Dodaj do ulubionych

pomysły na prezenty

01.12.11, 12:11
Dziewczyny jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na tani i wyjątkowy prezent dla najbliższych zapraszam na warsztaty z szycia pachnących Aniołów lub "cake popsów".
Na te pierwsze są jeszcze 2 miejsca na sobotę o 11:00 ( 25 zł za wszystko co zrobimy) Materiały dostarcza prowadząca. To są Anioły typu Tilda lub pachnące woreczki.
Cake popsy poprowadzi nasza (babiogórowa) koleżanka i ich cena zależna jest od chętnych - dzielimy się kosztami zakupu materiałów. 05.12.2011 o 18:00 w MammaLeo

Jeżeli jesteście zainteresowane dajcie znać a ja znajdę linki do tych cudeniek , które mamy ochotę zrobić.
Obserwuj wątek
    • klarysa007 Linki do cake pops 01.12.11, 12:47
      mojewypieki.blox.pl/2011/11/Mikolajkowe-Cake-Pops-Reniferki.html
      wbrzuchu.blogspot.com/2011/10/sodka-sobota-21-cake-pops.html
      lawendowydom.blogspot.com/2011/04/sodkie-pisanki.html
      Wg. wstępnych wyliczeń za produkty wyjdzie po ok. 10zł :) Wszystko zależy od tego ile nas będzie.
    • dortam Re: pomysły na prezenty 04.12.11, 14:37
      A takie cudeńka udało nam się zrobić :) i okazało się,że nawet mój Antek dał sobie z tym radę ! www.facebook.com/photo.php?fbid=277932925586925&set=a.170758066304412.35745.129960473717505&type=1&theater
      Same zdolniachy się zebrały. Jeżeli jest ktoś chętny na jutrzejsze cake popsy to zapraszam.
      • kasia111177 Re: pomysły na prezenty 04.12.11, 14:55
        Super te reniferki! wypróbuję z chłopakami:) Tylko pytanie - skąd wziąć patyczki do lizaków?
        • klarysa007 Re: pomysły na prezenty 04.12.11, 15:18
          Np z allegro :)
          allegro.pl/patyczki-do-lizakow-15-cm-30-sztuk-i1966866593.html
          • kasia111177 Re: pomysły na prezenty 04.12.11, 15:34
            I jak dobrze zrozumiałam - najpierw piekę jakiekolwiek "suche ciasto" - zebrę, murzynka, biszkopt i dopiero potem przystępuję do wyrobu reniferków, tak?
            • klarysa007 Re: pomysły na prezenty 04.12.11, 23:33
              Jutro będziemy robiły to sprawdzimy przepis w praktyce i damy znać co i jak po kolei :)
              • kasia111177 Re: pomysły na prezenty 05.12.11, 18:28
                czekam na wieści:)
                • klarysa007 Re: pomysły na prezenty 05.12.11, 22:20
                  Zrobiłyśmy :) Zabawa była świetna i słodka.
                  Miałyśmy do wymieszania kupione w cukierni babeczki piaskowe białe i ciemne. Pokruszyłyśmy je, dodałyśmy serek mascarpone, dżem i nutellę lub masło orzechowe. W zależności od tego co "mokrego" dodałyśmy porobiły się różne smaki. Ciasto zagniotłyśmy, porobiłyśmy z niego kulki i wstawiłyśmy do zamrażarki. Kulki nie mogą być duże, bo ciasto jest wilgotne i potem po obsypaniu dodatkami spada z patyczków. Najlepsza wielkość to tak jak lizak chupa chups. A potem to już sama radocha :) Wtykanie patyczków, maczanie w różnych czekoladach, posypkach, wiórkach itp. Reniferki też nam wyszły :D
                  WAŻNE! Trzeba wyjmować z lodówki małe ilości kulek, robić i znów wstawiać do lodówki. Lizaczki, które zbyt długo stoją w cieple tracą spoistość i główkami im patyczki wychodzą :P
                  Jeśli ktoś chce tylko kilka popsów zrobić to może nawet kupić sobie kartofelki cukierniowe i je poprzerabiać, też powinny fajne wyjść.
                  • kasia111177 Re: pomysły na prezenty 05.12.11, 23:01
                    Dzięki:) Zamówiłam już patyczki i jazda:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka