Dodaj do ulubionych

Liberalne elity

19.05.22, 06:20
www.pudelek.pl/dziennikarz-faktow-tvn-wzial-slub-ze-swoim-partnerem-nie-zabraklo-znanych-gosci-zdjecia-6770212221615072a
Był ten film Hejter. Sala Samobójców 2. Tam też były ku zdziwieniu moim bardzo dobrze pokazane elity liberalne jako całkowity tzw FAKE.

COś jest w ich minach, twarzach, usmiechach, sposobie ubierania, ze nie widzę jak w dawnych czasach poważnych ludzi w garniturach, tylko klaunów. Nadęte pacynki.

Na Krytyce Politycznej zdjęcia autorów wyglądają jak żywe trupy. Kiedyś o tym pisałem. Jak lewicowiec jest po studiach to taki grzeczny naiwniak. Jak ma 40tkę widać cynizm w oczach. Już przejrzał ze nie ma racji, ale jest zakładnikiem swoich wyborów.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 06:28
   Te przykuse marynarki przypominają dawne ubranka kelnerów. Nie wiem skąd ta moda. Może chodzi o chęć pokazania ze jest się w formie. Tyle ze oni zawsze są o kilka kilogramów za daleko od tej formy. Jest ogromna różnica gdy jesteś szczupły jak nastolatek, a gdy masz 10 kg więcej i teoretycznie nadal jesteś chudy, ale te wąskie stroje już nie leżą tak. W niemieckich romansach aktorzy w wieku średnim są mocno chudzi, nigdu e przyakowani i wtedy to wszystko lepiej leży.
   • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 06:44
    TZN domyślam się skąd.

    Kolejna celebrytka wulgarnie pokazała brzuch w ciąży a la Rihhana. Po prostu rzygać się chce jak się to widzi.

    Demiurdzy antykultury chcą pokazać wulgarność kobiet i pajacowatość mezczyzn.
    • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 06:50
     Kiedyś uczyli nas w szkole dużo o wadach drobnomieszczaństwa. Kołtuneria, resentyment.

     Problem z liberałami jest taki ze dziś stali się elitami . Wcześniej to było ziemiaństwo i takich duch powiedziałbym też robotniczo chłopski twardogłowych mezczyzn.

     Resentyment zaś drobnomieszczanina rośnie do czegoś psychotycznego gdy przechodzi w tryb elity. CHarakterystyczne dla naszych czasów jest to ze są to elity tylko na pokaz. Bo prawdziwi władcy kapitału nie chcą się zbyt dużo afiszować. Liberałowie mają od tego ludzi tzw kultury i pop kultury. Demokratyczni prezydenci najwyższe ordery dają głównie aktorom.
     • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 07:16
      Lewica twierdziła ze jak zniszczy patriarchat nadejdzie dobrobyt matriarchatu. Tak jak kobieta o niczym innym nie marzyła jak być matką dla nie swoich dzieci.

      Jedynym efektem zniszczenia patriarchatu w kulturze jest zniszczenie roli ojca. A to skutkuje światem opisanym w książce "Władca much" czyli rządy psychoatycznych nastolatków.

      Kiedyś czytałem sławną książkę z okresu przemian. NIe pamiętam tytułu. Anastazja, taka kobieta w rodzaju lwicy salonowej opisywała świat męskich polityków. I panow od Tuska nazwała właśnie w sedno : chłopcy w krótkich porteczkach.

      To taki świat Wilka z Wall street z jednej strony a pacynek z drugiej. Partiarchacie wróć!
      • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 07:33
       Tzw liberalizm musi się skończyć Władcą Much czyli wszechobecny hejt w społeczeństwie poznego kapitalizmu. Czyli dzikość ale w klatce. To dobra charakterystyka wspolczesnego liberalizmu. Dużo odwoływania się do emocji i dużo zakazów. Czy Oświecenie ma nas wyzwolić? A coś jest wyzwalającego w intelekcie. Intelekt to tylko wyścig zbrojeń w życiu które jest o zjadaniu się gatunków nawzajem. Konsekwentny intelektualista musi być cynikiem. I nie jest przypadkiem ze w czasach intelektu główny cel antykultury to tzw hermeneutyka podejrzeń i zdzieranie masek. Swiat widziany oczyma psychopaty a to robi intelekt, manipuluje rzeczmi jak psychopata jest brzydki.
        • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 08:00
         Kolejną cechą liberalizmu jest odwoływanie się do empatii w momencie gdy moralność chce się podważać jako represyjną. Teoretycznie piękny plan. W praktyce plan diabła przebranego w owczą skórę. Bo chodzi tylko w fetyszyzacji empatii o szantaż emocjonalny po to by frajer wyrzekł się swoich interesów w imię cudzych.

         Osobowosć borderline zbudowana jest na nadmiernej empatii wedle badań. I ideologia globalizmu ma jej cechy. Przesuwanie granic, znoszenie granic państwowych kultiruwych etnicznych, ale świat piękniejszy nie jest tylko jest więcej acting outow nienawiści i ludzi wyglądajacych jak zombi
         • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 08:11
          Charakterystyczne dla osobowości bordeline są też problemy z tożsamością, także płciową.

          Czy to nie przypomina współczesnej ideologii płynnych genderów?

          MOże ktoś za wszelką cenę chce ludzi wprowadzić w stan infantylny borderline.
          • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 08:17
           Nie chce tu piętnować borderline. Odwrotnie. Uważam, że jest to kłopot rozwojowy ale wyrastający z pieknej cechy.. Empatii. Cechy takie u indian mieli tzw święci klauni heyoka.

           Ale może komuś chodzi nie o empatię właśnie tylko o wydobycie tych kłopotów rozwojowych.
           • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 08:37
            Kolejna cecha liberalizmu to gniew kobiet aspirujących. Dulskich naszych czasów. Za krotkie na to co chcą, za długie by pogodzić się z tym co mają. Bohaterki takie niezbyt zadowolone ze swojego meza w polskiej literaturze miały bardzo nierokujących synów. Dulska miała marnego syna i Niechcicowa z Nocy i Dni podobnie. Na tym mechanizmie powstał Lot nad kukułczym gniezdzie. Liberałowie bardzo chcą wzmocnić ten mechanizm kobiet, zeby rozpieprzyć kulturę w drobiazgi.
            • dotera Re: Liberalne elity 19.05.22, 09:24
             Obydwie autorki Zapolska i Dąbrowska miały pochodzenie szlacheckie. Może obydwie lepiej rozumiały jak to działa co mieszczanki dopiero maja dopiero odkryć?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka