Dodaj do ulubionych

odparzona szyja - czym smarować ?pytanie do eksper

23.02.05, 10:07
mój synek ma 4 miesiące i chyba odparzył sobie skórę na szyi jest czerwona i
sucha, synek ma duzo fałdek i bardzo się slini a także czasem ulewa to chyba
przyczyna odparzeniam juz 2 tygodnie smaruje i nic nie pomaga mamy krem Ziaja
o nazwie Clotrimazolum 1% ale skutki smarowania sa marne , nawilżam tez
Oliatum Soft krem i kremem z apteki, próbowałam zasypywać pudrem ale chyba
najpierw powinnam skórę wyleczyć tylko juz nie wiem czym , proszę o pomoc i z
gory dziękuje ,
Obserwuj wątek
    • mama_zuzi1 Re: odparzona szyja - czym smarować ?pytanie do e 23.02.05, 13:23
      Witam!

Ekspert, jak widzę nie odpowiedział ale mogę Ci podpowiedziec jak my radzimy
      sobie z takimi sprawami. Na zaczerwieniona skórkę stosujemy Sudokrem. Jest
      rewelacyjny!! Szczerze polecam. Stosuję go od urodzenia Zuzi (juz 4 miesiace) i
      nigdy mnie nie zawiódł. Dodam jeszcze, że moja córeczka ma dosyć wrażliwą skórę
      i nigdy nie było problemów z sudokremem.

Aha, stosowania pudru nie polecam- duzo lepsza jest oliwka czy balsam.

Spróbuj, naprawdę warto!

Pozdrawiamy

Dominika i Zuzia
        • driadea Re: odparzona szyja - czym smarować ?pytanie do e 23.02.05, 14:05
          A ja raczej polecę coś z dużą zawartością pantenolu, czyli np. bepanthen lub
          inną maść o podobnym skladzie. Pantenol po wchłonięciu przez skórę przekształca
          się do kwasu pantotenowego, który jest składnikiem koenzymu A i odgrywa ważną
          rolę w metabolizmie każdej komórki. Kwas pantotenowy bierze udział w budowie
          naskórka skóry i śluzówki. W procesie gojenia pobudza mitozę i utwardzanie
          włókien kolagenu, a tłuste podloże masci pozwala na ochronę przed ewentualnymi
          następnymi podrażnieniami izolując skórę przed czynnikami drażniącymi, jak
          ślina czy ulany pokarm (a także mocz i kał w przypadku pielegnacji okolicy
          pieluszkowej).
          Pozdrawiam serdecznie, Aga
    • misiek59 Re: odparzona szyja - czym smarować ?pytanie do e 25.02.05, 22:56
      Mój miał 6 m-cy i również w ten sam sposób się odparzył, niczym innym nie
      wyleczyłam jak przepisaną przzez doktora maścią robioną na bazie wit. i
      pimafucortem - krem w małej tubce od grzybka. Alantan i sudocrem nie pomagał.
      Jak nie przechodzi to najlepiej udaj się do pediatry i to jak najszybciej, bo
      dziecko się męczy.
      pzrd,
      ULA
    • slawomir.ogorek Re: odparzona szyja - czym smarować ?pytanie do e 27.02.05, 11:14
      Droga Pani i inne e- mamy!
      Omińąwszy niechcący ostatnio Pani pytanie sam czytając dopiero dzisiaj
      dowiedziałęm się od Was sporo jak postępować w tego typu przypadkach. Wasze
      doświadczenia śą bardzon istotne i sam je chętnie wykorzystam w swojej pracy .
      Ze swej strony chciałbym dołożyc kilka słów.Problem odparzeń w tzw fałdkach
      bierze się głownie stąd że skóra w tym miejscu styka się ze sobą uniemożliwijąc
      w ten sposób oddychanie skóry.Dodatkowo często pogarsza się sytuację stosując
      silne natłuszczanie skóry co zatyka pory skóne i dodatkowo utrudnia oddychanie
      skóry. Do tego jeżeli dołożymy częste niedokładne wycieranie po umyciu skóry( w
      fałdach) to mamy wszystkie czynniki sprzyjające powstawaniu i trudnym gojeniu
      się odparzeń.
      Jak postępować?
      Jeżeli proces jest mocno zaawansowany to należy zastosować leczenie ( np krem z
      antybiotykiem który zlikwiduje infekcję bakteryjną która najpewniej się wdała ).
      Proszę tego jednak nie robić na własną odpowiedzialność tylko zgłosić się do
      swojego lekarza aby nie doszło do niewłaściwego zastosowania. Zmienioną skórę
      staramy się delikatnie obmywać kilkaktotnie w ciągu dnia, następnie dobrze
      osuszayć i leciutko zapudrowac lub zastosować krem na odparzenia np Penaten.
      Pamiętać należy przede wszystkim o tym aby te czynności wykonywać bardzo
      dokładnie i tym częściej "odświerzać" skórę przez opisywane czynności im
      głębsza i trudniej dostępna dla powietrza jest fałdka. Serdecznie pozdrawiam
    • littlehumen Re: odparzona szyja - czym smarować ?pytanie do e 23.04.19, 11:46
      U nas pomógł olej z czarnuszki siewnej. Maleńka miała niecałe 4 miesiące. Odparzenia na szyi i za kolanami smarowalam 4 czasem 5 razy na dobę. Przed smarowaniem zawsze przemywalam odparzenia ciepłą, przegotowaną wodą i dobrze osuszalam żeby nie było wilgoci. Już po 1 dobie widać znaczną poprawę. Ja używam tego oleju na całe jej ciałko łącznie z główką, bo jest dobry na wszelkie problemy skórne. Ja 2 miesiące próbowałam wyleczyć odparzenia. Jednego dnia była poprawa, a drugiego od nowa zaognione. Chodziłam do lekarzy, którzy przepisywali mi emolienty i mówili, że mała ma egzemę, więc odparzenia to nic nadzwyczajnego.Wszystkie kremy i emolienty odrzuciłam na rzecz oleju z czarnuszki. Żaden Bepathen, sudocream
      czy clotrimazolum nie poradził sobie na dłuższą metę. Mieszkam w UK i ten olej zakupiłam przez internet

www.biopurus.co.uk/organic-black-cumin-oil-100ml-388.html

mam nadzieję, że komuś to pomoże, bo wiem jak może to być uporczywe. Pozdrawiam i życzę zdrówka dla waszych pociech ☀️

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka