Dodaj do ulubionych

Szef KRRiT broni abonamentu

08.01.08, 10:58
Publiczne media powinny byc finansowane tylko i wylacznie z
abonamentu.
Tlumacza sie, ze nie bedzie pieniedzy na misyjne programy. Gdzie one
sa teraz?? Ambitniejsze programy i filmy po polnocy. Wiekszosc
ramowki wypelniaj seriale i teleturnieje dla imbecyli. Powod jest
jeden konkurowanie o rynek ryklam z prywatnymi nadawcami. Teleiwzja
publiczna nie powinna byc od walki o reklamy, tylko ma pelnic misje
kulturo i opini - tworcza i edukacyjna. Za to sa place wysrubowane
do granic absurdu. Placi sie kilkadziesiat tysiecy zlotych
miesiecznie tzw. gwiazdom telewizyjnym.

Sa proste rozwiazania do sciagania abonamentu. Przykladowo w
Norwegii, gdy sie kupuje telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD itp,
podaje sie dane personalne i po miesiacu przychodzi rachunek za
abonament. W norweskiej telewizji nie ma reklam, a ma 3 kanaly, plus
kanaly lokalne i to wszystko z abonamentu.
Obserwuj wątek
    • Gość: Asyt Content IP: 80.50.75.* 08.01.08, 11:05
      Nie oszukujmy się telewizja to produkt. Produkt - zasady rynkowe.
      Jak jakakolwiek firma chce sprzedac produkt - to musi byc on
      atrakcyjny. W przypadku, tzw obowiazku zasady powinny byc jescze
      bradziej restrykcyjne. Na dzis oferta programowa polsko języcznych
      telewizji komercyjnych bije na głowe TVP. Nie mówie tutaj tylko o
      naziemnych nadajnikach, ale calej ofercie. Powstaje pytanie dlaczego
      mam być zmuszany w jakiklowiek sposób za produkt, który nie jest mi
      potrzebny? Więc wpierw może TVP, przejdzie stoswne reformy, a
      później może się zastanowimy czy warto? Może nie warto wcale płacić
      kolejnego podatku, za usługi które nie są mi potrzebne.

      • junk92508 Zlikwidować abonament! 08.01.08, 12:30

        Abonament to złodziejstwo. Płacę za Cyfrę+ i nie oglądam TVP1 czy TVP2.

        Dlaczego mam więc płacić za abonament?

        Niech zakodują i wymagają abonamentu jak inni...

        A nie zachowują się jak rumuński cygan kładący mi na stół w knajpie stary
        kwiatek i domagający się za niego 10zł...
        • Gość: Kir Rylko że Cyfra+ dziwnym trafem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 13:12
          zawiera już w swoich abonamentach zarówno TVP1 jak i TVP2.
          Pozdrawiam:))
          Kir
          • doc.holliday Re: Rylko że Cyfra+ dziwnym trafem 08.01.08, 15:26
            Gość portalu: Kir napisał(a):

            > zawiera już w swoich abonamentach zarówno TVP1 jak i TVP2.
            > Pozdrawiam:))
            > Kir

            To samo UPC.
            Chyba maja taki obowiązek.
    • Gość: Marek Szef KRRiT broni abonamentu IP: *.lucent.com 08.01.08, 11:54
      Każda stacja komercyjna zarabia na reklamach i nie wymaga
      dodatkowego dofinansowania. Dlaczego stacje publiczne napawające
      również masę reklam miały korzystać z takich przywilejów? Jeśli
      pieniędzy z reklam nie wystarcza na tyle stacji to może zamknąć
      niektóre z nich i zostawić tylko jedną? Bez zbędnych żalów
      zgodziłbym się z takim rozwiązaniem. Jeśli ludzie nie chcą płacić
      abonamentu to może nie zależy im na takiej telewizji? Jeśli stacje
      komercyjne zapewniają podobną rozrywkę za darmo to po co płacić za
      stacje publiczne. Jestem za zlikwidowaniem abonamentu. Nie można
      zmuszać ludzi do płacenia za kanały telewizyjne których nie chcą
      oglądać. Acha, i jeszcze jedno. Bez przesady z ta misja telewizji
      publicznej. Te kilka 'ambitnych' programów, które nadaje telewizja
      publiczna można wyprodukować z budżetu i wyemitować w dowolnej
      stacji - nawet komercyjnej płacąc za to daleko mniejsze pieniądze
      niż za utrzymywanie kliku kanałów telewizyjnych i kilku radiowych.
    • Gość: Lelekl tak jest legal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 14:51
      Publiczne media powinny byc finansowane tylko i wylacznie z
      abonamentu.
    • doc.holliday Jakie to proste .... 08.01.08, 15:52
      legal.alien napisał:

      1. Stwierdzić jaki był całkowity budżet na TVP-Kultura
      i Program 1 PR w 2007 roku. Dołożyć do tego 25-30%.
      2. Sprzedać wszystkie pozostałe stacje publiczne
      i zlikwidować abonament
      3. Wprowadzić podatek w takiej wysokości by uzyskać
      środki na utrzymanie programów z punktu 1.
      (lub przesunąć środki z dotychczasowych podatków )
      4. Zapewnic środki techniczne z budżetu aby programy te były
      słyszane i widziane w całej Europie u Ameryce Pn.
      5. Uchwalić prawo nakładające na stację prywatne które
      maja ponad 9.9% rynku obowiązek transmisji wystapień
      Premiera i Prezydenta, raz w miesiącu po 10-15 minut.

      Utrzymać status Radia Maryja jako nadawcy społecznego,
      ale w zamian za to egzekwować każde łamanie regulaminu
      np nadawanie kryptoreklamy. Zlikwidować wszelkie
      audycje religijne w radio i TVP publicznej.
      • Gość: realizator chory komuch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 16:24
        5. Uchwalić prawo nakładające na stację prywatne które
        maja ponad 9.9% rynku obowiązek transmisji wystapień
        Premiera i Prezydenta, raz w miesiącu po 10-15 minut.
        • doc.holliday Fakt. Obecny Pan Prezydent jest chorym komuchem 08.01.08, 16:34

          ale czy to chory komuch, czy chory faszysta,
          czy zdrowy demokrata, Naród powinien mieć
          prawo usłyszeć co ma do powiedzenia wybrany
          przez nich urzędnik.

          Gość portalu: realizator napisał(a):

          > 5. Uchwalić prawo nakładające na stację prywatne które
          > maja ponad 9.9% rynku obowiązek transmisji wystapień
          > Premiera i Prezydenta, raz w miesiącu po 10-15 minut.
          • Gość: dvska Re: Danina nieuprwniona IP: *.chello.pl 08.01.08, 23:04
            Bogata Wielka Brytania w zamian za podatek (chyba 160 F rocznie) nadaje 4
            programy, w tym jeden bez reklam. My musimy byc lepsi, więc mamy 8 programów /3
            satelitarne/ za podobne, w przeliczeniu na godziny pracy i płacy, pieniądze. W
            zamian komercja w dzień, okrawki misji po pólnocy i gwiazdroskie konktrakty dla
            kolesi i byłych preziów - tylko lud już tego nie kupuje, więc nie płaci.
          • Gość: realizator Re: Fakt. Obecny Pan Prezydent jest chorym komuch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 05:48
            Na Kubie de..ilu . Takie też prawo miał naród w Twoim ulubionym
            NRD :))
            • doc.holliday Re: Fakt. Obecny Pan Prezydent jest chorym komuch 09.01.08, 16:00
              Gość portalu: realizator napisał(a):

              > Na Kubie de..ilu . Takie też prawo miał naród w Twoim ulubionym
              > NRD :))

              Wy, Świnie z PiSowych mediów nie potraficie napisać
              cokolwiek, nie kłamiąc, nie pomawiając i nie obrażając nikogo.
              ( Szczególnie nie obrażając własnych rodziców, swoim poziomem).

    • Gość: Jaki abonament Szef KRRiT broni abonamentu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 09:24
      Moim zdaniem nie powinno być żadnego "specjalnego" abonamentu na
      media publiczne. Osobiście płacę CYFRZE+ i niech cyfra się rozlicza
      z mediami publicznymi. Jak dla mnie to nie muszę oglądać 1, 2 i
      super amatorskiej 3. Programy te powinny zostać wycenione i jeśli
      ktoś będzie chciał je oglądać to sobie za nie zapłaci.
    • Gość: bogdan abonament IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.09, 13:44
      Trzeba zlikwidowac abonament zeby rozwalic tych darmozjadow samosie
      wybierajacych.Takiej bandy w KRRITV ieszcze nigdy nie bylo Dosc tej prywaty w
      panstwowych firmach taki balagan
    • zbigniews1934 Re: Szef KRRiT broni abonamentu 07.11.09, 15:01
      RE:ma Pan bardzo dobre rady ale niestety zyjemy w Polsce a nie w
      Norwegi.Moze najpierw przekona Pan naszego Premiera Tuska ktory
      chcial zlikwidowac abonament i co z tego wyszlo.Odnosnie programow
      tvp to jednak sie Pan myli bo nie jest tak zle jak Pan pisze.Uwazam
      ze nasza telewizja publiczna mimo trudnosci finansowych jest
      znacznie lepsza niz nudna telewizja norweska,szwedzka,rosyjska oraz
      jeszcze innych wielu panstw Europekjskich.Telewizja publiczna
      podejmuje szereg waznych spolecznie tematow ale politykierzy stale
      chca ja zawlaszczyc i podporzadkowac sobie.Dlatego uwazam ze w
      obecnej sytuacji ekonomicznej Polakow nie ma innego wyjscia aby
      reklamy ratowaly budzet tvp.Rowniez ustabilizowanie kadry
      kierowniczej TVP jest rownie wazne jak sprawy finansowe. Nie mam
      tutaj zadnych pomyslow bo PARTYJNICTWO kroluje nie tylko w medjach
      ale co jest najgorsze w zyciu gospodarczym Polski.
      • dr.rydzyk Re: Szef KRRiT broni abonamentu 07.11.09, 22:16
        zbigniews1934 napisał:

        > Moze najpierw przekona Pan naszego Premiera Tuska ktory
        > chcial zlikwidowac abonament i co z tego wyszlo.

        Dlaczego kłamiesz?

        Premier Tusk chciał co przwda zlikwidowac abonament, ale wprowadzić
        finansowanie TVo i PR z budżetu. Sejm i Senat demokratycznie, po
        konsultacjach uchwaliło stosowna ustawę.

        PAn Prezydent Kaczyński z PiSu odmówił podpisania tej ustawy, łamiąc
        wolę większości Polaków.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka