jest wysokosc w PLN?
      • 9111951u Re: Czy to ekonomia z PiSuaru? 14.10.05, 13:14
        To żaden dodatek, to gazeta, a nie dodatek.
        • po_godzinach Re: Czy to ekonomia z PiSuaru? 14.10.05, 13:17
          tak, czy tak, kosztuje 0 złotych
          • 9111951u Re: Czy to ekonomia z PiSuaru? 14.10.05, 13:20
            ile razy dostałeś tę gazetkę do ręki ?
            • po_godzinach ile razy przyjęłam? Kilka, a bo co? 14.10.05, 13:26
              • 9111951u Re: ile razy przyjęłam? Kilka, a bo co? 14.10.05, 13:29
                no bo to już nie jest drobny podarunek.
                • sierzant_nowak do upadlego :D 14.10.05, 13:31
                  Nie moze byc podatku VAT od darmowek chociazby dlatego, ze VAT wylicza sie jako procent od ceny sprzedazy. Jak nie ma ceny (jest
                  0) to nie ma od czego naliczyc VATu. Jakakolwiek inna interpretacja musialaby byc nieprecyzyjna (bo jak? szacowac cene po innych
                  produktach? Nigdy sie tego nie da zrobic dokladnie a czesto nie da sie zrobic w ogole (bo np. NIE MA innych producentow akurat
                  tego produktu).
                  • 9111951u Re: do upadlego :D 14.10.05, 13:33
                    sireżancie ludowego wojska wasza wiedza nie może osiagnąć tego poziomu dlatego
                    jesteście i pozostaniecie jeno sierżantem.
                • po_godzinach Re: ile razy przyjęłam? Kilka, a bo co? 14.10.05, 13:34
                  a co ?

                  nawet, jeśli wzięłabym milion razy cos, co kosztuje 0 złotych, i tak
                  zapłaciłabym 0 złotych


                  hmmm ... ucyli mnie w szkole, że mnożenie przez zero zawsze daje zero
                  • 9111951u Re: ile razy przyjęłam? Kilka, a bo co? 14.10.05, 13:35
                    to już nie jest podarunek o małej wartości, którego nie musisz wymieniać w PITcie.
                    • po_godzinach oczywiście 14.10.05, 13:37
                      w PIT wpisuję zero

                      i od zera płacę vat, czyli 7 % od zera = 0

                      czyz nie?
                      • 9111951u Re: oczywiście 14.10.05, 13:39
                        No cóż też przynależysz do ludzi oszukujących SP
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka