Dodaj do ulubionych

YES Airways opinie

IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 23:02
Witam

Itaka odkryła rąbka tajemnicy odnośnie linii lotniczych jakie będą z nią współpracować. Lecę, albo lepiej prawdopodobnie będziemy lecieć z YES AIRWAYS, niby nowy polski przewoźnik, ale czy w ogóle wystartowali z interesem?

Jak ktoś ma jakieś informacje i opinie, proszę o komentarz

pozdrawiam
Obserwuj wątek
              • Gość: arti Re: YES Airways opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.11, 14:20
                nie wiem dlaczego, większość z was uważa, że wyloty w nocy są do kitu.
                W zeszłym roku, wylot z w-wy miałem rano , a powrót w nocy po 15 dniach (Itaka).
                Zgadza sie , że doba hotelowa kończy sie o 12, ale hotel was nie wyrzuca!
                zdajecie pokój, ale możecie jeszcze korzystać ze wszystkich ofert hotelu.
                Oddaliśmy pokój o 12, cały dzień byliśmy z dziećmi na basenie, w tym czasie opcja all incl. działa. Wieczorem po kolacji, udaliśmy sie na animacje wieczorne.
                Po animacjach, dzieci pobawiły sie jeszcze na holu hotelowym i zasnęły 0 22:00 na kanapach.
                0 1:00 w nocy przyjechał autokar, który zabrał nas na lotnisko.
                nie jest źle, a jeden dzień zawsze do przodu
                • enilka Re: YES Airways opinie 07.04.11, 14:57
                  Gość portalu: arti napisał(a):

> Po animacjach, dzieci pobawiły sie jeszcze na holu hotelowym i zasnęły 0 22:00
                  > na kanapach.
                  > 0 1:00 w nocy przyjechał autokar, który zabrał nas na lotnisko.
                  > nie jest źle, a jeden dzień zawsze do przodu

jak ja Ci zazdroszcze takiego lajtowego podejscia! Dzieci zasnely na kanapach, extra 8-) Mam wielka nadzieje, ze moje beda jednak spaly w pokojach. Narazie godziny lotow mojej rezerwacji pozostaja wielka tajemnica Itaki.
          • kubusieczek551 Re: YES Airways opinie 15.03.11, 18:06
            Aż tak źle nie powinno być. Moim zdaniem lepiej od Sagi Airlines która w tamtym roku wykonywała połączenia na trasie Poznań>Izmir. Ja też lecę YES AIRWAYS w czerwcu do Turcji. Mam nadzieję że będzie dobrze. Podobno nawet posiadają monitorki LCD.
                    • krokodyl.0 Re: YES Airways opinie 20.03.11, 20:43
                      Wczoraj dowiedziałam sie o godzinach wylotu do Bodrum.Uważam, że to nie fair ze strony Itaki. Wylot 0 23.00 z Poznania na miejscu 02.50. - 12.06. W ofercie jest 8 dni ,ale cały dzień i noc stracona. Czyzby celowa zagrywka? Powrót - wylot o 20.15, a doba hotelowa kończy się
                      o 11 i dalej radź sobie sam turysto. Nowa linia lotnicza i nie można było dostosować odpowiednich godzin?! Czy tak jest tylko w Itace? Korzystałam wczesniej z SUN FUN i nie było takich niedogodności.
                      • Gość: Grzegorz Re: YES Airways opinie IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.11, 22:50
                        Witaj

Mam podobnie, ale Itaka jako chyba jedna z niewielu, albo nawet jedyna daje teoretycznie 8 dni zamiast 7, dzięki czemu ten 1 dzień jest właśnie przeznaczony na podróż.

W tym roku mam wylot 23.40, powrót bodajże 21.30 (pakiet 15 dni)

Rok temu miałem natomiast wylot 8.30 pierwszego dnia, za to wyjazd z hotelu już godzinę po północy 15-go dnia ;)

Znajomi latają z innymi biurami to rzeczywistego odpoczynku w tygodniowym pakiecie często ledwo 6 dni wychodzi

• kubusieczek551 Re: YES Airways opinie 24.03.11, 16:14
                        No niestety Itaka już tak ma w tamtym roku leciałem do Hurghady z Gdańska linie KoralBlue wylot miałem on 23:55 a samolot wystartował dopiero o 24:45. Płaciliśmy za pierwszy dzień a lecieliśmy drugiego. Z powrotem było jak mówisz doba kończyła się o 11 a lot powrotny mieliśmy o 18:00. Ale nie było tak źle. To tylko się tak wydaje, ale na miejscu ten czas do czekania na samolot bez pokoju można jakoś przeżyć.Tylko najbardziej denerwuje mnie to że Itaka odlicza dwa dni na lot a trzeba za nie płacić;(
            • Gość: izaura Re: YES Airways opinie IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 18:27
              Zastanów się dobrze, czy chcesz lecieć liniami YES AIRWAYS. Ja z rodziną przez tę linię przesiedziałam na lotnisku blisko 14 godzin. 07 maja 2011 mieliśmy wykupioną wycieczkę to Turcji lotnisko Marmaris - godzina lotu 11.45. Ich samolot nie dostał pozwolenia na start. Ogólny chaos na lotnisku, brak informacji o której będzie kolejny lot oraz nikt z przedstawicieli linii nie pokazał się na lotnisku. Nie wiedzieliśmy dlaczego nie lecimy. Co chwila różne informacje: wylot o 13, potem o 15, następnie o 19, kolejna informacja to 23.00. Aż w końcu zabrała nas Portugalska linia około 3 w nocy - dnia 08 maja 2011. To kpina- żeby tyle godzin z małymi dziećmi przesiedzieć na lotnisku. Wprawdzie wieczorem zabrano nas na 3 godziny do hotelu przy lotnisku, na kolację. Ale tam również panował chaos, nikt nie wiedział czy już wracać na lotnisko, czy siedzieć dalej w hotelu. Zabrakło odwagi, aby przyjść do pasażerów i im wprost powiedzieć co się stało. Z powrotem też nie wracaliśmy tymi liniami, tylko całkiem innym airbusem o czasie. I całe szczęscie, bo te linie są jakieś pechowe. Drugi raz nie zdecydowałabym się na lot liniami YES AIWAYS. Wszystko rozumiem bezpieczeństwo jest najważniejsze. I samolot niesprawny nie powinien być dopuszczony do lotu, ale dlaczego się trzyma pasażerów tyle godzin bez żadnej konkretnej informacji, w ciągłej niepewności, na ławce lotniskowej. Gdyby powiedziano od razu: Nie mamy drugiego samolotu i w ciągu góra 2 godzin ustalono że wylot będzie np. o 3 w nocy czy o 6 rano. To jeszcze by to jakoś wgłądało. Chociaż byśmy wiedzieli, czy mamy wracać do domu, czy dalej czekać.
              • Gość: iwonalania Re: YES Airways opinie IP: *.polsat.net.pl 26.05.11, 09:50
                Zgadzam, się w pełni z wypowiedzią poprzednika. Zamęt i haos jaki panował na lotnisku i bardzo źle przygotowana do tego Pani - przedstawicielka linii (brak kompetencji, wiedzy i umiejętności przekazywania informacji). Dopiero po wyraźnych i nieugiętych roszczeniach pasażerów rozdano nam proawiant, którego zabrakło dla niektórych osób, gdyz dystrybucja była dość żywiołowa. Wiele osób zostało narazonych na poniesienie dodatkowych kosztów zakupu jedzenia na lotnisku, a przecież wiadomo, że cene nie są tam niskie. Zmarnowano nam jeden dzień wypoczynku. Przewoźnik już rano wiedział, że samolot jest na tyle uszkodzony, że bedą trudności w jego szybkiej i skutecznej naprawie. Niestety nie podjął wcześniej żadnych rozmów z innymi przewoźnikami, aby móc wyczarterować na czas samolot. Polecieliśmy liniami portugalskimi, bilety tak były drukowane, że nie odpowiadały stanowi faktycznemu. Zanim wystartowaliśmy także był bałagan, bo siadało się gdzie było wolne miejsce. Niestety powrót (już liniami Yes Airways) także był opoóźniony o ok. 2 godziny, wylądowaliśmy w Polsce ok. godz. 21. Ogólne wrażenia dotyczące przewoźnika negatywne.
      • Gość: szinola Re: YES Airways opinie IP: *.chomiczowka.waw.pl 15.05.11, 21:15
        Miałam lecieć z nimi 7 maja do Dalaman, ale nic z tego. Lot zaplanowany na 11:45 -7 maja odbył się dopiero 8 maja około 2:00 w nocy. Nikt z Yes Airweys nie był zainteresowany nami , dopiero po naszych naleganiach pojawiła się przedstawicielka i poinformowała nas, że samolot ma rysę na poszyciu i nie może lecieć. Stwierdziła, że szukają dla nas samolotu i polecimy o 18 lub o 22. Po czym wysłała nas do hotelu i tyle ja widzieliśmy. O tym że nasz lot prawdopodobnie odbędzie się około 1:30 dowiedzieliśmy się nie od przewoźnika tylko od osób postronnych. Nie mówiąc już o tym że do końca nie wiedzieliśmy czy będziemy mieli czym wrócić do Warszawy.
        Jednym słowem koszmar!!
        Jedno jest pewne nigdy już nie skorzystam z usług YES Airways i Itaki!!!!
      • malini YES Airways NIEEEE!!! 16.05.11, 16:32
        Zamiast w sobotę koło południa grzać się na słońcu, przez YES byliśmy w hotelu dopiero w niedzielę rano. W tzw, pomiędzyczasie 9 czekania na lotnisku bez jedzenia i picia, o godz.17.00 kilka kanapek i puszek napoju dla tych,którzy pierwsi zauważyli, że przywieźli jedzenie (o małych dzieciach nie pamiętano), kolacja w hotelu ok.19.30 po godzinnym staniu w recepcji bo Marriott nie uprościł rejestracji mimo przyjmowania na raz 180 osób, nerwy "co dalej" bo nikt nie powiadomił o faktycznym wylocie. Przed odprawą o godz.8-9.00 pani z Itaki rozdająca bilety nie raczyła powiadomić o tym, że lot się nie odbędzie,choć od świtu było jasne, że samolot jest zepsuty i nikt go nie dopuści do lotu.W trakcie oczekiwania komunikowaliśmy się z Itaką i otrzymywaliśmy kolejne zapewnienia o rzekomym wylocie o godz.13.30, 16.00 itd. Przedstawicielka YES raczyła pojawić się dopiero ok.godz.16.00, by powiadomić nas, że nie mają samolotu zastępczego i może uda im się podpisać umowę z inną firmą. Nie wyjaśniła, dlaczego jesteśmy trzymani na lotnisku i dlaczego podawano nam za pośrednictwem pracowników lotniska nieprawdziwe informacje o rzekomym remoncie samolotu.Nie odpowiedziała na pytanie o posiłek i picie należne w takiej sytuacji już po 2 godzinach spóźnienia.Skorzystaliśmy z oferty kilkugodzinnego pobytu w hotelu Marriott (pozdrawiam elastyczną inaczej menadżerkę, która wolała wklepywać dane 180 osób niż wpisać nazwę przewoźnika jako płatnika rachunków, zapewne w obawie o wyniesienie przez nas telewizorów i łóżek z pokoi hotelowych na lotnisko), stawiliśmy sie o godz.21.00 w recepcji aby odebrać informację o faktycznej godzinie wylotu, ale pani z Yes już się nie stawiła. Wyłączyła komórkę, zapewne się zmęczyła ciężką pracą tego dnia. Od 21.00 walczyliśmy o jakiekolwiek informacje o terminie wylotu. Poszliśmy na lotnisko, tam dowiedzieliśmy się najpierw, że lecimy o godz.23.00, potem znowu lot przesunięto i w końcu polecieliśmy o 1.30 następnego dnia. Yes Airways to kiepska firma. Złożyliśmy już żądanie zapłaty za opóźnienie ponad 4 godziny i skargę na tą kobietę. Dnia wakacji nam to nie zwróci
      • Gość: Andi Re: YES Airways opinie IP: *.augustow.mm.pl 27.04.11, 13:13
        No a ja przed chwilą dowiedziałem się że nam wydłużyli wakacje o jeden dzień i wcale mnie to nie cieszy, powrót mieliśmy 27.05.11 o 12.30 a będziemy mieli 28.05.11 o 3.35.Ciekaw jestem co przez ten czas będziemy robić - siedzieć na walizkach w holu ?Czy opcja All gwarantuje nam wyżywienie , z dziećmi będzie trochę ciężko .
    • Gość: adi-sc Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 11:12
      Ja lecę 1.05 z Wrocławia do Bodrum. Godziny w jedną i drugą stronę są narazie super.:-) Ciekaw jestem jakości obsługi i stanu technicznego samolotów... Byle tylko nie oszczędzali na serwisie tych maszyn. A320 mają podobno 16lat. Na samolot to niby nie dużo... Ale .. wszystko zalezy od serwisowania.
    • Gość: jasmina Re: YES Airways opinie IP: *.oswiecim.vectranet.pl 25.04.11, 18:25
      Nam w sobotę przysłali sms z biura obsługi klienta, że zmieniają godziny wylotu z 23.05 na 15.50 - niby lepiej, bo będziemy tam wieczorem a nie w nocy, ale wylot też jest zmienony z 20.30 na 13.23, więc już obiadu nie zjemy.
      Będziemy tam wobec tego 13 dni i 15 nocy.
      Jak lecieliśmy z Wezyrem to u nich wczasy były 15 dniowe, no i traciło się na dojazd 1 dzień czyli pobyt trwał na prawde 14 dni.
      Czy serwowanie posiłków w samolocie zależy od lini lotniczych czy od biura podróży? Jak lecieliśmy z Wezyrem (nie pamiętam jakie to były linie, to było coś do przekąszenia, niby nic takiego, ale dziecko coś dziobnęło). Jak leceiliśmy Sagą z Itaki w poprzednim roku to niestety nic nie było.
            • Gość: Tomek Re: YES Airways opinie IP: *.aster.pl 26.04.11, 09:36
              W LOT Charters kanapka kosztuje 10pln (2,50EUR), to zupelnie normalna europejska cena! Nigdzie na pokladzie nie dostanie sie taniej. Z tego co wiem, w YES bedzie tak samo.
              Smieja sie z nas na swiecie, ze pijemy wlasne napoje na pokladzie, wynosimy popielniczki z hotelu, a w plecaku mamy konserwy.... To juz nie te czasy

Pzdr

• mysza-sza84 Re: YES Airways opinie 26.04.11, 17:22
                  a ja akurat na wakacjach sobie nie żałuję - nawet kanapki za 2,50 Euro. Sorry - dwie godziny czekania na lotnisku + lot + transfer i mam sobie żałować 10 zł jak jestem głodna? Nie przesadzajcie ludzie...
                    • Gość: ania Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.11, 22:53
                      miałam super godziny lotu z poznania do turcji i co? zmienili je. wylot miałam o 15.40 teraz mam o 23.00 juz nawet nie piszę o której będę na miejscu... z dwójką dzieci. rezerwowałam datę wylotu z jednoczesnym uwzględnieniem godz. przelotu i co? czy można cos z tym zrobić? jutro będę dzwonic do itaki...
                        • Gość: ania Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.11, 23:20
                          tylko zobaczcie jak to jest. jak my chcemy cokolwiek zmienić to nie możemy, przepraszam możemy, ale musimy za to zapłacić... natomiast jak to działa w drugą stronę?! czyli, co? muszę się z tym pogodzić... coraz bardziej żałuję, że czekałam na last-a! przynajmniej liczyłabym się z niespodziankami... ciekawe jakie jeszcze mnie czekają?!
                          • voyager747 Re: YES Airways opinie 26.04.11, 23:25
                            Nie martw się, to nie koniec świata, jakoś to będzie :) Chyba nic się nie da zmienić, zapytaj czy nie mają innych lotów tego dnia, ja kiedyś zmieniałem linię w Itace. Było chyba 3 loty dziennie z Warszawy i zarezerwowali mi w biurze na AirItaly, a potem się okazało, że są jeszcze loty SunExpressem i zmieniłem, nie było łatwo, ale się udało. Nie żałowałem, SunExpress był punktualnie a Air Italy z 5 godzin opóźnione.
                              • sandra00 Re: YES Airways opinie 27.04.11, 07:16
                                Ja też się dziwię po co te narzekanie , kupując wczasy z tak dużym wyprzedzeniem godziny wylotów i przylotów są tylko prognozowane i prawie zawsze się zmieniają , ja też latam z małymi dziećmi i już teraz nawet mnie to nie interesuje bo nie mam na to wpływu , a lepiej wybrać Itakę ze złą godziną odlotu ale masz 99 % szans że z hotelu będziesz zadowolona niż biuro X z odlotem w super godzinie ale wielką niewiadomą na miejscu .Ania weż też pod uwagę że w nocy jest chłodniej i dzieciom lepiej się podróżuje , nie wiem ile gdzie dokładnie jedziesz ale jak wylot będzie o 23.00 na miejscu lotnisku docelowym będziesz o 2,30 - 3 .oo czasu lokalnego , odprawa , wizy ( w nocy przylatuje mniej samolotów i są mniejsze kolejki po wizę ) bagaże , najszybciej wyjedziesz z lotniska o 4,00 transfer pewnie ok 2 godz, na miejscu jesteś 5.00-6.00 to dobra godzina - jak dzieci będą głodne to już nie daleko do śniadania.
                                • voyager747 Re: YES Airways opinie 27.04.11, 10:35
                                  A ja się nie dziwię, że ludzie narzekają. Biura planują po 10 lotów na dobę jednym samolotem i takie godziny potem wychodzą. 3-4 w nocy to nie jest dobra godzina na podróżowanie. Ja jak wykupuję wakacje to też na to patrzę, tyle że kupuje na parę dni przed wyjazdem i wtedy już znam godziny lotów.
                                  • Gość: ania Re: YES Airways opinie IP: 195.216.115.* 27.04.11, 12:23
                                    może i narzekam, pierwszy raz pozwoliłam sobie na wczasy zagraniczne, nikt w biurze nie poinformował mnie o tym, że taka zmiana godzin może mieć miejsce. Wczasy też nie są tanie… ja jadę do Turcji (region Belek) transfer z lotniska zajmie około godziny. Dzwoniłam do Itaki powiedziano mi, że mogę złożyć reklamacje, a oni w ciągu 30 dni dadzą mi odpowiedź (ja wylatuję 3 czerwca). Rezerwacje w hotelu mam od 03.06 od godz. 14 (będę na miejscu 04.06 godz (tak myślę) 5.00.)do 17.06 do godz.12.00, wylot mam o 20.15 – ale co tam kilka godzin na walizkach z małymi dziećmi… spoko, damy rade;-). Ktoś pisał wczesniej, że zdaje się klucze a z all inclusive można korzystać, otóż poinformowano mnie, że nie, chyba, że obsługa hotelowa będzie na tyle życzliwa…