Dodaj do ulubionych

YES Airways opinie

IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 23:02
Witam

Itaka odkryła rąbka tajemnicy odnośnie linii lotniczych jakie będą z nią współpracować. Lecę, albo lepiej prawdopodobnie będziemy lecieć z YES AIRWAYS, niby nowy polski przewoźnik, ale czy w ogóle wystartowali z interesem?

Jak ktoś ma jakieś informacje i opinie, proszę o komentarz

pozdrawiam
Obserwuj wątek
              • Gość: arti Re: YES Airways opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.11, 14:20
                nie wiem dlaczego, większość z was uważa, że wyloty w nocy są do kitu.
                W zeszłym roku, wylot z w-wy miałem rano , a powrót w nocy po 15 dniach (Itaka).
                Zgadza sie , że doba hotelowa kończy sie o 12, ale hotel was nie wyrzuca!
                zdajecie pokój, ale możecie jeszcze korzystać ze wszystkich ofert hotelu.
                Oddaliśmy pokój o 12, cały dzień byliśmy z dziećmi na basenie, w tym czasie opcja all incl. działa. Wieczorem po kolacji, udaliśmy sie na animacje wieczorne.
                Po animacjach, dzieci pobawiły sie jeszcze na holu hotelowym i zasnęły 0 22:00 na kanapach.
                0 1:00 w nocy przyjechał autokar, który zabrał nas na lotnisko.
                nie jest źle, a jeden dzień zawsze do przodu
                • enilka Re: YES Airways opinie 07.04.11, 14:57
                  Gość portalu: arti napisał(a):

> Po animacjach, dzieci pobawiły sie jeszcze na holu hotelowym i zasnęły 0 22:00
                  > na kanapach.
                  > 0 1:00 w nocy przyjechał autokar, który zabrał nas na lotnisko.
                  > nie jest źle, a jeden dzień zawsze do przodu

jak ja Ci zazdroszcze takiego lajtowego podejscia! Dzieci zasnely na kanapach, extra 8-) Mam wielka nadzieje, ze moje beda jednak spaly w pokojach. Narazie godziny lotow mojej rezerwacji pozostaja wielka tajemnica Itaki.
          • kubusieczek551 Re: YES Airways opinie 15.03.11, 18:06
            Aż tak źle nie powinno być. Moim zdaniem lepiej od Sagi Airlines która w tamtym roku wykonywała połączenia na trasie Poznań>Izmir. Ja też lecę YES AIRWAYS w czerwcu do Turcji. Mam nadzieję że będzie dobrze. Podobno nawet posiadają monitorki LCD.
                    • krokodyl.0 Re: YES Airways opinie 20.03.11, 20:43
                      Wczoraj dowiedziałam sie o godzinach wylotu do Bodrum.Uważam, że to nie fair ze strony Itaki. Wylot 0 23.00 z Poznania na miejscu 02.50. - 12.06. W ofercie jest 8 dni ,ale cały dzień i noc stracona. Czyzby celowa zagrywka? Powrót - wylot o 20.15, a doba hotelowa kończy się
                      o 11 i dalej radź sobie sam turysto. Nowa linia lotnicza i nie można było dostosować odpowiednich godzin?! Czy tak jest tylko w Itace? Korzystałam wczesniej z SUN FUN i nie było takich niedogodności.
                      • Gość: Grzegorz Re: YES Airways opinie IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.11, 22:50
                        Witaj

Mam podobnie, ale Itaka jako chyba jedna z niewielu, albo nawet jedyna daje teoretycznie 8 dni zamiast 7, dzięki czemu ten 1 dzień jest właśnie przeznaczony na podróż.

W tym roku mam wylot 23.40, powrót bodajże 21.30 (pakiet 15 dni)

Rok temu miałem natomiast wylot 8.30 pierwszego dnia, za to wyjazd z hotelu już godzinę po północy 15-go dnia ;)

Znajomi latają z innymi biurami to rzeczywistego odpoczynku w tygodniowym pakiecie często ledwo 6 dni wychodzi

• kubusieczek551 Re: YES Airways opinie 24.03.11, 16:14
                        No niestety Itaka już tak ma w tamtym roku leciałem do Hurghady z Gdańska linie KoralBlue wylot miałem on 23:55 a samolot wystartował dopiero o 24:45. Płaciliśmy za pierwszy dzień a lecieliśmy drugiego. Z powrotem było jak mówisz doba kończyła się o 11 a lot powrotny mieliśmy o 18:00. Ale nie było tak źle. To tylko się tak wydaje, ale na miejscu ten czas do czekania na samolot bez pokoju można jakoś przeżyć.Tylko najbardziej denerwuje mnie to że Itaka odlicza dwa dni na lot a trzeba za nie płacić;(
            • Gość: izaura Re: YES Airways opinie IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 18:27
              Zastanów się dobrze, czy chcesz lecieć liniami YES AIRWAYS. Ja z rodziną przez tę linię przesiedziałam na lotnisku blisko 14 godzin. 07 maja 2011 mieliśmy wykupioną wycieczkę to Turcji lotnisko Marmaris - godzina lotu 11.45. Ich samolot nie dostał pozwolenia na start. Ogólny chaos na lotnisku, brak informacji o której będzie kolejny lot oraz nikt z przedstawicieli linii nie pokazał się na lotnisku. Nie wiedzieliśmy dlaczego nie lecimy. Co chwila różne informacje: wylot o 13, potem o 15, następnie o 19, kolejna informacja to 23.00. Aż w końcu zabrała nas Portugalska linia około 3 w nocy - dnia 08 maja 2011. To kpina- żeby tyle godzin z małymi dziećmi przesiedzieć na lotnisku. Wprawdzie wieczorem zabrano nas na 3 godziny do hotelu przy lotnisku, na kolację. Ale tam również panował chaos, nikt nie wiedział czy już wracać na lotnisko, czy siedzieć dalej w hotelu. Zabrakło odwagi, aby przyjść do pasażerów i im wprost powiedzieć co się stało. Z powrotem też nie wracaliśmy tymi liniami, tylko całkiem innym airbusem o czasie. I całe szczęscie, bo te linie są jakieś pechowe. Drugi raz nie zdecydowałabym się na lot liniami YES AIWAYS. Wszystko rozumiem bezpieczeństwo jest najważniejsze. I samolot niesprawny nie powinien być dopuszczony do lotu, ale dlaczego się trzyma pasażerów tyle godzin bez żadnej konkretnej informacji, w ciągłej niepewności, na ławce lotniskowej. Gdyby powiedziano od razu: Nie mamy drugiego samolotu i w ciągu góra 2 godzin ustalono że wylot będzie np. o 3 w nocy czy o 6 rano. To jeszcze by to jakoś wgłądało. Chociaż byśmy wiedzieli, czy mamy wracać do domu, czy dalej czekać.
              • Gość: iwonalania Re: YES Airways opinie IP: *.polsat.net.pl 26.05.11, 09:50
                Zgadzam, się w pełni z wypowiedzią poprzednika. Zamęt i haos jaki panował na lotnisku i bardzo źle przygotowana do tego Pani - przedstawicielka linii (brak kompetencji, wiedzy i umiejętności przekazywania informacji). Dopiero po wyraźnych i nieugiętych roszczeniach pasażerów rozdano nam proawiant, którego zabrakło dla niektórych osób, gdyz dystrybucja była dość żywiołowa. Wiele osób zostało narazonych na poniesienie dodatkowych kosztów zakupu jedzenia na lotnisku, a przecież wiadomo, że cene nie są tam niskie. Zmarnowano nam jeden dzień wypoczynku. Przewoźnik już rano wiedział, że samolot jest na tyle uszkodzony, że bedą trudności w jego szybkiej i skutecznej naprawie. Niestety nie podjął wcześniej żadnych rozmów z innymi przewoźnikami, aby móc wyczarterować na czas samolot. Polecieliśmy liniami portugalskimi, bilety tak były drukowane, że nie odpowiadały stanowi faktycznemu. Zanim wystartowaliśmy także był bałagan, bo siadało się gdzie było wolne miejsce. Niestety powrót (już liniami Yes Airways) także był opoóźniony o ok. 2 godziny, wylądowaliśmy w Polsce ok. godz. 21. Ogólne wrażenia dotyczące przewoźnika negatywne.
      • Gość: szinola Re: YES Airways opinie IP: *.chomiczowka.waw.pl 15.05.11, 21:15
        Miałam lecieć z nimi 7 maja do Dalaman, ale nic z tego. Lot zaplanowany na 11:45 -7 maja odbył się dopiero 8 maja około 2:00 w nocy. Nikt z Yes Airweys nie był zainteresowany nami , dopiero po naszych naleganiach pojawiła się przedstawicielka i poinformowała nas, że samolot ma rysę na poszyciu i nie może lecieć. Stwierdziła, że szukają dla nas samolotu i polecimy o 18 lub o 22. Po czym wysłała nas do hotelu i tyle ja widzieliśmy. O tym że nasz lot prawdopodobnie odbędzie się około 1:30 dowiedzieliśmy się nie od przewoźnika tylko od osób postronnych. Nie mówiąc już o tym że do końca nie wiedzieliśmy czy będziemy mieli czym wrócić do Warszawy.
        Jednym słowem koszmar!!
        Jedno jest pewne nigdy już nie skorzystam z usług YES Airways i Itaki!!!!
      • malini YES Airways NIEEEE!!! 16.05.11, 16:32
        Zamiast w sobotę koło południa grzać się na słońcu, przez YES byliśmy w hotelu dopiero w niedzielę rano. W tzw, pomiędzyczasie 9 czekania na lotnisku bez jedzenia i picia, o godz.17.00 kilka kanapek i puszek napoju dla tych,którzy pierwsi zauważyli, że przywieźli jedzenie (o małych dzieciach nie pamiętano), kolacja w hotelu ok.19.30 po godzinnym staniu w recepcji bo Marriott nie uprościł rejestracji mimo przyjmowania na raz 180 osób, nerwy "co dalej" bo nikt nie powiadomił o faktycznym wylocie. Przed odprawą o godz.8-9.00 pani z Itaki rozdająca bilety nie raczyła powiadomić o tym, że lot się nie odbędzie,choć od świtu było jasne, że samolot jest zepsuty i nikt go nie dopuści do lotu.W trakcie oczekiwania komunikowaliśmy się z Itaką i otrzymywaliśmy kolejne zapewnienia o rzekomym wylocie o godz.13.30, 16.00 itd. Przedstawicielka YES raczyła pojawić się dopiero ok.godz.16.00, by powiadomić nas, że nie mają samolotu zastępczego i może uda im się podpisać umowę z inną firmą. Nie wyjaśniła, dlaczego jesteśmy trzymani na lotnisku i dlaczego podawano nam za pośrednictwem pracowników lotniska nieprawdziwe informacje o rzekomym remoncie samolotu.Nie odpowiedziała na pytanie o posiłek i picie należne w takiej sytuacji już po 2 godzinach spóźnienia.Skorzystaliśmy z oferty kilkugodzinnego pobytu w hotelu Marriott (pozdrawiam elastyczną inaczej menadżerkę, która wolała wklepywać dane 180 osób niż wpisać nazwę przewoźnika jako płatnika rachunków, zapewne w obawie o wyniesienie przez nas telewizorów i łóżek z pokoi hotelowych na lotnisko), stawiliśmy sie o godz.21.00 w recepcji aby odebrać informację o faktycznej godzinie wylotu, ale pani z Yes już się nie stawiła. Wyłączyła komórkę, zapewne się zmęczyła ciężką pracą tego dnia. Od 21.00 walczyliśmy o jakiekolwiek informacje o terminie wylotu. Poszliśmy na lotnisko, tam dowiedzieliśmy się najpierw, że lecimy o godz.23.00, potem znowu lot przesunięto i w końcu polecieliśmy o 1.30 następnego dnia. Yes Airways to kiepska firma. Złożyliśmy już żądanie zapłaty za opóźnienie ponad 4 godziny i skargę na tą kobietę. Dnia wakacji nam to nie zwróci
      • Gość: Andi Re: YES Airways opinie IP: *.augustow.mm.pl 27.04.11, 13:13
        No a ja przed chwilą dowiedziałem się że nam wydłużyli wakacje o jeden dzień i wcale mnie to nie cieszy, powrót mieliśmy 27.05.11 o 12.30 a będziemy mieli 28.05.11 o 3.35.Ciekaw jestem co przez ten czas będziemy robić - siedzieć na walizkach w holu ?Czy opcja All gwarantuje nam wyżywienie , z dziećmi będzie trochę ciężko .
    • Gość: adi-sc Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 11:12
      Ja lecę 1.05 z Wrocławia do Bodrum. Godziny w jedną i drugą stronę są narazie super.:-) Ciekaw jestem jakości obsługi i stanu technicznego samolotów... Byle tylko nie oszczędzali na serwisie tych maszyn. A320 mają podobno 16lat. Na samolot to niby nie dużo... Ale .. wszystko zalezy od serwisowania.
    • Gość: jasmina Re: YES Airways opinie IP: *.oswiecim.vectranet.pl 25.04.11, 18:25
      Nam w sobotę przysłali sms z biura obsługi klienta, że zmieniają godziny wylotu z 23.05 na 15.50 - niby lepiej, bo będziemy tam wieczorem a nie w nocy, ale wylot też jest zmienony z 20.30 na 13.23, więc już obiadu nie zjemy.
      Będziemy tam wobec tego 13 dni i 15 nocy.
      Jak lecieliśmy z Wezyrem to u nich wczasy były 15 dniowe, no i traciło się na dojazd 1 dzień czyli pobyt trwał na prawde 14 dni.
      Czy serwowanie posiłków w samolocie zależy od lini lotniczych czy od biura podróży? Jak lecieliśmy z Wezyrem (nie pamiętam jakie to były linie, to było coś do przekąszenia, niby nic takiego, ale dziecko coś dziobnęło). Jak leceiliśmy Sagą z Itaki w poprzednim roku to niestety nic nie było.
            • Gość: Tomek Re: YES Airways opinie IP: *.aster.pl 26.04.11, 09:36
              W LOT Charters kanapka kosztuje 10pln (2,50EUR), to zupelnie normalna europejska cena! Nigdzie na pokladzie nie dostanie sie taniej. Z tego co wiem, w YES bedzie tak samo.
              Smieja sie z nas na swiecie, ze pijemy wlasne napoje na pokladzie, wynosimy popielniczki z hotelu, a w plecaku mamy konserwy.... To juz nie te czasy

Pzdr

• mysza-sza84 Re: YES Airways opinie 26.04.11, 17:22
                  a ja akurat na wakacjach sobie nie żałuję - nawet kanapki za 2,50 Euro. Sorry - dwie godziny czekania na lotnisku + lot + transfer i mam sobie żałować 10 zł jak jestem głodna? Nie przesadzajcie ludzie...
                    • Gość: ania Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.11, 22:53
                      miałam super godziny lotu z poznania do turcji i co? zmienili je. wylot miałam o 15.40 teraz mam o 23.00 juz nawet nie piszę o której będę na miejscu... z dwójką dzieci. rezerwowałam datę wylotu z jednoczesnym uwzględnieniem godz. przelotu i co? czy można cos z tym zrobić? jutro będę dzwonic do itaki...
                        • Gość: ania Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.11, 23:20
                          tylko zobaczcie jak to jest. jak my chcemy cokolwiek zmienić to nie możemy, przepraszam możemy, ale musimy za to zapłacić... natomiast jak to działa w drugą stronę?! czyli, co? muszę się z tym pogodzić... coraz bardziej żałuję, że czekałam na last-a! przynajmniej liczyłabym się z niespodziankami... ciekawe jakie jeszcze mnie czekają?!
                          • voyager747 Re: YES Airways opinie 26.04.11, 23:25
                            Nie martw się, to nie koniec świata, jakoś to będzie :) Chyba nic się nie da zmienić, zapytaj czy nie mają innych lotów tego dnia, ja kiedyś zmieniałem linię w Itace. Było chyba 3 loty dziennie z Warszawy i zarezerwowali mi w biurze na AirItaly, a potem się okazało, że są jeszcze loty SunExpressem i zmieniłem, nie było łatwo, ale się udało. Nie żałowałem, SunExpress był punktualnie a Air Italy z 5 godzin opóźnione.
                              • sandra00 Re: YES Airways opinie 27.04.11, 07:16
                                Ja też się dziwię po co te narzekanie , kupując wczasy z tak dużym wyprzedzeniem godziny wylotów i przylotów są tylko prognozowane i prawie zawsze się zmieniają , ja też latam z małymi dziećmi i już teraz nawet mnie to nie interesuje bo nie mam na to wpływu , a lepiej wybrać Itakę ze złą godziną odlotu ale masz 99 % szans że z hotelu będziesz zadowolona niż biuro X z odlotem w super godzinie ale wielką niewiadomą na miejscu .Ania weż też pod uwagę że w nocy jest chłodniej i dzieciom lepiej się podróżuje , nie wiem ile gdzie dokładnie jedziesz ale jak wylot będzie o 23.00 na miejscu lotnisku docelowym będziesz o 2,30 - 3 .oo czasu lokalnego , odprawa , wizy ( w nocy przylatuje mniej samolotów i są mniejsze kolejki po wizę ) bagaże , najszybciej wyjedziesz z lotniska o 4,00 transfer pewnie ok 2 godz, na miejscu jesteś 5.00-6.00 to dobra godzina - jak dzieci będą głodne to już nie daleko do śniadania.
                                • voyager747 Re: YES Airways opinie 27.04.11, 10:35
                                  A ja się nie dziwię, że ludzie narzekają. Biura planują po 10 lotów na dobę jednym samolotem i takie godziny potem wychodzą. 3-4 w nocy to nie jest dobra godzina na podróżowanie. Ja jak wykupuję wakacje to też na to patrzę, tyle że kupuje na parę dni przed wyjazdem i wtedy już znam godziny lotów.
                                  • Gość: ania Re: YES Airways opinie IP: 195.216.115.* 27.04.11, 12:23
                                    może i narzekam, pierwszy raz pozwoliłam sobie na wczasy zagraniczne, nikt w biurze nie poinformował mnie o tym, że taka zmiana godzin może mieć miejsce. Wczasy też nie są tanie… ja jadę do Turcji (region Belek) transfer z lotniska zajmie około godziny. Dzwoniłam do Itaki powiedziano mi, że mogę złożyć reklamacje, a oni w ciągu 30 dni dadzą mi odpowiedź (ja wylatuję 3 czerwca). Rezerwacje w hotelu mam od 03.06 od godz. 14 (będę na miejscu 04.06 godz (tak myślę) 5.00.)do 17.06 do godz.12.00, wylot mam o 20.15 – ale co tam kilka godzin na walizkach z małymi dziećmi… spoko, damy rade;-). Ktoś pisał wczesniej, że zdaje się klucze a z all inclusive można korzystać, otóż poinformowano mnie, że nie, chyba, że obsługa hotelowa będzie na tyle życzliwa…
                                    • yo_witka Re: YES Airways opinie 27.04.11, 14:37
                                      A ja Anię doskonale rozumiem i popieram - wylot o 23,00 przy małych dzieciach to jest masakra:( Sama mam doświadczenie w tej kwestii bo do tej pory lataliśmy do Turcji 3 razy z Sun Expressem i godziny zawsze były kosmiczne:(
                                      Taki wylot biorąc pod uwagę ewentualne opóźnienia, które w sezonie zdarzają się często to jest cała noc zarwana - to jest męczące nawet dla dorosłych a co dopiero dla dzieci. Jeśli ktoś ma maluszki które spią zawsze w każdej pozycji i bierze ze sobą wózek to problem jest mniejszy ale przy dzieciach 5-6letnich? Najpierw przeprawa przez lotnisko, potem spanie w samolocie - wybudzenie i płacz przy lądowaniu, potem znów spanie w autobusie i wybudzanie i płacz przy meldowaniu
                                      Dla porównania przez ostatnie dwa lata lataliśmy do Tunezji - loty podczas dnia - i jest to bez porównania mniej męczące. Dlatego w tym roku przy wyborze wczasów również kierowałam się godzinami wylotów - na razie z Wrocławia do Dalaman godzina super i tfu, tfu - oby tak zostało do końca
                                      Aniu spytaj w Itace może jeśli nie ma innych lotów z twojego lotniska w grę wchodzi np. zmiana lotniska wylotu? Nie wiem skąd lecisz ale np. przy Wrocławiu można równie dobrze dotrzeć do Katowic lub Poznania- a godziny może będą korzystniejsze
                    • Gość: . Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.11, 18:39
                      tym bardziej jeśli Cię na to stać, nie przyznawaj się, bo się tylko pogrążasz. 10 zł za kanapkę to nie jest wygórowana cena. w Europejskich miastach ceny są jeszcze wyższe, ale to wyjaśnia fakt, że zarabiamy mniej. tak więc nazywając rzeczy po imieniu, to zwykłe skąpstwo!:)
                • Gość: . Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.11, 18:34
                  Jak ktoś już chce być taki światowy i podróżować na wakacje za granicę, to nich się przygotuje też na inne wydatki. My Polacy mamy to do siebie, że potrafimy tylko wiecznie narzekać, ciągle doszukujemy się dziury w całym i wszystko chcielibyśmy za darmo, jak już gdzieś trzeba chociaż 1zł więcej wydać, to skąpimy. LUDZIE! nie zachowujcie się jak jakieś zacofane wiesniaki!
      • Gość: asia Re: YES Airways opinie IP: *.dynamic859986180.ttnet.net.tr 29.04.11, 23:00
        Ja leciałam dzisiaj i doleciałam ale niestety - nie z nimi :(. Lot opóźnił się o ponad 3 godziny, w końcu zmienili przewoźnika na z yes airways na air italy polska.. Do końca nie wiadomo co się działo, nikt nic nie wiedział, nikt nie udzielił rzetelnej informacji co się dzieje, kilka godzin na lotnisku bez jakiejkolwiek wiedzy. No ale było - minęło, mam nadzieję, że powrót będzie zdecydowanie lepszy :-)
          • Gość: asia Re: YES Airways opinie IP: *.static81214244126.ttnet.net.tr 13.05.11, 19:14
            Panie Tomku prawdopodobnie pracowniku firmy YES Airways Pana zapewnienia spełzły na niczym ponieważ firma YES Airways oraz biuro podróży ITAKA jest bardzo niepoważna! Ponownie koczuję dodatkowe godziny ponieważ wylot się opóźnił!
            Przestrzegam wszystkich którzy chcą mieć udane wakacje - omijać ITAKĘ i tą psią pseudo firmę jaką jest posiadanie samolotów które jeszcze przed startem mają awarię silników i wypadki samochodowe na płycie lotniska!! Przecież to jest bzdura jakaś kompletna! We Francji za takie kwiaty ludzie idą do sądu a w Polsce traktuje się klienta jak durnia który może sobie posiedzieć 15 godzin i poczekać aż łaskawie BP odwiezie do domu!
            Masakra!
            • Gość: Alanya YES Airways dziadostwo z ZSRR IP: *.static81214244126.ttnet.net.tr 13.05.11, 19:22
              PSEUDOFirma YES Airways oraz biuro podróży ITAKA jest bardzo niepoważna! Ponownie koczuję dodatkowe godziny ponieważ wylot się opóźnił! Start opóźniony o 3h zero informacji na lotnisku sfrustrowanie współpasażerów. Powrót także opóźniony
              Przestrzegam wszystkich którzy chcą mieć udane wakacje - omijać ITAKĘ i tą psią pseudo firmę YES Airways. Posiadanie samolotów które jeszcze przed startem mają awarię silników i wypadki samochodowe na płycie lotniska!! Inni goście naszego hotelu przylecieli zamiast tą śmieszną linią tureckimi przewoźnikiem. Przecież to jest bzdura jakaś kompletna! We Francji za takie kwiaty ludzie idą do sądu a w Polsce traktuje się klienta jak durnia który może sobie posiedzieć 15 godzin i poczekać aż łaskawie biuro podróży, czytaj naciągacze wycieczek fakultatywnych, odwiezie do domu!
              Masakra!
        • kubusieczek551 Re: YES Airways opinie 30.04.11, 18:39
          niestety wszystko się przedłużyło bo samolot miał być wcześniej ale z powodu awarii silnika przyleciał do warszawy dopiero w czwartek wieczorem. Z powodu opóźnienia na ten czas zaplanowanego lotu nie zostały wydane dokumenty z Urzędu Lotnictwa Cywilnego i samolot nie mógł jeszcze przewoźić pasażerów, ale zapewne wrócisz już Yes Airways bo wczoraj wieczorem o 23:00 z Poznania do Antalyi już on wykonywał rejs.

Pozdrawiam:]
                      • Gość: en1 Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.11, 07:34
                        Dwie godziny siedzenia na lotnisku w Turcji juz po wszystkich odprawach bez jakiejkolwiek informacji. Zgrupowali nas na jakiś 70 metrach kwadratowych. Połowa turystów to były rodziny z małymi dziecmi, które męczyły się w takim tłoku.
                        W samolocie żadnego darmowego napoju, posiłki płatne (mimo tego opóźnienia). Obsługa miła, ale co z tego.
                      • Gość: mada Re: YES Airways opinie IP: 31.60.152.* 05.05.11, 11:08
                        My lecimy 20 czerwca z Wrocka. Na razie godziny ok, w zasadzie to z tym nie ma problemu bo lecimy tylko we dwójkę. Ale zaczynam trochę się martwić, spóźnienia, zmiany samolotów, .... W tamtym roku lecieliśmy z Itaką na Majorkę i było ok, ciekawe co będzie..
                              • yo_witka Re: YES Airways opinie 05.05.11, 16:02
                                To być może z innego powodu znajomi lądowali w Krakowie?
                                Lotniska są czynne tak długo jak latają samoloty czyli w sezonie praktycznie całą dobę - przecież loty czarterowe odbywają się również w nocy / nad ranem, nie wyobrażam sobie że ktoś o 22,00 zamyka lotnisko - w dodatku największe w kraju...
                                • Gość: lubięwakacje ograniczenia w lotach nocą IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.05.11, 17:24
                                  chyba znalazłam odpowiedź, chociaż ciekawe co to znaczy wkrótce, artykuł jest z listpoada 2010 :

Dotychczas zwykli pasażerowie mogli korzystać z warszawskiego lotniska Okęcie tylko w ciągu dnia. Już niedługo to ma się zmienić. Okęcie będzie czynne także w nocy.

Ja podaje „Dziennik Gazeta Prawna” już wkrótce na lotnisku Chopina samoloty będą lądowały także w godzinach nocnych – między 23, a 5 rano. Póki co w tych godzinach lotnisko było otwarte tylko dla samolotów rządowych oraz dla tzw. „nagłych przypadków”, czyli maszyn lądujących awaryjnie.
                                  Takie reglamentacje wprowadzone są dlatego, że PPL boi się, że wprowadzenie nocnych lotów spowoduje przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu, jakie są nałożone na warszawski port przez obowiązujące przepisy środowiskowe. Dlatego Urząd Wojewódzki, który dba o respektowanie owych norm, dopuścił limit w liczbie maksymalnie 40 lotów (lądowań i startów) w ciągu danej nocy.

Trochę odmiennego zdania jest Urząd Lotnictwa Cywilnego. Chce on, by nie wprowadzać ograniczeń co do ilości operacji lotniczych odbywających się nocą. Swoje stanowisko ULC argumentuje prawem lotniczym, które mówi, że aby samolot mógł wylądować nocą na warszawskim Okęciu, musi posiadać certyfikat hałasu, który powoduje. W praktyce eliminuje to tylko ponadgabarytowe samoloty np. transportowy Antonow.
                                  Jeśli Urząd Lotnictwa Cywilnego dojdzie do porozumienia z PPL, to już wkrótce będziemy mogli skorzystać z nocnych lotów liniami czarterowymi, dla których dodatkowy rejs w ciągu doby z pewnością podniesie rentowność.
                        • Gość: Tur2011 Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.11, 19:48
                          A ja mam pytanie dotyczące wagi bagażu. Na stronie www.yesairways.pl nie ma informacji na ten temat.
                          Na stronie Itaki są różne informacje.
                          W tym miejscu www.itaka.pl/linie_lotnicze/yesairways/index.php jest napisane, że bagaż może mieć 20 kg, natomiast na stronie Moja Itaka w szczegółach przelotu podana jest waga 18 kg.
                            • Gość: :) Re: YES Airways opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 10:37
                              to dlaczego Itaka w dokumentach rezerwacji podaje 18kg? Też mnie to zastanawia.
                              Jesli lece w 4 osoby i mam zamiar zabrac 3 walizki to waga ich moze byc 20+20+32 dobrze myslę? I jeszcze jedno, nic nie piszą ze na pokład mozna zabrac wozek, ale chyba mozna?
                              Ewciaonly jak Ty to znalazłaś? Cala strone Yesairways przejrzałam ale sie tego nie dokopałam. Jak mozesz to zlinkuj jeszcze te wytłuszczone artykuły, moze tam cos bedzie o wózkach. Dzięki :)
                                • Gość: Wiki Re: YES Airways opinie IP: *.promax.media.pl 06.05.11, 14:13
                                  Witam ! Lece 21 czerwca z poznania i tak wlasnie patrze na godziny odlotow z poznania to wychodzi na to ,ze mamy miedzyladowanie !! Szkoda tylko ,ze jak wczoraj wplacalam reszte pieniazkow to nikt mnie o tym nie poinformowal i nawet na stronie moja itaka nic nie pisze o miedzyladowaniu ! O nic mi nie chodzi bo to bywa czesty przypadek albo ja mam takie zezowate szczescie ale mogliby mowic o takich rzeczach oficjalnie a nie ludzie siedzac w samolocie sie dowiedza:) ! Wylot mam o 14:20 a w Izmirze jestem o 19:15 a samolot leci 3 godzinki to gdzie te 2 sie zgubily ? a no wypatrzylam ,ze miedzyladowanie mamy we wroclawiu !! Nic sie nie zrobi szkoda tylko ze znowu posiedze zamiast 3 to 5 godzin w samolocie :( ! A zeby bylo smieszniej boje sie latac i wybieram juz najblizsze mozliwie kierunki dla mnie 4 godziny to max. ale za rok wybieram juz teneryfe o ktorej marze a zawsze lot byl mi za dlugi ale w obecnej sytuacji tak i tak posiedze tyle co bym na nia leciala :)
                                  MAM NADZIEJE ,ZE WAKACJE BEDA UDANE NA MAXA!
                                  WSZYSTKIM ROWNIEZ ZYCZE SUUUPER WAKACJI !
                                  POZDRAWIAM
          • Gość: m Re: YES Airways opinie IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.11, 16:39
            Miejmy nadzieję,że w miarę upływu czasu sytuacja jakoś będzie się klarować,bo jak na razie to widać,że totalna porażka:(
            A biuro podróży pewnie i tak sobie nic z tego nie zrobi.Najważniejsze,że wczasy posprzedawane.Na pewno wiele na takim czymś stracą w następnych sezonach.Ja sama mam wykupioną imprezę w Itace na lipiec i czekam na rozwój wydarzeń.Wiadomo-samolot może się popsuć,ale trzeba mieć trochę honoru i ludźmi się zaopiekować jak coś jest nie tak.Wyjść,powiedzieć jest tak i tak,a nie-jak zwykle czeski film,nic nie wiadomo.Chociaż 4 lata temu przy wylocie prywatnym z Irlandii też czekałam z dzieckiem po odprawie na lotnisku 11 godzin,bo była awaria i nikt nic nie mówił.Ale z BP powinno być inaczej.Kilka słów od organizatorów mogłoby uspokoić ludzi.