Dodaj do ulubionych

Freud powiedzial

22.05.22, 19:37
Że przez 30 lat pracy psychoterapeuty nie dowiedział się czego chce kobieta

Taka bowiem i wiedzę daje psychoanaliza . Błąd jest bowiem w samym pytaniu. Czego chce kobieta.

Zamiast zadać sobie pytanie Co ja mam robić jako mężczyzna, nawet jakby nie było żadnych kobiet

Kobieta chce mężczyzny. A mężczyzny nie ma w relacji terapeutycznej.

Męskość to coś co powstaje z dala od kobiet. I co jest konsumowane gdy wchodzi się w relacje z płcią przeciwną .

Wojny płciowe obecne w cywilizacji zachodniej wynikają z tego że życie zostało zamknięte w stałej relacji płci.

Dla kobiet to nie jest uszczerbek początkowo, dla mężczyzn tak. Gdy staje się dla mężczyzn z czasem staje się i dla kobiet.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 19:48
   Mężczyźni którzy mieli to czego najbardziej chciały kobiety.....umierali od narkomani w wieku 27 lat.

   Mężczyźni którzy nie mieli tego czego chciały kobiety......tworzyli legendy. Legendy wikingów dla których nie starczyło ziemi. Kościuszko, Mickiewicz odrzuceni przez miłości młodzieńcze. Kant który rzekł że niebo gwiaździste nad nim i prawo moralne w nim. Tesla najwybitniejszy wynalazca.

   W epoce feminizmu pytanie brzmi ciągle z trockistoskim masochizmem. Czego chcą kobiety. I płacz tylko nad kryzysem męskości.
   • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 19:53
    Gatunki w których jest władza samic, samce są zjadanie po kopulacji. Tak one odpowiadają na pytanie czego chcą. Gatunki w których pytania nie ma rozwijają się kolejno rzedne cechy płciowe.
  • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 19:56
   A jeśli już facet ma to czego chcą kobiety odpowiedź wcale nie jest wielce tajemnicza. Uwagi i docenienia. Problem tylko że jeśli facet już ma to czego chcą kobiety wie że wiele kobiet będzie to chciało. I odwraca uwagę i niedocenia.
   • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 20:14
    Freud uważał zapewne że poświęcał uwagę . Tylko kazał sobie za to płacić. I nie miał nic więcej.

    Inny coś ma ale uwagi nie poświęca i kończy jako narkoman.

    Stanie się mężczyzna z dala od kobiecości i nie dla niej i docenienie kobiety to oczekiwana kwadratura kola
    • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 20:25
     Myślę że kulminacja bycia mężczyzna jest poświęcenie i śmierć. To zrobił Jezus i to robi wojownik. Jeśli nie ma żadnego poświęcenia w żaden symboliczny sposób są różne poziomy potencji.
      • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 20:37
       Psychologowie radzą chłopcom którzy boją się odrzucenia przez kobiety wystawienie się na odrzucenie na zasadzie boisz się przelam lęk.

       Moim zdaniem to bzdura. Jeśli facet będzie kręcił się wokół kobiety jak jej księżyc zawsze będzie się jej bal. Bo ona będzie wtedy słońcem który go spali .

       Boisz się kobiet? Czas na samotną podróż z wieloma przygodami.
       • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 20:42
        W tym zawsze jest coś masochistycznego i to pokazał film Venus w futrze. Świat który kręci się wokół kobiety.

        Na pewno kobiety nie chcą masochistów. I wiedzą jak ich zniszczyć .
        • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 20:48
         Jednocześnie jest to też główny błąd kobiet w wychowaniu chlopcow. Myślą że robią dobrze, chcą ich wychować na to czego brakuje kobietom....i wychowują masochistów.

         Bo są dwa etapy tego czego chcą kobiety. Matki uczyć chcą drugiego bo im brakuje. Ale drugie bez pierwszego jest masochizmem chłopca.
  • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 21:56
   Stwierdzenie Freuda że nie wie czego chcą kobiety jest najlepsza kapitulacja psychoanalizy.

   Myślę że psychoanaliza ma cechy tego co zawsze racjonalizm przypisywał kobietom. Że tam coś z tymi kobietami jest mrocznego tajemniczego jak podświadomość.irracjonalnego. a mi się zdaje że w tym sensie kobieta jest jak ego. Jest iluzja która nie istnieje. mówię o tym sensie przypisywanym kobiecości zresztą kobiety lubią być iluzja . Zmieniać ubrania fryzury makijaże.

   Tak więc jak mówi odwieczne doświadczenie mężczyzn..nie wierz nigdy kobiecie. Nie zaczynaj też od jej zrozumienia .

   Tylko zajmij transcendencja samego siebie. Bo mężczyzna który tego nie robi też jest iluzja własnego ego które nie istnieje
    • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 22:22
     Jedna z najbardziej groźnych zemst jakie widzę u kobiet to zagranie iluzji która widzą mężczyźni. W Cyruliku syberyjskim była taka scena. Nie było w zasadzie pewne kim jest ta kobieta. Ale bohater padł jak długi na podłóg.
     • dotera Re: Freud powiedzial 22.05.22, 22:48
      Dlatego amerykanka bo Rosjanie widzą Amerykę jako iluzje której dali się oszukać.

      Myślę że w stosunkach z Rosją są dwa tryby. Albo uznają że to miłość bez granic, albo że to wojna w której będą podstępni niemiłosiernie i nieprzekupni.

      Dlatego nie należy ufać zarówno kobiecie Matce Rosji, ani politologiem ekspertom którzy ją rzekomo znają jak Freud kobietę. Intencje ruchów Putina na pewno mają zmyłki. Na przykład jego atak Kijowa był od początku ściema chciał odciągnąć wojska ukraińskie od Donbasu bo stolicy będą bronić przede wszystkim
  • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 09:22
   Psychoanaliza podobnie jak marksizm ma konstrukcję idealnej manipulacji. Czyli co zrobić żeby kogoś oszustwem zamienić w masochistę. Oni odwrócili dokładnie wszystko co wszelkie kultury niezależnie od siebie przekazywały w tradycjach religijnych. Cała filozofia od czasów modernizmu jest jedną wielką manipulacja.
   • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 09:31
    Nietzsche to rozumiał po części ale to samo widzial w chrześcijaństwie i dlatego można go podłączyć pod te ideologię. Z dwóch wymienionych Jezusa i wojownika rozumiał tylko wojownika. A droga Jezusa wcale nie jest różna jak się może wydawać. Ale Nietzsche był Niemcem. I to jest niemieckie także w tym że za każdym razem gdy wyjdą na wojnę wracają że skulony ogonem .
    • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 09:36
     Wojownik w wymiarze fizycznym chce być nadczłowiekiem ale to ograniczony wymiar. I tu polega błąd Nietzchego . O ile u Marks i Freuda jest grą na czysty resentyment, o tyle tu to nitzche grał na resentyment sam słusznie krytykując resentyment nie uznając wymiaru duchowego. Taki jego paradoks.
     • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 14:48
      Dzisiaj gdy psychoanaliza, marksizm się skompromitowały idee odnawia się w nowych szatkach filozofii ekologicznej. Cel tych wszystkich ideologii jest jeden : pod pozorem szlachetnych haseł sprowadzić ludzie do poziomu zwierząt i najniższych instynktów. Bo nad takimi ludzmi mozna łatwo rządzić. Dać szlachetne hasła ale tak byle tylko ludzie nie zajmowali się swoim rozwojem moralnym, tylko zaczeli się postrzegać jako rzecz.
      • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 14:57
       jaki cel jest cel tej propagandy ekologicznej? Przecież istnieje ministerstwo ochrony środowiska. Sama ekologia jest kwestią techniczą. Nie o to w tym chodzi. CHodzi o wytworzenie świadomości w której okaże się ze masz dostać talon na rozmnażanie bo może istnienie ludzi szkodzi przyrodzie, i twoja konsumpcja szkodzi, a bogatych wrecz leczy przyrodę. Ale najistotniejsze jest to zeby znów zerować na empatii, zeby przysłonić nią wszelkie wartości, a empatia ma oznaczać poczucie winy.
       • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 15:21
        Jesli mainstrim lansuje jakąś ideologię cel jest tylko jeden : ogłupić ludzi.

        Oni nie potrzebują ludzi do niczego przekonywać. Wszystkie decyzje podejmą za pomocą traktatów miedzynarodowych, decyzji gabinetowych, w sejmie niemal jednogłośnie przechodzą niemal wszystkie ustawy tzw techniczne, a najwięcej wpływające na życie.

        Jak potrzbowali obalić władzę tam gdzie jej nie maja mowia o prawach czlowieka. ale tam gdzie ja juz maja , prawa czlowieka juz sa passe i wymysla do tego ideologie zeby to uzasadnic patrz człowiek jako rak na organizmie matki ziemi.
         • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 15:41
          Trockizm zatruł niemiłosiernie filozofię w 28 wieku. W zasadzie podejrzewam że są to radosne twórczości wywiadów. Można się zdziwić ilu tzw filozofów było z takimi związanymi. Ilu wyrasta z bardzo wąskiej grupy środowiskowej która sama się lansuje dla osiągnięcia swoich celów.
          • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 15:50
           W jednym filmie z okresu PRL z lat 70tych padło zdanie o tym że wywiady mogą tworzyć prądy intelektualne, mody itd. scenariusz napisał facet ze służb.

           To samo mówił agent KGB który zbiegł na zachód. Że na to przeznacza się z połowę budżetu na dywersję ideologiczną.

           Z drugiej strony wprost widać główne nazwiska ideologii lewicowej z przeszłością w CIA.

           • dotera Re: Freud powiedzial 23.05.22, 15:55
            A propos Kiedyś się zastanawiałem ktora strona kłamie przypisując sobie wpływ na ideologię lewicowa.

            Ostatnio zaczęły się pojawiać fakty świadczące że wywiady dwóch stron zimnej wojny były dogadanie ze sobą wcześniej niż byśmy byli skłonni uwierzyć. Prawdopodobnie całe lata 80te.a może i wczesniej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka