legal.alien
08.01.08, 10:58
Publiczne media powinny byc finansowane tylko i wylacznie z
abonamentu.
Tlumacza sie, ze nie bedzie pieniedzy na misyjne programy. Gdzie one
sa teraz?? Ambitniejsze programy i filmy po polnocy. Wiekszosc
ramowki wypelniaj seriale i teleturnieje dla imbecyli. Powod jest
jeden konkurowanie o rynek ryklam z prywatnymi nadawcami. Teleiwzja
publiczna nie powinna byc od walki o reklamy, tylko ma pelnic misje
kulturo i opini - tworcza i edukacyjna. Za to sa place wysrubowane
do granic absurdu. Placi sie kilkadziesiat tysiecy zlotych
miesiecznie tzw. gwiazdom telewizyjnym.
Sa proste rozwiazania do sciagania abonamentu. Przykladowo w
Norwegii, gdy sie kupuje telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD itp,
podaje sie dane personalne i po miesiacu przychodzi rachunek za
abonament. W norweskiej telewizji nie ma reklam, a ma 3 kanaly, plus
kanaly lokalne i to wszystko z abonamentu.