Dodaj do ulubionych

Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu

IP: *.pl 17.10.10, 10:35
Na stronie:
www.hotelformule1.com/gb/hotel-2539-formule-1-hotelf1-paris-pte-de-montmartre/index.shtml
wypełniłem formularz rezerwacyjny podając nr karty kredytowej Visa oraz jest termin ważność (bez żadnych dodatkowych numerów).
Otrzymałem mailem od razu nr rezerwacji i to wszystko. Karta kredytowa nie została obciążona, nie dostałem już innego maila. Czy mam rozumieć że rezerwacją została dokonana bez obciążania mnie, tzn. czy rzeczywiście mam zarezerwowany pokój? Niestety nie mają żadnego maila ani formularza kontaktowego.
Obserwuj wątek
  • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 17.10.10, 13:41
   Jeśli nic się ostatnio w zasadach nie zmieniło, to masz rezerwację. Karta zostanie obciążona w pierwszym dniu pobytu. Jeśli się nie zjawisz i nie odwołasz rezerwacji w terminie do tego przewidzianym, to karta zostanie obciążona kwotą należną za jedną noc. Żeby się dostać do hotelu poza godzinami pracy recepcji, musisz mieć przy sobie tę samą kartę, na którą robiłeś rezerwację i włożyć ją do automatu przy wejściu (podobny do bankomatu). W Formule nie nocowałem już od jakiegoś czasu, więc nie pamiętam dokładnie, jakie opcje się pojawiają na ekranie, ale trzeba wybrać język komunikacji z maszyną i opcję "mam rezerwację". System powinien rozpoznać cię po karcie (chyba można też wklepać numer rezerwacji, ale nie jestem pewien), potwierdzić i wydrukować kwitek z numerem pokoju i sześciocyfrowym kodem. Za pomocą tego kodu możesz otworzyć bramę parkingu (jeśli hotel ma parking), wejście do hotelu i drzwi do pokoju. Nie wiem, czy zjawiając się w godzinach pracy recepcji też musisz mieć tę samą kartę.

   Pozdrawiam
   • Gość: sradan Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.pl 17.10.10, 14:11
    Dziękuję Ci za odpowiedź.
    Mimo wszystko mam pewne wątpliwości związane z komunikacją z urządzeniem elektronicznym - myślę że nie bezpodstawne, gdyż obawa przed brakiem noclegu w high sezonie po przejechaniu ponad 1300km jest rzeczą normalną, a mianowicie:
    - że podałem przy rezerwacji swoje nazwisko bez polskich znaków, a na karcie takie występują
    - że moja karta nie została obciążona od razu (a w sumie jak zostanie jak nie podałem nr weryfikacyjnego a jedynie nr karty i jej ważność?)

    Ponadto chciałem zapytać jeśli wiecie ile zapłacę za postój czterodobowy na parkingu przy hotelu F1 w Paryżu.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    • monpaj77 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 17.10.10, 18:17
     My nocowaliśmy w Hanowerze w Formule 1. Parking bezplatny. Przy tej maszynce po 22:00 potrzebny jest numer rezerwacji, karta może być inna. Choć nie było łatwo z tym ustrojstwem, miał źle skalibrowany ekran dotykowy i wbicie 9 przy wpisywaniu numeru rezerwacji graniczyło z cudem. Udalo sie po 15:00 minutach a już miałem w oczach szukanie noclegu o pierwszej w nocy :)
    • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 17.10.10, 21:04
     To, że karta nie została obciążona nie jest powodem do obaw, wiele hoteli obciąża kartę dopiero wtedy, gdy nadchodzi termin skorzystania z zamówionej usługi. Dla klienta to lepiej, bo pokrycie musi mieć dopiero wtedy, kiedy będzie w hotelu nocować, a dla Accoru (firma będąca właścicielem tej sieci hotelowej) oznacza to brak konieczności obsługi zwrotu opłaty w przypadku anulowania rezerwacji.
     • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 17.10.10, 21:10
      I jeszcze jedno: w grupie Accor obowiązuje zasada, że gość mający jakieś pytania ma się kontaktować bezpośrednio z hotelem, na stronie www.accor.com możesz znaleźć podstronę hotelu i jego dane kontaktowe.
  • Gość: yaris68 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.10, 12:04
   Nie obawiaj się braku noclegu. W ub. roku nocowałam w F1 na Montmartre. Rezerwacji dokonałam kilka miesięcy wcześniej ale dopiero w dniu przybycia do hotelu (była ok. 23.00 ale recepcja i tak była czynna) opłaciłam za pobyt. Miałam także do wyboru: albo zapłacę gotówką albo nalezność zostanie ściągnięta z karty. F1 nie pobiera opłaty za nocleg z chwilą rezerwacji w przeciwieństwie do hotelu Etap, gdzie w chwili rezerwacji zostaje potrącona cała kwota z karty.
   Pzdrw.
   • Gość: sradan Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.wroclaw.mm.pl 18.10.10, 18:00
    To mnie uspokoiliście, szczególnie Ty. Teraz wiem że mogę jechać bez obawy że jak nie dotrę przed 18 dnia rozpoczęcia pierwszego dnia noclegu to ten mi nie przepadnie. Dzięki.
   • jot.be Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 19.10.10, 12:19
    Gość portalu: yaris68 napisał(a):
    > F1
    > nie pobiera opłaty za nocleg z chwilą rezerwacji w przeciwieństwie do hotelu E
    > tap, gdzie w chwili rezerwacji zostaje potrącona cała kwota z karty.
    > Pzdrw.

    To nie tak. I jedna i druga sieć miewa tzw. "hot deals" bez możliwości anulowania i wtedy przy niższej cenie faktycznie pobierają całość od razu. Ale ZAWSZE jest możliwość normalnej rezerwacji z możliwością anulowania. Tylko po wyższej cenie.

    Pozdr
    • Gość: yaris68 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.10, 13:00
     Pisałam z autopsji. 2 tygodnie temu nocowaliśmy w hotelu ETAP w Madrycie. Hotel rezerwowaliśmy w sierpniu i tego samego dnia pieniądze zeszły z karty. Kilkakrotnie zaś nocowałam w hotelu F1 (Barcelona, Paryż) i za nocleg płacilismy dopiero na miejscu. Nie wiem, jak jest z anulowaniem noclegu, ale chyba nie o to pyta autor topiku.
     Pzdrw.
     • milosh247 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 22.10.10, 13:33
      Więszość systemów rezerwacyjnych działa w ten sposób, że karta kredytowa jest podawana po to żeby zabezpieczyć rezerwacje tzn. nie jest obciążana a jedynie ma zagwarantowac hotelowi mozliwość ściągnięcia pieniędzy w momencie kiedy klient na przykład nie pojawi się w hotelu. Dodatkowo częśc hoteli robi tzw. preaktoryzację (czyli pobiera dzien dwa przed pobytem pieniądze z karty za pierwszą noc). Oczywiście wszystko zależy od oferty - część ofert jest płatna w całości od razu. Nie mniej jednak zawsze na stronie na której podajemy swoja kartę powinna być informacja czy karta będzie obciążona czy nie - zawsze system rezerwacyjny musi podać warunki rezerwacji jak nie na stronie na której wpisujemy kartę to na jakichś terms of service - warto zawsze czytać takie rzeczy - przecież chodzi o nasze pieniądze :)
    • Gość: sradan Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.wroclaw.mm.pl 24.10.10, 11:25
     Hmmm... znowu wpadam w niepewność. Nie zrobiłem rezerwacji "hot deals".
     Może zapytam doświadczonych podróżników na przykładzie - mój pobyt rozpoczyna się od noclegu 9 grudnia, rezerwacja na 4 noce. Do której godziny i którego dnia najpóźniej mogę zjawić się w F1, żeby rezerwacja nie przepadła (mogą spotkać mnie różne sytuacje drogowe itd.).

     Dziękuję.
     • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 29.10.10, 23:30
      Podałeś numer karty? Piszesz, że tak, więc masz rezerwację gwarantowaną. Gdybyś nie podał, miąłbyś rezerwację do godziny 19:00.
      • Gość: sradan Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.wroclaw.mm.pl 30.10.10, 22:47
       Ale nie podałem kodu weryfikacyjnego, więc nie wiem jak to możliwe że na podstawie nr karty tylko ściągną pieniądze. I nazwisko nie zawiera polskich znaków.
       • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 31.10.10, 09:45
        Niektóre firmy mają jeszcze stare systemy sprzedaży, w których wystarczy numer karty, data ważności i nazwisko posiadacza.
        • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 16.11.10, 18:25
         No i co? Pojechałeś? Udało się?
         • Gość: sradan Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.wroclaw.mm.pl 24.11.10, 19:12
          Jeszcze nie, jadę za miesiąc.

          Szukam Ciągle maila do hotelu żeby dowiedzieć się o koszt parkingu.
          • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 25.11.10, 22:03
           Oni raczej adresów emailowych nie podają, na stronie hotelu masz nr telefonu i faxu.
           • Gość: sradan Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.wroclaw.mm.pl 08.12.10, 23:32
            znalazlem email na jednym z sieciowych katalogow hotelowych, koszt to 18,20E za dobę. Dużo, jakby ktoś miał tańsze parkingi w okolice to prosze o namiary.
  • jovikaa Zarezerwowałam za pomoca Visa Electron-wątpliwości 09.12.10, 20:10
   Nie chcę zakładać kolejnego wątku o rezerwacjach w F1, ale nie ma nigdzie odp. na moje wątpliwości
   Dopiero po przeczytaniu wielu postów przyszło mi do głowy, że mogą nie zaakceptować na miejscu mojej karty Visa Electron.
   Gdy rezerwowałam pokój, podałam bezmyślnie namiary na moją kartę płatnicza, w dodatku chipową i została zaakceptowana chyba, bo przysłali mi nr rezerwacji na maila. Co jednak czeka mnie na miejscu? Czy zapłacę nią za pokój, czy lepiej liczyć na gotówkę? Czy w ogóle mam tę rezerwację?
   • Gość: Tomay Re: Zarezerwowałam za pomoca Visa Electron-wątpli IP: 213.156.119.* 28.01.11, 00:54
    Jaka cena jest za parking?
  • Gość: MU Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: 78.8.105.* 21.07.11, 23:25
   Planuje jechać z kolegą za miesiąc do Paryża i moją uwagę ze względu na swoją cenę przykuł hotel Formule 1. Mam jedno zasadnicze pytanie czy rezerwacja przez internet możliwa jest jedynie poprzez kartę kredytową? Posiadam kartę debetową Visa. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
   • aseretka Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 22.07.11, 08:38
    Specific conditions in France
    If you arrive while reception is open you can pay by cash, cheque, Eurocard-Mastercard, Visa, American Express, Carte Compliment and holiday cheques*
    * Only in France, in hotels that accept them. Ask at reception.
    Z tego, co mi wiadomo musi być to karta kredytowa Visa, tzw. wypukła, czyli numer karty wyczuwalny jest palcami.
    • Gość: MU Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: 78.8.104.* 22.07.11, 15:16
     Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.
     W takim razie jak wygląda rezerwacja przez telefon (ile wcześniej trzeba ją wykonać, czy jest ona tak wiążąca jak ta przez internet?)
     Rozumiem że mając rezerwację przez telefon musimy dotrzeć do hotelu w godzinach pracy recepcji, aby otrzymać nasz kod i wtedy możemy już sobie wracać o której chcemy.
     Na tym forum czytałem jednak, że musimy potwierdzić naszą rezerwacje do godziny 19. Jeśli tego nie zrobimy pokój może zostać wynajęty komuś innemu?
     Kolejna kwestia to wybór hotelu. Jest ich trzy w Paryżu według mapki. Hotel na południu jest najdroższy i kosztuje 42 euro, a na północy i wschodzie 35 euro. Różnica w cenie wynika z odległości od centru, lepszego połączenia? Ogólnie który hotel polecacie?
     Ale to już sprawa drugorzędna, najważniejsza jest rezerwacja.
     Dzięki za pomoc. Pzdr
     • jorn Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 22.07.11, 23:43
      Jeżeli podczas dokonywania rezerwacji podałeś dane z karty płatniczej*), masz gwarantowaną rezerwację. Nie wynajmą tego pokoju nikomu innemu. Jeśli rezerwujesz bez podania tych danych, masz rezerwację do 19:00. Oznacza to, że jeśli przyjedziesz do hotelu i się zameldujesz do tej godziny, masz gwarancję, że pokój dostaniesz. Jeśli nie dojedziesz do 19:00, rezerwacja zostanie anulowana i mogą wynająć pokój komuś innemu. Jesteś traktowany jak każdy gość bez rezerwacji pokój dostaniesz, jeśli będą mieli wolny. Na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Zasady te dotyczą zarówno rezerwacji telefonicznych jak i internetowych.

      *) Nie musi to być karta kredytowa, ale musi to być karta, którą sprzedawca może obciążyć nie mając jej fizycznie przy sobie, tylko na podstawie numeru, daty ważności, nazwiska posiadacza i ew. tego kodu z tyłu karty. Faktycznie takie karty najczęściej są kartami kredytowymi, ale nie zawsze.

      Pozdrawiam
      • Gość: miodek Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: 89.204.153.* 04.09.11, 20:08
       Hmm chyba nie, na stronie jest napisane: Cash cards and debit cards are not accepted, even if they bear the Visa or MasterCard logo

       • jovikaa Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 26.10.11, 13:50
        Rozwiewam wątpliwości: zarezerwowałam za pomocą zwykłej karty płatniczej w lutym tego roku pokój w Formule na Babińskiego, strasznie się bałam, że coś będzie nie tak na miejscu, ale bez problemu akceptują kartę visa electron
        • Gość: Yaris68 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.13, 11:29
         Ponownie lecę do Paryża. Chcę nocować w hotelu Formula na Babińskiego przy Montmartre.
         Na stronie formuly widzę, że można zyskac upus z racji duzo wczesniejsze j rezerwachi (lecę za miesiąc) lub rabat rodzinny (lece z rodziną) oraz upust weekendowy (mój pobyt obejmie także weekend) w sumie 5 nocy w hotelu.
         Gdy robię symulacje rezerwacji cena końcowa nie zawiera żadnego rabatu, choć w moim przypadku "łapię się: na 3 w/w kategorie upustowe. Co robie nie tak?
         Jak trzeba rezerwowac, by mieć choc niewielki rabat?
         Pozdrawiam
         • ela.tu-i-tam Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu 05.09.13, 13:55
          Gość portalu: Yaris68 napisał(a):

          > Chcę nocować w hotelu Formula na Babińskiego przy Montmartre.
          > Na stronie formuly widzę, że można zyskac upus z racji duzo wczesniejsze j reze
          > rwachi (lecę za miesiąc) lub rabat rodzinny (lece z rodziną) oraz upust weekend
          > owy (mój pobyt obejmie także weekend) w sumie 5 nocy w hotelu.
          > Gdy robię symulacje rezerwacji cena końcowa nie zawiera żadnego rabatu, choć w
          > moim przypadku "łapię się: na 3 w/w kategorie upustowe. Co robie nie tak?

          Poszlam na strone hotelu, z Francji, po francusku, nie ma zadnych znizek. Wszystkie noce sa od 47€, piatki 50€, weekendy 39€. Czyli gdybym rezerwowala od czwartku do wtorku, to by bylo: 47, 50, 39, 39, 47
          Na stronie nie ma nic o rezerwacji miesiac wczesniej (kalendarz idzie solidnie do przodu, kazdy dzien z taryfa), ani o rodzinie (pokoj jest na 3 osoby tak czy inaczej, jedno duze lozko, i jedno male ponad duzym).

          Na jakim URLu probowalas?
          • Gość: yaris68 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.13, 21:13
           Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
           Ja wpisuję w google :hotel Formule 1 Babiński, a potem wyskakuje mi strona www.accordhotels.com tam wybieram hotel F1 na rue Babiński.
           I właśnie tam, u góry jest aplikacja "oferty i promocje", po rozwinięciu jej jest: specjalne oferty weekendowe, wcześniejsze rezerwacje, specjalne oferty rodzinne Łapię się na wszystkie te zniżki, jednak upustu nie ma. Termin 12-17 X.

           Sprawdź, jak możesz, jakie ceny Ci wyskoczą.

           Pozdrawiam
          • Gość: yaris68 Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.13, 21:16
           Na mój termin widzę: 50E, 47E,47E,47E,47E.

           Nigdzie na widzę noclegu na 39 euro w moim terminie.
           Może xle coś szukam?
           Wiesz może, jak zdobyc jakiś kod promocyjny, który obnizyłby cenę hotelu?
           Czy ta sieć wrzuca w ogóle jakies kody?
  • violik reklama wyszukiwarki 16.07.13, 11:49
   Znam wiele lepszych wyszukiwarek. A Twój post to zwykła reklama.
  • Gość: Rajdowiec Re: Formule 1 - Rezerwacja hotelu w Paryżu IP: *.dynamic.mm.pl 17.09.13, 14:57
   Polecam wymieniać waluty w www.viakantor.pl, warto bo można zaoszczędzić naprawdę dobre kwoty.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka