Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    11.11.12, 08:58
    Jestem w trakcie zakupu butów na jesien/zime i ku mojej rozpaczy okazało sie ze najładniejszy i model idealny pochodzi od Jimmi Choo , domyslacie sie pewnie jaka jest cena tych butow.
    Akurat tak sie złozyło ze mam wolne 2,5 tys zł , nie moge znalesc zadnych podobnych w nizszej cenie ,innej marki :(Rozsadek podpowiada mi ze nie warto wydawac duzych pieniedzy na buty , co innego torebka , czy nawet płaszcz ... z drugiej strony naprawde nie ma poodbnych butów a akurat taki model marzy mi sie od dawna.Czy jednak szulałybyscie innych , tanszych czy zakladaja ze mozecie wydac pieniadze poszłybyscie na całosc i zaplaciły za buty ktore wam sie podobaja w 100% grubo powyzej 2 tys ?
    Obserwuj wątek
      • horpyna4 Re: dylemat 11.11.12, 09:06
        No popatrz, a mnie rozsądek podpowiada, że właśnie na buty warto wydać duże pieniądze. Bo poza wyglądem liczy się wygoda i trwałość - buty, które szybko się defasonują, wyglądają żałośnie. Torebka nie przechodzi takich tortur podczas noszenia, jak buty; płaszcz również.
      • alpepe Re: dylemat 11.11.12, 09:07
        poka!
        Ja się dziś właśnie po raz kolejny zastanawiałam, jak to jest, że wszędzie są podobne ubrania, tylko półka cenowa i szczegóły typu jakość i wykończenie różne. Za dużo chodzę widocznie po sklepach internetowych, że mało kiedy widuję niepowtarzalne modele. Ostatnio córka się napaliła na bluzkę z drapowanym dekoltem, ale dla mnie to ta bluzka nie jest tyle warta, za ile chcą ją sprzedać. Poczekam z miesiąc i na pewno tańsze firmy wypuszczą coś podobnego.
        • leokadiaxx Re: dylemat 11.11.12, 09:23
          Tez tak własnie mysle że zawsze mozna kupic cos bardzo podobnego tzn mysle o fasonie ale taniej bo na nieco nizszej półce. Wiec nic nie robilam ostatnio tylko przeszukiwałam wszelkiego rodzaju sklepy polskie i zagraniczne rowniez internetowe , jak na zlosc nie ma , znalazlam jedne lekko podobne włoskiej marki ale tez w podobenej cenie. Oczywiscie moglabym sprobowac kupic inne , inny model , przeciez butow jest zatrzesienie ale naprawde nie ma nic co by mi sie podobało.
          Dlaczego uwazam ze buty to nie inwesrycja ? Bo w butach nie pochodzisz długo ... co najwyzej kilka sezonow ,i ja niszzce buty , potrzebuje w nich chodzic a nie podziwiać na półce. Z drugiej strony wiem ze jesli teraz kupie inne to bede je traktowala jakozapchaj dziure. No chyba ze jeszzcze uda mi sie znalesc tansza i ładna alternatywe do tych j chooo ale na prawde zaczynam watpić...
            • leokadiaxx Re: dylemat 11.11.12, 09:37
              nie ,znam swoj numer ale nawet jesli cos bedzie nie tak moge je przeciez odeslać , te duze /dobre sklepy internetowe maja taka opcje i odbywa sie to bez problemu , wiem bo juz wymienialam i oddawlam tak kilka rzeczy , zaden problem.
                • leokadiaxx Re: dylemat 11.11.12, 09:42
                  No własnie mysle nad tym i chyba kupie ale jednak wciaz uwazam ze nie warto wydawac duzych pieniedzy na buty , nie uwazam zeby to była inwestycja no moze w chwilową przyjemność.
                  • alpepe Re: dylemat 11.11.12, 09:54
                    Kochana, pielgrzymami na tej ziemi jesteśmy, to jeśli uważasz, że te buty i po dwóch zimach nadal będą ci się podobały i nadawały do wyjścia, to kupuj. Chwilowa przyjemność też jest ważna.
      • maggi9 Re: dylemat 11.11.12, 12:20
        Ja bym się jednak zastanowiła.Mieszkasz w PL?Wiesz jak bardzo zasolone są ulice w zimie?
        Dobre buty dobrymi butami ale 2,5 tys to sporo.Ja bym starała się poszukac czegoś tańszego a dopiero potem wzięłabym je pod uwagę.
      • selica Re: dylemat 11.11.12, 12:58
        Nie rozumiem dlaczego miałabyś ich nie kupować, skoro masz kasę i Ci się podobają. Jak na żywo ne będą takie idealne jak w necie, to je po prostu zwrócisz. Ja bym w każdym razie kupiła, bo dobre buty to podstawa. Ale masz świadomość, że za parę miesięcy cena będzie niższa o ok. 30% :)
      • martalis30 Re: dylemat 11.11.12, 13:08
        Kupuj, jak Cię stać to czemu nie. Tez uważam, że na drogie buty szkoda pieniędzy, ale czasem jak mam chęć to sie dłużej nie zastanawiam. Pokaż buty:)
      • sabriel Re: dylemat 11.11.12, 13:36
        Jak masz kasę i możesz sobie na to pozwolić to kupuj.
        Ja akurat uważam że biorąc pod uwagę nasze chodniki, sól, w buty za tyle nie warto inwestować, ale to moja prywatna opinia. Wolałabym za tyle kupić sobie torebkę.
      • znana.jako.ggigus Re: dylemat 11.11.12, 14:31
        jeśli są ładne i w Twoim stylu, jeśli wiesz, że je ponosisz parę lat, to czemu nie. A z drugiej strony - wiedz, że płacisz za markę J. Ch., za parę firm PR, które sprawiły, że znasz tę markę, za reklamę i modelki.
        Same w sobie buty nie są aż tyle warte, jako przedmiot/towar.
        Ja się oduczyłam kupowania drogich rzeczy, kiedy pracowałam jako ekspedientka w eleganckim butiku. Przychodziła dostawa towaru: znane, drogie marki. Rzeczy zapakowane w wielkich w workach, miały jeszcze ten farbyczny zapach. Trzeba było rozpakować. poobcinać wisząące nitki, wyprasować. Niektóre nawet były poprawiane przez krawcową, bo były tak niestarannie uszyte. Potem ładnie i apetycznie ułożyć, pokombinować zestawienia.
        Na weekend zostawiało się rzeczy na półkach w sklepie, w którym zawsze ładnie pachniało (nie wiem, co to było, szefowa nie chciała zdradzić) i w pon. były to zupelnie inne rzeczy niże te, które rozpakowywałam w piątek.
        aha, jeszcze Jimmy Ch. wywiera nacisk na właściciela sklepu, żeby te buty sprzedał po odpowiedniej, nie za niskiej cenie. Razem z dostawą przychodziła zawsze lista z widełkami, za ile te rzeczy wolno puścić.
        A co do butów - kupiłam 10 lat temu brazyliskjie jesienno-wwiosenne kozaki, całkiem tanie. W zeszłym roku wymieniałam w nich zamek i podeszwę. A poza tym wyglądają oki.
        • leokadiaxx Re: dylemat 11.11.12, 16:13
          Kupiłam
          i wiem że buty nie są warte tych pieniedzy ale może chociaż w nich pochodzę bo chyba fason jest w miarę klasyczny i nieudziwniony?

www.jimmychoo.com/view-all/balfour/invt/247balfourbgrc/
            • dixi Re: dylemat 11.11.12, 18:12
              ładne są, ale ja bym w nich nie pochodziła - kwestia umiejętności, dla mnie buty na takim obcasie nie mogą być stabilne i wygodne;
              kasy nie żałuję na rasowe sztyblety czy biker boots, przynajmniej wiem że takie mi nie będą leżeć w szafie :)
          • mirafiorka Re: dylemat 12.11.12, 12:31
            Buty jak buty, nawet ładne, ale... gdybym nie widziała ceny, to trudno byłoby uwierzyć, że kosztują 6 stów nawet w złotówkach. A takie znalazłam bez specjalnego trudu:
            www.zalando.pl/taupage-botki-i-ankle-boots-czarny-ta911c00r-802.html
            Czy aż taka różnica między jednymi i drugimi ? Bo w cenie to na pewno. No chyba, że koniecznie chodziło o MARKĘ. Jedno jest pewne: twoje buty są raczej okazjonalne, takie do samochodu, bo na nasze chodniki to ich szkoda,. No i na lżejszą zimę
            • leokadiaxx Re: dylemat 14.11.12, 12:27
              Zgadzam sie że buty nie powinny tyle kosztować jednak rano przyniosl mi je kurier i na prawde nie ma przesady w tym że za te kase dostajemy produkt najwyzszej klasy i jakości , buty są wykonane rewelacyjnie , miękka skórka , sa bardzo wygodne mimo obcasa ,dopracowane w kazdym detalu, nie umywają sie do nich zadne inne ktore mam. Nie mniej jednak cena jest koszmarna.
              • kasiabraun Re: dylemat 15.11.12, 22:56
                mam model z podobnym obcasem (jesli nie takim samym), tylko dlugie :
                www.jimmychoo.com/view-all/glory-/invt/122gloryggrc/
                i uwazam, ze sa baaardzo wygodne mimo tego, ze obcas jest cienki i bardzo zgrabnie wygladaja na nodze. Na pewno przyjemnie bedzie Ci sie je nosilo!
          • alpepe Re: dylemat 14.11.12, 12:48
            dla mnie o wiele za wysokie, ale eleganckie i piękne. Ja na amazonie kupiłam również kozaczki na obcasie, ale stabilniejszym, b. wygodne i też klasyczne, ale taniej :)
            www.amazon.de/Julie-Dee-J318-Stiefel-Schwarz/dp/B00600XJQQ/ref=sr_1_14?s=shoes&ie=UTF8&qid=1352893465&sr=1-14
            • lejdi35 Re: dylemat 14.11.12, 18:16
              Alpepe,nie osmieszaj się.Twoje buty na pewno nie sa piekne.Sa zwykłe typowe,niczym sie nie wyrózniaja.Poza tym,ty raczej powinnas w Riekerach i Birkenstockach pomykac,w butach na płaskim i wygodnym obcasie,hehehe.Bardzo niefajne te twoje zalinkowane,nie masz sie czym chwalic.Wszystko z Amazonu,ehhhh ...;-)
              • alessia27 Re: dylemat 22.11.12, 13:28
                lejdi35 napisał:

> Alpepe,nie osmieszaj się.Twoje buty na pewno nie sa piekne.Sa zwykłe typowe,nic
                > zym sie nie wyrózniaja.Poza tym,ty raczej powinnas w Riekerach i Birkenstockach
                > pomykac,w butach na płaskim i wygodnym obcasie,hehehe.Bardzo niefajne te twoje
                > zalinkowane,nie masz sie czym chwalic.Wszystko z Amazonu,ehhhh ...;-)

a co za roznica czy sa z amazon czy nie ???
            • k1k2 Re: dylemat 15.11.12, 19:53
              nie jakas rewelacja, ale spoko moga byc, szczegolnie na polskie chodniki ;-) a te J. Choo baaardzo ladne, choc niepraktyczne (chyba ze do samochodu), az szkoda pomyslec jak sie ten obcas obrypie
              • marzeka1 Re: dylemat 15.11.12, 21:42
                Ładne, ale dalej , mimo że ładne, nie uważam, że są warte takiej sumy;i taka kasa za buty, które tak naprawdę nadają się do postania lub krótkiego przejścia do samochodu, bo przecież nie do normalnego chodzenia.
          • lonely.stoner Re: dylemat 16.11.12, 14:20
            leokadiaxx napisała:

> Kupiłam
            > i wiem że buty nie są warte tych pieniedzy ale może chociaż w nich pochodzę bo
            > chyba fason jest w miarę klasyczny i nieudziwniony?
            >
            > rel="nofollow">www.jimmychoo.com/view-all/balfour/invt/247balfourbgrc/

no chyba zartujesz? ja tez lubie akurat wydac wiecej na buty niz na inne czesci garderoby (pomijam torebki) ale te co wkleilas to sa akurat takie po prostu pospolite kozaki ktore pewnie w M&S mozna kupic. Klasyczny kroj, pelno takich butow, nawet chyba moja mama ma takie z zeszlego roku. Za 2.5tys na bank bym nie kupila, za 200zl pewnie tak :)
            • marzeka1 Re: dylemat 16.11.12, 17:15
              No bo buty ładne, ale jak w nich pójdzie i tak nikt oprócz niej nie będzie wiedział, jaką kasę ma na stopach, bo ładne, ale nie wyglądają na taką cenę.
              • leokadiaxx Re: dylemat 17.11.12, 09:20
                Wszystko sie zgadza , buty nie są na polskie chodniki , wyglądają bardzo porządnie, elegancko ale nie na cenę 2600 ( patrzyłam na wyciąg z konta i tyle za nie zaplaciłam po przeliczeniu na zł ) aaa to jest zgroza. Juz je noszę są super ,wyglądają swietnie i są bardzo wygodne ale ta cena nadal odbija mi sie czkawką , na pewno nigdy wiecej juz nie kupie żadnych ekskluzywnych butów.I racja ze choc ludzie mowia ładne , tylko ja wiem co i za ile mam na nogach w zyciu nikt by nie pomyslal ze tyle kosztowały alec szczerze mowiac to mi nie przeszkadza.
          • 5th_element Re: dylemat 23.11.12, 09:52
            bardzo ładne i ponadczasowe. A ze fanaberia to sama wiesz ;) Nie jest to jednak forum dywagacji o zawilosciach fizyki kwantowej, wiec jesli pytasz, czy rozumiem fanaberie to odpowiem, ze rozumiem. Zalezy od tego, jakie masz dochody itd, bo jesli wydalas na nie miesieczne wplywy albo nawet ich polowe to nastepnym razem by sie zastanowila, tylko tyle ;)
      • ofelia1982 Re: dylemat 17.11.12, 18:17
        Ja bym tyle nie dała choć mam luzy finansowe generalnie.
        A wsyztskie gadki o tym, że dobry but to "inwestycja" mnie śmiesza, bo znam pojęcia słowa "inwestycja" :)
        • leokadiaxx Re: dylemat 17.11.12, 19:19
          To jest dla mnie inwestycja w przyjemnosc i nic poza tym ,juz o tym pisałam.Nigdy nie podchodziłam do kupowania butów ciuchów akcesoriów jako inwestycji tez mi sie to wydaje naciągane. Miałam dylemat jednak kupilam te buty są super ale nadal twierdze ze nie warto dawac za obuwie rownowartosci średniej pensji w polsce nawet jak mamy kase więc własciwie z mojej strony koniec tematu ;-)
      • fashionguy-m Re: dylemat 17.11.12, 18:45
        Odpowiedź jest prosta: podziel cenę butów przez liczbę razy, ile te buty założysz. Zobaczysz, że wtedy cena nie będzie taka wysoko. Kup te buty, bo to jedna z tych rzeczy, w które warto inwestować. Nie ma to jak dobre buty! Wierz mi.

Pozdrawiam.
      • viollete3 Re: dylemat 18.11.12, 15:57
        Chyba sama osobiście nie kupiłabym sobie takich butów,ale u mnie jest to raczej kwestia braku takich pieniędzy .Sądzę,że można znaleźć piękne buty dużo taniej,ale jeżeli jesteś pewna,że buty będa Ci służyły przez bardzo długi czas,pasowały do większości rzeczy jakie masz w szafie i z tego co wiem to możesz sobie na nie pozwolić finansowo to jest to oki,pozdrawiam i mam nadzieję,że pomogła odrobinę.
        szafa-z-ciuchami.blogspot.com/
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka