16.05.13, 21:19
Czy ktoś korzystał z tego urządzenia? ciekawa jestem efektów
Obserwuj wątek
    • olek13 Re: Quantec 17.05.13, 23:25
      Efekty siedzenia przez trzy zdrowaśki w nagrzanym piecu chlebowym bez porównania będą większe.
      Głównym efektem skorzystania z Quantec będzie uszczuplenie portfela.
        • olek13 Re: Quantec 18.05.13, 10:56
          Na podstawie posiadanej wiedzy ogólnej (w tym fizyki i wiedzy o psychologicznych mechanizmach, rządzących ludzką łatwowiernością), lektury stron, oferujących tę "cudowną" usługę i na podstawie znajomości branży, dla której w swoim czasie przygotowywałem produkcję jednego z takich "cudownych" urządzeń.
          To tylko jedna z tysięcy ezoterycznych metod naciągania ludzi.
          • laura988 Re: Quantec 18.05.13, 12:29
            no dobrze, a może tak konkretniej? Bo na razie piszesz samymi ogólnikami. naprawdę chętnie bym poznała więcej szczegółów, tym bardziej, że jak piszesz posiadasz znajomość branży. Co konkretnie budzi Twoje zastrzeżenia na stronach osób oferujących tego typu usługi?
            Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej, bo osoba z mojej rodziny zamierza skorzystać z tego typu terapii i może faktycznie nie ma to sensu...
            • olek13 Re: Quantec 18.05.13, 15:45
              Konkretnie, to nie pytaj mnie o moje zdanie, tylko poproś oferującego usługę o wskazanie źródeł informacji o badaniach metody. Niech Ci podadzą, w którym recenzowanym wydawnictwie naukowym takie badania opisano, gdzie można zapoznać się z dyskusją nad wynikami itd. Stawiam dolary przeciw orzechom, że albo takie pytanie oleją, albo przyślą linki do stron, zawierających pełne zachwytu i żarliwej wiary pustosłowie. Ot - marketing. Sprawdź sama.
              Piszę tak, bo zawsze tak jest: zero faktów, za to mnóstwo zapewnień. Nie istnieją w literaturze naukowej opisy badań, które by potwierdzały skuteczność cudownych metod. Nie istnieją żadne badania, wskazujące na cudowne dla zdrowia skutki zastosowania stanów splątanych fotonów itp brednie. To zwyczajne żerowanie na naiwności.
              Wierzyć oczywiście można w dowolne gusła, ale jeśli chcesz podjąć podyktowaną racjonalnymi przesłankami decyzję, to nie masz czego szukać na rynku "usług nadprzyrodzonych" i pseudonaukowych hucp.
              • laura988 Re: Quantec 18.05.13, 22:13
                Z Twojej wypowiedzi wynika, że w ogóle masz, delikatnie mówiąc, sceptyczne podejście do wszelkich wynalazków medycyny naturalnej. Myślałam, że masz jakieś konkretne spostrzeżenia na temat quanteca właśnie, tym bardziej, że piszesz, iż pracowałeś w tej branży...
                Dziwi mnie tylko, że czytasz to forum, skoro dla Ciebie to wszystko hucpa.
                • olek13 Re: Quantec 19.05.13, 00:55
                  Tylko że to ani medycyna, ani naturalna.
                  Konkretne spostrzeżenia to właśnie takie, że to jest zwyczajne nabieranie ludzi.
                  Czytam różne fora, zatem i to. Ciekawi mnie, czemu ludzie wolą iluzje od faktów.
                  Bo wbrew pozorom, w wielu wypadkach rzecz można sprawdzić. Ale jak się okazuje, ludzie tego nie chcą.
                  Interesujące, prawda?
                  • laura988 Re: Quantec 21.05.13, 15:14
                    Ja wiem, czy takie interesujące? zwykły mechanizm psychologiczny, ludzie chcą wierzyć, że im coś pomoże i tyle, nie chcą poznać szczegółów, bo może by się rozczarowali i stracili nadzieję na uzyskanie pomocy. tyle

Ja natomiast właśnie chciałam się czegoś dowiedzieć, stąd moje pytanie na forum. Myślę, że skoro masz informacje o mechanizmach wprowadzania na rynek takich cudownych urządzeń, a tym samym naciągania ludzi, to powinieneś podzielić się swoją wiedzą, szczególnie na tym forum. pewnie, że nikt nie oczekuje od Ciebie podania nazwy urządzenia i producenta, ale czasem podanie kilku ogólnych faktów pozwala już na jakąś trafniejszą ocenę sytuacji
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka